Atdelingehefs supermarts geven ervaringen weer Geslaagd Jong geleerd... Voortgang in bouw D.C. AH-spaarfonds biedt grote voordelen I c- A- Laatste Jaren: bijna 1© percent rente AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang - No. 4 Landelijke editie April 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: F. BRANDSMA. personeelschef filialen Redaktie: J'. Lieffering In- en externe betrekkingen D. W. Lieuwen Filialenbureau J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Personeelszaken J. C. Voskamp Filialenbureau Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Industrie, Zaandam. de administrateur van het spaarfonds in Zaandam zo'n saldo biljet, waardoor u ook kunt con- un troleren of de gestorte of opge- In ons vorig nummer vertelden wij U iets over de organisatie in onze Supermart. Volgens het schema heeft iedere bedrijfs leider een aantal afdelingschefs tot zijn beschikking, die de vol ledige verantwoording hebben voor de gang van zaken in hun afdeling. Deze maand brachten wij een bezoek aan twee van deze afdelingschefs. .•Si, Zo bouwt deze jonge chef aan zijn toekomst, samen met zijn ver- loofde, die administratrice is bij Eerst kantoor Het tweede bezoek brachten wij aan de heer J. AARTEN, chef de afdeling kruidenierswaren in VlHp? onze grootste Supermart te Ara- Wr stelveen. De heer Aarten werd 25 jaar geleden geboren te Doorn, waar zijn vader bedrijfsleider is. Aa de lagere school bezocht hij de Mulo. De heer A. J. Brokmann (links) en de heer F. C. Freericks. Het eerst ontmoetten wij de heer F. G. P. Freeriks, die sinds 1 ja nuari van dit jaar chef van de af deling kruidenierswaren is in on ze Supermart te Amsterdam-Slo- tervaart. 25 jaar geleden werd de heer Freeriks in Utrecht geboren, bijna tegelijk met zijn tweeling broer. Op zijn 19e jaar kwam hij voor het eerst bij A.H., nadat hij enige tijd bij V. D. gewerkt had. Opleiding Twee jaren werkte hij in filiaal Handelstraat te Utrecht en ver richtte alle voorkomende werk zaamheden. Aan het einde van deze termijn beheerde hij de kaas- en vleeswarenafdeling. Toen volgde hij de kruideniers vakschool te Utrecht en kwam daarna weer terug bij Albert Heijn. In Zaandam bezocht hij een verkopers- en een herhalingskur- sus en werkte vervolgens als ver vanger in vele filialen zoals Leer dam, Driebergen, Apeldoorn, Vee- nendaal en Utrecht. Zijn benoeming tot ass.chef liet daarna niet lang op zich wachten en vanzelfsprekend hoopte de heer Freeriks op een funktie als be drijfsleider van een Z.B. of B.Z.- zaak, totdat een gesprek met Per soneelszaken volgde, waarin hem werd verteld over de nieuwe ont- wikkelingsvorm in ons bedrijf. Moeilijke stap Aangezien de voorlichting om trent de Supermarts niet groot was, leek deze stap de heer Free riks aanvankelijk moeilijk, doeli desondanks besloot hij het te wa gen. „Het was ook bijzonder moei lijk in het begin", verklaarde de heer Freeriks ons nog zuchtend, „doch nu denk ik er heel anders over". „Nu weet ik dat ik op het spoor zit waar met hard werken een be hoorlijke boterham te verdienen is en ik zou niet meer terug willen. Nu draag ik verantwoording voor een omzet die vele malen groter is dan die van een flinke Z.B. en dat brengt natuurlijk problemen mee, doch de sfeer van overleg met de bedrijfsleider, met mijn kollega's en het personeel heeft mij doen beseffen dat je op deze manier aan jezelf bouwt, waardoor je je meer bewust wordt". Aanvankelijk leek zijn toekomst te liggen in de administratieve rich ting. Vier jaar lang werkte hij op een kantoor van de Rijkswater staat. Toch zat het A.H.