Lange agenda met een gevarieerde inhoud Voorzitter Personeelsvereniging vierde koperen jubileum Vergadering direkfie en kontaktkommissie Probleem Loon werd beschikbaar gesteld voor doopvont AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 2 Februari 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson J. Boon, J. Breeschoten, A. v. d. Hazel, A. H. Pilger, G. A. van Rooijen, J. Zeeman. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. De heer Popping en familie poseren samen met kollega's. chefs belangstellenden voor de fotograaf. R. W. A. EGGERS opent deze eerste vergadering in het nieuwe jaar met een bijzonder woord van welkom aan de nieuwe leden mej. W. Ebell, de heren N. de Wit en P. W. Schipper, terwijl hij tevens de heer T. Kuyt feliciteert met zijn benoeming zullen handhaven. Deze houdt in dat bij het opnemen van een halve snipperdag een aanvulling in uren plaatsvindt tot het normale week loon, ongeacht of de snipperdag 's morgens of 's middags wordt opgenomen. tot voorzitter. De aftredende leden brengt hij hartelijk dank voor Het opnemen van snipperuren L -i-j l -ix- l ll l. i dient vermeden te worden, hetgeen zij tijdens hun zitting hebben verricht en de wijze waarop zij aan het werk van de kontaktkommissie hebben deelgenomen In het bedrijfsbeleid moet dui delijk een doel gesteld worden en de voorlichting over dit doel alsmede de achtergronden die nen aan iedere medewerker duidelijk te zijn. Het rechtstreek se kontakt met het personeel is één van de hiertoe geëigende middelen naast de voorlichting via de leiding. Daarnaast is het in de kontakt kommissie mogelijk af en toe wat verder vooruit te kijken. Speciale positie Voor een personeelsvertegenwoor- diger die op deze wijze een spe ciale positie inneemt in het over leg tussen direktie en personeel, is het van belang dat hij het ver trouwen van degenen die hij ver tegenwoordigt, blijft genieten. Hopelijk zullen de maatregelen die mede dank zij dit overleg tot stand komen, aan dit vertrouwen bij dragen. Maatregelen die in overleg met het kader niet doorgevoerd kun nen worden, zullen dus in het al gemeen niet via de kontaktkom missie tot stand kunnen komen. Het is daarom wel zaak dat men in eerste instantie tracht met de dagelijkse leiding overleg te ple gen over dagelijkse zaken. Ten opzichte van algemene maat regelen geldt dit natuurlijk min der. Tenslotte zegt de heer Engberts het gelukkig te achten dat door 't toetreden van nieuwe leden een groter aantal mensen inzicht krijgt in het werk der personeels vertegenwoordiging al is het al tijd jammer voor diegenen die hun beste krachten gegeven hebben, dat zij na verkiezing het veld moe ten ruimen. Aansluitend hierop merkt men op dat de heer C. v. d. Laan, die toe gevoegd lid was van de kontakt kommissie wegens verandering van zijn positie geen deel meer zal uitmaken van deze kommissie. Besloten wordt dat de kontakt kommissie in principe voor de heer v. d. Laan een andere kandidaat zal voordragen en eventuele sug gesties bij de heer Ypma zal in leveren. De heren Engberts en Bartelson danken de direktie voor het geno ten vertrouwen en voor de leiding die de heer Eggers aan deze ver gadering heeft gegeven. de direktie het juist de O.R.-akti- viteiten eerst te bezien binnen ei gen gelederen, zodat men beslo ten heeft een uitwisseling binnen concern-verband te organiseren, voordat uitwisselingen met andere ondernemingen worden georgani seerd. Jubileumgeschenk en jubileumbijdrage De mededeling over het jubileum geschenk, die in de pers is ver schenen, is ook reeds opgenomen bij de kopie van de Flitsen. Door dat de Zaanse editie later uit kwam dan de landelijke editie, is vermoedelijk de plaatselijke pers ons in deze voorlichting voor ge weest, hetgeen wij wel betreuren. Ten aanzien van de bijdrage door het personeel blijft de wens 2 maal 1,25 in te houden, sterk leven en het verzoek van de loonafdeling om 1 maal 2,50 te mogen afhou den acht men niet voor inwilli ging vatbaar. Over de afwerking hiervan zal de heer Ypma met de heer Hoorn kontakt opnemen. In principe wordt besloten dit met de afre kening van het eerste en tweede kwartaal 1962 te verrekenen. Deelname jubileumfeesten Het bijzonder grote aantal perso neelsleden dat aan onze jubileum feesten zal deelnemen, met daar aan toegevoegd de echtgenotes, maakt het onmogelijk ook nog verloofden uit te nodigen, te meer daar de grens tussen wat wel en wat niet een verloofde is, moeilijk is vast te stellen. C.A.O. wat vertraagd is, doch dat in principe loonherzieningen per jan. 1962 zullen ingaan, wordt de vraag aan de orde gesteld wel ke beslissing t.a.v. de snipperda gen is genomen. Hangende de C.A.O.