Hypermodern vormingscentrum voor zestig jeugdige A. H. - ers Sympathieke kollega kreeg koninklijke onderscheiding 89.- per idee ■imiiiiiiiiii Uniek voor Nederland Onskomende jubileum Jubileumbijdrage gepensioneerden Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 19e Jaargang No. 2 - Februari 1962 SAH002000094 Flitsen Fabr/Zaan februari 1962 De heer Popping wordt door ir. W. A. Eggers gelukgewenst en ontvangt een enveloppe met inhoud. Annie van Daele (l.) en Ineke de Looze, die op de chocolade- afdeling resp. de V.A. werken, reiken bloemen uit aan de genodigden. De opening van het nieuwe vormingscentrum „De Voorslag" in de Lyceumbuurt, Zaandam, was voor de ruim 200 cursisten van het vormingscentrum bedrijfsjeugd een reden tot grote feest vreugde. De 7e februari vond de officiële plechtigheid plaats waaraan de plaatselijke bladen grote publiciteit hebben gegeven. Ons jubileumjaar heeft reeds haar „kop" verloren. Nog maar een kleine 3 maanden, en dan is het feest! Dan zullen de duizenden op trekken, om in groot groepsver band in verschillende gebouwen betrokken te worden bij het 75- jarig bestaan van ons bedrijf. Veel moet er nog gebeuren. We hebben er in ons vorig personeels orgaan uitvoerig bij stilgestaan. De totale organisatie vraagt veel tijd en zij kost veel hoofdbrekens. Zo langzamerhand staat alles in het teken van hèt jubileum. Het „actiever dan ooit" heeft bij deze voorbereiding reeds duidelijk haar stempel gedrukt op de orga nisatoren. Als je zo van dichtbij één en an der bekijkt, dan gaan je gedachten al uit naar het tijdstip waarop de feestvierende menigten onthaald zullen worden. Stel je voor, dat de menigten er niets voor zouden voelen om dan aan het geheel een ordelijke mede werking te verlenen. Waaruit die medewerking zal be staan1 Wij hopen daar nader op terug te komen. Doch nu reeds willen wij u wijzen op de noodzaak van uw hulp. Alles wordt tot in de puntjes voorbereid. Het „hoe en wat" wordt u tegen die tijd nog wel eens verteld, of geschreven. Maar nu reeds graag uw inzicht, dat het opvolgen van alle aan wijzingen, het nakomen van alle gestelde regels, aan de organisatie zelf de grootste glans zal geven. Hier en daar doemen reeds vra- I gen op aangaande het Direktie- cadeau aan het personeel. Vele i gissingen zijn reeds gedaan, waar- I bij een bepaalde cadeau-uitvoering I wordt gesuggereerd. J Wij hebben echter sterk de indruk, dat onze Direktie er prijs op stelt I een b I ij v e n d aandenken uit te reiken. Wat dit zal zijn? We we weten het nog niet. En we laten de spanning er nog in zitten. 't Zal wel recht en goed komen. Voor de niet-Zaandammers echter, waarvan er velen in ons bedrijf werkzaam zijn, zal deze dag min der de aandacht hebben genoten. Toch zijn er ook in ons bedrijf pl.m. 50 jeugdige personeelsleden die in de komende maanden op dit centrum de reeds elders gestarte kursus zullen mogen voortzetten en na lien zullen er ongetwijfeld nog velen volgen. In dit nieuwe centrum, waar jonge mensen, die de school verlaten hebben en hun intrede doen in het bedrijfsleven, gedurende werktijd deelnemen aan besprekingen, han denarbeid, sport en andere aktivi- teiten, is een bijzonder goede ak- kommodatie aan hen ter beschik king gesteld. Slechts op een achttal centra in Ne derland worden cursussen gegeven, die hetzelfde niveau hebben als het geen in Zaandam tot stand is ge komen. Door de veranderingen, die zich op het gebied van onderwijs en jeugd- vorming voltrekken, is het noodzake lijk geworden nieuwe wegen in te slaan en het zoeken naar nieuwe wegen vindt plaats in de 8 genoem de centra, waar men met de meest moderne methodes aan het experi- Zoals bekend, draagt het gehele personeel 2,50 bij aan een jubi leumgeschenk voor de direktie. Over dit geschenk schreven wjj reeds in het januari-nummer. Intussen bereikte ons ook van een aantal gepensioneerden het ver zoek om aan dit geschenk te mo gen bijdragen. Degenen, die hieraan willen deel nemen, kunnen een bijdrage over maken per postwissel aan Albert Heijn N.V. te Zaandam met ver melding „Jubileum-geschenk". Wij vestigen er de aandacht op, dat deze bijdrage beslist niet ho ger dan 2,50 mag zijn. De jubileum-commissie, H. K. ENGEL H. VALK ment er en is. Deze experimenten zijn gestoeld op de bijzonder grote er varingen, die men reeds in de praktijk van het werk in de afgelopen jaren heeft opgedaan. De leidster van het werk in Zaan dam, Mej. W. Röpke, is één van de meest ervaren krachten en weet zich gesteund door een aan tal medewerkers en medewerk sters die stuk voor stuk een grote kennis en vaardigheid getoond hebben. Zij zullen tesamen met de pl.m. 160 meisjes in de huiskamer, de zeer moderne keuken en de an dere lokaliteiten nieuwe systemen ontwikkelen die elders in het land kunnen en zullen worden over genomen. Dat dit alles geschiedt onder één dak met het vormingswerk voor jongens o.l.v. de heer B. Cuperus, is een experiment op zichzelf. Op vrijdag 16 februari hebben de kursisten van dit centrum in deze zelfde zaal van hun vreugde blijk gegeven, hoewel