Ontwikkeling van het bedrijf eist alle hens aan dek •^.-y Prins Hein I regeerde in het O.G. Excursie naar het Zwanen-water Loffelijke woorden bij jubileum van mej. M. E. Corneiisse Nieuw personeel produktiebedrijven Carnavalsverdriet Loon voor restauratie Geref. kerk AH-FLITSEN 3 De bijeenkomsten die binnenkort in Zandvoort zullen worden gehouden voor het leidinggevend en kaderpersoneel, beogen inzicht te geven in de veranderde omstandigheden en de men taliteit van de medewerkers te richten op toekomstige ontwikkelingen. Aldus de heer Ir. W. A. Eggers tijdens de ver gadering van de direktie-kontaktkommissie die woensdag 21 februari j.l. werd gehouden. ten worden in het bereiken van ons bedrijfsdoel, zij het dan ieder op zijn eigen wijze. Dit betekent voor vele mensen een totale om schakeling. Toezicht Ook ten aanzien van het toezicht brengt dit veranderingen te weeg, zo moet bij het leiding geven het controle-element, hoewel in prin cipe gehandhaafd, worden vervan gen door een sfeer waarin degene die fouten maakt, deze fouten meldt aan zijn superieuren. Het bedrijf maakt haar beste kansen voor de toekomst als alle mensen denkende worden ingeschakeld en als iedere medewerker zijn mening kan uiten. Het programma, dat in Zandvoort ge bracht wordt voor het leidinggevend personeel en diverse medewerkers uit de stafdiensten, beoogt voor deze ver anderde instelling meer begrip te kwe ken en ook de mentaliteit van de medewerkers op deze ontwikkeling te richten. Programma Met deze problemen is de direktie al drie jaar bezig en de resultaten van deze gedragslijn worden dui delijk merkbaar. Over het concrete programma van de bijeenkomsten gaf de heer Eg gers nog een aantal toelichtingen, waarin hij o.a. zei dat: a. de aanwezigen, vrij van het dagelijks werk, van ge dachten moeten wisselen; b. de pres.-direkteur de heer A. Heijn Jzn. de gesprek ken zal inleiden met een verhaal over de ontwikke ling van ons bedrijf in de afgelopen 75 jaai. c. aan de hand van deze in leiding een aantal korte besprekingen, discussies en na-besprekingen zullen vol gen, waarbij ook andere inleiders als de heer J. van Meer, direkteur O.B. eneO. en de heer L. H. Caarls, hoofd marketing produk- tiebedrijven zullen worden ingeschakeld. Het doel moet zijn dat wij zovee' onderling begrip en waardering kweken, dat er afspraken ge maakt en nagekomen kunnen wor den. Problemen Aan de hand van deze inleiding van de heer Eggers werden en kele problemen over ruimtegebrek, 10 jarenplan en economische ont wikkeling besproken, waarbij één van de personeelsvertegenwoordi- gers opmerkte dat hij zich bij zijn indiensttreding verwonderd heeft over het feit dat werknemers zo weinig werden ingeschakeld. Hem klonken dus de woorden van de heer Eggers als muziek in de oren. Men verwacht dan ook dat de be- De achtergrond hiervan is, de heer Eggers, dat er zich in het zakenleven een snelle veran dering voltrekt en dat van jaar tot jaar de eisen anders zijn. Dit tekent zich b.v. zeer sterk af bij de ontwikkeling van de SM's die nu zeker 3 maal zo groot zijn als twee jaar geleden. De ontwikkeling, die zich in het ver koopsysteem voltrekt, geldt in andere mate ook voor de produktiebedrijven en hier doet de noodzaak zich voor de aan de gang zijnde stormachtige ontwikkeling het hoofd te bieden, ja vóór te blijven. Het is logisch, dat dit een moderne wijze van denken handelen vraagt, waarbij voor ver ouderde opvattingen geen ruimte meer is. Nieuwe afzetgebieden De op gang komende Euromarkt ont sluit nieuwe afzetgebieden. Het is deze ruimere markt, die het bedrijfs leven dus ook ons bedrijf voor de noodzaak stelt het produktie-appa- raat op hoge eisen af te stellen. Hierbij komt dat met het tot stand brengen van veranderingen vele jaren gemoeid gaan. Het bou wen van een nieuwe produktic- eenheid vergt bijv. ca. 4 jaren. Wij zullen dus in het algemeen ten minste 5 jaren vooruit moeten denken en allerlei plannen moeten aanpakken op grond van ontwik kelingen waarvan de omvang nog niet geheel