Magazijnen uitgebreid door nieuwe Romney-liut Voortgang in bouw D.C. SHpniii Industrie in voorbereiding Hoofdkantoor thans eigen Flitsen-redaktie Speciale opvoecbanden. die de colli tot in de auto's voeren, laden vanuit de nieuwe ruimte gemakkelijk. De vernieuwing: van onze C.A.O. hangt in de lucht en velen kijken bijzonder verlangend uit naar de herzieningen die al per 1 januari 1962 hadden moeten ingaan. De spanning stijgt steeds en zo- Uiteraard mogen wij wel aanne- wel van de zijde der leiding als men dat de eventuele herzieningen De nieuwe „romneg"-hut, waar de expeditie is ondergebracht, betekent een ruimtewinst van 1200 r Aan noordzijde AH-ierrein Door de vertraging in de bouw van het Distributie Centrum, waardoor het gebouw pas in het najaar zal gereedkomen, doet het ruimteprobleem in de produktiebedrijven zich des te heviger voelen. Onze produktiemogelijkheden worden er zwaar door afgeremd. Daarom zijn er enkele noodmaatregelen beraamd om verdere stagnatie zoveel mogelijk te voorkomen. Een van deze noodmaatregelen is de bouw van een 'romney-hut' aan de noordzijde van het A.H.-terrein. In deze loods 1200 m2 groot is de uitzetruimte onderge bracht Dit is de ruimte van waar de afdeling expeditie de voor de filialen bestemde goe deren via het laadperron in de wagens laadt van de kant van het C.A.O.-perso- neel, komen voortdurend vragen binnen over veranderingen die te verwachten zijn. Het percentage waarmee de lonen omhoog zullen gaan is uiteraard de meest dringende vraag en wij kunnen ons nog niet aan voorspel lingen wagen. Ten aanzien van de secundaire arbeidsvoorwaarden valt er niet zoveel nieuws te ver wachten en de voorlopige berich ten geven geen aanleiding tot voorbereiding van belangrijke maatregelen. U kunt er van verzekerd zijn dat onze direktie zich zal haasten u direkt op de hoogte te stellen als er beslissingen gevallen zijn, doch wij verwachten deze pas eind april. ophaalcircuit - uitzet- ferruimte ruimte. De afdeling expeditie is dus wat verschoven naar de noordkant. Gezegd moet worden dat ook de ruimte van de vroegere blikken- wasserij hierbij getrokken is. Er is dus een aaneengesloten geheel ver- kregen. Helaas zijn de deuren in De vorige uitzetruimte (in pand de panden zodanig dat een rechte '55) is nu ingericht als ophaalcir- gang niet mogelijk was, maar we cuit, waar ruim 200 artikelen over- kunnen ons in deze situatie be- zichtelyk staan opgesteld. Boven- helpen, dien worden hier ook binnenko mende goederen gelost. Behalve dat in de nieuwe situatie de afstand ophaaleircuit-uitzet- ruimte veel kleiner is geworden, kunnen de goederen, zoals gezegd, overzichtelijk worden opgesteld, waardoor het ophalen veel effi ciënter verloopt. Ook is nu bereikt dat buffervoor raad en ophaalcircuit niet meer, zoals tot voor kort, in één ruimte zijn ondergebracht. De buffervoorraad namelijk is apart opgeslagen, waardoor dus de I LI oewel inderdaad in de Zaan editie van A.H.-Flitsen wel eens een bijdrage van het hoofdkantoor was te lezen, wa« de bestaande redaktiekommissie toch echt wel van mening, dat het hoofdkantoor wat dit aangaat toch maar erg povertjes voor de dag kwam. Flitsen was eigenlijk - om het maar eerlijk te zeggen de krant geworden van de produktiebedrijven. opgcoxascxx, waa.UUv,x vxxxo bestaande redaktie vond dit temeer jammer, omdat wel dui- logische keten is verkregen: buf- delijk was, dat in een grote volière als het hoofdkantoor toch vogels van wel zeer diverse pluimage moeten rondfladderen en VAMI vcrkocllt ^aJ C'aarom westz'jde 00k ruim stof tot schrijven moet De Raad van Bestuur van Albert Heyn N.V. deelt hierbij mede, dat het volledig aandelenpakket van het tot haar concern behorende consumptie-ysbedrijf Vami N.V. met ingang van heden wordt ver kocht aan Unilever N.V. De internationale ontwikke ling van de ijs-industrie wordt gekenmerkt door een steeds verdergaande specialisatie. In het licht van deze omstandig heden heeft Albert Heijn N.V. besloten Vami N.V. af te sto ten. Unilever N.V., die zoals be kend in tal van landen ijsbe- drijven heeft, zal door over name van de N.V. het Vami- consumptie-ijsbedrijf voortzet ten. Het ligt voorshands niet in de bedoeling enige wijziging te brengen in de distributie en verkoop van het Vami-ijs. Het gehele personeel zal in dienst blijven en in de gelegen heid worden gesteld in het pensioenfonds van Unilever te worden