W Direktie en kontaktkommissie behandelden gevarieerde agenda Waarom besprekingen direktie-kontaktkommissie A.H.-bezoek aan Brussel Belgische Supermarts zijn ruim en hebben parkeergelegenheid Ideeënbus met hoge beloningen Pinksterkamp start 9 juni a.s. AH-FLITSEN 5 In de vergadering van direktie en kontaktkommis sie op 9 april j.l. is besloten in de vakature, ont staan door het aftreden van de heer C. v. d. Laan, de heer W. J. Zaal van de V.A. te benoemen. De heer Zaal zal dus als toegevoegd lid tot 1 ja nuari 1963 de vergaderingen kunnen bijwonen. Voor de officiële benoeming is zijn diensttijd te kort. In de volgende vergadering zal eveneens gezocht worden naar een vervanger van de heer C. Bergh van het C.M., die wegens ziekte voorlopig niet meer op het bedrijf verschijnt. Wegens afwezigheid van ir. W. A. Eggers had de heer P. C. Vink de vergadering geopend met een toe lichting op het plotselinge uitstel van de vorige week. Hij gaf, mede namens de heer Eg gers, uitdrukking aan de teleur stelling over dit uitstel en hoopte dat dit niet vaak voor zal komen. Zomerhuisjes Ten aanzien van de opmerkingen over de zomerhuisjes, stelt één der aanwezigen de vraag of de direk tie al een beslissing heeft genomen naar aanleiding van de besprekin gen in de kantoorkommissie, waar in aangeboden is het gehele per soneel beneden de weistandsgrens voor de huisjes van Vakantie vreugd in aanmerking te laten ko men. De heer Vink deelt mede, dat de direktie nog geen definitieve uit spraak heeft gedaan. Een concrete vraag over de sprei ding van de vakantie bij de inde ling der zomerhuisjes, wordt naar een later tijdstip verwezen. Ook het punt medewerking kon taktkommissie aan introductiebij eenkomsten, wordt nog behandeld. Daar het introduktieprogramma is veranderd, is het verhaal t.a.v. het overleg binnen de onderneming (O.R. en C.C.) nog niet aan de orde gesteld; zodra dit gebeurt, zullen de leden van de kontakt- De heer W. J. Zaal van uitgaande dat de jaarlykse rente 9,36 zou bedragen, zoals in de afgelopen jaren het geval is geweest. Deze bijzonder gunstige regeling houdt in, dat andere gesubsidieerde, maar veelal geblokkeerde spaarrege lingen voor onze werknemers niet meer aantrekkelijk zijn. Het leek ons juist op deze zeer gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden te wijzen, enerzijds om antwoord te ge ven op de vraag inzake de al gemene spaarregeling, ander zijds om ons personeel af en toe inzicht te geven in de speciale voorzieningen die A.H. ten behoeve van haar eigen personeel heeft getrof fen. Overwerk Door de heren Bicker, Breescho- ten, Kuijt en de Wit zal nagegaan worden of er t.a.v. de belasting heffing op overwerkverdiensten. wettelijke regelingen kunnen wor den toegepast die voor het perso neel aantrekkelijk zijn. Fietsenstalling ploegen werkers Het blijkt dat vele halve dagen werkers hun fiets plaatsen in de rekken bij de portier, waardoor andere ploegenwerkers hun fiets niet kwijt kunnen. Eén en ander zal onderzocht wor den en verbeterd in overleg met de heer Van Rooijen. Rondvraag Het te laat verschijnen van de agenda was een gevolg van de verschuiving van de vergaderda ta. In het vervolg zal de agenda tenminste 3 dagen voor de verga dering worden uitgereikt. Ten aanzien van een verzoek om een geld-wissel-automaat in het O.G. te plaatsen, deelt men mede, dat er reeds offerte is aange vraagd, zodat de kantinekommis sie waarschijnlijk spoedig tot een beslissing kan komen. (Intussen blijkt dat in de direktie- vergadering van 27 maart j.l. be sloten is akkoord te