Trio-test Liefhebsters vóór! Vergadering Nieuwe artikelen Woonruimte voor A.H.-personeel direkiie en kontaktkommissie -peest AH-FLITSEN HET KOGERVELD de yufhoek J. BREESCHOTEN, 4-2: Jacintha Maria, dochter van de heer en mevr. Stam (KB). 17-2: Mary, dochter van de heer en mevr. v. d. Stelt (Emb.). Koffiekoeken In de proefbakkerij van het la boratorium is een voortreffelijke koffiekoek ontwikkeld. Een koek, die enigszins lijkt op de Zaanse Koek, wat grootte betreft; de kof fiekoek is echter belangrijk dikker en op deze koek bevindt zich bo vendien een heerlijke amandel. Zij worden verkocht in een „plastic" zak en wel 12 stuks in een zakje voor 75 cent. Dat deze koek in de smaak valt blijkt wel uit de eerste gunstige verkoop. Roomboterdeeg Dit is een geheel nieuw artikel, dat in ons laboratorium ontwik keld is. Veel huisvrouwen willen graag zelf een roomboterkoekje Dakken. Voorheen moest men dan zelf ingrediënten afwegen en men gen tot een deeg en daarna bak ken. Wij hebben het de huisvrouwen wat gemakkelijker trachten te maken door dit deeg nu geheel voor hen kant en klaar te maken. Het is bovendien in de vorm van een rol geperst, zodat de huis vrouw hiervan plakjes kan snij den. Ze legt ze dan op een bak plaat en bakt ze af. De prijs is 68 cent, voor 200 gram, waarvanmen ca. 2 ons roomboter- koekjes heeft. I)e twee deelnemende teams aan Typhoon's Triotest, die de eerste ronde hadden overleefd, hebben in middels de demi-finale achter de rug. Team A sneuvelde daarin, maar team C bestaande uit de heren A. A. Koopman, P. Goudriaan en G. van Unen, plaatste zich als tweede en verwierf zich daarmee een finale-plaats. Deze finale wordt op een nog na der te bepalen datum in het Ty- phoongebouw gehouden. We feliciteren het team met het reeds behaalde resultaat, en wen sen hen veel sukses toe in de ko mende strijd. Produktiebedrijven. H. KOERSE, Hoofdkantoor. J. J. M. v. d. MEER, Filialen. Dit is de plattegrond van Zaandam, waarin de nieuwe wijken Kogerveld en de Poelenburg zijn ingetekend. Ter verduidelijking zijn enkele AH-gebouwen apart aangegeven. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 3 Maart 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma, de heren J. Ph. Bartelson, J. Boon, M. J. H. Grooten. G. Hartsuiker, A. v. d. Hazel, J. J. M. v. d. Meer, F. Monsma en G. A. van Rooijen. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Een aantal meisjes hebben de afge lopen jaren deelgenomen aan de Zon nebloemcursussen. Zij bewaren daar aan nog de beste herinneringen. Enkelen van deze ex-kursisten willen graag het nieuwe gebouw dat aan de Vincent van Gogh- straat in Zaandam is neergezet en waarin het werk ten behoeve van de werkende jeugd is onder gebracht, eens van binnen bekij ken. Zijn er nog meer liefhebsters on der de vroegere kursisten? Mej. G. Meijn zal hun namen dan gaar ne noteren en proberen om eens op een avond een excursie naar het hyper-modern ingericht ge bouw te maken. Deze foto's geven een inzicht in de stand van de werkzaamheden in het Kogerveld (links) en de Poelenburg. Van dit laatste stadsdeel is hier het begin te zien van de 5-hoogbouw. Vervolg van pagina 1 Wij hopen in staat te zijn de plattegronden van de wonin gen in een der volgende AH- flitsen te publiceren. De huurprijzen zullen in de buurt liggen van 20,per week. De afstand van de Poelenburg naar Albert Heijn is ongeveer 10 minuten fietsen. Er worden stads bussen ingelegd die een halfuur- dienst zullen volgen. Het projekt wordt opgezet door het ..Bouwbureau