te overzien is. Nieuwe industriële vestigingen dwingen ons bij de tijd te zijn en door dit alles ontstaat er een on voorstelbare hoeveelheid werk dat verricht moet worden door een apparaat dat hieraan niet was aangepast. De direktie heeft zich over alle vraagstukken die hier door ontstonden, bezonnen en naar passende oplossingen gezocht. De stafdiensten die belast werden met het geven van adviezen t.a.v. de oplossingen, werden overbelast. Door reorganisatie en uitbreiding zijn zij thans tegen deze taak op gewassen. Dat er veel te doen is, is op zichzelf niet erg, mits er in teamverband door diverse mensen tegelijk, zowel staffunktionarissen als leidinggevend personeel, wordt aangepakt. Teamwork De direktie heeft zich dan ook in eerste instantie tot taak ge steld dit team-werk op gang te brengen, hetgeen slechts langzaam kon geschieden, om dat tot dusverre in velerlei opzichten de leiding uitgegaan was van enkele mensen die alle deskundigheid moesten bezitten en niet gewend wa ren in teamverband te werken. Nu dit eenmaal begint te lopen en in onze produktiebedrijven deze werkwijze door de heer Eggers te zamen met de stafleden en hoofd- chefs wordt toegepast, blijkt over duidelijk dat deze methodiek niet drijfsvoering in nieuwe stijl een eindigt bij de hoogste of hogere grotere binding tussen personeel leiding doch toegepast moet wor- en bedrijf zal bewerken, maar dat den op alle geledingen en dat alle 750 medewerkers in onze produk- ook alle werknemers aan dit ver- anderde systeem zullen moeten Wij heien welkom Dhr. A. Meijerhof Vervoer Dhr. P. G. Koedooder C.M. Mej. 1. van Lie re C.F. Mej. T. A. Baars V.A. Mevr. N. Kamps-Mulder K.B. Dhr. W. F. van Gorcom P.Z. Mej. C. Balder V.A. Mej. C. Balder S.B. Mej. M. Bos S.B. Mej. M. van Prooyen C.F. Dhr. Kuijs C.F. Mej. G. Leoné K.B. Dhr. P. Sloterdijk K.B. Mevr. T. de Vries-Mik C.F. Mej. C. Vega C.F. Op het carnaval was ook een Mexicaans echtpaar te bewonderen. Beiden ivonnen een prijs. Niet iedereen is er met het carna val geheel zonder kleerscheuren af gekomen. De heer Fr. Ouwens, afd. tijdschrijvers, kon na afloop nergens meer zijn hoed vinden. Als U hem per ongeluk hebt mee genomen, meldt U dat dan even op toestel 299 of 240. Voorts is mevrouw Wieten, wier man werkt op de V.A., een brede armband verloren op ons grote feest. Het is geen „dure" arm band, doch voor mevrouw zijn er persoonlijke herinneringen aan verbonden, zodat wij op U allen een beroep doen. |J ET CARNAVALSFEEST op zaterdag 24 februari begon vol- gens plan om 8 uur. Maar volgens kenners begon het echte feest pas om negen uur, toen prins Hein I onder trompetgeschal op een olifant de zaal binnenreed. Met zijn keurige gevolg, zijn onderscheidingen en zijn geestige toespraak zorgde hij voor de echte sfeer. Het bier was op, maar het feest ging door Bij een goed feest wordt flink gedronken, maar niemand mag teveel drinken. Het beste bewijs, dat dit feest geslaagd is, is wel het feit, dat om half e!f het laat ste bier verkocht werd. En dan te bedenken, dat het eindpunt op twee uur gesteld was. Maar gelukkig was er nog vol doende wijn, al werden de glaasjes steeds kleiner. Maar wie daarop lette zou een knies oor geweest zijn en die waren er gelukkig nietl Mexicaan met pakje thee Wie waren er dan wel? We zou den het U echt niet kunnen ver tellen. We zagen een Mexicaan dansen met een dame, die er voor deze gelegenheid uitzag als een pakje Mac Queen Tea; Sinterklaas danste met een levensgrote kat en een lid uit het gevolg van de prins huppelde rond met een pop. Maar niemand liep er met zijn normale door de ze.al gezicht bij en dat was ook niet de sprong. Sinter bedoeling. er voor gezorgd dat de door de restauratie van het kerkgebouw aan de Stationsstraat ontstane I schuld, is verminderd. Zij brachten namelijk een bedrag van f 2350.bijeen door gedurende de laatste maanden van 1961 een avond per week in groepen te werken bij A.H. Het geld werd hun op een gezel lige bijeenkomst op maandag avond 19 februari j.l. overhandigd. Mevrouw