gaan met het voorstel van de personeelsverte genwoordiging Hoofdkantoor om de huisjes van vakantievreugd ter beschikking te stellen van het ge hele personeel.) U als lezer van de AH-Flitsen krijgt regelmatig de verslagen kommissie worden ingeschakeld bij voorgeschoteld van de besprekingen, die iedere maand tussen de direktie en Uw vertegenwoordigers plaats hebben. Ook dit nummer van ons blad laat zich niet onbetuigd. Toch zal de sfeer, waarin deze be- Maar er is tijd voor nodig om opvangafdehng voor het indienst- spreidingen plaats hebben U waar- systematisch en overtuigd mee te tredende vrouwelijk personeel. schijnlijk ontgaan. Om deze aan te kunnen gaan werken omdat het Herindeling produktiebedrijven de behandeling Aansluitend op deze introduktie- diskussie zet de heer Vink de plan nen uiteen om te komen tot een Aan de hand van foto's en teke ningen geeft de heer Vink een uit eenzetting over de ontwikkeling van de produktiebedrijven, waarbij aan de orde komt dat: het bestaande pand '55 ver hoogd zal worden om enkele stafdiensten w.o. het laborato rium een nieuw onderdak te verschaffen, teneinde de C.P. in noordelijke richting te kun nen uitbreiden door het vrij komen van de ruimte van de afdeling P.Z. en het Bedrijfs bureau. daarna met de bouw van een wijnfabriek begonnen zal wor den, terwijl verder plannen in de uitbreiding van onze bak kerij-afdeling, later in noorde lijke richting kunnen gaan. Ook over de aanschaf van nieuwe machines vertelt de heer Vink de plannen in de naaste toekomst. T.a.v. de bouwplannen dient opgemerkt te worden, dat de verwezenlijking lang zaam gaat in verband met de lange tijd die nodig is om een bouwver gunning te krijgen. Sluiting op 24 en 31 december 1962 Na een korte diskussie kan de heer Vink de konklusie maken dat het personeel er de voorkeur aan geeft op beide bovengenoemde data te werken. Het voorstel om 4 zaterdagen te werken, zoals door het H.K. is be slist, stuitte vooral op bezwaren van de zijde der forensen die voor al op zaterdag door hun lange reis tijd hierin ongunstig uitkomen. Het zal, voorzover het werk het toelaat, mogelijk zijn snipperda gen op te nemen, doch andere re gelingen die worden voorgesteld zijn niet te realiseren in verband met het algemene direktiebeleid. Spaarregeling Naast diverse vragen en bespre kingen over de spaarmogelykhe- den is uitgezocht hoe in ons be drijf de rente zal oplopen van een bedrag van 100,als dat per l januari 1962 op de spaarrekening zou zyn geboekt. Volgens de be rekening zal een dergelyk bedrag in 5 jaar oplopen tot 156,42, er voelen is het nodig allereerst te weten waarom de direktie zo re gelmatig met de kontaktkommis sie rond één tafel gaat zitten. Wat is de bedoeling ervan? Laten wij de dure woorden maar uit de weg gaan en heel eenvoudig antwoorden: om de samenwerking tussen de direktie en alle werkne mers gemakkelijker te maken en te verbeteren. Wisselwerking Daarvoor is in de allereerste plaats nodig, dat iedere werkne mer weet wat de bedrijfsleiding wil, terwijl deze op zijn beurt op de hoogte moet zijn van de opinie van het personeel. Een wisselwer king dus. In de kontaktkommissie die ten doel heeft deze samenwerking te vergemakkelijken, wordt geen tijd vermorst met in vage algemeenhe den te spreken. Integendeel. Leest u daarvoor de notulen van de laatste vergadering (zie hiernaast) maar op na. Stelregels Het direktiebeleid steunt in dit op- zich op een aantal stelregels. Voor de duidelijkheid volgen er hier een paar: 1. Iedere werknemer moet duide lijk weten wat van hem of haar wordt verlangd. 