Zaanse In dustrie N. V.," waarvan deel uitmaken: Albert Heijn, Bruijnzeel en Verkade. In tegenstelling met de gang van zaken in de Vijfhoek en het Kogerveld blijft AH dus eigenaar van de 50 woningen. Het heeft ook zelf de exploitatie in handen via genoemd Bouw bureau. Aanmelding In de jaren 1960 en 1961 werden er in de Vijfhoek 100 woningen aan zoekende personeelsleden toe gewezen. Dat waren 85 maison nettes (duplexwoningen), 10 flats en 5 bejaardenwoningen. Alle drin gende huisvestingsproblemen wer den opgelost. In de zomer van het vorig jaar kon gesproken worden van een blanko wachtlijst. Die ideale toestand is nu maart 1962 veranderd. De aanvulling van 92 woningen is heel welkom. Al komen ze dan niet op zeer kor te termijn ter beschikking. De mo gelijkheid voor nieuwe gegadig den om hun kandidatuur te stellen staat thans open. Voor een van de genoemde woon ruimtes kunnen zich personeelsleden melden, die in de produktiebedrijven werken, op het hoofdkantoor of in de filialen. In het algemeen komen in aanmerking zij die woningproblemen hebben of willen gaan trouwen. Het gaat dan verder om personeelsleden die in vaste dienst zijn. Een rol bij de toewijzing en de volg orde daarvan zal o.m. spelen de mate van urgentie van het geval en ook of de staat van dienst van betrokkene een toewijzing rechtvaardigt. Het hoeft tenslotte geen betoog dat in de overwegingen t.a.v. de al of niet toekenning van woon ruimte, de garantie gewicht in de schaal zal leggen dat de woning goed zal worden bewoond. Opgaven kunnen gedaan worden bij de heren: De vergadering van direktie en kontaktkommissie van 21 februari j.l. begon met een uiteenzetting door Ir. Eggers, waarover u op pag. 3 leest. 24 en 31 december Hierna stelde de heer Eggers punt 2 aan de orde wel of niet wer ken op 24 en 31 december a.s. - waarvan de konklusie was, dat de kontaktkommissieleden zich zullen beraden over twee mogelijkheden, te weten: 1. er wordt gewerkt op 24 en 31 december; 2. 24 en 31 december zijn vrije dagen die worden ge kweekt door te werken op de 4 reeds eerder genoem de zaterdagmorgens. Een eventuele overwerk- premie zal worden uitbe taald, indien dit in over eenstemming is met de be slissing van de Stichting van de Arbeid. Ten aanzien van de opvolging in de kontaktkommissie van de heer Van der Laan en van de heer Bergh, zal eveneens in de volgen- 12 Zi -jarig huwelijksfeest 28-3: de heer S. Veenema, vermi- celli-afdeling. de vergadering een beslissing wor den genomen. De heer Hermarij zal de heer W. Engberts opvolgen als lid van de ideeënbuskommissie. Ter inwer king zullen beiden de eerstvolgen de drie vergaderingen bijwonen. 75-jarig jubileum Aansluitend op hetgeen reeds in de vorige vergadering is gezegddeelde de heer Eggers mede. dat de direktie reeds een jaar geleden besloten heeft aan iedere medewerker van hoog tot laag een blijvend aandenken aan te bieden en dat zij hoopt, dat dit ge schenk in de smaak zal vallen. Ten aanzien van de festiviteiten wordt hard gewerkt aan alle voor bereidende maatregelen. Rondvraag Bij de rondvraag bleek de vakan tieregeling in de magazijnen nog moeilijkheden te geven, deze zul len hopelijk opgelost worden via een overzicht dat momenteel wordt gemaakt. Ten aanzien van een vraag over de muziek onder werktijd, werd een suggestie gedaan die gaarne wordt overgenomen door de afde ling Personeelszaken, waar men overigens juist bezig is een plan tot verbetering van de huidige uit zendingen op te stellen.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2