Enorme belangstelling jubileum-toto Deze maand f160 in de pot Uitreiking zilveren Pluspluim was feestelijke gebeurtenis Eersie klap was daalder waard Gouden Pluspluim kroon op werk van de lieer C Fok in Alkmaar Feest in Schiedam IJl m De nieuwe opgave Beter lezen A H - F L T S E N We waren dolgelukkig toen we vernamen dat wij de zilveren Plus- Pluim hadden gewonnen. Eigenlijk hadden wij er niet op gerekend. Het was dus echt feest bij ons. Vooral toen we hoorden, dat wij dins dag 13 februari uitgenodigd waren naar Rotterdam te komenWij gingen welgemoed, hoewel het heel slecht weer was. In Rotterdam werden wij verwel komd door de heren F. Brandsma en J. van der Meer die ons mee namen naar restaurant Engels, waar we een heerlijke lunch ge noten. Na de lunch zijn we nog even naar De Bijenkorf geweest waar wij natuurlijk genoten van de duizen den verschillende artikelen, die we daar uitgestald zagen. Om plm. 2 uur begaven wij ons van De Bijen korf op weg naar de Cinerama. Fautastlsch Het was in één woord fantastisch, vooral het natuurschoon was zo overweldigend dat feitelijk alleen de buitenlucht ontbrak. Daarna begaven we ons naar het restaurant Galand West, waar we bij het apéritief nog wat nage kaart hebben over Cinerama. Om half zes begonnen we aan het diner. De heer Brandsma bood onze bedrijfsleider de zilveren Plus Pluim Zoals u in het artikel van het 12]/2- jarige jubileum van de heer A. Heijn ]zn. hebt kunnen lezen is het deze maand 10 jaar geleden, dat de eerste zelfbediening van ons bedrijf werd ge opend. Dat er in deze 10 jaren enorm veel is veranderd behoeven wij U niet te vertellen. U ziet, hoort en leest dit dagelijks. Zo is filiaal Schiedam enkele jaren geleden verbouwd en meer aan de eisen des tijds aangepast. De huidige bedrijfsleider, de heer W. A. de Vries, kan terecht trots zijn op deze eerstelinge der ZB's van ons bedrijf. Het was daar aan de Oranjestraat feest, omdat we heel Schiedam hebben laten weten hoe actief Albert Heijn is. Op bijgaande foto ziet U hoe een verkoopster in klederdracht klan ten kaas liet proeven. Dit was slechts een van de vele activiteiten in de feestweek. aan. Daarna sprak de heer J. van der Meer nog tot het personeel van ons filiaal en bood ons een aan denken aan deze dag aan. Haastig afscheid Intussen was het al kwart over zeven geworden en we moesten gehaast afscheid nemen en naar het station gaan, waar we nog op het nippertje de trein haalden. Toen wij in Perkpolderhaven aan kwamen, was er geen bus meer te bespeuren en de heer Van de Berg bestelde toen een busje dat ons naar huis zou voeren. Wij moesten ongeveer anderhalf uur wachten, welke tijd we vrolijk doorbrachten met wat „dans en muziek (twist)". Het was dus uiteindelijk bal na, wat een waardig besluit was van deze fan tastische dag, die ons tevens deed voornemen nog meer pluspluimen te behalen. ANNELIE (fil. Axel) ïn onze vorige editie zijn wij gestart met onze grote Jubileum TOTO en niemand had ooit durven vermoeden, dat hiervoor zo'n overweldi gende belangstelling zou bestaan. Honderden totoformulieren stroomden binnen en gaven veel werk om deze te kontroleren. doch daarbij ook de voldoening, dat de start van deze toto een goede start was. De spelregels 1. De jubileumtoto loopt van fe bruari t/m november 1962, dus in totaal 10 maal. 2. Iedere maand opnieuw vindt U in Flitsen 13 vragen die U moet beantwoorden met ja of neen. Deze beantwoording is niet moeilijk en de kansen zijn voor iedereen gelijk, omdat de vragen zo zijn gesteld, dat vóór de datum van inzending het juiste antwoord nog niet bekend is. 3. Teneinde deze vragen te kun nen beantwoorden is het no dig om het in Flitsen afge drukte totoformulier in te vul len door kruisjes in de kolom „ja" of „neen" te plaatsen. 