Halve eeuw is gauw om zegt de heer G. Onrust „Man mei groot enthousiasme' Grote belangstelling bij afscheid heer A. Teunissen 'i Is net een droom Financiëel overzicht Albert Heijn wint Typhoon Trio-test Beeldhouwer Mulder werkt hard aan jubileumgeschenk Echtgenotes namen kijkje mmm GEHUWD 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 4 April 1962 Verantwoordelijk eindredaltteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: mej. J. H. Buntsma, J'. Ph. Bartelson, A. Besterveld, J. Bree- schoten. W. Haeser, J. Hali, J. Hartog, G. Hartsuiker, A. v. d. Hazel, J. J. M. v. d. Meer, F. Monsma, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Onder veel belangstelling van de zijde van zijn collega's en per soneelsleden van het C.M. heeft de heer A. Teunissen op 30 maart j.l. afscheid genomen. De heer Teunissen, die meer dan 30 I jaar aan AH verbonden is geweest Opera-liefhebber eerst als filiaalhouder en daarna ^ls liefhebber van de opera bood hij Op vrijdag 30 maart j.l. vierde de heer G. Onrust zijn gouden jubi leum. De Raad van Bestuur en de direktie ontvingen op deze gedenk waardige dag de reeds gepensioneerde jubilaris en mevrouw Onrust. De thans 69-jarige, nog vitale heer I Onrust is reeds 3 jaar met pensioen i zijn oogappels te vinden langs het Noordzee-kanaal en bij de pon aar tot voor kort heeft het bedrijf ten. „Dat vinden ze leuk," zegt hij in zijn rijke ervaring als bouwkun-1 bijna verontschuldigend. Maar wie dig opzichter en adviseur kunnen het nu het leukst vindt: het kind profiteren. ,,Ik was nog in 'losse dienst', zegt den. hij zelf, maar ik schei er nu mee uit. Het is anders gauw gegaan, 50 jaar zijn zo om; 't is net een droom. Sabbelaars of opa? laat zich alleen maar i Tom Poes voor Jeugd P.V. in O.G. als chef van het Centraal Magazijn werd eerst toegesproken door de heer Ir. IV. A. Bggers. Deze memoreerde, dat het hier geen jubileum betrof, doch dat men wel deze indruk kreeg door de grote belangstelling. Hij schilderde de heer Teunissen als een man, die niet altijd even gemakkelijk was geweest, noch voor zijn mensen, noch voor zijn 1 ^1^ superieuren, doch ook niet voor IvaniOOlIOnaS zich zelf. Doch dat hij altijd ge tracht had om te werken in het belang van de zaak. Hij wenste de heer Teunissen nog vele goede ja ren toe. In 1961 werden 22 huwelijken geslo ten, terwijl 4 Albert Heijners zich ver loofden, 52 collega's en diverse zinsleden hiervan werden tijdens hun ziekte verrast met een aardigheidje de vorm van een fruit- of bloemen- bakje-, 20 medewerkers kregen gezins uitbreiding, waarbij de pasgeborenen niet vergeten werden en 13 personen ontvingen attenties ter gelegenheid van een zaken- of huwelijksjubileum. Ontvangsten Ik kwam bij de zaak toen we on geveer 35 winkels hadden en er op de suikerwerkafdeling alleen maai rooie, witte en zwarte balletjes ge maakt werden. Sabbelaars, zo ge zegd, die bijna allemaal in bussen naar de marktplaatsen gingen." De laatste jaren van zijn „echte" diensttijd heeft de heer Onrust veel bemoeienis gehad met de bouwproblemen van de melkbedrij,- ven. Tijdens de huldigingsbijeen komst met de Raad van Bestuur is er diep in de oude doos van de tijd getast, waarin de herinnerin gen van een halve eeuw bedrijfs- historie zorgvuldig zijn bewaard. In de hoek van de huiskamer van de familie Onrust pronkt een televisietoestel. Een van de geschenken van het bedrijf aan een van de eerste wer kers. Hoewel de heer Onrust I beurd. thans geen zakelijke beslom- meringen meer wachten, heeftHet A.H.