D.C. ïn beeld rekord-bedrag laan beloningen Nieuws van de ideeënbus Groot aantal inzendingen bracht Albert Heijn In „iRAiDPUNT1' AH-FLI TSEN 3 „Een goed begin, is het halve werk", zo luidt een bekend ge zegde. Deze woorden komen de inzenders toe, die er voor zorg den dat de Ideeënbus begin 1962 direct al goed van start ging, want niet minder dan 35 inzendingen (over de maand januari) werden door de kommissie behandeld. Ook het aantal beloningen in deze maand bleek een rekord te zijn. Wer den er vorig jaar in totaal 11 sugges ties beloond, nu zijn er al 5 premies in één maand uitbetaald. Dat belooft waf!!! Het totaal bedrag dat werd uitbetaald bedroeg f 55,d.w.z. dat dit reeds 25 is uan de totale premie die in 1961 werd uitgekeerd. En dan te weten dat 1962 na de suksesvolle januarimaand, nog elf maanden telt, waarin de kommis sie een stroom van ideeën hoopt te behandelen. Ente belo nen! Uit bovenstaand relaas blijkt dui delijk dat de Ideeënbus-Filialen beslist geen kort leven is toebe deeld. Terecht verheugt de kom missie zich dan ook over de steeds stijgende lijn, wat het aantal in gezonden en beloonde ideeën be treft, alsmede het enthousiasme dat de inzenders weten op te bren gen. Natuurlijk moet dit „enthousiasme" niet uitgroeien tot hetgeen in onder staand plaatje is uitgebeeld. DEEEN- „Ik krijg wel eens de indruk, Jan sen, dat je je niet erg gelukkig voelt hier." Beloonde inzendingen Nu dan de beloonde inzendingen: De heer J. van Nieuwenhuizen uit fil. 7271, Heemstede, vond dat de wikkels om de blikjes aarbeien en frambozen te veel op elkaar lijken. Hij stelde dan ook in zijn idee F 5 a voor een van de wikkels een andere kleur te geven, aangezien momenteel de klant nog al eens een verkeerd blikje meeneemt. De kommissie was van mening, dat de van gekleurde driehoeken voor ziene randen op de wikkels een ver gissing mogelijk maken, echter met daarbij de aantekening dat deze klacht niet eerder werd vernomen. De kommissie zag deze suggestie dan ook niet als idee, doch meer als goede tip. Deze tip leverde inzender f 5, op. De huidige lampenverpakking geeft vaak aanleiding tot vergis singen, aldus de heer B. Heijstek, B.l. van fil. Jonker Fransstraat te Rotterdam (idee F14). Hij advi seerde de verpakking van de 40, 60 en 75 watt lampen in verschil lende kleuren uit te voeren. Dit valt bij de klant op en ook het uitzoeken wordt hierdoor vereen voudigd, wanneer een bepaalde lamp bij een andere soort lamp terecht komt. Met deze suggestie was de kom missie het eens. alhoewel opge merkt moet worden, dat men in tern dit probleem ook reeds enige tijd onder de loep heeft. De kommissie stelde zich echter op het standpunt, dat inzender van een en ander niet op de hoogte kon zijn en dit idee werd dan ook beloond met f 10, Méérverkoop bier De heer H. Muije (fil. 5563, Den Helder) meende dat er méérver koop met ons bier te behalen is, wanneer er b.v. een draagdoosje voor 6 flesjes bier werd gemaakt. De kommissie zag dit idee (F 18) niet als nieuw idee en zij was verder van mening, dat op dit terrein vele ideeën waren te lan ceren. Niettemin vond de kom missie dit een goede tip en be loonde deze inzending met een aanmoedigingspremie van f 10, De heer H. Blom B.l. van de Su- permart Leijweg te Den Haag stelde voor de in kader staande tekst op de uitnodigingskaart van het Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn te veranderen. In de huidige tekst verzoekt men de klant het filiaal op te geven, waar men geregeld komt. Volgens inzender is het beter de klant te laten invullen het filiaal-adres, waarbij ze het dichtst woont. Een goed idee, aldus de kom missie en stelde een beloning van 20,vast. Dit idee zal nader uitgewerkt worden. Snipperdagen-kaarten Volgens de heer G. Barten uit fil. Roermond bestaan er nog wel eens meningsverschillen over het te goed van het aantal snipperdagen. Dit is niet nodig wanneer er maar kaarten zijn waarop de snipper dagen aangetekend of afgestreept worden. Aldus inzender in zijn idee F 23. De kommissie was het met deze suggestie wel eens. Het gevaar is echter niet denk beeldig dat verzuimd wordt op zo'n kaart aan te tekenen dat een personeelslid een snip perdag wil hebben of wan neer die aantekening er een maal op staat, het betreffende personeelslid op het laatste moment van deze dag geen gebruik wil maken. Dergelij