Aktiviteiten P.V. Deze maand f 335,- beloningen Bartelson bezoekt Kantoorkommissie vergaderde F. J. de Vries, hoofdchef onderhoudsdienst W GEHUWD Echtpaar Boon-Nielse 55 jaar gehuwd Ideeënbus kon gul zijn Kollektieve ongevallenverzekering kan financiële moeilijkheden voorkomen De wekker 4 AH- FLITSEN De maand maart is een feestelijke maand, want op de eerste dag- mocht onze president-direkteur, de heer A. Heijn Jzn. het feit her denken dat hij 12 V2 jaar aan de zaak was verbonden. Een dele gatie van onze produktiebedrijven ging namens het personeel de ge lukwensen aanbieden. Mej. E. M. Cornelisse van de S.B. III mocht 1 maart haar iy2-jarig zakenjubileum vieren. Onze feli citaties deden wij vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Wij blijven nog wat in de feeste lijke stemming want de heer J. Tonkes van S.B. III was op 4 maart 25 jaar getrouwd. Onze ge lukwensen met dit grote gebeuren. Een enveloppe en bloemen lieten wij daar bezorgen. Bij de fam. Stam (K.B.) was zeer veel vreugde over de geboorte van een dochter (na zoveel zonen). Be schuit met muisjes was daar op zijn plaats, naast eieren, boter en fruit en de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Mej. J. H. E. Ruitenbeek wilde graag voordat de lente in 't land komt in het huwelijksbootje stap pen. Nu, wij wensen U met de bruidegom goede vaart en veel ge zondheid, vooral omdat dit de heer H. W. Karsies is van de K.B. De hr. en mevr. den Hollander (ge- pens.) zeggen allen hartelijk dank voor de attentie en belangstelling bij hun 45-jarig huwelijksfeest Nog vele jaren toegewenst, bruids paar. Wat een feestgangers zult U zeg gen, maar wij zijn er nog niet. Op 24 maart is de fam. Stam (Kaas) 30 jaar geti-ouwd; wij zijn allemaal hartelijk welkom op deze grote feestdagen, maar niet alle maal tegelijk, dat kan wel straks in het Concertgebouw. Ook bij de fam. S. Veenema van de V.F. is feest, want op 28 maart viex-en zij hun 12 y2-jarig huwe lijksfeest. Bij de fam. K. v. d. Stelt (Emb.) was ook grote vreugde, want die werden verblijd met een dochter; dus ook daar kwam de beschuit met muisjes op tafel en de gebrui kelijke envelop met inhoud. Nu stoppen wij even met deze feestgangei's, want anders raakt de kas leeg. Wij willen al deze feestgangers heel hartelijk felici teren en wensen U allen nog heel veel jaren in de beste gezondheid. Voor de ouders die verblijd wer den met een dochter hopen wij dat deze kinderen in goede ge zondheid mogen opgroeien tot gro te vreugde van hun ouders Nu de zieken. De heer H. Kroes (B. Afd.) die vele maanden moest rusten, is nu weer voor halve dagen aan de slag gegaan, dus een mooi resultaat. De heer Binsbergen is ook al vele weken thuis, maar begint nu weer wat op te knappen. Ook de heer P. Kop (C.F.) moet nog steeds het bed houden maar na de vele operaties begint het toch weer te winnen. De heer P. Groen (O.D.) moest op genomen worden voor een opera tie; wij zullen hopen dat alles een gunstig verloop mag hebben, De heer J'. Brehler (stoker) moest ook het werk een paar weken stoppen wegens ziekte. De heer De Boer (K.B.) is weer in de familiekring teruggekeerd en nu maar weer wat aansterken om straks de arbeid te aanvaarden. En nu moet mevr. De Boer opge nomen worden voor een operatie. Deze familie heeft nog niet veel geluk gehad in Zaandam. De heer P. van Galen is weer aan het werk en de kinderen zijn ook weer aardig pittig; zoals U weet, had deze familie geelzucht. De heer R. de Grooth is weer thuis uit het O.L. Vrouweziekenhuis en moet nu thuis weer opknappen. De heer S. Bakker van de C.F. be gint