Jubileum met feesten en geschenken gevierd A.H. schonk kinderboerderij aan de Zaanse burgerij Wensen Tussen oud en nieuw Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 19e Jaargang No 6 - Juni 1962 De heer G. Heijn rechtsbe wondert het beeld, hem zojuist aangeboden door de heer C. Fok (links). ALBERT HEIJN N.V. HEEFT haar 75-jarig bestaan op grootse wijze gevierd. De grote, gezellige feesten van Amsterdam, Zwolle, Sittard, Roosendaal en Scheveningen zullen nog jaren lang in onze gedachten blijven. Tastbaar zullen de herinnerin gen voortleven in het beeld dat door het gezamenlijke perso neel aan Raad van Bestuur en Directie werd aangeboden en in de vijfduizend Zaanse klok ken, die het bedrijf zijn mede werkers ten geschenke gaf. Zij ontvingen de klok 's morgens tijdens een bijeenkomst van het voltallige kantoorpersoneel en de putaties uit de produktiebedrijven in de cantine van het hoofdkan toor uit handen van de president- direkteur. „Ik heb U beiden hiervoor uitge nodigd", verklaarde de heer Heijn, „om hiermede te symboliseren dat ieder bij dit jubileum een zelfde geschenk ontvangt. Leeftijd, funk- tie en diensttijd spelen hierbij geen enkele rol. Passend Het heeft ons veel moeite gekost een passend jubileumgeschenk te vinden. De gemakkelijkste weg was geweest ieder een week salaris te geven. Geld verdwijnt echter snel en laat geen specifieke herinnering achter. Zo zijn wij, denkend aan de antieke Zaanse klok in de kamer van mijn groot vader, op de gedachte van deze klok gekomen". De heer Heijn besloot met de (in middels in vervulling gegane) wens, dat op iedere medewerker van toepassing zou zijn de spreuk van de klok: „Nu elck sijn sin". eerste klokken, door de heer A. Heijn Jzn. aangebc Marian v. d. Burgh en de heer Legerstee. len aan me Aan de Raad van Bestuur en Direktie ALBERT HEIJN N.V. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van ons bedrijf, hebt U ons verblijd met een cadeau in de vorm van een bijzonder mooie zaanse klok. Ook de ons aangeboden feestdag is in zeer goede aarde gevallen. Namens alle medewerkers betuigen wij U hiervoor onze oprechte dank. Wij spreken de wens uit, dat het „nu elck sijn sin" ook in de toekomst voor en in ons bedrijf bewaarheid zal worden. Namens: KANTOORKOMMISSIE, H. Rompies-Amesz KONTAKTKOMMISSIE, T. Kuyt FILIALENPERSONEEL, C. Fok Het personeelsgesclienk werd tij dens het diner in het Kurhaus aan geboden door een deputatie, die bestond uit mej. N. Klerken (fi- liaalpersoneel), de heren M. Lig- tenstein (gepensioneerden), C. J. Koomen (bouw en ontwikkeling), M. de Boer (inkoop), T. Kuijt (pro duktiebedrijven) en H. Martin (administratie). Beeld De heer C. Fok uit Alkmaar, de oudste bedrijfsleider, bood de heer G. Heijn een verkleind model van het beeld aan met een korte toe spraak, waarin hij de symboliek van het beeld (distributietaak en dynamiek van het bedrijf), nader verklaarde. De heer Fok benadrukte de goede verhoudingen, die er altijd in het bedrijf bestaan hebben en zegde namens het gehele personeel toe: „U kunt op onze medewerking blij ven rekenen: wij zullen aktiever zijn dan ooit!" De heer G. Heijn zegde allen dank voor dit prachtige geschenk, dat „een juweel van een plaats" in Zaandam zal krijgen. „Het was mij natuurlijk bekend, dat er iets in deze geest zou komen", zei de heer Heijn, „maar dat het zo fraai en tegelijkertijd zo toepasselijk zou worden, had ik niet kunnen denken Klok De Zaanse wandklok, het prach tige geschenk van de directie aan het personeel, werd aan iedereen uitgereikt in de middag van 24 mei. Aan iedereen, behalve aan Marian v. d. Burgh, een 17-jarige inpakster van de suikerwerkafde ling en de heer J. Legerstee, di- rekteur verkoop. Tweede Jubileum-Flitsen Dit 12-pagina-nummer bevat een in hoofdzaak fotografisch verslag van het 75-jarig jubileum. Deze uitgave kan, met het eerste jubileum-nummer, dat in mei ver scheen, in de toen verzonden plas tic map bewaard worden. In de tweede Jubileum-Flitsen is een woord van dank zeker op zijn plaats. Een woord van dank aan: u, voor het zeer bijzondere jubileumgeschenk, ivaar- van wij hopen, dat het gauw een goede plaats zal vinden; li, voor de gezellige wijze, waarop u „gefeest" hebt; de Jubileumcommissie en zijn vele medewerkers, die gemaakt hebben, dat alle feesten „af" waren; alle anderen, zoals gastvrouwen, buschauffeurs, brood jesbeleggers, artiesten, zaalpersoneel, enz. enz. Wij gaan nu weer „aktiever dan ooit" aan ons gewone werk. De herinneringen aan deze jubileumfeesten en aan hel gevoel van saamhorigheid, dat daar weer bleek, zullen echter maken, dat wij ons werk met nog meer enthousiasme kunnen verrichten. DE RAAD VAN BESTUUR EN DIREKTIE Bijna zeventig jaren heeft ons bedrijf zijn hoofdzetel gehad in Zaandam. Door de vele bouwplannen die er altijd geweest zijn, was er altijd een nauw contact met de opeenvolgende colleges van B. en W. en dit contact is altijd uiterst prettig geweest. Als dank van het bedrijf mocht Burgemeester G. J. D. Franken daar voor een maquette ontvangen van de kinderboerderij, die Albert Heijn voor de gemeente zal bouwen. De Burgemeester, die met zijn dankwoord releveerde de burger- echtgenote en alle wethouders de vader, dat het eerste contact da- receptie bezocht, was bijzonder blij teert van 1900, toen de heer Albert met dit royale geschenk. In zijn Heijn een vergunning vroeg voor het inrichten van een koffiebran derij van 6x5 meter, waar nog een kantoor van 2x3 meter af moest. Vanaf toen is de goede relatie gegroeid en, hoewel de bur gemeester dit niet zei, het is stel lig ook aan de vooruitstrevende op vattingen van de Zaandamse over heid te danken, dat ons bedrijf hier zijn vleugels zover heeft kun nen uitslaan. Wel onthulde de burgemeester dat een kinderboerderij al jarenlang een van die wensen van het college van B. en W. was geweest, die om financiële redenen nog lang niet gerealiseerd had kunnen worden. Hij sprak de verwachting uit dat de letters A.H. blijvend aan het definitieve complex zouden wor den verbonden, omdat de kinderen straks stellig zullen uitroepen: „Aha! De jeugdboerderij De boerderij zal een plaats krijgen op de grens tussen oud en nieuw Zaandam, deelde de burgemeester op de receptie mede. Dit zal zijn in het plan Poelenburg, op de plaats waar het gemeente bestuur aanvankelijk een ver keerspark geprojecteerd had. Dit plan kan echter niet verwezenlijkt worden en de boerderij is er een prachtige vervanging voor. Nabij deze plaats komen ook een sport lui! en een zwembad.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1