reeds de verte genwoordigers van hen bij de offi ciële openingsplechtigheid aanwe zig waren. Ook van de zijde van de leiding van ons bedrijf bestond grote be langstelling, hetgeen o.a. vrijdag 9 februari bleek toen de heer Mei link voor het bedrijfskader in de Zaanstreek in dit nieuwe gebouw een inleiding hield, welke vooraf gegaan was door een gezamenlijke maaltijd. Wij hopen dat dit Vormingscen trum, dat ten doel heeft het bin nen ons bedrijf gevoerde perso neelsbeleid te ondersteunen, een tijd van grote bloei tegemoet zal gaan. Bij de opening van de nieuwe school aan de Govert Flinckstraat hebben wij ons gewend tot J. Voortman (Exp.), deelnemer aan bovengenoemd Centrum. fan is 16 jaar oud en Pool van ge boorte; zijn wieg stond in een voor plaats bij Warschau. Tegenwoordig is hij een rasechte Amsterdammer. Op onze vraag hoe hij over de school dacht, was er maar één antwoord: „Machtig"Er hangt een echt ge zellige sfeer, en je steekt er nog heel wat op. Donderdagsmorgens gaat hij naar school van 8.30 tot 12.45 uur en be gint dan met sport, gevolgd door theorie over verkeer en dergelijke onderwerpen, dammen en schaken staat ook op het programma, en dan houtbewerken, boetseren en andere dingen. Alles wordt onderbroken door het onmisbare kopje koffie. Nee, Jan zou dit niet meer willen missen en hij is blij, dat hij in de gelegenheid gesteld is om dit vor mingswerk te volgen. J. Popping 40 jaar in dienst Donderdag 25 januari j.l. waaiden fier de vlaggen boven de produktie- bedrijven aan de Oostzijde. Het was de dag waarop het 40-jarig ju bileum van de heer J. Popping werd gevierd. In de vroege morgenuren werd de jubilaris op het stadhuis ontvangen en door de burgemeester hartelijk toege sproken. Het was een grote verrassing toen hem tijdens deze bijeenkomst de ko ninklijke onderscheiding in brons, ver bonden aan de huisorde van Oranje Nassau, op de borst werd gespeld. De heer Popping, die als 18-jarige jongeling bij AH in dienst kwam, kreeg eerst een opleiding in de bakkerij, waar alles toen nog met de hand vervaardigd werd. Later werd hij bankman en toen kwamen weldra zijn kapaciteiten naar voren want al na enkele jaren kwam zijn bevordering tot deegmaker. Vorig jaar: In het jaar 1961 zijn er 118 ideeën ingezonden. Hiervan werden er 46 (39 beloond met premies va riërend van 7,50 tot 470, Een aanmoedigingspremie werd toegekend aan 16 ideeën (14%), terwijl 56 ideeën (47 niet voor een geldelijke beloning in aanmer king kwamen. Het totale bedrag aan uitgekeer de premies bedroeg 5.515,het geen neerkomt op een uitkering per idee van 89, In de som van 5.515,— is be- gfepen een bedrag aan extra be loningen van 1.670, De heer Stubenrouch (r.) die als Staatssecretaris van O.K. en W. hef Centrum officieel opende, met de burgemeester van Zaandam op een opgewekt plaatje. Gewaardeerd medewerker Tijdens de huldigingsbijeenkomst op het hoofdkantoor kwam duide lijk tot uiting dat Popping ook bij zijn superieuren een gewaardeerde medewerker is. De waarderende woorden van de heren G. Heijn en J. Heijn en de wijze, waarop aan de hand van oude foto's, een gezellig uurtje „oude koeien uit de sloot" werden gehaald waren voor Popping en zijn gezin van bijzondere waarde. De bijeenkomst in de hal van het O.G. getuigde ook van spontani teit, want naast de kollega's van de afdeling waren ook enkele, nu reeds gepensioneerde oud-mede werkers aanwezig, hetgeen door Popping zeer op prijs werd ge steld. De heren Ir. W. A. Eggers, P. C. Vink en A. Castelein konden allen gewagen van een goed vak man en een prettige kameraad, die, naast het deeg ook nog be langstelling heeft voor het eind- produkt. Zukke bienen! De heer G. Talsma sprak er zijn be wondering over uit. dat Popping, ondanks dat hij 's morgens vroeg moet beginnen, altijd nog zin voor humor op kan brengen. Als voorbeeld haalde hij aan. „Toen Popping op zekere dag vol trots kwam vertellen, dat hij voor het eerst opa was geworden en ik hem vroeg: „Alles goed Jan. met moeder en kind?" reageerde hij onmiddellijk en spontaan: „Nou prima hoor. een pracht baby, zukke bienen" en hij wees met z'n handen alsof het over het vangen van een grote vis ging. Collega Pasma, die al 38 jaar met Popping optrekt, gewaagde van een goed kameraad en hij meende dat ze samen wel zoveel bakken deeg hadden gemaakt dat hiermee de grens van Nederland wel zou kunnen worden omspannen. Wat Pasma echter niet wist is, dat de lengte van het totaal aantal gevulde bakplaten zo rond de 2600 km ligt, dus ruim twee maal de omtrek van Nederland. De heer Rep, die als kontaktkom- missielid namens het gehele per soneel sprak en daarbij de enve loppe met inhoud van het Perso- neelsfonds overhandigde, prees Popping als een goed kollega, die echter de kaas niet van z'n brood laat halen. Hij herinnerde zich dat er op ze kere dag een lolletje was uitge haald, waarvan Popping 't slacht offer was. Onmiddellijk was Pop ping naar Rep gekomen, had eens lekker gefoeterd en liep toen weg Vervolg pag. 2. 5e kolom

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1