-bloed er waarschijnlijk reeds in, want na zijn diensttijd, die hij (natuurlijk) als fourier doormaakte, kwam hij bij Albert Heijn. In drie jaar bracht hij het tot vervanger in het rayon Utrecht. Ook hij aanvaardde (hoewel hij reeds klaar was voor bedrijfslei der) een funktie als bediende in een Supermart. Begin moeilijk Nu, een half jaar later, is hij chef van de afdeling kruideniers waren in Amstelveen en als hij op zijn entree in de Supermarts te rugziet, zegt hij evenals alle an deren: „Het was en is niet ge makkelijk, doch het zal waarach tig wel gaan" en wil beslist niet meer terug. Hij woont nu in Amstelveen en vertrouwde ons toe: „Ik zou al die jongeren in ons bedrijf wel graag eens toespreken en vertellen van de sportieve, moeilijke doch zeker goede toekomstkansen, die een enthousiaste, energieke kracht ze ker niet mag missen". Dit zijn geen overtrokken verha len, dit is realiteit. Wij meenden er goed aan te doen deze beleve nissen te doen vooi'afgaan aan ons volgend artikel, dat zal han delen over de funktie van de chef kruidenierswaren en van die zijner kollega's in de andere sektoren. P ZAANDAGEN EN KURSUSSEN wordt vaak gesproken v over sparen. Het is altijd verheugend dan te kunnen consta- s' teren, dat zeer velen voor een of ander doel een deel van h loon hiervoor weten te reserveren. Des te meer verbaast het nomen bedx-ageif zijn geboekt, ons dan altijd dat nog velen van hen dit niet doen via het be- drijfsspaarfonds en zelfs niet eens weten, dat het bestaat. Goede raad Reeds Sinds vele jaren biedt liet beperkende voorwaarden ver bonden, die ons spaarfonds niet kent. bedrijf de gelegenheid tot sparen aan ieder die tot de medewerkers of medewerksters gerekend kan worden. En dat nog wel op erg attraktieve voorwaarden, vooral wat de rente-vergoeding betreft. Deze rente bestaat uit twee ge deelten: de vaste rente en de ren te-toeslag. Vaste rente De vaste rente bedraagt 3,9 per jaar en wordt per 1 januari bij geschreven. De rente-toeslag is afhankelijk van de dividend-uitke ring en eigenlijk dus van het be drijfsresultaat. De reglementaire omschrijving zullen wij u bespa ren, maar het komt hierop neer, dat een dividend-uitkering van 12 op de gewone aandelen een toeslag op de spaarfondsrente van 7/5 van de per 1 januari bijge schreven rente met zich mee brengt. Deze getallen zijn niet uit de lucht gegrepen, maar gebaseerd op de situatie, zoals deze de afgelopen jaren was. Laten we nu aan de hand van een simpel voorbeeldje eens uitreke nen, wat dit u aan geld kan opbren gen. Wij nemen aan dat u een jaar lang 100,op de spaai'rekening had staan. Hiervoor krijgt u dus per 1 januari 3,9 rente, dat is dus 3,90. Is het dividend weer 12 dan krijgt u er ca. 6 maan den later nog eens 7/5 van dit bedrag, ofwel 5,46 bij. Samen met de reeds eerder ontvangen vaste rente ontvangt u dus op deze 100,een totale rente van 9,36 of wel van 9,36 Hoogste rente Er is in Nederland geen enkele spaarbank te vinden, die in staat is een dergelijke hoge rente uit te keren. Een uitzondering moe ten wij maken voor de z.g. ,,Zilvervloot"-spaarmethode, maar daaraan zijn weer allerlei U kunt n.l. bij ons spaarfonds geld storten zoveel u wilt, en wan neer u wilt. U kunt ook op ieder gewenst moment geld opnemen. Er is maar één beperking: de ren te-toeslag bedraagt ten hoogste 350,maar de meesten van ons zullen niet gauw een spaarbedrag hebben, dat tot dit maximum leidt. Erg eenvoudig De spaarmethode is erg eenvoudig. U kunt het geld afdragen aan uw bedrijfsleider1, die hiei'voor een kwitantie afgeeft. U kunt natuur lijk ook een vast bedrag van uw loon laten afhouden, zo groot of zo klein u maar wilt. De bedrijfs leider maakt dit geld dan over aan het spaarfonds. Opnemen Ook het opnemen is simpel. U vx'aagt eenvoudigweg een bedrag aan de bedrijfsleider, die natuur lijk wel weten moet, of u over het gevi-aagde bedrag beschikt. Daar toe kunt u het laatste saldo-biljet tonen. U ontvangt n.l. regelmatig Mogen wij u goede raad geven als u geen deelnemer bent aan ons spaar fonds en wel ergens