geslaagd concert in O.G. De Europese Gemeenschap Zes West-Europese landen streven naar eenheid Bartelson bezoekt Nieuws van de ideeënbus Fris initiatief leidde tot Agenda Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor jrenden Kla ver/assen 4 AH-FLITSEN Deze eerste maand van het nieu we jaar behoort weer tot het ver leden. Er kan in zo'n maand heel wat gebeuren. Wij hebben kortge- leden kunnen horen over de vre selijke treinramp. Maar 't leven moet gewoon door- gang vinden. Ik ben het nieuwe jaar niet geheel goed begonnen. Want ik schreef in mijn vorig ver slag dat de heer J. Popping 40 jaar getrouwd was. maar dat moest zijn 40 jaar bij de zaak. Ja, zo hebt U allemaal kunnen lezen, dat wij vrijdag 25 mei in grote getale met bussen op onze hoofdstad afstevenen. Wat zal dat een mooie dag worden, zo echt met allemaal A.H.-mensen in het Concertgebouw en we mogen dan sen met wie we willen. Wees die dag dus maar eens in een goede feeststemming; dit 75- jarig bestaan wordt maar eenmaal gevierd. Wij zijn toch al zo'n beet je in feeststemming, we gaan nog op deze dag voort. Bij de fam. Tepaske (bouwbureau) werd een zoon geboren en bij de fam. Van Unen (bedr. bureau) een dochter, en bij de heer Blok ook een zoon. Al deze ouders van ons allemaal hartelijk gefeliciteerd en wij hopen dat uw kinderen in de beste gezondheid mogen opgroeien tot vreugde van hun ouders. De heer A. Groot (C.F.) is in het huwelijksbootje gestapt. Goede vaart Ab en een goed huwelijk van ons toegewenst met veel gezond heid. Wat onze ziekenlijst betreft, dit is nogal ongelijk. Bij de fam. Van Galen (arbeids- studie) lag het hele gezin op bed wegens geelzucht. Man, vrouw en vier kinderen. Nu gaat het geluk kig weer wat beter en wij hopen dat niemand er nadelige gevolgen van over gehouden heeft. De heer J. Lagrand (K.B.) zit nog steeds met het been in het gips. Mej. Groothuesheitkamp (V.A.) ziet er veel beter uit als het ooit is geweest, dus Truus, ga zo door, een grote stroom ideeën ge- [^3^^ doch de resultaten wa ren minder dan zij over het al tingsdienst van de Europese Ge meenschap en van deze dienst heeft Uw redaktie een keurig ver zorgd boekwerkje ontvangen met als titel :,,Het schoolboek aange vuld". Het is werkelijk ontstellend hoe weinig wij over het algemeen van dit onderwerp afweten, terwijl wij er toch zowel individueel als kol- lektief ten nauwste bij betrokken zijn. Wat is Europese Gemeenschap? Het is niet voor niets dat krant, radio en televisie steeds meer spreken over moeilijke begrippen zoals O.E.S.O., Euratom. K.S.G.. Euromarkt, Vrijhandelszone. De landen zijn zo dicht bij elkaar gekomen, dat sommige staten be sloten samen een groter geheel te vormen. In onze omgeving, in West-Europa, is dat grotere ge heel de Europese Gemeenschap. Zes landen zijn reeds in die Euro pese Gemeenschap aaneengeslo ten: Nederland, België, Luxem burg, Duitsland, Frankrijk en Ita lië. Gezien de gunstige ontwikke ling van de Gemeenschap zal het waarschijnlijk niet bij deze landen blijven. De grenzen verdwijnen. Streven de Europese ons vrij komt te liggen voor onze produkten. Wat een kansen voor onze fabrieken, wat een pi-oduktiemogelijkheden, wat een export, wat een werkgelegen heid! Zelfs indien U in het geheel niet bent geïnteresseerd in de ontwïkke- nieuwe, veel grotere gebied dat nu ling van de Europese Gemeenschap, zal het U toch zijn opgevallen dat rondom ons vrij komt te liggen vooral de laatste maanden deze Gemeenschap zowel in als huiten Europa sterk in de belangstelling staat. Waarom deze belangstelling? In Den Haag zetelt^de Voorlich- Gemeenschap willen het zover zien te krijgen, dat de onderlinge grenzen verdwijnen, zodat mensen en goede- ren niet meer worden tegengehouden. Het moet