Binnenkort woonruimte voor 92 A.H.-personeelsleden In Kogerveld en Poelenburg Het „gezicht" van het bedrijf is totaal veranderd liniDllIIHIIII Mil al: kerst Agenda P.V. Dansen met de bruid SAH002000095 Flitsen Fabr/Zaan maart 1962 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 19e Jaargang No. 3 - Maart 1962 Binnen afzienbare tijd is ons bedrijf in staat om 92 personeels leden met een huis gelukkig te maken. Er komt n.l. voor A.H. woonruimte beschikbaar in twee woonwijken van Zaandam die tegen het midden van dit jaar en in de loop van 1963 gereed komen en wel in het Kogerveld dat in het Noorden van de stad is gelegen en de Poelenburg, dat in het Oosten is gesitueerd. Het Kogerveld In het Kogerveld noordelijk van de Hoornse lijn komen 42 flats beschikbaar, waarvan de opleve ring waarschijnlijk nog dit jaar zal plaats hebben. De woningen maken deel uit van een complex etagewoningen, vijf verdiepingen hoog, van een gale rij voorzien. Zij tellen 3 slaapka mers, waarvan één met stromend water, een woonkamer, douche, bergruimte, keuken en box. Deze nieuwbouw is niet met een lift uit gerust. De huur zal circa 20,per week bedragen. Zodra de woonruimte gereed is en aan de gegadigden is toegewezen, gaat het beheer over op woningbouwverenigingen. De Poelenburg Geklemd tussen Zaandam en Oost- zaan ligt het terrein de Poelenburg. Er verrijst hier een verscheidenheid van huizen, waarvan er 50 aan Al- bert Heijn toegekend zijn. Ilensgezins woningen bijna klaar In het zuidelijk gedeelte, waar de 50 AH-woningen komen, wordt al flink gebouwd. En kele eensgezinswoningen na deren hun voltooiing. De 5-hoogbouw is eveneens aangepakt. Hier is de onder ste verdieping waarin uit sluitend boxen zijn onderge bracht reeds zichtbaar. Bij de torenflat van 8 etages is men bezig met het storten van de betonnen fundering. Dit hoogste flatgebouw van de Zaanstreek krijgt een gemeenschappelijke lift en zal ook centrale verwarming bevatten. Een bijzonder heid is ook dat er in de toren flat 4 typen wo ningen komen met verschil lend aantal slaapkamers. De bouwers verwachten de eerste wonin gen in mei a.s. te kunnen ople veren. De verdeling van deze woningen wordt als volgt: 18 eensgezinswo ningen 2 blok ken van 9); 24 woningen uit de hoogbouw i 5 etages; 1 parterrewoning uit de 5-hoog bouw; 5 woningen uit de hoogbouw van 8 etages; 2 etagewoningen voor alleenstaan den. Er zijn 3 garage boxen disponibel. Capaciteit De capaciteit van de woningen is als volgt: eensgezinswoningen 3 slaapkamers 7 bedden, hoogbouw 5 etages: 3 slaapkamers 7 bedden, hoogbouw 8 etages 2 slaapkamers 5 bedden, parterrewoning: 1 slaapkamer 2 bedden, woningen v. alleenstaanden: 1 slaapkamer 1 bed. Zie verder pagina 2 eerste kolom Vrije dagen Hoofdkantoor Het hoofdkantoor zal op maandag 24 en 31 december 1962 gesloten zijn. Deze twee dagen zullen worden in gehaald op de zaterdagen: 24 no vember, 1, 8 en 15 december 1962. Op deze dagen zal gewerkt wor den van 8.3512.30 uur. Het is niet toegestaan deze zater dagen vrij te nemen door het op nemen van snipperdagen. Indien er personeelsleden zijn, die op 27 en 28 december 1962 snip perdagen willen opnemen, dan kan dit slechts toegestaan worden, wanneer de desbetreffende afde lingschef van mening is, dat het werk dit toelaat. 21-3: Bert Garthof Weer of geen weer! 31-3: Jan Blaaser met TELE-TROEF. Ir. W. A. Eggcrs heeft onlangs voor de personeelsvertegenwoor diging een uiteenzetting gegeven over de ontwikkeling, die ons be drijf momenteel doormaakt. Hij heeft daarbij ook de konsekwenties geschetst, die deze snelle evolutie met zich meebrengt voor de pro- duktiebedrijven. Een verslag vindt u op pagina 3. In de Poelenburg wordt hard gewerkt aan het grote woningprojekt. Op de foto ziet u enkele eensgezinswoningen. De oplevering van dit type woningen zal in mei a.s. beginnen. De heer A. Heijn Jzn. 121/2 jaar bij A.H. Het was op 1 maart 12Y2 jaar geleden, dat de heer A. Heijn Jzn. aan het bedrijf werd verbonden. Zelf vond hij dit feit de moeite niet waard om ook maar even bij stil te staan. Wij hebben de viijheid genomen dit wel te doen, omdat deze 12Y2 jaar toch een opmerkelijke periode uit de geschiedenis van ons bedrijf vormt. i« zirs „Schiedam" heeft hem (en vele anderen!) meerdere arbeidzame nachten gekost. In totaal werden onder leiding van de heer Heijn 16 ZB's geopend. Korte tijd daar na werd de heer Heijn in de direk- tie opgenomen, eerst als direkteur Verkoop, later als direkteur Al gemene Zaken. Dit bleef hij tot zijn benoeming tot president-di- rekteur. Zelf omschrijft de heer Heijn zijn huidige funktie aldus: ten eerste de dagelijkse leiding over het be drijf en de coördinatie van de on derscheidene direktie-taken; ten tweede het stuwen in nieuwe rich tingen en het realiseren van nieu we ideeën. Mieuive richting Distributie-Centrum dat reeds in aanbouw is moet hier verlichting brengen. Over de ontwikkeling in de leiding van het bedrijf heeft de Presi- dent-Direkteur een uitgesproken