Carnaval en Albert Heijn De heer A. Heijn 12 '1-2 jaar bij A.H. A.H.-bezoek aan Brussel Belgische Supermarts zijn ruim en hebben parkeergelegenheid Beeldhouwer Mulder werkt hard aan jubileumgeschenk 4 AH-FLITSEN Fit. 7073 Mej. J. Westdorp 1002 Mw. van Dort- Eijsackers 7-3 1002 Hr. H. H. Tullenaar 7-3 1002 Mw. J. Herman-Korven 7-3 1002 Mw. M. de Jong- v. d. Meijs 7-3 1007 Hr. M. Vos 7-3 1009 Mej. N. Snip 7-3 7073 Mej. J. E. v. Vredigem 7-3 5613 Hr. N. Bezema 7-3 5562 Hr. R. A. J. Verhoeff 7-3 7230 Hr. J. H. Brons 7-3 7213 Hr. D. Roolvink 9-3 1002 Mw. G. M. Pol- Vestering 10-3 1003 Hr. T. Hogenes 14-3 1006 Hr. H. W. Boer 14-3 5651 Hr. A. J. J. v. Gaal 15-3 1009 Hr. A. M. L. Reijn 21-3 1011 Hr. N. Th. G. M. Braun 21-3 5609 Mw. M. van Heulen- Schuitemaker 21-3 7160 Mej. A. A. Ruhl 21-3 5505 Mej. G. van Dorp 21-3 7185 Mel. B. E. Brul 21-3 1005 Mei. C. Kik 23-3 5518 Mei. G. Often 28-3 7036 Mej. G. Medik 28-3 7121 Hr. W. C. B. Zwols- 5516 Hr. F. M. Gokke 28-3 5505 Hr. H. van Dijk 28-3 5565 Mej. Y. T. M. Wes- terhof 28-3 7159 Hr. J. B. H. Hansen 28-3 5585 Mej. L. A. M. van Schaik 28-3 7273 Hr. A. M. van Donk 28-3 1005 Mw. V. P. Kapteijn- Weijts 30-3 2627 Mej. T. G. Nijland 31-3 Vervolg van pagina 1 worden. Het behoeft dan ook nie mand te verbazen dat in sterkere mate dan vroeger gestudeerden, waaronder een aantal academici, zijn aangetrokken. Deze lijn zet zich zeker door, al betekent dat beslist niet dat „self-made men' geen kans meer zouden hebben Ook voor hen blijven alle deuren open". Stokpaardje Op dit terrein heeft de heer Heijn een interessant stokpaardje. Hij zou graag op wetenschappelijk ni veau een detailhandelsopleiding zien in de geest van de bestaande ingenieursopleidingen in Delft en Wageningen. In Amerika zijn de ze al te vinden, zelfs speciaal voor delevensmiddelendetailhandel.Ons land is hiervoor wellicht te klein, maar mogelijk is zijn gedachte op Europees niveau te verwezenlij ken. De heer Heijn zegt van zich zelf: „Ik ben geen man met weten schappelijk vuur, daarom ben ik destijds na 2 jaar studie aan de Economische Faculteit van de Ge meentelijke Universiteit te Am sterdam overgestapt naar het N.O.I.B. in Breukelen". Practicus In het gesprek liet hij zich ook in hoofdzaak zien als practicus, maar wij hebben toch kunnen voelen dat ook de noodzakelijke meditatie over de toekomst niet ontbreekt. Achteraf verwonderen wij ons dan ook niet meer over het toekomst plan dat hij eens gekoesterd heeft: scheepsofficier worden. Want is het niet zo, dat ook van stuurman en kapitein dikwijls plotselinge be slissingen worden gevraagd, ter wijl zij anderzijds tijdens de lange wachturen mediteren over wat hen achter de kim te wachten staat 15 februari was voor iedereen een gewone werkdag, behalve voor de leden van de openingsploeg en enkele gasten. Die maakten n.l. op deze dag een excursie naar Brussel voor het bezichtigen van enkele Supermarts. Velen moesten al vroeg uit de veren.alleen nog groter en de inventaris, die daar het punt van samenkomst in geheel van hout was, bleek zonder Breda op negen uur was vastgesteld, veel zorg in elkaar te zijn gezet. Met een bus ging het naar Brussel. Het probleem van de emballage Alles werkte er aan mee om deze was zo opgelost dat de klant fles- reis volledig te laten slagen, want I sen e.d. aan een speciaal daar- onderweg kon men genieten van voor bestemd luikje kon inleveren, het natuurschoon dat door een dik Hier kreeg men een recu, waarop pak sneeuw nog mooier tot haar het ingeleverde bedrag stond ver recht kwam. Grand Bazar In Brussel werd een grote Super- mart van de Grand Bazar bezocht. Deze zaak is nog aanmerkelijk groter dan b.v. de A.H. Supermart in Amstelveen. De inrichting en bouw van dit pand is voor Neder landers wel revolutionair. Stelt u zich b.v. eens een grote loods voor, waarvan de niet bepleisterde muren met pasteltinten zijn beschilderd en versierd met grote, niet altijd mooie dekoraties; het plafond, waarvan de staalkonstruktie aan het oog was ont trokken door vele en kleurige prijs kaarten. De inventaris was nagenoeg gelijk aan die van Albert Heijn, alleen de indeling was veel royaler. Openbaring De delicatessen-hoek was 'n open baring voor de vleeswarenspecia- listen: behalve de grote sortering buitenlandse kaas werd er b.v. ook verse vis en kreeft vei'kocht. Een fijnkost-afdeling om van te water tanden: keurig opgemaakte vis in gelei, pasteitjes, slaatjes enz. De vleeswaren waren vacuum verpakt, hetgeen de houdbaar heid misschien wel ten goede komt, maar het geheel er toch niet zo aanlokkelijk laat uit zien als b.v. de vitrines in de A.H.