weer goed op te knappen; al leen de ene arm wil nog niet zo snel opschieten. De heer Kronenberg is nog steeds vanwege zijn been thuis, alhoewel het wel wat beter gaat. Mej. B. Hes (C.F.) moest voor een ooroperatie worden opgenomen in Amsterdam. De heer Bergh (C.M.) is nog steeds door ziekte thuis en we ho pen voor hem dat alles weer goed mag komen. De heer C. Klopper uit Hoorn moest het bed houden. Mej. Strijp (S.K.B.) is opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Wij wensen haar het allerbeste toe. De voorzitter opent de vergade ring van de kantoorkommissie op 7 maart j.l. en heet de aanwezigen welkom. Hij spreekt de hoop uit, dat de sekretaris binnenkort her steld zal zijn en in goede gezond heid weer in de volgende vergade ring aanwezig zal zijn. Reisgeldvergoeding. De bestaande reisgeldvergoeding zal in dier voege aangevuld wor den, dat ook personeelsleden, die door een niet vrijwillige verhui zing van woonplaats veranderen, voor reisgeldvergoeding in aan merking komen. Vakantie. Naar aanleiding van enkele vra- jen antwoordt de voox-zitter, dat de bestaande regeling luidt, dat vóór het einde van het jaar de vakantiedagen moeten zijn opge nomen. Hij stelt evenwel, dat in bijzondere omstandigheden in overleg met de afdelingschef hier van kan worden afgeweken, voor zover het restant van de vakantie niet te groot is. Vakantiehuisjes. In de notulen van de vergadering d.d. 26 januari j.l. van de direktie- kontaktkommissie, wordt onder punt 8 gesteld, dat de kantoor- koiximissie uitspraken zou hebben gedaan, die voor het moment niet voldoende bekend waren. De vergadering is van mening, dat dit onderwerp zeer duidelijk uit eengezet is in de notulen van de vergadering van 17 januari 1962. A.H.-Flitsen Gevraagd wordt aandacht te be steden aan de voimiing van een re- daktie-hoofdkantoor. Gebruik van fiets ten behoeve van (le onderneming. Naar aanleiding van een vraag deelt de voorzitter mede, dat aan degenen, die regelmatig van haar/ zijn fiets gebruik moet maken ten behoeve van de onderneming, een vergoeding wordt gegeven. Even tuele onkosten dienen uit deze ver goeding te worden bestreden. Sneeuw. Gevraagd wordt om bij sneeuwval tijdig zout te strooien opdat de toe gangen tot het kantoor, het par keerterrein en de fietsenstalling, vooral de helling, beter begaan baar zijn. Publicaties hoofdkantoor. Gevraagd wordt om eventuele pu- blikaties ook naar de bouwafde- ling te zenden, waarvan akte. Jubileum. In principe zal op 21 mei het ad- I ministratieve personeel en op 25 mei het overige personeel worden uitgenodigd. Sluiting. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter, onder dank zegging voor de aangename ge- dachtenwisseling, de vergadering en stelt vast, dat de volgende ver gadering zal worden gehouden op De heer en mevrouw Boon en hun dochter H. Woering (Exp.) met mej. A. B. Giesbergen. H. W. Karsies (KB) met mej. J. H. E. Ruytenbeek (KB). Begin februari trail in onze dienst ^oensl3ag 9 mei 1962 als hoofdchef van de onderhouds dienst de heer F. J. DE VRIES. De heer De Vries is gebo ren te Purmer- end. Hij door liep de am bachtschool en de machinisten- school en be haalde 't eind diploma van de H.T.S. Amster dam in de af deling werk tuigbouw. Na zijn studietijd was de heer De Vries verbonden aan Stork te Hen gelo. Hier was hij belast met het plaatsen van stoomketelinstalla ties en turbines, alom in den lan de, terwijl hij ook de nieuwe ge bruikers instrueerde. Na twee jaar ging hij over naar de technische dienst van N.V. Ca caofabriek De Zaan. Het werk dat de nieuwe hoofdchef daar