2. Alle medewerkers zijn in staat waardevolle suggesties te doen om de produktiviteit te verho gen en de kosten te verlagen. Stelselmatig overleg hierover is noodzakelijk. 3. Het is de taak van de leiding om alle medewerkers voor te lichten over alle mogelijke ont wikkelingen die zich in het be drijf voordoen. Steeds meer zal dit beleid in het dagelijks werk en in de onderlinge verhoudingen tot uiting komen. Dit klimaat van vertrouwelijk en nauwgezet overleg kenmerkt de sfeer van de besprekingen. Samenwerken Het gaat er om samen te werken aan een gemeenschappelijk doel: de verdere uitbouw van een ge zond bedrijf. Dit overleg is daar toe een belangrijke faktor. beleid voor velen nog niet geheel duidelijk is. Daarom zal meer aandacht wor den besteed aan een voorlichtin; die nu nog systematischer wordt aangepakt en waarover U in de toekomst meer zult horen. Het is bekend, dat het moeilijk is om een goede kwaliteit pencees in kruide nierswinkels te kopen. Om een goede kwaliteit te garanderen zijn wij deze pencees in eigen bakkerij gaan produceren. Het is een voortreffelijke kwaliteit voor de prijs van 6 stuks voor f IIndien onze filiaalchefs deze pencees ook snel verkopen, zal dit ongetwijfeld een sukses worden. 15 februari was voor iedereen een gewone werkdag, behalve voor de leden van de openingsploeg en enkele gasten. Die maakten n.I. op deze dag een excursie naar Brussel voor het bezichtigen van enkele Supermarts. Velen moesten al vroeg uit de veren, daar het punt van samenkomst in Breda op negen uur was vastgesteld. Met een bus ging het naar Brussel. Alles werkte er aan mee om deze reis volledig te laten slagen, want onderweg kon men genieten van het natuurschoon dat door een dik pak sneeuw nog mooier tot haar recht kwam. Grand Bazar In Brussel werd een grote Super- mart van de Grand Bazar bezocht. Deze zaak is nog aanmerkelijk groter dan b.v. de A.H. Supermart in Amstelveen. De inrichting en bouw van dit pand is voor Neder landers wel revolutionair. Stelt u zich b.v. eens een grote loods voor, waarvan de niet bepleisterde muren met pasteltinten zijn beschilderd en versierd met grote, niet altijd mooie dekoraties; het plafond, waarvan de staalkonstruktie aan het oog was ont trokken door vele en kleurige prijs kaarten. De inventaris was nagenoeg gelijk aan die van Albert Heijn, alleen de indeling was veel royaler. Openbaring De delicatessen-hoek was 'n open baring voor de vleeswarenspecia- listen: behalve de grote sortering buitenlandse kaas werd er b.v. ook verse vis en kreeft verkocht. Een fijnkost-afdeling om van te water tanden: keurig opgemaakte vis in gelei, pasteitjes, slaatjes enz. De vleeswaren waren vacuum verpakt, hetgeen de houdbaar heid misschien wel ten goede komt, maar het geheel er toch niet zo aanlokkelijk laat uit zien als b.v. de vitrines in de A.H.-filialen. De slagerij was bijna gelijk aan die van A.H., alleen was het hier niet een aparte win kel in een winkel, maar op genomen in het geheel. Na het bezoek aan de Grand Bazar werd de lunch gebruikt en vervolgens de tweede Su permart opgezocht. Inventaris van hout Deze was bijna gelijk aan de vorige, alleen nog groter en de inventaris, die geheel van hout was, bleek zonder veel zorg in elkaar te zijn gezet. Het probleem van de emballage was zo opgelost dat de klant fles sen e.d. aan een speciaal daar voor bestemd luikje kon inleveren. Hier kreeg men een regu, waarop het ingeleverde bedrag stond ver meld, hetgeen aan de kassa kon Hoewel het aantal beloonde ideeën deze maand niet zo bijzon der groot is, waren de resultaten verheugend daar de kwaliteit van de ideeën zeer goed was. De hoogste beloning was merk- worden vereffend, waardig genoeg geen nieuw idee, maar bij een herberekening De ingeleverde emballage van een al behandeld en beloond idee bleek dat voor de toe passing van een D.C.