-filialen. De slagerij was bijna gelijk aan die van A.H., alleen was het hier niet een aparte win kel in een winkel, maar op genomen in het geheel. Na het bezoek aan de Grand Bazar werd de lunch gebruikt en vervolgens de tweede Su permart opgezocht. Inventaris van hout Deze was bijna gelijk aan de vorige, 7229 Mej. J. Prime 24-3 meld, hetgeen aan de kassa kon worden vereffend. De ingeleverde emballage werd direkt ingepakt en was klaar voor verzending, dus geen gesol met bakken e.d. door de winkel. Ruimte Opvallend groot was de ruimte die benut werd voor de non-foods, zo als schoenen, jurken en gereed schappen enz. Ook de derde zaak maakte een zelfde indruk: een enorme ruimte en niet te vergeten de parkeer ruimte die bij elke S.M. royaal aanwezig is. De dag werd besloten met een diner in een motel op de terugreis naar Breda, dat om half tien werd bereikt. Al met al een zeer leerzame excursie. Op de foto links boven ziet u de groep nieuwe medewerkers, die op 6 februari j.l. een bezoek aan Zaandam bracht, terwijl de groep op bovenstaande foto op 20 fe bruari onze gasten waren. 11-2: Karin, dochter v. M. Schol- ten-Franzen in opl. Smbl. 13-2: Arja, dochter van J. A. de Bruyn-v. d. Zalm, chauffeur fil. 7206. 14-2: Tom, zoon van A. M. Klaas- sen-Zalm, verkoper fil. 5627 15-2: Nic, zoon van J. A. Klaas- sen-Weerkamp, B.L. 5556. 18-2: Ronald, zoon van M. J. Jan- sen-v. Westing, Smbl. in op leiding. 19-2: Eric, zoon van A. v. Kerk- wijk-Veltrop, verkoper fil. 5602. 23-2: Gerri, zoon van J. v. Eg- mond-Schellevis B.L. 7337. 25-2: Eduard, zoon van E. Schill- Meinders, B.L. 7332. 28-2: Erik, zoon van H. H. Ver- meij-Schuurman, B.L. 7068. 1-3: Brigitte Monique, dochter van B. Houben-Lemmers, Res.chef R 13. 1-3: Christina Maria, dochter v. C. M. Cleyne-Wei'ts, Ass.- chef fil. 5621. 2-3: André, zoon van M. Th. C. Floris-v. Egmond, B.L. 7238 een foto van een filiaal in Nederland. Het team van Lawick van Pabststraat in Arnhem. 'an filiaal De heren F. Vergossen B.L. van fi liaal Heerlen en L. v. d. Schuren B.L. ■in filiaal Bleyerheide hebben actief aan de Carnavalsoptocht meegedaan. Met vrij eenvoudige middelen wisten zij tot een originele en grappige deel name te komen, die aller belangstelling had. Wij hebben zo de indruk, dat De Haarlemse beeldhouwer Theo Mulder is momenteel in zijn ate lier druk bezig aan het jubileum geschenk van het gezamenlijk per soneel aan de direktie. De heer Mulder begint in ons land reeds een goede naam te krijgen en er is dan ook al veel werk van hem in het land te vinden. Zijn eerste op leiding ontving hij in Antwer pen, doch zijn eigenlijke vor ming ontving hij aan de Am sterdamse Aca demie, waar Prof. Esser zijn leermeester was. Na de vol tooiing van zijn studie werkte hij geruime tijd bij Mari Andriessen. Hij is nog een der weinigen die zich, als geschoold leerling, stelde onder de hoede van een ervaren meester. tiet is mij een behoefte langs deze weg iedereen die mij gefeliciteerd zowel van buiten als van binnen nat heeft met het behalen van de Gou den Pluspluim 1961, hartelijk dank te betuigen. Ik heb dit bijzonder op prijs gesteld, vooral daar een belangrijk deel van deze felicita ties afkomstig was van filialen die net als wij gestreden hebben om Hoewel men dit beneden de grote deze Gouden Pluim. zijn geworden. Op de foto zal het zelfs voor insiders moeilijk zijn de heer v. d. Schuren te herkennen. rivieren niet zou verwachten, wordt er ook in Zaandam ieder jaar een stevig Carnavalsfeest in elkaar ge draaid voor leden van de personeels vereniging. Op dit feest kwamen wij tof onze verbazing Miss Mac Queen tegen, die extra uit Schotland was C. FOK, filiaal Alkmaar, Langestraat. Dank brengt mej. N. Klerken (fil. Venlo) die in januari haar 40-jarig jubileum als verkoopster bij ons bedrijf vierde aan allen die deze Op de foto links boven de bezoekers van 30 januari jl. en rechts boven de groep van 13 februari jl. komen overvliegen om dit feest bij te dag voor haar tot een onvergete- wonen. Wie het personage links van lijke hebben gemaakt. De zeer vele haar moet voorstellen kunnen wij niet vertellen; wèl, dat de stemming er goed in zat en dat ook volgend jaar dit Carnavalsfeest o.l.v. Prins Hein 1 weer zal plaats vinden. blijken van belangstelling die zij van Direktie en kollega's heeft ontvangen zullen haar altijd weer aan dit jubileum doen terug den ken.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 6