cfltP Jubileumtoto met prachtige prijzen gaat deze maand van start Voor het eerst won ZB gouden pluim Heer Fok vlak voor pensionnering in het goud Feest in kranig filiaal Alkmaar Ons aanstaand jubileum Prijsuitreiking was geen probleem Onze nieuwe maandelijkse wedstrijd Jubileumbijdrage gepensionneerden r Aan een ondraaglijke spanning werd op 6 februari j.l. een einde gemaakt. Voor het eerst in de geschiedenis van de pluspluim is de Gouden Pluim terechtgekomen in een zelfbedieningswinkel. Dit feit onderstreept nog eens nadrukkelijk de fantastische pres tatie, die het team van filiaal Langestraat, Alkmaar, onder leiding van de heer C. Fok verrichtte. Wekenlang heeft men in dit filiaal in grote spanning verkeerd en iedere postbode die binnen hun ge zichtsveld kwam, werd met argus ogen bekeken. Ze wisten natuurlijk aan de hand van de resultaten per periode zelf maar al te goed hoe hun kansen stonden, maar als het zo lang gaat duren knaagt aan iedere ze kerheid de worm van de twijfel. Ons jubileumjaar heeft reeds haar „kop" verloren. Nog maar een kleine 3 maanden, en dan is het feest! Dan zullen de duizenden op trekken, om in groot groepsver band in verschillende gebouwen betrokken te worden bij het 75- jarig bestaan van ons bedrijf. Veel moet er nog gebeuren. We hebben er in ons vorig personeels orgaan uitvoerig bij stilgestaan. De totale organisatie vraagt veel tijd en zij kost veel hoofdbrekens. Zo langzamerhand staat alles in het teken van hèt jubileum. Het „actiever dan ooit" heeft bij deze voorbereiding reeds duidelijk haar stempel gedrukt op de orga nisatoren. Als je zo van dichtbij één en an der bekijkt, dan gaan je gedachten al uit naar het tijdstip waarop de feestvierende menigten onthaald zullen worden. Stel je voor, dat de menigten er niets voor zouden voelen om dan aan het geheel een ordelijke mede werking te verlenen. Waaruit die medewerking zal be staan Wij hopen daar nader op terug te komen. Doch nu reeds willen wij u wijzen op de noodzaak van uw hulp. Alles wordt tot in de puntjes voorbereid. Het „hoe en wat" wordt u tegen die tijd nog wel eens verteld, of geschreven. Maar nu reeds graag uw inzicht, dat het opvolgen van alle aan wijzingen, het nakomen van alle gestelde regels, aan de organisatie zelf de grootste glans zal geven. Hier en daar doemen reeds vra gen op aangaande het Direktie- cadeau aan het personeel. Vele gissingen zijn reeds gedaan, waar bij een bepaalde cadeau-uitvoering wordt gesuggereerd. Wij hebben echter sterk de indruk, dat onze Direktie er prijs op stelt een blij v end aandenken uit te reiken. Wat dit zal zijnWe weten het nog niet. En we laten de spanning er nog in zitten, 't Zal wel recht en goed komen. Elfmaal eerste Van de 13 periodes van 1961 werd 11 maal de eerste, 1 maal de 2e en 1 maal de 4e plaats van de groep behaald, terwijl in het begin van het jaar een Zilveren Pluim in de wacht werd gesleept. Het was tijdens de uitreiking van deze zilveren Pluim op het Hoofd kantoor te Zaandam, dat de basis werd gelegd voor deze prestatie. Het team heeft toen zijn bedrijfsleider, die in augustus 1962 met pensioen gaat, beloofd voor een schitterend af scheidscadeau te zullen zorgen door alles in het werk te stellen de Gouden Pluim te halen. Dit waren grote woorden, maar ze hebben bewezen, dat ze niet te veel hebben gezegd, want de be reikte resultaten in de Pluspluim- strijd mochten er zrjn. Vervolg op pag. 3 Een trotse heer Fok De gelukkige prijswinnaars uit filiaal Aerdenhout. Vijf personeelsleden deelden gelijk op De prijsuitreiking van de kien-wedstrijd 1961 was geen probleem, integendeel! Op woensdag 31 januari j.l. waren de heren D. A. ter Wee, P. Kooijmans, H. de Roode en F. Brandsma in het filiaal Aerden hout aanwezig voor de uitreiking van de eerste prijs die, zoals wij in ons vorig nummer reeds hebben vermeld, werd gedeeld door 5 perso neelsleden die ieder 150,ontvingen. De eerste vijf Onder het genot van koffie met gebak werden de prijzen uitge reikt. Bedrijfsleider C. Steenbrink is van plan van dit geld een rijwiel Ja, we zijn weer zover. De grote stroom oplossingen die vorig i jaar binnen kwam tijdens de aktie „PROBLEEM VAN DE MAAND" deed ons besluiten een nieuwe aktie te laten starten, die zijn weerga niet kent. Vanzelfsprekend staat deze wedstrijd in het teken van ons Jubileum en daarom kozen wij de naam „JUBILEUM-TOTO". U doet toch ook mee? De bedoeling hebt u al begrepen. Er zijn aantrekkelijke geldprijzen te i dienen. Wij rekenen er dan ook op iedere maand zeker een paar duizend inzendingen te ontvangen. TWEE belangrijke punten zijn er die u g moet onthouden, nl.: Ie. Als u éénmaal mee doet hebt u eenmaal 1 kans. 2e. Doet u echter iedere keer mee, dan kunt u in december boven dien in aanmerking komen voor een EXTRA PRIJS. De spelregels 1. De jubileumtoto loopt van fe bruari t/m november 1962, dus in totaal 10 maal. 2. Iedere maand opnieuw vindt U in Flitsen 13 vragen die U moet beantwoorden met ja of neen. Deze beantwoording is niet moeilijk en de kansen zijn voor iedereen gelijk, omdat de vragen zo zijn gesteld dat vóór de datum van inzending het juiste antwoord nog niet bekend is. 3. Teneinde deze vragen te kun nen beantwoorden is het no dig om het in Flitsen afge drukte totoformulier in te vul len door kruisjes in de kolom „ja" of „neen" te plaatsen. 