-uitspraken moest onze administratie snipper- kaarten rondzenden en men is daarbij uitgegaan van een basis vakantieregeling van 2 weken -f I 3 dagen, waarbij de verplichte 3e I Pinksterdag in mindering wordt Lopende zaken »ebfacht. a f\. In hoeverre zich dit zal wijzigen Het tourniquet bij de hoofdpoort moet afgewacht worden. zal worden verplaatst, zodra hier- voor gelegenheid is Een dlskussie over de vraag of wij T1 halve snipperdagen in uren moe- Het maken van een afrit van de te„ gaan berekenen, waardoor in motorstalling is met toegestaan. het cne geval men te kort komt Over het kontakt met de B.S.B. of 's middags om 12.00 uur het heeft de heer Eggers in de direk- werk zou moeten hervatten, ter- tie-vergadering gesproken. Op wijl men in het andere geval bo- grond van vele plannen op het ven zijn normale weekloon uit zou vlak van het personeelsbeleid en komen, wordt besloten met de con- de opleiding van het kader, acht clusie dat wij de huidige regeling De heren Rep, Kuyt en Ypma zul len zich beraden over de snipper- kaarten. daar men momenteel meent onvoldoende inzicht te heb ben in het aantal dagen dat men nog te goed heeft. Zomerhuisjes In het verslag van de kantoor kommissie zijn uitspraken gedaan t.a.v. onze zomerhuisjes die de heer Eggers momenteel niet vol doende bekend zijn om op vragen dienaangaande in te gaan. Dit komt dus in de volgende ver gadering opnieuw aan de orde. Medewerking kontaktkommissie aan introduktie-bijeenkomsten Het programma is iets vereenvou digd, waardoor de voorlichting over het overleg binnen de onder neming naar een later tijdstip ver schoven is. Zodoende is nog geen medewer king van de kontaktkommissie ge vraagd, hoewel deze in de tweede bijeenkomst wel op het program ma staat. In dit verband wijst de heer Eg gers op de systematische aanpak van selektie-introduktie en voor lichting, welke momenteel in han den ligt van de afd. P.Z. in sa menwerking met Mej. Loeb en de bedrijfsleiding. Wat verder ter tafel komt Vragende naar de reakties op de Nieuwjaarsbijeenkomst blijkt uit de vergadering dat men deze zeer positief beleefd heeft en dat men soortgelijke gesprekken in de toe komst bijzonder op prijs stellen zou. Er zullen plm. 6000 mensen moe- j De kwartaal-afrekening over het ten deelnemen en ook de regels in 4o kwartaal 1961 is helaas weer het filiaalbedrijf bij O.P.W.- en jaat terwijl in het verleden een caissiere-festiviteiten zijn geba- afrekening binnen de 3 weken is seerd op het A.H.-personeel en toegezegd. eeht0enotes. I Wejjicht zuuen balanswerkzaam- Vemieuwing C.A.O. beden deze vertraging veroorzaakt hebben. Snipper agen De personeelsvertegenwoordiging Nadat de mededeling was ge-vertrouwt er op dat de volgende o tafrekeningen vlotter verrekend a r» 'J~* 1 zullen worden. Over de toiletten in de magazij zal een opzet maken om voor deze kwestie een afdoende en duidelijke regeling vast te stellen. Over de arbeidsvoorwaarden van week- en maandloners wordt een vraag gesteld die de heer Eggers nog eens wil overdenken alvorens er nader op in te gaan. De laatste vraag betreft een ver zoek om er vooral tijdens de schafttijden voor te zorgen dat de oude ingang niet versperd wordt door goederen of vrachtwagens. De heer Eggers zal er voor zorgen dat ook deze vraag de gewenste aandacht krijgt. Regeling 24 en 31 december Na 'n uitgebreide diskussie wordt besloten deze dagen waarop het bedrijf gesloten zal zijn, te werken op 22 november, 1, 8 en 15 decem ber, tenzij hiervoor geen toestem ming wordt verleend door het col lege van rijksbemiddelaars. Hoewel er tegen deze regeling wat bezwaren zijn, merkt de voorzitter op, dat elke regeling zijn eigen bezwaren zal hebben, hetgeen dui delijk in de vergadering tot uiting komt. Indien op deze zaterdagen gewerkt wordt, rijst de vraag of er overwerkpremie betaald zal wor den. De heer Eggers wijst er op dat indien het uitwerken in uren op langere termijn zou geschieden men deze vraag vermoedelijk niet zou stellen, hetgeen door de aan wezigen bevestigd wordt. De Stichting van de Arbeid zal zich echter over de algemene re geling in deze beraden en indien hier een andere beslissing uitkomt zal de direktie deze regeling zon der bezwaar aannemen, zodat wij beter kunnen afwachten dan ons te verdiepen in principiële diskus- sies. Ten aanzien van de Emb.