anders spaart? Vergelijkt u eens de ontvangen rente met wat u van het AH -spaarfonds had kunnen ontvangen. Misschien zegt u dan wel hetzelfde als iemand onlangs op een Zaandag: ,,Ik ben een dief van mijn eigen portemonnee!" De navolgende personen zijn ge slaagd voor het examen lakschil- deren: Mej. A. M. Elfei'ing, fil. Oud-Bei- jerland. Hr. J'. A. A. Greven, fil. Weesp. G. A. Lomers, fil. B. v. d. Berghstraat, Nijmegen. J. A. Wijngaard, fil. Roosen daal. F. Zijlstra, fil. P. Breughel- straat, Utrecht. Het 4-jarig zoontje van bedrijfs leider Peeters van filiaal Meerssen ziet kans zelfs op de kleuterschool artikelen te verkopen. Wij ontvin gen n.l. het volgende briefje: „Op een morgen vertelde de zuster de klas, dat zij een mandje voor Pasen moesten maken. Na een paar minuten stak mijn zoontje de vinger op en vertelde, dat er in deze mandjes ook eitjes moesten. „Papa heeft ze net van Zaandam ontvangen en u moet ze maar komen uitzoeken. Ze koster, maar twee dubbeltjes." Van prijzen had hij geen vei'stand, maar het resulteerde toch in een verkoop van 15 zakjes vogeleitjes aan de kleuterschool! Deze jongeman heeft blijkbaar goede talenten om later in de plus- vei'koop hoge ogen te gooien. Het voorgedeelte van het complex met de autoboxen en op de eerste verdieping de kantine en kantoren e.d., met een totale lengte van 75 m, schiet flink op. Om een indruk te geven Na de lange stilte, die over het bouw- De heren T. A. Veen, J. Aarten, Joustra en J. C. 't Hart in bespreking. an de grootte: dit is ongeveer een derde deel van de lengte van het laad- en losperron. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII lllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllll Fil. 1009 Me. E. Geenen 2-4 1007 Hr. M. A. Votel 4-4 1011 Hr. M. A. Schreuder 4-4 5605 Hr. N. J. C. Hoogendijk 4-4 5661 Hr. A. T. Boerdijk 4-4 7196 Hr. R. Hartman 4-4 5601 Hr. W. A. Lukassen 4-4 5565 Mej. E. W. M. van Es 4-4 7232 Mej. G. Veld4-4 5630 Mej. M. C. A. Sluimer 4-4 7076 Hr. G. C. Dol 4-4 1009 Mej. C. C. Groen 5-4 1005 Mw. A. M. v. d. Pol- Baas 6-4 5635 Mej. A. Barnhorn 9-4 1009 Mej. D. S. Koele 11-4 5635 Mej. van Duyn 11-4 5643 Mel H. J. v. d. Broek 11-4 5505 Hr. J. H. Prins 11-4 7037 Mej. C. v. d. Boven- kamp 11-4 5629 Mej. F. van der Meer 18-4 7090 Hr. H. Huisman 18-4 7106 Hr. F. Jurgens 19-4 5572 Mej. G. van Beek 20-4 5526 Mej. A. A. M. Milten burg 21-4 5570 Mej. W. N. v. Houten 24-4 7090 Hr. D. jansen 25-4 7042 Mej. E. van de Streek 25-4 5664 Mej. M. M. J. Sante- goeds 25-4 7141 Mej. R. M. Coers 27-4 j terrein van het Distributie Centrum heeft gelegen het bar slechte weer was daar mede schuldig aan valt er thans enige voortgang te melden. Eind maart zijn de eerste hoofd balken in de nieuwe uitvoering per ponton in de Achtersluispolder ge arriveerd. Zij vinden hun bestem ming op de kolommen van de toe komstige kaasafdeling, aan de noordkant dus van het gebouw. Is het magazijngedeelte van het D.C. dus op gang gekomen, het voorge deelte van het complex, daar waar de kantoren e.d. liggen is onder tussen flink opgeschoten. Hoewel het vorst- en regenverlet het werk nogal heeft geremd, is dit deel zover gevorderd, dat verschillende binnenmuren de ruimte al hebben in gedeeld in de medische dienst, was- en kleedruimtes en kantoren. De portiersloge tenslotte met de in gangspartij en ook de dienstwoningen naderen het stadium, dat ze om in vaktermen te spreken „glas- en waterdicht" zijn. In tegenstelling tot het vorig jaar wordt het magazijn gereed gemaakt van Noord naar Zuid. ofwel vanaf de Noorder IJ- en Zeedijk naar het water. JAAr ln 5634 Mej. C. van Scheppin gen 1-4 5634 Mej. M. M. de Boer 1-4 5518 Mej. M. A. J. Nellen 1-4 5608 Mej. P. van Zalen 1-4 7148 Mej. A. Freericks 1-4 5609 Mej. M. K. Hausmann 29-4

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2