4. Hebt U de kruisjes gezet? Dan naam en filiaalnummer invullen. 5. Vervolgens zet U de kruisjes op dezelfde manier in de 2e reeks kolommen en knipt dit deel van Uw formulier af. Het eerste deel stuurt U op naar Redaktie „A.H.-Flitsen", Westzijde 26, Zaandam. Alleen deze formulieren zijn geldig. Inzendingen op briefkaarten o.i.d. doen niet mee. Het achterste gedeelte be houdt Uzelf ter kontrole. Be waar dit! Let op de laatste datum van inzending. Inzendingen die na 9 maart 1962 te Zaandam bin nen komen tellen beslist niet meer mee. Zoals bekend, draagt het gehele personeel 2,50 bij aan een jubi leumgeschenk voor de direktie. Over dit geschenk schreven wij reeds in liet januari-nummer. Intussen bereikte ons ook van een aantal gepensioneerden het ver zoek om aan dit geschenk te mo gen bijdragen. Degenen, die hieraan willen deel nemen, kunnen een bijdrage over maken per postwissel aan Albert Heijn N.V. te Zaandam met ver melding „Jubileum-geschenk". Wij vestigen er de aandacht op, dat deze bijdrage beslist niet ho ger dan 2,50 mag zijn. De jubileum-commissie H. K. ENGEL H. VALK De juiste oplossing en de uit slag worden in A.H.-Flitsen gepubliceerd. Voor elke toto wordt een prijs van honderd gulden uitgeloofd. 80 hiervan wordt onder de inzenders met de juiste oplossing (dus 13 vragen goed) gelijkelijk ver deeld. De resterende 20 dus 20,gaat iedere maand in de Totopot. Deze pot wordt hoe langer hoe groter en wordt in decem ber gewonnen door de inzen der met het hoogste aantal punten, over de gehele wed strijd. Daarom is het zo be langrijk dat U iedere maand Uw oplossing instuurt. 11. Indien er in een bepaalde maand geen enkele inzending met 13 goed beantwoorde vra gen is, dan blijft de uitkering van 80,ook staan tot de volgende maand. In die maand wordt de uit te keren waar de dus 160,Zijn er in die tweede maand geen goede op lossingen, dan wordt de 160,verdeeld onder de in zenders met het hoogste aan tal punten van de laatste op gave. Mocht de uitkering per persoon minder dan 5,be dragen, dan verschuift ook dit bedrag naar de volgende maand. 12. Ieder personeelslid werkzaam in de filialen van Albert Heijn kan meedoen, mits het juiste totoformulier wordt gebruikt. Over de oplossingen wordt niet gecorrespondeerd. De opgave voor deze (eerste) maand vindt U op pagina 4, in de rechter onderhoek. voor zijn echtgenote te kopen. Hij heeft wel steeds alle moeite ge daan, want in zijn vakantie moest Flitsen persé worden nagestuurd in verband met het probleem. Mej. C. Nieuwenhuizen zet haar centjes op de jeugdspaarbank, wat wel erg nodig is, want zij heeft nu al vier weken een en wat nog meer zegt dezelfde jonge man!! Toen het bericht van de uitslag kwam was zrj die dag vrij, doch een telefoontje naar huis maakte dat haar moeder eveneens de blijde boodschap vernam. Bediende J. Drijfhout bestemt het bedrag wel voor een serieus doel, doch de achtergrond is nog ge heim. Wellicht brengen de sterren uitkomst. Mejuffrouw I. v. d. Splunter kan nu het suède jasje kopen waarop zij reeds lang hoopte. Een nieuw zwart-wit trainingspak moet er dan ook nog af, want zij speelt handbal in „Rapiditas". Later Ja, dat waren dan de eersten. Wij noemden nog niet de naam van de heer P. Bastiaanse uit Laren, aan wie de prijs door de Divisieleider wat later werd uitgereikt, doch vast staat, dat allen al die maan den lang met het probleem hebben geworsteld. De heer Ter Wee zei, dat hij het bijzonder op prijs stelde deze prij zen te mogen uitreiken, temeer omdat de gezamelijke winnaars er direct mee ingestemd hadden om de prijs te delen. Gedeelde vreugd is dubbele vreugd! Op 16 januari j.l. is onverwacht overleden de heer A. DAMMER in de leeftijd van 26 jaar. De overledene was sinds 25 ja nuari 1960 in ons bedrijf werkzaam, eerst in filiaal Haren en thans te Leeuwarden. Hij werkte hard voor zijn toe- komst en zou j binnenkort tot assistent-bedrijfsleider worden benoemd. Zijn overlijden betekent een zwaar verlies voor zijn ouders, zuster en verloofde, die wij de kracht toewensen om dit te dragen. De begrafenis heeft plaats ge vonden op 19 januari j.l. te Winschoten. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., ZaandamLandelijke editie 19e Jaargang No. 2 - Februari 1962

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1