4. Hebt U de kruisjes gezet? Dan naam en filiaalnummer invullen. 5. Vervolgens zet U de kruisjes op dezelfde manier in de 2de reeks kolommen en knipt dit deel van Uw formulier af. 6. Het eerste deel stuurt U op naar Redaktie „A.H.-Flitsen", Westzijde 26, Zaandam. Alleen deze formulieren zijn geldig. Inzendingen op briefkaarten o.i.d. doen niet mee. 7. Het achterste gedeelte be houdt Uzelf ter kontrole. Be waar dit! 8. Let op de laatste datum van inzending. Inzendingen die na 9 april 1962 te Zaandam bin nenkomen tellen beslist niet meer mee. De statige vergaderzaal van het hoofdkantoor was op de middag van de 6e maart vol glundere gezichten. Toen werd n.l. de Gouden Plus- Pluim 1961 uitgereikt aan filiaal Alkmaar, Langestraat. Voor alle teamleden was dit een be langrijk moment, maar in het bijzonder wel voor de heer C. POK, die dit jaar wegens het bereiken van de pensioen leeftijd als bedrijfsleider afscheid gaat nemen van zijn filiaal. De heer J. Legerstee, Direkteur Verkoop, zinspeelde in zijn toe spraak op dit afscheid. Hij merkte daarbij op, dat hij er de grootste bewondering voor had dat iemand op deze leeftijd het enthousiasme weet op te brengen om een vol jaar zo'n grote pluspluim-activi- teit te ontplooien. Ereplaats „Wanneer wij iemand deze Gouden Pluim gunnen, dan bent u dit zeker wel en ik ben er ook vast van over tuigd, dat dit fraaie kleinood in uw nieuwe woning een ereplaats zal krij gen met de 2 reeds eerder verdiende zilveren pluimen." Nadat de heer Fok de Gouden Pluim uit handen van de heer Le gerstee had ontvangen en boven dien de geldprijs van 500,over de teamleden was verdeeld, richt te de bedrijfsleider zich in een kort dankwoord tot de heren van het hoofdkantoor, die hij dank zegde voor de welgemeende feli- taties. Bovendien sprak de heer Fok zijn teamleden toe, van wie het initia tief tot het behalen van de Gouden Pluim was uitgegaan. Enthousiasme „Toen zij eenmaal met dit plan bij mij waren gekomen"aldus de heer Fok. „was ik wel gedwongen mij hier vol ledig achter te zetten. Ik heb dit graag gedaan en met volledig enthousiasme, maar ik wil eerlijk bekennen, dat het mij af en toe wel eens een beetje te veel dreigde te worden. Wij hebben echter doorgezet en ik kan dan ook moeilijk zeggen hoe blij ik was dat wij er in geslaagd waren de eindstreep op deze wijze te halen". Aperitief Na de bijeenkomst in Zaan dam vertrok het gezelschap naar het Amsterdamse For mosa voor een gezellig apéri tief, gevolgd door een diner. Hier werd verder nog het woord gevoerd door de heren H. Valk, F. Brandsma en P. G. Zwarts, die ieder op hun wijze de prestaties van de de heer Fok en zijn teamleden nog eens belichtten. Ook de heer Fok zelf voerde nog maals het woord, waarbij hij zijn spijt tot uitdrukking bracht voor het feit dat zijn medewerker Hans Jonker vlak voor deze grote dag- wegens militaire dienst moest ver trekken. De dag werd besloten met een be zoek aan het theater Carré, waar de voorstelling van „My fair Lady" werd bijgewoond. De vorige keer moesten vele formulieren door te late in zending terzijde gelegd wor den. 9. De juiste oplossing en de uit slag worden in A.H.-Flitsen gepubliceerd. 10. Voor elke toto wordt een prijs van honderd gulden uitgeloofd. 80 hiervan wordt onder de inzenders met de juiste oplossing (dus 13 vragen goed) gelijkelijk ver deeld. De resterende 20 dus 20,00 gaat iedere maand in de Totopot. Deze pot wordt hoe langer hoe groter en wordt in decem ber gewonnen door de inzen der met het hoogste aantal punten, over de gehele wed strijd. Daarom is het zo be langrijk dat U iedere maand Uw oplossing instuurt. 