opgenomen, waartoe de reeds bestaande pensioen rechten worden ingebracht. (Bovenstaand bericht heeft de Raad van Bestuur Albert Heijn N.V. op 13 april via de publikatieborden doorgegeven, terwijl op dezelfde dag ook de pers op de hoogte werd ge steld. Red.) Er moest dus een oplossing wor den gezocht en tijdens een bespre king viel toen het woord „split sing". Nadat de eerste schrik wat was geluwd en gebleken was, dat de spreker beslist geen kernreac tor wilde bouwen, bleek wel dat hier inderdaad de oplossing lag. NI. een splitsing van de bestaan de kommissie in 2 redakties, t.w. één redaktie oostzijde in wezen dus de bestaande kommissie en een nieuw te vormen redaktie uit het personeel van het hoofd kantoor, die geheel zelfstandig haar eigen bijdragen verzorgt en ook zelf hiervoor de verantwoor ding draagt. Uiteraard zal uit overwegingen van praktische aard steeds een vertegenwoordiger van de ene kommissie de vergadering van de andere bijwonen, terwijl ook de opmaak door vertegenwoordigers uit beide kommissies zal worden geregeld. Doch afgezien hiervan zal geheel zelfstandig worden „ge opereerd". Donderdagmiddag 29 maart jl. is de nieuwe redaktie hoofdkantoor dan door de chef de bureau de heer G. Hoorn geïnstalleerd. De heer Hoorn sprak het vertrou wen uit dat door deze nieuwe opzet en door de gezonde rivaliteit die nu ongetwijfeld tussen oost- en westzijde zal ontstaan, het gehal te van Flitsen beslist nog zal stij gen. Nadat hij nog had gewezen op de grote mate van „persvrij heid" maar ook op de verantwoor delijkheid die dat met zich brengt, wenste hij de leden toe, dat zij zich met plezier en voldoening van hun nieuwe taak zouden kwijten, waar op de leden bestaande uit de da mes L. Born en D. Vos en de he ren A. Besterveld, C. Bruijn A. Dekker, D. Kwakkel, P. Schipper, G. Terol en H. van Zyl Jr., maar direkt aan hun eerste taak begon nen, nl. het kiezen van een voor zitter. De grote oefening van de dag ervoor, nl. de Statenverkiezingen, bleek goe de resultaten te hebben afgeworpen. Er werd gestemd met een vaart, die routine bewees en in hoog tempo kwam de heer A. Besterveld op de voorzittersstoel terecht. De eigenlyke redaktievergadering kon nu in ernst beginnen en de gehele werkwijze werd in een ge animeerde diskussie besproken, waarby wel bleek dat de nieuwe kommissie haar taak enthousiast opvat, zodat Flitsen wat dit aan gaat beslist vertrouwen in de toe komst mag hebben. van kracht zullen worden met in gang van 1 januari j.l., zodat be paalde overbruggingsregelingen getroffen moeten worden. Hier over zal, zodra dit mogelijk is, met de ondernemingsraad of de kon- taktkommissie overleg worden ge pleegd. Na de lange stilte, die over het bouw terrein van het Distributie Centrum heeft gelegen het bar slechte weer was daar mede schuldig aan valt er thans enige voortgang te melden. Eind maart zijn de eerste hoofd balken in de nieuwe uitvoering per ponton in de Achtersluispolder ge arriveerd. Zij vinden hun bestem ming op de kolommen van de toe komstige kaasafdeling, aan de noordkant dus van het gebouw. Is het magazijngedeelte van het D.C. dus op gang gekomen, het voorge deelte van het complex, daar waar de kantoren e.d. liggen is onder tussen flink opgeschoten. Hoewel het vorst- en regenverlet het werk nogal heeft geremd, is dit deel zover gevorderd, dat verschillende binnenmuren de ruimte al hebben in gedeeld in de medische dienst, was- en kleedruimtes en kantoren. De portiersloge tenslotte met de in gangspartij en ook de dienstwoningen naderen het stadium, dat ze om in vaktermen te spreken ..glas- en waterdicht" zijn. In tegenstelling tot het vorig jaar wordt het magazijn gereed gemaakt van Noord naar Zuid, ofwel vanaf de Noorder IJ- en Zeedijk naar het water. Het voorgedeelte van het complex met de autoboxen, en op de eerste verdieping de kantine en kantoren e.d., met een totale lengte van 75 m, schiet flink op. Om een indruk te geven van de grootte: dit is ongeveer een derde deel van de lengte van het laad- en losperron. De redaktievergadering van het hoofdkantoor voor het eerst bijeen. V.l.n.r. de heren A. Besterveld. H. van Zijl Jr. en D. Kwakkel; de dames D. Vos en L. Bom; de heren G. Hoorn, C. Bruijn, G. Terol. P. Schipper en A. Dekker. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 19e Jaargang No 4 - April 1962

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1