-trio, Op zaterdagmiddag 14 april waren Tom Poes en Ollie B. Bommel met nog veel meer helden uit de strip verhalen in het Ontspanningsge bouw de gasten van de P.V.. die een voorstelling had georganiseerd voor de kinderen van de leden. Allen hebben genoten van de avon turen waarin 'de verborgen schat' de hoofdschotel vormde. In de pauze kregen de kinderen een glaasje limonade en een reep. En om even 4 uur gingen ze allen na een luid applaus welgemoed naar huis. Saldo 3 januari '61 Maandel. inhoudingen Bijdrage direktie Rente Uitgaven Huwelijken 1.728,50 Verlovingen 70,00 Jubilea 858,20 Geboorten 293,25 Zieken 307,50 Diversen 318,30 Saldo per 30-2-'61 5,237,97 Onder de post diversen valt: bij dragen boottocht gepensioneerden, het sturen van bloemen bij belang rijke promoties en attenties bij speciale gelegenheden. we in stilte wel hoopten, finale te winnen na een barrage maar niet wilden geloven, is vrg- me^ Verkade. dagavond 23 maart dan toch ge- W niet." Tijdvulling De jubilaris hoeft zich er trouwens geen zorgen over te maken dat hem nu geen tijdvulling overblijft. „Hoe gaat dat," zegt hij, „ik heb zes kinderen en kleinkinderen. Er is in een huisgezin altijd wel wat voor opa te timmeren en te knut selen." Wat zijn kleinkinderen betreft: grootvader Onrust is vaak met een De Haarlemse beeldhouwer Theo Mulder is momenteel in zijn ate lier druk bezig aan het jubileum geschenk van het gezamenlijk per soneel aan de direktie. De heer Mulder begint in ons land reeds een goede naam te krijgen en er is dan ook al veel werk van hem in het land te vinden. Zijn eerste op leiding ontving hg in Antwer pen, doch zijn eigenlijke vor ming kreeg hij aan de Am sterdamse Aca demie, waar Prof. Esser zijn leermeester was. Na de vol tooiing van zijn studie werkte hg geruime tijd bij Mari Andriessen. Hij is nog een der weinigen die zich, als geschoold leerling, stelde onder de hoede van een ervaren meester. Wij zijn hier uitermate verheugd over en feliciteren het team van harte met dit fraaie resultaat. Op de foto ziet u het winnende team, terwijl de bekers aan hen worden uitgereikt, drijfsbureau) had zich in de fina- Behalve deze beker mocht ieder bestaande uit de hij een broertje dood aan niets I heren P. Goudriaan, A. A. Koop- doen. „Dat kan ik gewoon man en W. van Unen (allen Be- le van Typhoon's Trio-test ge- nog een cheque van 50,in ont- werkt, en bestond het om ook de vangst nemen Geweldig enthousiasme Hierna kwam de beurt aan de heer A. A. Koopman, die als hoofdchef veel met de heer Teunissen te ma ken heeft gehad. Hij schetste hem als een man met een geweldig en thousiasme, die ondanks de druk te toch de goede sfeer in het C.M. had weten te handhaven. 2.747.88 heer J. Maas dankte de heer 2.964.10 Teunissen voor het prettige in- 2.964,11 weiken en was hem hiervoor bui- 137,63 tengewoon erkentelijk. Ook voor het leren maken van tutti-frutti! 8.813,72 De heer D. van Steen nam afscheid namens het pei'soneel. Hij vond, dat de heer Teunissen altijd de 'ans wist te geven en steeds bres stond voor „zijn jon- Op woensdag 21 maart hebben 15 echtgenotes van personeelsleden zich naar de produktiebedrijven begeven, om op uitnodiging van de maatschap pelijk werkster mej. G. Meijn kennis te komen maken met het bedrijf. Een gelijk aantal dames bezocht AH op woensdag 11 april. De dames toonden veel belangstel ling voor de wijze waarop onze ar tikelen worden gemaakt en de hoe veelheden die in korte tijd klaar komen. Onze gasten staken hun bewondering daarvoor niet onder stoelen of banken. „We hadden nog wel langer wil len rondkijken" was de verzuch ting. Maar het was zo maar vijf uur geworden. Met een pakketje onder de ami gingen de dames met hun echtgenoten huiswaarts. Voldaan. 