-opstelling en -werkwijze in het C M. een hogere uitkering kon worden gedaan dan enige maanden ge leden werd beraamd. De heer D. van Steen, die de stoot tot deze verbetering gaf, ontving ƒ70,— doch de juiste besparing bleek tenslotte 390- waard te zijn, zodat hem een aanvullende uitkering van 320,— kon worden toege werd direkt ingepakt en was klaar voor verzending, dus geen gesol met bakken e.d. door de winkel. Ruimte Opvallend groot was de ruimte die benut werd voor de non-foods, zo- schoenen, jurken en gereed schappen enz. Ook de derde zaak maakte een zelfde indruk: een enorme ruimte en niet te vergeten de parkeer ruimte die bij elke S.M. royaal aanwezig is. belangrijke besparingen en belo ningen verwacht kunnen worden. Het is echter pas in september/ oktober duidelijk welke kondities aan de invoering aan dit idee ver bonden zijn. Een voorlopige beloning aan de inzender van 50,leek de idee- I enbuskommissie dan ook op zijn De dag werd besloten met een diner kend Een flinke en welverdien- plaats, zodat wij met dit bedrag in een motel Op de terugreis naar de meevaller d'JS voor de tip- een totale uitkering van 535, Breda, dat om half tien werd bereikt. gever. De heer J. Stroet van de Pepermunt afdeling heeft lang gepeinsd over een verbetering van de werkme thode met een besparing van grondstoffen en na ettelijke proe ven en berekeningen kwam hier voor hem een beloning uit rollen van 90,—, waarmee wij hem van harte feliciteren. i deze maand hebben beieikt. Al met al een zeer leerzame excursie. Het is ons een genoegen u te kunnen mededelen, dat de direktie op nieuw heeft besloten de kinderen van ons personeel met Pinksteren een uitstapje naar Lanteren te laten maken. Hieraan kunnen jongens en meisjes die op 9 juni 1962 tenminste 8 jaar en ten hoogste 12 jaar oud zijn en waarvan één der ouders op 9 juni 1962 ten minste 1 jaar in dienst is van Albert Heijn, deelnemen. Op zaterdag vóór Pinksteren, 9 Opgaven met vermelding van: aan te brengen eiste vele proeven j om plm 9 00 uur b gint de „„„der en veel tijd, doch het blijkt naast iusreis Jar de JeugdherbBel.g de a' moeder, direkte voordelen ook indirekte weriuaain uy A.n. Poelakker, Lunteren en op woens- b. Naam van het kind, voluit en Ook het idee van de heer B. Kuijt om een ouwelschudder in de K.B. voordelen ten aanzien van kwali teit en toekomstmogelijkheden te da& juni komen de deelnemer- bieden. Een beloning van 75— tjes tegen 3.00 uur weer in Zaan- is hier dan ook zeker op zijn dam terug. plaats. per deelnemend kind wordt een e Aan de hand van een idee van de bijdrage gevraagd van plm. 5,—. f heer H. v. d. Loo worden op de De juiste bijdrage is nog niet de- S.B. proeven genomen t.a.v ma- finitief bekend, daar één en an- Deze chinale verpakking, die lange tijd der nog nader bekeken moet wor- april te geschieden op de afd. Per- in beslag zullen nemen. De voor- den. In een volgende mededeling soneelszaken, produktiebedrijven, lopige resultaten zijn zodanig dat komen wij hier nader op terug. Mej. N. P. de Wit, huispost nr. 281. onder vermelding jongen of meisje. Roepnaam van het kind. Geboortedatum van het kind. Huisadres. Eventuele bijzonderheden. opgave dient uiterlijk

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 5