ke kwesties maken de kontro- le moeilijk en vandaar dat dit idee niet eenvoudig is te rea liseren. Aangezien dit idee echter wel goed is, werd hier voor een aanmoedigingspre mie van 10,uitgetrokken. Ten slotte nog een idee van vorig jaar, dat aangehouden werd voor nadere bestudering door deskundi gen. Inzender, de heer C. S. Floris - da - Jgaf Het was op 5 april j.l. feest in filiaal P. Breughel straat te Utrecht. Na een maandenlange verbouwing werd dit filiaal namelijk onder leiding van bedrijfsleider A. Zwarts heropend tot Z.B. uit fil. 7238, vond dat ons bedrijf wat (le verpakkingen betreft, meer uniformiteit moest toepassen. Dit zou tot gevolg hebben, dat na ver loop van een bepaalde tijd onze artikelen zo ingeburgerd zijn, dat ze als het ware een „lopende" re- klame worden. Hoewel elk levensmiddelenbe- drijf bovengenoemd probleem kent, meent de kommissie dat een en ander door inzender goed gezien is. In ons bedrijf wordt dan ook gestreefd naar nog meer verbetering wat de verpakking betreft, waarbij er echter wel voor gewaakt zal worden, dat door unifor miteit, de verpakking niet te eenvormig wordt. Dit idee had een fikse beloning tot gevolg, namelijk 50, Van boven naar beneden: 1. De heer A. v. d. Heuvel. 2. De heer J. Legerstee. 3. Mr. F. Pauwels. 4. Wat zou er nu weer komen? Op maandag 16 april j.l. werd in het K.R.O. T.V.-programma „Brandpunt" het onderwerp „Diefstal in zelfbedieningszaken" aan de orde gesteld. Voor dit programma waren de opnamen gemaakt in onze supermart te Amstelveen en als deskundige uit hei winkelbedrijf werd onze directeur-verkoop, de heer J. Leger- steeg, geïnterviewd. Verslaggever Aad van den Heuvel leidde het onderwerp kort in en stelde, dat het Z.B.-systeem naast vele voor delen ook problemen met zich mee brengt. Eén daarvan is naar het oordeel van een Officier van Justitie „er gens in Nederland" het steeds va ker voor de politierechter verschij nen van vrouwen, die van winkel diefstal verdacht worden. Het standpunt van deze Officier was, dat diefstal in de Z.B. de klanten te gemakkelijk wordt ge maakt. De heer Legerstee weer sprak de juistheid hiervan en vooral de onuitgesproken beschul diging, die er in besloten ligt: de bedrijven doen er niets aan om het te voorkomen. Een aantal voorbeelden van maatregelen die diefstal moe ten voorkomen werden ge noemd en getoond: de ver plichting om in de Z.B, een mandje of wagen te gebrui ken, waarschuwingen door be drijfsleiders en personeel aan min of meer verdacht hande lende klanten, het bekend ma ken van bestaande controle middelen zoals winkel-detec tives, van de achterzijde door zichtige spiegels, e.d. Bovendien weerlegde de heer Leger stee de bewering, dat winkeldiefstal tegenwoordig meer zou voorkomen dan vroeger in de B.Z. „Dit is slechts schijn. Vroeger werden er bijna geen diefstallen gesignaleerd, omdat nie mand er op bedacht was. Dat is nu anders. De cijfers bewijzen, dat het diefstalpercentage in B.Z. en Z.B. gelijk is." Na de heer Legerstee verscheen de bekende strafpleiter Mi-. Fran cois Fauwels op het scherm, die in zijn praktijk een toename van het aantal winkeldiefstallen meent te moeten waarnemen. De heer Pauwels deelt de mening van de bovenvermelde Officier van Justitie, dat de bedrijven er te weinig tegen doen. Hoewel het on derwerp speciaal diefstal in Z.B.'s en S.M.'s betrof, konden wij niet aan de indruk ontkomen, dat de heer Pauwels uitsluitend het oog had op warenhuizen, toen hij en kele technische voorzorgsmaatre gelen aanbeval, die het euvel win keldiefstal zouden kunnen voor komen. Ofschoon het probleem niet „uitge sproken" kon worden, is het beslist goed geweest om het door dit pro gramma in de brede kring van T.V.- kijkers eens als diskussiepunt te stel len. LinksHet gebouw van de Tech nische Dienst met laag- en hoog spanningsruimte, technische werk plaats, smeerkuil, autowasplaats e.d. Rechts: Een deel van de emballage- groothandel- en kaasafdeling. Links onder: Een kijkje vanaf de waterkant in de toekomstige ont vangstruimte (92 m lang). Links midden: De 25000 kg zware balken worden met een bok op het terrein gehesen. Rechts midden: Gezicht op de steiger. Op de achtergrond de Zaanlandse Scheepsbouwmij. Rechts onder: Het ketelhuis van het TD.-gebouw wordt ingericht.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3