-afdeling merkt de heer Vos op dat uitwer ken in januari of februari gunsti ger zou zijn in verband met de drukte in deze afdeling. Met dit argument zal rekening worden ge houden. 40-jarig jubileum Vervolg van pag. 1 met de woorden: „Je moet nou niet denken dat je met een snot neus te doen hebt; nog effies en dan ben ik 40 jaar in dienst." Veel hobbies Naast zijn ambitie voor zijn werk heeft Popping nog veel belangstelling voor andere zaken. Zo is hij penning meester van de Ontspanningsvereni ging, hij klaverjast graag, is lid en vaandeldrager van het AH-muziek- korps. waarbij hij eerst nog vele jaren de alt hoorn bespeelde. Hij verzamelt postzegels en is een bewonderaar van operette-muziek; een flinke partij grammofoonpla ten staan dan ook in zijn disco theek. Vele avonden offert hij ook op aan de vorming van jonge mensen door hen het belang van de vak organisatie bij te brengen. Kort om, de jubilaris is een actief mens met vele hobbies. Wanneer u dan nog bedenkt dat hij 30 jaar lang iedere dag om 04.00 uur al in touw is voor zijn werk, begrijpt U dat hij niet van stilzitten houdt. De huldigingen, de receptie des avonds en de serenade hem door de muziek gebracht, het heeft er allemaal toe bijgedragen dat Pop ping met recht kan zeggen: 't is een fantastische dag geweest. Dank aan allen, sprak hij, maar bovenal aan m'n vrouw, die al die jaren zo'n prachtige en goede steun voor mij is geweest. Tijdens de huldigingsbijeenkomst in het O.G. werd de heer Popping o.a. ook toegesproken door de voorzitter van het AH-muziekkorps, de heer E. Vinke. Spreker bedankte de heer Popping voor het feit, dat hij. bij weer of geen weer, met het grote vaandel sjouwde, wat heus niet zo'n pretje is, vooral bij sterke tegenwind. De heer Vinke deelde ook mede, dat het korps binnenkort over zal gaan van hoge op lage stemming. Moest de heer Popping hieruit kon- kluderen, dat er voor hem dan ook een „laag" vaandeltje komt De dames uit de Vijfhoek die het afgelopen jaar 3 maanden op de chocolade-afdeling inpak-werk- zaam heden hebben verricht, ver dienden daarmee 1.000,het geen zij bestemden voor een doop vont in de te bouwen R.K. Kerk in hun stadswijk. In het bijzijn van een deel 30 van de aktieve dames, werd op donderdag 25 januari j.l. het ronde bedrag aan de heer v. d. Zalm, pastoor van de kerk, overhandigd. Deze toonde zich zeer ingenomen met het „loon" van de dames en hij beloofde hen te betrekken bij de keuze van het voorwerp. Aan deze uitreiking was een rond leiding door de produktiebedrijven voorafgegaan, waarover onze gas ten zich zeer enthousiast toonden. nen en Expeditie komt een vraag die de heer Eggers door verwijst naar de heer Ypma. De verhouding tussen de O.R./C.C. en diverse subkommissies, zoals het personeelsfonds, de kantine kommissie, de veiligheidskommis sie, de ideeënbuskommissie, vra gen vervolgens de aandacht. Het is gewenst dat degene die na mens de O.R. zitting hebben in één van deze kommissies en spe ciaal wanneer zij in een dergelijke kommissie de enige personeelsver- tegenwoordiger zijn, hun zetel ter beschikking stellen als zij na ver kiezing niet in de O.R. terugkeren. Dit geldt met name voor de idee ënbuskommissie en deze mening wordt in principe onderschreven. Een eventuele overgangsregeling Donderdag 1 februari j.l. was het voor de heer A. H. Pilger 12 /2 jaar geleden, dat hij bij Albert Heijn binnenstapte. Na zijn H.B.S.-tijd, had hij eerst de Academie voor Beeldende Kunsten bezocht (waar hij onder meer de vader van onze tegen woordige minister Luns tot leraar had), waarna hij in samenwerking met de K. v. K. te Haarlem een eigen school opende voor Midden standsopleiding en etaleren. Daarna volgde dienstneming bij de HAKA te Rotterdam, voor de oplei ding van win kelpersoneel en etaleurs. Op deze perio de volgde een dienstverband bij Végé als re clame- en pro- pagandachef. om een nieuw lid in te werken lijkt Vandaar maakte de jubilaris de echter gewenst en de heer Ypma sprong naar Albert Heijn met als opdracht het coördineren van de opleiding van winkelpersoneel en etaleurs. Gestart werd in de Amsterdamse Jeugdherberg „De Laurier", waar na onze eigen bekende Opleidings school werd geopend. Persoonlijke hobbies van de heer Pilger zijn: reizen en trekken, kortom de natuur in, en niet te vergeten zijn voorzitterschap van onze Personeelsvereniging. Rudolf Hendricus, zoon van de heer en mevrouw Berg- kamp-Vernimmen. Lex, zoon van de heer O. A. Tepaske.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2