„Flitsen" verstevigt onderlinge band en houdt huisgenoten op de hoogte Personeelsfonds Twee mille voor Paaskerk Albert Heijn neemt deel Typhoon's „Trio-test" aan Fotoklub doet van zich spreken Personeelsblad op de keper beschouwd Onze Engelse lessen Zomercompetitie bedrijfsvoetbal Bach-koor werkte AH-FL I TSEN T WAALF keer per jaar valt een nieuwe uitgave van het per soneelsblad A.H.-Flitsen in de bus van alle werknemers van kantoor en produktiebedrijven. Dit gebeurt nu op de kop af 18 jaar. Gevuld met artikelen en foto's is het een steeds weerkerende gast in de familiekring, waar het, naar de samenstellers hepen, een warm, aandachtig onthaal wacht. De samenstellers. Dit zijn een vijftiental dames en heren, kollega's die op basis van vrijwil ligheid van het blad een leesbaar en interessant geschrift pogen te maken. Daarnaast hebben ze hun normale dagtaak. Waarom doen ze het? Is er met het uitgeven van het blad dan een belang gemoeid? Enkelen van de redaktieleden hebben zich om de ronde tafel geschaard om een antwoord op deze vraag, die het naakte be staan van de A,H.-Flitsen raakt, te formuleren. Daarbij was het niet de opzet om tot definitieve conclusies te komen. Meer is het de bedoeling om bij onszelf in de lezers het denkproces aangaande ons lijfblad op gang te brengen. En als het slotresultaat van het bijgaande artikel er in bestaat dat er pennen in beweging worden gebracht, zou er reden zijn tot voldoening. De heer A. Bes- terveld formu leert het kort: „De Flitsen hebben het doel tussen de men sen onderling een band te leg gen. Het kan nooit kwaad om een handarbei der te vertellen wat de hoofd arbeiders „daar aan de over- De heer Bestec- veld: onderlinge band kant" doen, en omgekeerd. Hier door neemt men kennis van el- kaars mogelijkheden èn moeilijk- De heer VV. De heer Hazel Flitsen belangrijk voor verenigingen goed begrip I hebben van el- kaars werk. De Flitsen heeft tot taak dit be grip te kweken. De heer Haeser: Een goed be- wij zijn te grip leidt tot traditioneel waardering voor elkaar en dit laatste bevor dert op zijn beurt de samenwer king." De spreker noemt nog een faktor die het bestaan van het orgaan alleszins rechtvaardigt. „De huis genoten lezen de krant dikwijls beter dan de geadresseerde zelf. Vooral als deze laatste nog bij zijn I ouders woont". De heer A. v. d. Hazel wijst op het belang dat de A.H.-Flitsen heeft voor de verenigingen. Het is het mid del om belang stelling te kwe ken voor de ak- tiviteiten van de klubs (hier spreekt de ver enigingsman Het blijkt steeds weer dat de ouders maar ook echtgenotes de krant van A tot Z spellen. Met deze woorden is ongemerkt een nieuw element in de discussie geslopen. Een nieuwe vraag, die Haeser haakt I luidt: ..wordt de Flitsen goed ge- hierop in. „Hetjlezen?" Daarbij komt een enquete is zeker van be- ter sprake die enkele jaren gele- lang dat wij een den is gehouden. Deze wees uit dat 95 van de mensen de Flit sen leest. Nu is het woord „lezen een rekbaar begrip. Terwijl de huisgenoten, zoals gezegd, de krant uitspellen, zouden naar de mening van enkele forumleden de eigen personeelsleden de koppen bekijken en aan de hand hiervan iets van hun gading lezen, Dit brengt met zich mee dat het blad een gevarieerde inhoud moet hebben, om een ieder wat te kun nen bieden. De sprekers menen dat het doorgaans met de belangstel ling van de lezers nogal goed is gesteld. pagina moet staan. „Zet het arti kel gerust op een andere pagina en zet een ar tikel dat ieder een zal interes seren op het vóór blad. Maar zorg ervoor dat het artikel kwestie wel de aandacht krijgt. B.v. door er 'n pakkende kop boven te plaat sen of door er op de eerste pa- Alle woensdagavonden volgen zo'n twintig A.H.'ers, enkelen verge zeld van hun echtgenote, de En gelse lessen. Prompt 7.30 uur vult zich 't film zaaltje bij het O.G. De meesten schieten al aardig op, zij rekenen met Engels geld, zij