Nieuwe A.H.-vestiging in Harlingen geopend Op dinsdag 15 mei begint het tien-daags AH-jubileumleest T.V.-artisten verkochten vele Pluim op hoed! Winkelsluiting op 30 april COMESTIBLES Uitbreiding in Noord-Hedei'land VAMI verkocht Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Ongetwijfeld was deze opening voor ons team in Harlingen en voor de rayonleider, de heer G. A. de Groote een goede stimulans voor de toekomst. En voor de in gezetenen van de herleefde vis sersplaats betekent ons filiaal on getwijfeld een aanwinst. Harlingen, met haar oude gevels, haar kleine museum, haar nieuw bouw, het doorgangscentrum naar Vlieland en Terschelling, bereidde ons zonder meer een hartelijk wel kom. Maandag 30 april a.s. is de ver jaardag van H.M. de Koningin en tevens wordt dan het 25-jarig hu welijksjubileum van het vorsten paar gevierd. Daarom zullen op deze dag alle filialen in het ge hele land gesloten blijven. Het wisselrooster voor de werk tijden blijft deze week geheel on gewijzigd. Ieder heeft dus nor maal zijn halve en/of hele vrije dag op de tijdstippen, die het roos ter aangeeft. Op zaterdag 5 mei a.s. (Bevrijdings dag) blijven de wiqkels normaal ge opend. O E VOORBEREIDINGEN voor de viering van het 75-jarig jubi leum beginnen in het laatste stadium te komen. Vorige keren schreven wij U reeds over allerlei zaken, die geregeld moesten worden, zoals reservering van schouwburgen, dienstregelingen voor bussen en treinen, contracten met artiesten, perikelen rond om consumpties, het personeelsgeschenk aan de directie, enz. in opgewekte stemming aan te treffen. De redactie van AH-Flit- sen zal op elk feest met pen en camera aanwezig zijn en belooft u nu reeds een beeldend verslag van dit grootse feest. Nu troffen wij in het kantoor van de heer Valk stapels uitnodigings kaarten, die verzonden moeten worden naar de duizenden in het gehele land. Nu wij deze stapels gezien hebben, beginnen wij ons pas goed te realiseren om hoeveel mensen het eigenlijk wel gaat. „Zou er nu niet één persoon ver geten kunnen worden of tweemaal uitgenodigd?" vroegen wij de heer Valk. „Ik wilde, dat ik een feilloze afwer king van dit alles kon garanderen, maar door de vele, steeds wisselende omstandigheden is dit niet mogelijk. Wij doen uiteraard alles wat in ons vermogen ligt om vergissingen te voorkomen. Wij krijgen ook allerlei verzoeken om naar een bepaalde plaats te mogen gaan, waar men vol gens de filiaalindeling niet thuis hoort. Dit is nu een van die verzoeken waar aan door de capaciteit van de zalen niet voldaan kan worden. Toch heb ik hierop vanmorgen een uitzonde ring moeten maken, toen iemand mij hierover belde. Hij vertelde, dat zijn verloofde naar Sittard moest en hij naar Amsterdam. Een situatie, die meer voorkomt en ik moest dan ook tot mijn spijt zeggen, dat verandering om deze reden niet mogelijk was. Ik ging echter door de knieën, toen ik daarop te horen kreeg, dat het verloofde paar vanaf 2 mei een gehuwd paar zou zijn". Speciaal nieuws konden wij van de organisatoren niet meer be machtigen. Maar dat betekent niet dat wij niet meer nieuwsgierig zullen blijven naar wat de tweede helft van mei ons brengen zal. Op 15 mei zal het feestgeruis los barsten in Amsterdam en Zwolle en eerst op 25 mei zal het weer verstommen. Wij hopen u allemaal De Raad van Bestuur van Albert Heijn N.V. deelt hierbij mede, dat het volledig aandelenpakket van het tot haar concern behorende eonsumptie-ijsbedrijf Vami N.V. met ingang van heden wordt ver kocht aan Unilever N.V. De internationale ontwikke- ling van de ijs-industrie wordt gekenmerkt door een steeds verdergaande specialisatie. In het licht van deze omstandig heden heeft Albert Heijn N.V. besloten Vami N.V. af te sto ten. Unilever N.V., die zoals be kend in tal van landen ijsbe- drijven heeft, zal door over name van de N.V. het Vami- consumptie-ijsbedrijf voortzet ten. Het ligt voorshands niet in de bedoeling enige wijziging te brengen in de distributie en verkoop van het Vami-ijs. Het gehele personeel zal in dienst blijven en in de