b.v. mogelijk zijn een pakje naar Parijs te sturen zonder speciale formulieren in te vullen of die mooie schoenen uit Italië te kopen zonder hoge invoerrechten te betalen. Denk hierbij b.v. aan de laatste prijsver laging van diverse automerken. De zes landen van Dat alles hebben Nederland, België, Luxemburg, West- Duitsland, Frankrijk en Italië besloten. De Europese Ge meenschap komt nu tot stand. En in tal van bedrijven, over al in die Gemeenschap, is men bezig zich aan de nieuwe om standigheden aan te passen. Opeens ziet men dat het ver trouwde afzetgebied het „eigen land" groter wordt: als de grens met België geen belemmering voor de handel vormt, dan is België een land waar onze goederen even ge makkelijk kunnen worden af gezet als in Nederland zelf. De „markt" is dus groter. De markt is zelfs groter dan Ne derland en België tezamen. Want de Europese Gemeenschap omvat ook Luxemburg, West-Duitsland, Frankrijk en Italië! Al die landen vormen samen het Grotere afzetmogelijkheden Maar wacht even: als ons afzet gebied zoveel groter is omdat Bel gië ons eerste voorbeeld vrij toegankelijk wordt, dan is dat gro tere geheel ook iets waar de fa brieken in België van kunnen pro- Aanpassen fiteren. De maand januari heeft ons wel De beloonde inzenders waren deze dan hopen wij dat je gezondheid weer spoedig terug mag keren. De heer A. E. de Boer (K.B.) moest weer opgenomen worden in het ziekenhuis en ook zijn vrouw ligt thuis ziek te bed. Nu lag haar man bijna drie weken in het zie kenhuis en mevrouw kon hem gemeen zijn geweest in de voor afgaande maanden. Een viertal inzenders kon ech ter met een beloning naar huis geen bezoek brengen, maar op 1 februari was het dan zover dat ze 9aan- terwijl een drietal ande van de dokter per auto naar haar man op bezoek mocht; wat een vreugde om elkaar dan weer te zien. De heer P. Kop (C.F.) is nog steeds ziek en de ene dag is het wat beter dan de andere. De heer W. de Goede (Kaas) is ook nog steeds door ziekte verhin derd zijn werk te doen. Wat de heer Bergh (C.M.) betreft, hier zit wel vooruitgang in, al is het dan ook heel langzaam. De heer H. Kroes gaat prima vooruit, doe je best Henk om het zo te houden. De heer Konings (W.K.) is nog steeds ziek al zit er een kleine verbetering in. Mevrouw Schram moest een rust kuur ondergaan van zes weken; deze zijn haast ten einde en nu maar afwachten hoe de uitslag is. Wij hopen van goed. Ook de heer Binsbergen moet nog steeds in bed blijven. Hier is ge lukkig een vooruitgang te zien. Wat de heer S. Bakker betreft, hij gaat gelukkig goed vooruit; dus Bakker, oppassen is de boodschap voor straks als U weer aan het werk bent. De heer en mevrouw Kronenberg zijn ook beiden ziek. Dat is niet zo prettig, maar wij hopen op een spoedige beterschap. ren nog op een definitieve be slissing moeten wachten, omdat hun idee nog eerst beproefd moet worden. maand de heer P. Bast, die 10,ver diende voor een suggestie om de arbeidsomstandigheden in de V.A. te verbeteren. De heer J. van Dijk, die aan de bandovens van de bakkerij een verbetering voorstelde en 12,50 verwierf. De heer G. Veerman die aan de deegspuitmachine een verandering voorstelde die hem 15,ople verde en tenslotte de heer C. Baars die door een besparing op thee- afval een premie verwierf van 55,—. Op zaterdag 17 februari gaf ons muziekkorps een bijzonder concert. Zij musiceerde in het ontspanningsgebouw in samenwerking met het Wormerveers Vrouwenkoor en het mannenkoor „De Zaankanters". Aan deze avond die op kwalita tief goed peil stond, verleende de sopraan Christine Spierenburg haar medewerking. Begeleid door de pianist Co van der Heide Wijma k zong zij zeer expressief verschil- lende aria's. - fj-'j De talrijke aanwezigen hebben zichtbaar