kopen postzegels en winkelen en thousiast in een warenhuis. Na deze druk bezette les komt de les voor iets gevorderden. Deze les is nog wat matig bezet en kan nog best wat nieuwe kur- sisten er bij hebben. Ieder is nog welkom, maar men moet goed zich eerst nog even met de kursusleider, de heer A. H. Pil- ger (305) in verbinding stellen, want de kursisten moeten niet te ver zijn. Kom eens kijken op woensdag avond. U en Uw gezinsleden zijn van har te welkom. Wilt U een andere taal leren? Laat het ons weten, misschien zijn er mogelijkheden. De heer Zeeman: enquete De heer J. Zee man zou het in teressant vin den om nog eens opnieuw een onderzoek te doen om vast te stellen of het blad bevalt en waaraan het mogelijk schort. De verdeling van de stof over 14-2: de heer A. H. Groot (C.F.) met mevrouw Koopman- Mantjes. de pagina's zet de tongen in bewe ging. Zoals bij een dagblad, is de voorpagina het meest geliefd, om dat bijna iedereen hiermee begint. Als er dus berichten zijn die men onder de algemene aandacht wil hebben, zullen deze een plaatsje op ,,de één" toegewezen krijgen. De direktie kan het bijvoorbeeld gewenst vinden een artikel over produktiviteit te plaatsen. Men mag aannemen dat dit geen arti kel is waarnaar men het eerst grijpt, hoewel het een bedrijfsbe lang is het artikel toch te lezen. De heer Haeser meent dat 't stuk in zo'n geval niet op de eerste Me). Buntsma: bedrijfsnieuws eerst in de Flitsen gina naar te verwijzen. Een sug gestieve tekening kan hier wonde ren doen. Wij zijn wat dit betreft te traditioneel". Op een hartekreet van mej. J. H. Buntsma om toch het bedrijfs nieuws eerst in de Flitsen te pu bliceren en daarna pas in de ge wone pers, gaat de heer J. Ph. Ypma in. „In principe is dit de bedoeling", stelt hij gerust, ,,maar wij zijn gehandicapt doordat we maar eenmaal per maand ver schijnen. En om alles te kunnen De heer Ypma: publiceren zou gehandicapt een wekelijkse uitgave nodig zijn". Over het doel van het personeels blad: bevordering van het onder ling begrip en kontakt met het thuisfront is het forum het eens. De heer L. J. A. S. Kloos stelt de direkt hierop aansluitende vraag of wij voor onszelf het idee hebben dat de maandelijkse inhoud aan het Het discussiërende forum. V.l.n.r. de heren A. v. d. Hazel. J. Zee man, L. J. A. S. Kloos. mej. J. H. Buntsma en de heren A. Bester- veld en J. Ph. Ypma. De heer Kloos: gewetensvraag Onlangs werd de Nederlandse Her vormde Kerk te Zaandam (Paas kerk) 2.000,— rijker. Zij dankte dit aan de bereidheid van ca. 40 jubilea Het personeelsfonds van de pro duktiebedrijven heeft in het jaar 1961 van zich doen spreken. Met het geld dat door het personeel uit vaste bijdragen ter beschikking is gesteld en dat door de direktie, zoals gebruikelijk, is verdubbeld, zijn weer wonderen gedaan. De kaskontrole die op 5 januari heeft plaats gevonden, heeft de boeken in orde bevonden. Onder staand ziet U de uitgegeven be dragen. Ziekenbezoeken vrouwelijke gemeenteleden, om ge durende enkele maanden 1 avond per week bij A.H. chocolade in te pakken en hun loon aan de kerk af te staan. Dinsdagavond 13 februari j.l. wa ren de dames weer bijeen. Nu om te horen wat ze bij elkaar hadden verdiend. De handen gingen op el kaar toen de heer L. J. A. S. Kloos de ronde som bekend maakte. Ds. Van Petegem die de twintig brief jes van honderd in ontvangst nam toonde zich ook zeer verheugd en hij gaf uiting aan zijn hoop dat de dames een volgende keer opnieuw een steentje zouden willen bijdra gen. doel v. d. krant j Hierna werden door de heer J. beantwoordt. j Breeschoten nog enkele interes- Dit is een ge- sante fjims vertoond, wetensvraag aan het 2.356.74 706.45 Huwelijkenf 1.040. Geboorten Diversen 383.30 f 2.043.37 f 2.324.61 f 8.854.47 Onder de post „diversen" moet worden begrepen het uitstapje van de gepensioneerden, aardappelen, kolen, bromfietskosten, postzegels en dergelijke. 