Ephraïm nam het loon bedrag in ontvangst. Zij maakte zich tot tolk van de aanwezige dames door te zeggen dat ze steeds reuze plezierig had den gewerkt en spoedig weer aan de slag wilden. De avond werd verder op een on derhoudende wijze gevuld met een praatje en een plaatje. Prins Hein I richt een krachtig woord tot zijn carnavaleske volgelingen. Miss Doolittle Tussen het dan sen. de polonaises en de overige feestelijkheden door kon de Prins nog enkele onderscheidingen uitreiken. De eerste prijs voor de dames was voor miss Doolittle u weet wel. uit „My fair Lady"). Ook het pakje thee en de Mexi caanse kregen 'n prijs. Bij de heren kre gen een Mexi caan. mister Mac Queen en de Arabier de prij zen. De prijs voor de beste carna- valvierster was voor de kat, die de hele avoid onvermoeibaar prijs. Na ?59 de T king is hij dan I ook meteen op Hp* Hij was het niet eens met de jury. j medewerkers konden terugzien op een geslaagde avond. Tot diep lil de nacht jMa afloop zagen we de heer Van Sinterklaas was de enige, die voor der Hazel peinzend op een stoel het einde vertrokken was. De overige zitten. We durfden hem niet te feestvierders hielden het vol tot half storen, want we begrepen wel, dat twee. Toen was de drank op. de mu- hij alweer aan het volgende car- zikanten waren doodmoe, er was ge-1 navalsfeest dacht, dat nog groter, feest en gezongen, gedanst en ge-nog gekker en nog vrolijker zal sprongen. worden. De heer A. v. d. Hazel en zijn J Leve de man die het bier uitvond! tiebedrijven betrokken zullen moe-wennen. Hiermede zullen wel een aantal jaren gemoeid zijn. Dan zal zich echter zeker een kring van men sen gevormd hebben die de rugge- graat van ons bedrijf zullen zijn en j haar eigen sfeer zullen vormen. Miss Mac Queen: origineel. Het Zwanenwater bij Callants-oog I tussen f 2,50 en f 3,per persoon be is een unieke plaats voor natuur- dragen. We worden rondgeleid door liefhebbers. Hier is namelijk de de jachtopziener grootste lepelaars-kolonie van Eu- Ljefbebbers In een gezellig onderonsje vierde mej. M. E. Corneiisse op 1 maart j.l. haar 7 -jarig dienstverband. Begrijpelijkerwijze kwam het gesprek op haar werk. Ze is machinedrijfster bij de toffee-machine waar je, zoals ze zei, gevoel en vooral een goed gehoor voor moet hebben. Want aan het geluid hoor je al dat er wat aan hapert. Ja, ze werkt beslist gezellig op haar afdeling. ropa gevestigd, die veel door bui tenlandse kenners wordt bezocht die deze excursie wensen mee te maken, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk Reeds lange tijd hebben wij po- op te geven, in verband met het gingen in het werk gesteld om beperkte aantal plaatsen. "alr„,d,e„!lplaats Cen excursie te Voor het hoofdkantoor en C.M. bij de heer A. Slob, toestel 379, voor organiseren. Dit is nu dan eindelijk gelukt, en zo gaan we op zaterdag 2S april met de de afdelingen mej bus daar naar toe. De kosten zullen Buntsma, toestel 240. Als 14-jarig meisje kwam ze in dienst op de S.B. IV, waar ze vijf jaar ge werkt heeft. Nu is de heer E. Vinke haar chef. Mej. Corneiisse is'n enthousiast deelneemster geweest aan de Zon- liOftelijke noorden Dit kwam alles naar voren, tijdens de loffelijke woorden die tot haar werden gericht door Ir. W. A. Eg- I gers namens de directie (horloge), I de heer J. W. Hekkert, hoofdchef, en de heer E. Vinke uit naam van de S.B. (elektrische koffiemolen), mej. W. Ebell namens de kontakt- kommissie (couvert met inhoud) en mej. G. Meijn (bloembakje van de pers. afd.). I Ook kwam het gesprek nog even nebloemcursus; 5 jaar lang is ze over vrije tijdsbesteding. Nou, dat is daar naar toe gegaan. En wat ze breien en lezen, en dan kamperen. daar opgedaan heeft, komt haar De gehele zomer kunnen we Rie. zo goed van pas. Vooral nu ze voor nemens is volgend jaar in het hu welijk te treden. :al ik haar maar noemen, vinden op het strand van Zandvoort, in een t huisje. Veertig dames van de Gerefor- J meerde Kerk te Zaandam hebben

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3