van het gevarieerde pro gramma genoten dat zij telkens met een krachtig applaus beloon den. 21-3: Radio- en TV-causerie door Bert Garthof. Voor de Belgische bedrijven komt, als de handelsbelemmeringen er niet meer zijn, Nederland vrij als afzetgebied. En niet alleen Ne derland! Ook Frankrijk, West- Duitsland, Luxemburg en Italië En wat zien we dus gebeu ren Dat aan de ene kant onze produkten terecht komen op een grotere markt, maar dat op die grotere markt ook de produkten van de andere I landen gemakkelijker terecht kunnen komen: de grenzen die bescherming boden door hoge invoerrechten op „bui tenlandse" goederen, verliezen hun betekenis. En dus: gro tere afzetten, maar ook: gro tere konkurrentie. Hoe een bedrijf hierop zal reage ren is al aan verschillende voor beelden te zien. Er wordt veel ge sproken over samenwerking met andere bedrijven, omdat men voelt met anderen sterker te staan. Ook is het mogelijk zich op een bepaald produkt te gaan speciali- I seren en sommige artikelen, met zware konkurrentie af te stoten. De regeringen verwachten van de nieuwe, grotere markt over het al gemeen een grotere welvaart. Het is de moeite waard zich te ver diepen in wat er in de Europese Gemeenschap gebeurt: voorvallen en feiten die van ingrijpend belang kunnen zijn, maar die de schrij vers van onze schoolboeken niet konden voorzien. Wij heten welkom Mej. C. Eschweiler V.A. Mevr. A. Fladderak K.B. Dhr. F. Stinissen Exp. Mevr. C. Bremers-v. Voor en K.B. Mevr. E. Kroonenburg-Cats C.F. Mej. J. Cats C.F. Mej. J. Roele C.F. Mej. Jb. Roele C.F. Mevr. A. Kriek-v. Oorschot K.B. Mej. L. Termaat V.A. Mevr. G. Kannegieter- Pistoor Dhr. V. van Ammers Mevr. J. de Boer- van Heemskerk Dhr. v. d. Stelt Dhr. J. BelierC.M. Mej. V. de Lange K.B. Mej. A. Schadé C.F. Mej. Ch. Martens K.B. Mevr. C. Baarslag C.F. Mej. A. Touwslager K.B. Mevr. A. Abcouwer- Verheul C.F. Mej. D. Hus C.F. Mevr. N. Otto-v. Schaik C.F. Dhr. F. de Vries T.A. Mej. A. Slachter C.F. Mej. G. Woudstra K.B. V.A. V.A. C.F. Emb. Dhr. D. Broek Boekhouding Mej. P. Lukken Hollerith Mw. J. Stork-Hendriks. Hollerith Mw. H. V reedenburg- Hillegehekken, Hollerith Mw. A. Tates-De Hart, Hollerith Dhr. Th. Cieraad, Afd. Grootverbruik Mw. A. F. Jongejan-Schuurman, Hollerith Mr. M. C. Stadig. Sterken. Hollerith Dhr. G. Terol Boekhouding bij zijn 40-jarig zakenjubileum, de heer J. Popping; bij haar ziekte, mej. W. Jagt; bij de geboorte van hun dochter, de heer en mevrouw van Unen bij zijn I2x/i-jarig zakenjubileum, de heer A. H. Pilger. I)e stand, opgemaakt per 1 februari, laat zien, dat er nog heel wat spanning is te verwachten. Elke donderdagavond is er een verschui ving te verwachten, want de verschillen zijn niet groot. Nu er tweederde van de partijen gespeeld is, laten we hier de stand volgen No. Partijen Punten Gemid. Marsen NolBoon 1 45 65336 1451 24 BruinA. Broek 2 54 77807 1440 40 W. v. d. Bijlvan Doorn 3 39 56063 1437 21 VendelBeekman 4 45 64444 1432 27 AafjesP. Breeuwer 5 42 60116 1431 15 HeystekDe Grooth 6 54 76777 1421 28 De WitEverhard 7 42 59541 1415 29 KlootsKudding 8 48 67898 1414 25 v. VlietNijzing 9 42 59327 1412 17 BakkerHolkamp 10 54 74923 1387 31 Tonv. d. Wiel 11 54 74835 1385 25 MiddelbeekGruijs 12 45 62160 1381 18 Heijnv. Urk 13 51 69947 1365 25 ZwartBreeuwer 14 42 56753 1351 18 OosthuizenBuisman 15 45 60619 1347 15 DobWoering 16 39 51975 1332 12 Luiten—De Graaf 17 36 47761 1326 13 BosLeistra 18 51 67535 1324 19 PoppingR. Broek 19 39 51612 1323 18 Stam -Dekker 20 45 59479 1321 19 RuivenBroeksma 21 36 47202 1311 21 B. Vinkev. d. Mark 22 45 58168 1294 22 Verdonkde Jong 23 45 57889 1286 25 TholenBoiten 24 51 64110 1256 27 BleekerStam 25 27 33127 1227 8

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 4