ver richtte toont veel overeenkomst met zijn werkkring in onze onder houdsdienst. Het zijn zeker niet uitsluitend de technische problemen die de heer De Vries boeien. Voorzover zijn gezin hem niet opeist hij heeft een vrouw en drie kinderen knutselt hij graag met hout. Bovendien heeft hij zijn hart verpand aan het cabaret, waarop hij zich actief toelegt. In zijn vorige werkkring leid de hij een cabaretgroepje. Hiervoor schreef hij zelf de teksten. De heer De Goede (Kaas) moet tegen wil en dank volkomen rust houden. De heer F. Konings is al vele we ken door ziekte verhinderd om zijn werk te doen. De heer J. Lagrand zit nu al vele weken met zijn been in het gips en verlangt er echt naar om nu eens zonder zo'n klomp gips te mogen lopen. Mej. Groothuesheitkamp is goed vooruit gegaan en wij hopen voor haar dat de gezondheid weer ge heel terug mag keren. Mevrouw Schram is na een rust kuur gelukkig weer hersteld aan het werk kunnen gaan. De heer M. de Vries (Exp.) is ook al lange tijd wegens ziekte thuis en wij hopen dat alles weer goed mag komen. Ilt hoop dat niemand is vergeten, want onze ziekenlijst is nogal uit gebreid. Zo zien wij maar, dat het leven niet altijd even mooi is. Zo ook bij de heer Schenk, (Exp.) die enkele weken geleden zijn vrouw na een ernstige ziekte moest missen. Voor hem en voor zijn vijf kinderen is dit een smartelijk verlies. Wij ho pen dat dit gezin met alle liefde onu-ingd mag worden. Voor de maand maart heeft de P.V. 2 aktiviteiten op het pro- gramma staan. Als eerste, bij het begin van de lente, de heer Bert Garthof, die ons komt vertellen wat er zoal voor een radio- of T.V.-program ma komt kijken voordat U het hoort of ziet. De heer Garthof, die een geestig verteller is, biedt ons ongetwijfeld een prettige en ge zellige avond en de P.V. ziet waarschijnlijk vele van haar leden op de 21ste maart in het Ontspan ningsgebouw. o Op 31 maart komt het gezel schap van J'an Blaaser met het programma TELE-TROEF. U zult allen wel weten dat dit een grote „troef" op ons jaarprogram ma is en wij behoeven deze avond dan ook niet aan te bevelen, dat doet de naam van de „tante van Charley" reeds voldoende. Zondag 11 februari 1962 vierden de heer en mevrouw Roon-Nielse hun 55-jarige huwelijksfeest. De heer M. Boon werd in Cocks- dorp (Texel) geboren. Zijn echt genote komt uit Harlingen. De heer Boon begon zijn loopbaan reeds als jongen bij zijn vader, die een botter bezat en van de visserij leefde. Op 13-jarige leeftijd had de heer Boon zich reeds bij de Noord- Zuidhollandse Reddings Mij. ge meld als roeier. In die tijd voer men nog met de roeiboot de zee op om assistentie te verlenen aan I schepen die door storm of ontij I in moeilijkheden verkeerden. Voor j dit menslievend en gevaarlijk werk (dat voor niets werd ge daan) heeft de heer Boon verschei dene hoge onderscheidingen en ge tuigschriften gekregen. Op 40-ja- rige leeftijd heeft hij dit gevaar lijke werk opgegeven en kwam hij bij AH solliciteren, waar hem de baan als kapitein op de AH II mo torboot werd aangeboden. Deze baan heeft hij ruim 25 jaar ver vuld, waarna hij met pensioen ging. Thans geniet de 78-jarige reeds 13 jaar van z'n welverdien de rust. Hij en zijn vrouw genieten nog van een goede gezondheid. Aan belangstelling heeft het hun op deze gedenkwaardige dag niet ontbroken. De direktie schonk hun een grote mand levensmiddelen. aan direktie en personeel voor de bewezen attenties: bij haar ziekte, mevr. G. Schram: bij zijn huwelijk, de heer A. Groot; bij zijn 25-jarig huwelijksfeest, de heer Tonkes. Het is algemeen bekend dat by