Langeitraat in Alkmaar Gouden pluim naar filiaal Voor hei eerst won zelfbedieningswinkel AH-FLITSEN steeds op en als het zover is wil je het niet geloven. En nu moet ik eerst naar mijn vrouw". We zagen hem de trap ophollen en zijn hem even later maar ge volgd met de taart onder de arm. Onder het genot van een heerlijk kopje koffie, dat mevrouw Fok in een rekord tijd had gezet, begint de heer Fok langzaam van zijn emoties te bekomen, en vertelt hij ons wat hij al zo in zijn ruim 40- jarige diensttijd bij A.H. heeft meegemaakt. Ruim 40 jaar ..Zoals u weet ga ik op 12 augustus met pensioen en hoewel ik het me beslist niet kan voorstellen, ben ik dan met een korte onderbreking bij na 41 jaren bij Albert Heijn werk zaam geweest. Ik begon in 1921 in filiaal Fnidsen te Alkmaar. Hier werd de wijk nog bezorgd met een handwagen, een soort Mej. Mol is in dit filiaal belast met inpakken e.d. Ze heeft het nogal eens te kwaad met emmers water, maar verder heeft ze het prima naar haar zin. De taart vond ze prachtig, hoewel ze wel enkele opmerkingen te ho ren kreeg toen ze haar aandeel ging verorberen. (Denk aan de lijn, dames!) Evenals in het streven naar Gou den Pluim blijken ook de hobbies parallel te lopen, want mej. Mol houdt eveneens van dansen en zwemmen. Droom Hobbies Haar voornaamste liefhebberij be staat uit strand- en duinwande lingen. Deze hobby wordt ook be oefend door mej. v. d. Vis die eerst een tijd achter de vlees waren heeft gestaan en nu caissière is geworden. Ze werkt sedert september Mej. Mol geeft advies Hij werkt al drie jaar in dit filiaal en ziet met belangstelling uit naar de officiële uitreiking van de Gou den Pluim. Om plm. 12 uur kwam de heer H. Jonker uit de wijk terug en straalde van plezier, toen het hem werd verteld. Hij heeft ook een stevig deel tot dit sukses bijge dragen en kan nu met een rustig hart op 27 februari in militaire dienst gaan. Of hij daar nog tijd zal hebben voor lezen en biljarten, is echter een grote vraag". 1961 bij Albert Heijn en werd gelijk ingelicht over de plan nen van de Gouden Pluim. Ze vindt het reuze prettig werken in het filiaal en heeft 's avonds nog fut genoeg om iets anders te doen, o.a. ook dansen. Op onze vraag hoe ze I over de „Twist" dacht, haalde ze verontwaardigd de schou ders op. Tiny v. Schie heeft het langst met de heer Fok samengewerkt, bakkerskar. Het was zwaar werk en toen ik hierover eens met Zaan dam sprak, kreeg ik als hulp een hond toegewezen. Dit was echter een jong beestje en hij had meer interesse voor diverse boompjes aan de kant van de weg dan voor het trekken van de wagen. Het gevolg was dan ook dat toen we 's avonds laat weer thuis kwa men, de hond met een overwin naarsgezicht in de wagen zat en ik er voor liep. Na dit filiaal heb ik o.a. gewerkt in Beverwijk, Baarn, Zaandam, Zandvoort, Haarlem, IJmuiden, Den Helder en Santpoort. Vanuit IJmuiden ging ik 's avonds vaak om 8 uur nog een wijk horen in Wijk aan Zee met als verlich ting een lampion aan de fiets. Het telegram en de taart Wat opviel was het enthousias me en de juiste wedstrijdmentali teit waarover de heer C. Fok nu vlak voor zijn pensioen nog altijd beschikt. Immers, gedurende één periode een prestatie leveren is moeilijk, maar om een heel jaar lang, steeds maar weer de verkoop van het plusartikel te stimuleren is iets enorm moeilijks en vergt veel van iemands doorzettingsvermogen. De drukte op de reklameafdeling in verband met het kienspel en de O.P.W. zijn er de oorzaak van ge weest dat de uitslag van de Gou den Pluim dit jaar iets langer op zich heeft laten wachten dan nor maal, zodat de redaktie eerst op donderdag 1 februari de uitslag De heer Harseveld Plan de campagne Er werd een plan de campagne opgemaakt en overleg gepleegd met diverse afdelingen op het Hoofdkantoor, districts- en rayon leider en zo togen Uw fotograaf en Uw verslaggever op dinsdag 7 februari naar de kaasstad. In een restaurant troffen we de rayonlei der de heer B. J. F. Talsma. Met de P.T.T. werd vervolgens af gesproken dat wij een seintje zou den krijgen wanneer het geluks telegram naar het filiaal zou wor den gebracht. Dit bericht ontvingen wij om plm. 10.45. We rekenden snel af en gingen naar het filiaal, waar we ons in de naaste omgeving zo ver dekt mogelijk opstelden. Niettemin liepen we voor de winke lende Alkmaarders wel degelijk in de gaten vanwege een enorme feliciatie- taart, die vanuit Zaandam was mee genomen. Wij hielden angstvallig de Lange- straat in de gaten. Op een gegeven moment zagen wij de telegrambestel ler als van ver aankomen. Onze foto graaf ging „in stelling" en legde het moment vast, waarop onze P.T.T.