opvatting: „reeds toen ik in 1949 kwam was het duidelijk dat een meer wetenschappelijke aanpak van het bedrijf noodzakelijk zou worden. Het behoeft dan ook nie mand te verbazen dat in sterkere mate dan vroeger gestudeerden, waaronder een aantal academici, zijn aangetrokken. Deze lijn zet zich zeker door, al betekent dat zeker niet dat „self-made men" geen kans meer zouden hebben. Ook voor hen blijven alle deuren open". Stokpaardje Op dit terrein heeft de heer Heijn een interessant stokpaardje. Hij zou graag op wetenschappelijk ni veau een detailhandelsopleiding zien in de geest van de bestaande ingenieursopleidingen in Delft en Wageningen. In Amerika zijn de ze al te vinden, zelfs speciaal voor de levensmiddelendetailhandel.Ons Het Ontspanningsgebouw heeft laatst gedaverd van de leutexplosies. die onder het zoete regime van Prins Carnaval en zijn Raad van Elf wer den ontketend. Het was Carnaval. Op pagina 3 méér foto's en een verslag. Als grote nieuwe richting ziet de land is hiervoor wellicht te klein, (ha i heer Heijn de SuperMarts en de maar mogelijk is zijn gedachte op Toen - op 1 september i949 -ken- gaping Centers. Van deze laat- Europees niveau te verwezenlij- de het bedrijf nog slechts bedie- was*m fa Qns ,and ste„ig de ken op 1 maart I9b~ eerste grote promotor en dat is De heer Heijn zegt van zich zelf: hij nog. Hij ziet de SM's als de ..ik ben geen man met weten ken ruim 160 zelfbediemngszaken toekornstkans voor het bedrijf, schappelijk vuur, daarom ben ik n eimarmar c o an prp maar verheelt niet, dat er ook gro- destijds na 2 jaar studie aan de te problemen door ontstaan. Niet Economische Faculteit van de Ge- slechts in het technische en finan- meentelijke Universiteit te Am- ciële vlak, maar vooral ook in het sterdam overgestapt naar het ningszaken; nu zijn er naast die bedieningsza- Superinarts. Met andere woorden, het „gezicht" van het be drijf is in deze periode totaal ver anderd. De heer Heijn zei ons, dat deze verandering ook zonder hem tot stand zou zijn gekomen. Wij wil len graag aannemen dat dit zo is, maar menen toch te moeten vast stellen, dat het nu onder zijn lei ding gebeurd is. Verkenning Sinds 1958 is de heer Heijn pre- sident-direkteur, maar het is in verband met deze gezichtsveran dering interessant om in het kort de periode daarvoor eens te be lichten. De eerste paar jaar vorm den een uitgebreide verkenning door het bedrijf en de levensmid delenbranche; door werken in een filiaal en op een aantal kantoor afdelingen, door studiereizen naar Engeland en Zwitserland. De eerste grote taak: voorberei ding en opening van zelfbedie ningswinkels, waarvan de eerste nu juist 10 jaar geleden in Schie dam zijn deuren opende. Voor ons, die gewend zijn aan de ge routineerde organisatie van de heden daagse openingsploeg. lijkt dit een koud kunstje. Wij zijn al lang ver geten, dat 10 jaar geleden praktisch niemand in het bedrijf iets van Z.B. afwist. Alles moest de heer Heijn ..versieren"bouw. inventaris, opstel lingen. displays, verpakking, recla me. opleiding personeel, administratie. menselijke. „Er komen", zo zegt de heer Heijn letterlijk, „problemen voor ver schillende bedrijfsleiders, wier BZ of ZB moet wijken voor een SM. Dit feit mogen wij niet verdoeze len. Het is onze plicht en die aanvaarden wij ten volle voor deze medewerkers zo reëel moge lijke oplossingen te vinden. Daar naast moeten wij het bedrijf zijn ontwikkeling kunnen laten door maken en ook dat is in het be lang van onze mensen". Deze ontwikkeling werkt ook ver der door in het bedrijf. Hoofd kantoor Het hoofdkantoor, automa tisch met het bedrijf meege groeid, schreeuwt om uitbrei ding. Aan de Westzijde kan dit niet meer en daarom is er 'n principiëel besluit genomen om binnen enkele jaren een nieuw gebouw te stichten. Omtrent het „waar?" konden wij geen definitief antwoord krijgen. Het enige wat hier omtrent los kwam was: „ir geen geval komt het verder van het station te liggen dan het huidige". De situatie in de produktiebedrij- ven is genoegzaam bekend: het N.O.I.B. in Breukelen". Meditatie In het gesprek liet hij zich ook in hoofdzaak zien als practicus, maar wij hebben toch kunnen voelen dat ook de noodzakelijke meditatie over de toekomst niet ontbreekt. Achteraf verwonderen wij ons dan ook niet meer over het toekomst plan dat hij eens gekoesterd heeft: scheepsofficier worden. Want is het niet zo. dat ook van stuurman en kapitein dikwijls plotselinge be slissingen worden gevraagd, ter wijl zij anderzijds tijdens de lange wachturen mediteren over wat hen achter de kim te wachten staat De omroepvereniging Vara heeft op woensdag 7 maart j.l. opnamen ge maakt voor een tweetal radio-pro gramma's ,.AI is het niet met de bruid". Het Ballroomorkest o.l.v. Jan Cor- duwener en het Trianonorkest o.l. v. Tony Karten speelden in ons Ontspanningsgebouw moderne en oude muziek. De radioprogramma's worden uit gezonden op 17 en 31 maart a.s.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1