ongevallen in dienstverband de ge troffenen in aanmerking komen voor uitkering krachtens de on gevallenwet. Als er echter geen rechtstreeks verband bestaat tussen het ongeval en het dienstverband, geeft de ongevallenwet geen recht op uitkering. Dit is b.v. het geval bij sportbe- ongevallenverzekering die uitke- oefening of misschien het verkeer, ring geeft, onafhankelijk van de Het is niettemin mogelijk om tc t ongevallenwet of andere instan- voorkomen dat het gezin in ernsti- ties, voor ongevallen die plaats ge financiële moeilijkheden komt hebben zowel in als buiten beroep, als u een dodelijk ongeval over- Via ons bedrijf kunt u op zeer komt, of blijvend invalide wordt, gunstige condities een dergelijke U kunt namelijk in uw eigen be- verzekering afsluiten bij Lloyd's lang meedoen aan een kollektieve te Londen. De premie is laag: weeklonen 1. Verzekering 15.000,- 15.000,\J Verzekering A. 25.000, B. 25.000,—S Verzekering A. 25.000,—/f04() k B. 50.000,y 0,15 per week 0,25 per week maandsalarissen 0,60 per 4 weken 1,00 per 4 weken 1,60 per 4 weken A. uitkering in geval van overlijden. B. uitkering ingeval van algehele levenslange invaliditeit of bij gedeeltelijke blijvende invaliditeit. Dit laatste volgens vastgestel de percentages. De premie wordt wekelijks of vier- wekelijks van het loon/salaris afge houden. De uitkeringen zijn vrij van inkomstenbelasting. Buiten de premies zijn aan deze verzekering geen kosten verbonden. De verzekering geldt al leen voor onze personeelsleden, niet voor hun gezinsleden. Nadere bijzonderheden of aan meldingsformulieren zijn verkrijg baar bij de heren H. Koerse (226) van het hoofdkantoor en J'. Janse (417) van de produktiebedrijven. Velen van onze personeelsleden gaven zich al op. Mochten er be langstellenden zijn die ook willen toetreden, dan kunnen zij dat als nog doen. De ideeënbus had weer een goede maand en deze keer was de koploper de heer C. de Ligt die met een goed idee over een afvalbesparing bij de koekpro- duktie, door verbetering van de keer-apparatuur, een beloning van f225,— verwierf. De heren H. Galet en de combina tie J. F. Daub (O.D.)/D. Bakker (Kaas) kwamen daarna met 20.- 'oeloning te voorschijn voor ideeën aan de glaceerband en de kaas- poetsmachine. De heer C. Hartland sloot zich hierbij aan met een idee inzake veiligheid, waarvoor hij 15,- ver wierf, terwijl ook de heer N. de Wit 15,- ontving voor het aan brengen van een communicatie middel tussen de afdelingen 2- en 4-hoog op de chocoladeafdeling, waardoor veiligheid en tempo zou den worden gewonnen. Met een beloning van 10,- wer den de ideeën van Mej. M. E. Cor nelisse en de heren H. Mark en H. de Vries beloond, terwijl een tweetal aanmoedigingspremies a 5,- worden toegekend aan Mevr. Ch. E. de Clercq-Ofman en de heer J. H. de Heer Kloots. Al met al dus weer een uitkering van 335,-, terwijl slechts één idee behoefde te worden aangehouden en 2 ideeën niet voor beloning in aanmerking konden komen. Dageraad, Rust, de tijd U slaapt, in Uw droom ontwaakt de mens bi'ood, de straat, arbeid dit ziet Uw oog, alleen zwak is de lens. Het beeld verflauwt, en sterft weg in de diepte, de rust en duisternis glijden langzaam naar U toe De storm neemt af, en ook de tak die zwiepte, Komt langzaam tot rust en is weer oneindig moe. Plotseling doemen schimmen op en hels is het lawaai, rust en duisternis schieten weg als vogels verjaagd van een akker Licht breekt door, het vecht, de weerstand is taai Dan valt de stilte, Uw ogen ontsluiten zich, U bent wakker. W. K.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 4