8.813,72 de scheidende chef een platenbon aan. en zette ook mevrouw Teunissen in de bloemetjes als dank voor de koffie en thee en de vele goede zorgen, aan de C.M.-ers verleend. De heer J. C. Berghege bood zijn beste wensen aan namens de chefs en personeelsvertegenwoordiging en liet dit vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. De heer J. j. Venvey droeg na mens de brandweer een rokertje en „iets blijvends" aan en zorgde voor een korte, geestige speech. De heer G. A. van Rooijen bood een pakket met artikelen aan, dat zeer gewaardeerd werd en in de smaak viel van de heer en me vrouw Teunissen. In de rij van sprekers kwam als laat ste de heer 1. PH. YPMA aan bod. die met veel waardering voor al het werk de echtgenote van de afscheid nemende een handtas aanbood. Dankwoord In zijn dankwoord richtte de heer Teunissen het eerst het woord tot Ir. W. A. Eggers en dankte hem voor zijn woor den. Hij zei o.m.: „U hebt mij geschilderd zoals ik ben. Op het C.M. werken is niet altijd even gemakkelijk geweest, want je zit met een beperkte ruimte en meestal een vracht goed." Vervolgens dankte hij een voor een de sprekers, waarbij wij nog even willen memoreren de woorden ge sproken tot de heer van Steen: „Ik dank jullie allen voor de mede werking. Zonder de gezamenlijke in spanning hadden wij het nooit kun nen redden. Dat ik voor jullie op de bres ben gesprongen, vooral finan cieel. kwam omdat jullie het echt ver diend hadden". De heer J. G. Wilgenburg (Ver voer) met Mej. J. Ph. Peperwortel. (17-3). FEESTAGENDA 25 jaar getrouwd: 2-6: de heer C. J. Koomen (B.A.) 25 jaar zaken jubileum: 1-5: de heer P. de Vries (Vervoer) 10-5: de heer J. C. Hali (Opl. centr.) 10-5: de heer H. Koerse (Pers.chef H.K.) 24-5: de heer W. Kleij (O.G.) 12'/2 jaar zaken jubileum: 1-5: de heer C. Govers (Sales prom.) 7j, jaar zaken jubileum: 2-5: mej. M. Titalahawa (V.A.) Van de heer A. Koele, redakteur van de „Typhoon"krijgen v.r.n.t. de heren W. van Unen. P. Goudriaan en A. A. Koopman een beker en een cheque van 50, Huisvesting Canadese studenten Begin mei a.s. zal een groep Canadese studenten per vliegtuig naar Nederland reizen voor een verblijf hier te lande van ongeveer vier maanden. Zij zullen tewerkgesteld worden in de industrieën in Amster dam en Zaandam. Van deze groep zullen 10 Canadezen in de leeftijd van 18 tot 25 jaar bij onze produktiebedrijven komen werken om gedurende hun verblijf in ons land in hun eigen onderhoud te kunnen voorzien van ongeveer mei t/m augustus 1962. Ons bedrijf heeft op zich genomen de huisvesting van deze groep te verzorgen. Wie van ons personeel heeft belangstelling één van deze studenten zowel kost als onderdak te verschaf fen en indien mogelijk ook in de huiselijke kring op te nemen Begrijpelijk is dat hier tegenover een financiële vergoeding komt te staan, waarschijnlijk groot: 35,per week. Het is vanzelfsprekend prettig indien u of één van uw gezinsleden een redelijke kennis van de Engelse taal bezit. Ook denken wij hier aan uw kinderen, die misschien een Mulo- of H.B.S.-opleiding volgen of gevolgd hebben. Event .iele opgaven worden gaarne binnen een week ingewacht bij de afdeling Personeelszaken toestel 249 of 381.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2