7 iz -jarig zaken jubileum: 1-3: Mej. M. E. Cornelisse, afde ling S.B. 12'/,-jarig zaken jubileum: 1-3: de heer A. Heijn Jzn., pre- sident-direkteur. 25 jaar getrouwd: 4-3: de heer J. Tonkes, afdeling adres van de regelmatige mede werkers, een vraag die eigenlijk gesteld zou moeten worden aan de I lezers. Maar in een enigszins andere vorm gesteld: „Bent U voldaan over de inhoud als de krant is uitgeko men"? komen er reakties los. De vraag wordt bevestigend beant- n de jaar,ijks door het dagblad „Typhoon" georganiseerde Trio woord op voorwaarde dat de A.H.- *est' wordt ook dit jaar door ons bedrijf deelgenomen en wel met 8 Flitsen een stuk „nieuws" bevat *eains van 3 personen. en er artikelen in staan die uitDe wedstrijden bestaan uit het ieder team max 75 nunfpn kan informatief of menselijk oogpunt j geven van antwoord op 25 vragen, behalen, de moeite waard zijn. Met andere die op papier worden gesteld, door woorden: de krant moet steeds een elke deelnemer(ster) afzonderlijk. enige bezwahr voor onze basis hebben of, anders gezegd. Voor elke goed 'bcantwoo"rdT7raag h0am;! is' da' zij onvoor- een ruggegraat. wordt 1 punt toegekend, zodat °®reld,aan..de2e wedstrijden mee- I)e fotoklub heeft zijn bestaansrecht inmiddels bewezen. Het is een klub geworden van kollega's, die zich serieus met de fotografie als hobby bezighouden. Bij de BNAFV, de Bond voor Nederlandse Arna- teurfotografen Verenigingen, is deze AH-klub eveneens aangesloten. De bestuursverkiezing bracht en- I rieus gewerkt wordt, kele nieuwe gezichten achter de j U zult van deze fotograferende groene tafel. De heer J. Stroet Albert Heijners van tijd tot tijd gaat als penningmeester de finan- wel werkstukjes in de Flitsen aan- ciën beheren, terwijl de heer J. treffen. Hartog materiaalbeheerder en re- dakteur van het eigen kluborgaan is geworden. Mej. J. Huitema ver zorgt de administratie en de heer J. Breeschoten blijft de voorzit tershamer hanteren. De leden komen ééns per veertien dagen vrijdagsavonds bijeen en een blik in hun programma overtuigde ons ervan, dat er se- Op 1 mei a.s. begint de zomer- kompetitie van het bedrijfsvoetbal in K.N.V.B.-verband. Sinds jaar en dag neemt ons be drijf daaraan deel met twee elf tallen. Deze teams spelen in de periode van mei tot september ongeveer 14 wedstrijden tegen elftallen van in de Zaanstreek gevestigde be drijven.*) Iedere werknemer van Albert Heijn kan aan deze wed strijden meedoen mits: hij 18 jaar is of ouder; hij geen lid is van een andere voetbalclub of overschrijving aanvraagt; hij over een goede sportmenta- liteit beschikt. voor toetreding kan men zich in verbinding stellen met de heren: D. Abbink (310) Sj. Vos (355) J. Drost (243) De wedstrijden werktijd gespeeld. worden na doen; het lijkt wenselijk dat voor de volgende keer enige trainings avonden worden georganiseerd, teneinde daaruit de ploegen te se lecteren De resultaten van onze deelname zijn tot nog toe: de A en C ploeg bereikten de volgende ronde, de B, D en E ploeg werden uitgescha keld. Nog 3 ploegen moeten voor de eerste ronde in aktie komen. We wensen hun sukses toe en een ple zierige avond. Dit laatste is haast wel zeker, want in het Typhoon- gebouw is het bij deze wedstrijden bijzonder leuk. De dames van het Bach-koor te Zaandam hadden geld nodig. Want een goed orkest dat hun uitvoe ringen begeleidt, is peperduur. On danks subsidie van overheidswege en donaties kon het koor er niet komen. Als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Een aantal dames stak de handen uit de mouwen en ging voor een aantal weken bij Albert Heijn aan de slag. Enkele I uren per week, 's avonds choco lade inpakken. Het resultaat van hun opofferingsgezinde clubliefde werd op maandag 12 februari j.l. bekend gemaakt en overhandigd aan mevrouw Van Beek: 575, j Voor het Bach-koor is de donkere lucht even opgeklaard.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3