gelegen heid worden gesteld in het pensioenfonds van Unilever te worden opgenomen, waartoe de reeds bestaande pensioen rechten worden ingebracht. Bovenstaand bericht heeft de Raad van Bestuur Albert Heijn N.V. op 13 april aan de pers doorgegeven. Red.) QP DONDERDAG 12 APRIL j.l. opende de heer D. A. ter I Harlingen vlagde V Wee, in tegenwoordigheid van genodigden en personeel, onze nieuwe Zelfbedieningszaak aan de St. Jacobstraat hoek u V?.r 6U^ T8 ?ZS Kleine Voorstraat te Harlingen. I °Penm.f' HaH.ngen niet minder Van alle zaken in het „oude centrum van deze vissersplaats wapperde de driekleur. Ook uit de mond van de voorzitter van de buurtwinkeliers-vereniging de heer J. A. Veldhuis, vernamen wij dit, in de woning van onze be drijfsleider. Terwijl Mevr. Brinksma, geassis teerd door haar schoonzuster, de verschillende aanwezige, aanne mers, de pers en andere belang stellenden van koffie en gebak voorzag, vertolkte de heer Veld huis de gevoelens van de Harlin- ger buurtmiddenstand. Het team van filiaal Harlingen met leiding over deze nieui „Hoewel het openen van Z.B.'s zo lannzamerhand voor mij rou tinewerk is geworden", aldus de heer Ter Wee, „is het mij een bijzonder genoegen, juist in Harlingen voor deze nieuwe distributie-methode het start schot te mogen lossen. Prettige medewerking De voorbereiding heeft haar moei lijkheden gekend, maar dank zij de prettige medewerking van allen, die bij deze bouw betrokken wa ren, mochten wij er in slagen onze reeds lang bestaande plannen voor een vestiging in Harlingen ten uit voer te brengen. Na ontvangst van de sleutel open de de bedrijfsleider de heer H. Brinksma de deur voor zijn (eer ste) klanten, die reeds een lange rechts de heer H. Brinksma, die de ve Z.B. heeft gekregen. queue gevormd hadden. Een nieu we vestiging, een nieuwe zelfbe diening en voor bedrijfsleider Brinksma „zijn eerste zaak". In Misset's vakblad „Het Levens- middelenbedrijf" van 29 maart j.l. lazen wij o.a. het volgende: Opvallend was, dat in Emmeloord SS maal door huisvrouwen werd op gemerkt, dat de sfeer bij Albert Heijn zo goed was. Tweeëntwintig maal werd door de consumenten verteld, dat het bij (hier stond de naam van een andere firma) niet plezierig win kelen was." Een gxote pluim dus op de hoed van het team in filiaal Emmeloord. Regen en druppels „Onlangs vertrok een 125-jarige tex tielzaak uit onze gemeenschap. Een jonger bedrijf, dat pas 75 jaar bestaat, neemt deze plaats in. Wij hopen, dat u goed zult draaien. Als het bij u regent, dan druppelt het bij ons. Van uw aanwezigheid hopen wij dan ook vruchten te plukken. Veel sukses!" De heer Ter Wee beantwoordde deze speech op de hem bekende wijze. Ja, Harlingen vierde feest, waar aan de jeugd, dank zij de ver strekte toeters, „hoorbaar" uiting gaf, zowel in ais buiten ons filiaal. Nagenoeg alle filialen zijn ingeschakeld voor de verkoop van de ju bileumtegels ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksjubileum van ons vorstenpaar. Nadat enkele artisten te kennen had den gegeven, dat zij in de winkels de verkoop van deze tegels wel wilden stimuleren, is onze afdeling verkoop onmiddellijk aan het werk getogen, hetgeen tot resultaat had, dat ver schillende bekende artiesten van radio en T.V. enkele uurtjes in een aantal van onze filialen tegels hebben ver kocht. In verband met afstanden e.d. is dit beperkt gebleven tot enkele grote filialen in het westen des lands. T.V.-artisten Daar zagen in de eerste week van april nietsvermoedende klanten plotseling de Spotlights, het Cock tail-trio, de Selvera's, de Spelbre kers of Willy en Willeke Alberti. Hoewel een andere demonstratie dan dat wij normaal in onze winkels ge wend zijn, werd dit optreden zeer op prijs gesteld. Hier ziet u hoe de Selvera's in een va tegels aan de vrouw ti onze Amsterdamse supermarts de shten te brengen. Dat Harlingen een oud stadje is kunt u wel zien op bovenstaande foto. Grachtjes, oude herenhuizen en bruggetjes beheersen het straat beeld. Goede stimnlans

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1