- man met het telegram in de handen naar de winkel liep. Nog even wachten tot de caissière naar het kantoortje was gelopen en toen als een haas naar binnen. Vreugde Op het kantoortje leek het wel of de 100.000,gevallen was. Het gehele personeel krioelde hier door elkaar, terwijl de klanten, die op dat moment in de winkel waren, zich ongetwijfeld hebben afge vraagd wat er aan de hand was. We slaagden er in enkele kiekjes te maken voordat het tot de overgelukkige teamge noten doordrong dat er mèt het telegram nog meer was binnengekomen. De heer C. Fok kon zich slechts met veel moeite ont doen van de dames die hem dolgelukkig om de hals waren gevlogen. Eerst toen was het mogelijk om hem geluk te wensen. Zijn eerste reaktie was: „Dat is nou iets, waar je bleek van wordt hè, hoe bestaat het. Je hoopt er Mej. Zweekhorst Vannacht niets nodig! Het is wel eens gebeurd als ik bij de laatste klant kwam, dat het raam van de slaapkamer openging en dat ik te horen kreeg: „Van nacht niets nodig kruidenier". Ja, ja dat was me een tijd. Als bedrijfsleider kreeg ik als eer- De heer Boerdijk ste filiaal, Den Haag, Koning straat toegewezen, daarna Deven ter, Korte Bisschopstraat en in 1932 naar de nieuwe zaak aan de Langestraat in Alkmaar. Daar zit ik dus nu 30 jaar en ieder jaar zonder uitzondering ging de om zet omhoog. Dat geeft enorm veel voldoening, temeer daar de Direktie haar waardering heeft uitgedrukt o.a. in 5 wandborden en vele O.P.W.- prijzen. Wat betreft deze plusverkoop kan ik u wel vertellen, dat het beslist niet meevalt en dat je steeds met iets nieuws moet komen om de artikelen te laten opvallen. Zo hadden wij, toen AH-bier plusartikel waseen grote prijskaart geschilderd met als tekst: ..Iedere krat wordt gratis thuis bezorgd." Het hele team Tot zover de heer Fok, die ons verschillende keren verzekerde dat deze Gouden Pluim alleen be haald kan worden, doordat het ge hele team zich steeds voor de volle 100 achter deze aktie heeft ge steld. Mevrouw Fok, die, zij het op de achtergrond, haar onmisbare bij- drage heeft geleverd, luisterde vol Het grote moment aandacht, en vulde, waar nodig, haar man aan. De assistent-chef P. J. Harseveld is reeds vanaf 13 mei 1957 bij ons in dienst en heeft een groot aandeel gehad in het bepalen van de plaats, waar de displays in de winkel kwamen te staan. Naast zijn werk bij A.H. heeft hij als hobby wandelen, zwemmen en klaverjassen. Bovendien gaat hij zo nu en dan met zijn verloofde een avondje dansen. Hij gaf ons de verzekering mee, dat filiaal Langestraat ook in deze O.P.W. nog wel van zich zal laten horen. In de vleeswarenafdeling troffen wij Mej. Zweekhorst. Zij werkt nu ongeveer een jaar bij Albert Heijn en ziet vol verwachting uit naar het uitstapje, dat aan de Gouden Pluim verbonden is. Het is in elk geval een goede reden om een nieuwe jurk te kopen. De heer BOERDIJK vertelde 's mor gens lakoniek, dat hij gedroomd had, dat om 10.55 het telegram met de uitslag zou binnenkomen. Dit klopte precies, ledereen dus, die zijn horo scoop wil laten trekken, kan bij de heer Boerdijk terecht. Mej. Kom Mej. G. Korn was „uitgeleend" door filiaal Bergen en bleek al zo in het team te zijn opgenomen dat ze al even enthousiast was als de anderen, terwijl mej. v. Eldert, die nog maar een dag in het filiaal werkte, helemaal beduusd was over het spektakel dat om haar heen losbarstte. Dit was dus in vogelvlucht het gehele team. In het maartnummer hopen wij een groepsfoto van dit gezelschap op te nemen. Het werd eerlijk verdeeld Wij zijn er van overtuigd dat alle andere teams door deze prestatie de nodige inspiratie zullen opdoen om vooral in het kader van de O.P.W. de verkoop zo krachtig mogelijk te stimuleren want U weet het EK IS ALTIJD MEER TE VERKOPEN 75 jaar en aktiever dan ooit. Inl. plm. 5 jaar. Ze nam het tele gram in ontvangst en zei heel be duusd: „Het is er". Ze wist dus gelijk, hoe laat het was. Haar vrije tijd verdeelt ze tussen dansen, zwemmen en lezen.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 5