^^Ylabeöckouwinc) van een kommióMeiicl AH-FLITSEN Van de 9 feestelijke bij eenkomsten hebben we er 8 meegemaakt. Het begon in Zwolle. Na 2 minuten zat de stem ming er in, ze moeten ons niet weer vertellen, dat ze in het Noorden kalmer zijn dan beneden de rivieren! De volgende dag in Sit- tard. Hoewel de middag voorstelling vrij rustig was, werd het 's avonds compleet carnaval. In Roosendaal was het ook bijzonder gezellig, met dankzij, evenals in Zwol le, het enthousiaste op treden van het „Cocktail Quintet"; alleen maakte het geheel een rommelige indruk, omdat het ge bouw minder mogelijkhe den bood. De accomoda- tie in Zwolle en Sittard daarentegen was ideaal. De 3 feesten in het con certgebouw verliepen op relletjes, de show en de dansmuziek waren voor treffelijk, de stemming uitstekend. Het lunch pakket van Formosa was overal goed verzorgd. Anders De dag in het Kurhaus voor de bedrijfsleiders was weer geheel iets an ders. Hoewel de zaal, door de galerij, moeilijk bespeelbaar is, waren we allen in de ban van de conference van Wim Kan. Het diner was goed ver zorgd, door te weinig stoelen waren we aan vankelijk iets achter op ons tijdschema, maar dat werd grotendeels inge lopen. Tijdens het diner werd het personeelsca- deau aangeboden. Klokken Op 24 mei werden in het gehele land een kleine 5000 Zaanse klokken uitgereikt. Allen hetzelfde jubileumge schenk. De reakties, die wij kregen zijn enthousiast. Op 26 mei was er een ontvangst van 't college van B. en W. van Zaan dam, Commissarissen, Raad van Bestuur en Di- rektieleden van het con cern in Hotel Duin en Kruidberg te Santpoort. De scheidende leden van de Raad van Bestuur kregen cadeaux aangebo den. Fred Kaps zorgde ook hier voor de nodige afwisseling. Poppen Ten slotte de receptie voor het bedrijfsleven op 28 mei in ons Ontspan ningsgebouw met in een grote tent de tentoon stelling van de poppen, die door de relaties ge schonken waren voor zieke kinderen. Deze receptie met de tentoonstelling vormde een grandioos sluitstuk van de viering van ons 75-jarig jubileum, waar aan 2 jaar voorbereiding vooraf was gegaan. De poppen van de rela ties plus een cheque van ons bedrijf werden op de receptie door onze pre- sident-direkteur aange boden aan lt. commisio- ner W. F. Palstra, com mandant van het Leger des Heils, dat tegelijk met ons bedrijf 75 jaar bestaat. De commandant zal de poppen over de daarvoor in aanmerking komende instellingen ver delen. Kinderboerderij Aan de Burgemeester van Zaandam werd sym bolisch een kinderboer derij aangeboden. De jeugd werd dus goed be dacht die dag. Als men zo alle 5000 per soneelsleden met aanhang heeft zien feestvieren en men weer eens ervaart wat een voortreffelijk stel mede werkers (sters) ons bedrijf heeft, een bedrijf waarin het mogelijk blijkt in zo' n beste stemming zo onge dwongen samen te zijn, dan ben je er trots op daarvan deel te mogen uitmaken. Aan de organisatie van een en ander is 2 jaar gedokterd. Het is niet zo moeilijk een program ma en een draaiboek sa men te stellen, wat onze taak was, waarin tiental len namen vermeld staan van collega's die een be paalde taak hebben in dit raderwerk, want als niet een ieder zich enthousi ast en met fantasie van die taak kwijt, dan komt er niets van terecht. Perfect ionist Ons mede-commissielid, de perfectionist, die alle details uitdacht en regel de, b.v. 80 bussen, extra treinen en trams, pro gramma's, uitnodigingen, speciale sigaren, sigaret ten, lucifers, consumptie bonnen, raambiljetten, lunchpakketten, distribu tie van de geschenken, mededelingen en corres pondentie, was zoals U weet de heer H. Valk. Wij weten dat hij de laatste weken slechts enkele uren per nacht kon slapen en de rest van de nacht notities maakte van details, die hij nog wilde verbeteren. Zijn assistent, de heer G. Terol heeft hem hierin met gro te accuratesse bijge staan. Grote steun hebben we gehad van de heren L. Bouman en J. Jansen met hun medewerkers, medewerksters, S.M.B. L.'s in opleiding, die te zamen de organisatie in de feestzalen voor hun rekening namen. De heer F. Brandsma was een enthousiast ceremonie meester in Zwolle en Roo sendaal. De heer Krijt, de bedrijfsleider van ons D.C. was verantwoordelijk voor het vervoer der klokken. Met medewerking van de S.M.B.L.'s in opleiding en zijn chauffeurs is dit karwei vlot verlopen. Een aantal medewerkers van de bui tendienst zorgde eveneens voor de verdeling over de filialen. De redactie van onze A.H. Flitsen, met foto's verzorgd door dc heren K. Romp en J. Hartog, zorgde voor 2 extra edi ties waardoor we het ge hele feest nog eens kun nen nabeleven. De poppententoonstelling was, onder supervisie al weer van de heer Valk, in handen van onze nieu we chef reclamestudio, de heer M. B. M. Duyser met zijn medewerkers. Zij hebben onder zware druk zaterdag en zondag doorgewerkt, om tot dit sloteffekt te geraken, waarmee zij alle eer in gelegd hebben. Respect We hebben respect voor de leiding van ons be drijf, dat het financieel zo'n royale jubileumvie ring aangedurfd heeft, maar we zijn er van overtuigd dat dit verant woord was. Voor ons zelf en voor de buitenwereld hebben we weer eens ge toond dat we een spring levend bedrijf zijn, onze klanten hebben meege leefd met het personeel. We gaan weer met en thousiasme aan de slag, op naar ons eeuwfeest, actiever dan ooit! H. K. ENGEL Lid Jubileumkommissie In de algemene feestvreugde van de 75-jaar-herdenking heeft onze direktie ook de „oudjes" willen laten delen. Allen die op dezelfde dag als ons levensmiddelenbedrijf dus op 27 mei 18S7 werden geboren, kregen als verjaardagsurprise een pakje toegezonden met als inhoud vijf-en-zeventig klinkende guldens. De jarigen in Amsterdam 18 in totaal ontvingen tijdens een ge zellige bijeenkomst in restaurant Formosa het jutezakje persoonlijk uit handen van de president-directeur, de heer Albert Heijn Jzn. De directie van het Kurhaus hutdigde ons bedrijf met een fleurige vlaggen- parade, waarbij alle provincies vertegenwoordigd waren. In Hotel Duin en Kruidberg te Santpoort hield de Raad van Be stuur op 26 mei een ontvangst. Op de foto's hieronder: links echtgenotes van directeuren der zusterondernemingen bieden pop pen aan. Midden: de aftredende leden van de Raad van Be stuur ontvingen een palissander houten plank met een scheeps klok en scheepsbarometer; hier ontvangt de heer J. W. de Vries zijn exemplaar waarop gegra veerd staat: W. de Vries - 33 jaren op de brug van Albert Heijn N.V.". Rechts: van de commissarissen ontvingen zij een asbak met A.H .-inscriptie. Albert Heijn's Muziekkorps tijdens de sluitingstaptoe. De beide leden van de jubileum-kommissie, de heren H. K. Engel (b.) en H. Valk (r.) met hun dames in het Kurhaus.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 11