11. Indien er in een bepaalde maand geen enkele inzending met 13 goed beantwoorde vra gen is, dan blijft de uitkering- van 80,ook staan tot de volgende maand. In die maand wordt de uit te keren waar de dus 160,Zijn er in die tweede maand geen goede op lossingen, dan wordt de 160,verdeeld onder de in zenders met het hoogste aan tal punten van de laatste op gave. Mocht de uitkering per persoon minder dan 5,be dragen, dan verschuift ook dit bedrag naar de volgende maand. 12. Ieder personeelslid werkzaam in de filialen van Albert Heijn kan meedoen, mits het juiste totoformulier wordt gebruikt. Over de oplossingen wordt niet gecorrespondeerd. Wij willen nog eens extra de na druk erop vestigen dat het be langrijk is dat U iedere maand Uw TOTO-formulier inzendt. Naast de kans op de maandelijkse prijs van 80,wordt de grote totopot in december namelijk uit gekeerd aan de inzender met het hoogste aantal punten. Aan de hand van het strookje dat U maandelijks overhoudt kunt U zelf Uw aantal goede punten vast stellen. Geen enkele goede oplossing Voor de eerste opgave van de Jubileum-toto zijn honderden in zendingen binnengekomen. Het bleek, dat de redaktie dertien vrij moeilijke vragen heeft gesteld want er was geen enkele goede oplossing bij. Zo was het wél goed: Ja. Nee. 2. X 3. X 4. X 5. X 6. x 7. X 8. x 9. x 10. X 11. X 12. X 13. X Wij adviseren U nauwkeurig de spelregels te lezen en de copieën van Uw inzendingen te bewaren. Dit laatste is immers van belang om na afloop van de toto in de cember a.s. aan te tonen, dat U eventueel in aanmerking komt voor de steeds groeiende totopot. Volgens artikel 11 van de spelre gels zijn de 80,van de fe- bruari-toto gevoegd bij deze toto, zodat er nu 160,gewonnen kan worden. Ook iemand die dus nu voor de Het was op 8 februari j.l. feest in filiaal IJselstein. Op deze dag was het namelijk 25 jaar geleden, dat bedrijfsleider, de heer G. Smit, in dienst van ons bedrijf trad. eerste keer meedoet heeft een kans om deze 160,te winnen. Laat deze kans dus niet voorbij gaan, vul de opgave in en zendt hem onmiddellijk naar Zaandam. Daar gaan we: 1. Hebben er in 1961 meer dan 845 balansen plaatsgevonden in de filialen? 2. Ontvangen de telefonistes van het hoofdkantoor per dag meer dan 440 aanvragen voor een gesprek? 3. Verwerken onze hollerithma- chines minder dan 74.000 ponskaarten per dag? 4. Zijn er in 1961 meer dan 125 nieuwe AH-verpakkingen in de filialen gekomen? 5. Werken er op 10 april op het hoofdkantoor meer dan 420 personen 6. Zal de temperatuur op 10 april in de Bilt (gerekend van 6.00 uur tot 20.00 uur) boven 16° komen? 7. Heeft filiaal Middelburg in week 16 een hogere omzet dan filiaal Sneek? 8. Werd er in januari voor be loonde ideeën meer dan 50, aan premie uitbetaald? 9. Worden er in week 16 meer dan 90 aanvragen voor ca deaus naar Zaandam gezon den? 10. Zenden er meer dan 750 per soneelsleden de jubileum-toto van maart in? 11. Zijn er 10 april a.s. meer dan 475.000 citroenen in onze fi lialen verkocht? 12. Is de oplage van Aller-Hande groter dan 1.100.000 exempla ren? 13. Vonden er in 1961 minder dan 1210 demonstraties in de fi lialen plaats? Voor 9 april a.s. dienen alle inzen dingen in ons bezit te zijn Zoals U weet staat o.a. op de fi- liaalberiehten die het hoofdkan toor verzendt de zandloper-teke ning met de tekst „Beter Leven". Een dezer dagen ontvingen wij uit de filialen de volgende reactie: „Hoewel ik het juist vind dat het hoofdkantoor ons er op attent maakt dat wij de filiaalberichten beter moeten lezen, mogen wij toch wel verwachten dat het H.K. beter schrijft. Er staat nu name lijk steeds „Beter Leven" in plaats van „Beter Lezen" in de berich ten".

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 5