Benoeming Driekwart van stemgerechtigden kozen Drie nieuwe gezichten in Ondernemingsraad Ruim f 1000.- fofaal Topmaand voor ideeënbus F. Vermaat benoemd W. v. d. Haar afd.-chef Vergeef de Royale beloning voor de heer B. Gruijs zieken niet F 470 voor de heren Tonkes en Oosthuizen ™ekkert'0ïer™e ÏM" AH-FLITSEN IN DE SAMENSTELLING VAN DE ondernemingsraad zijn na de verkiezing van woensdag 11 januari j.l. enkele wijzigingen gekomen. Het kiezerskorps aan de Oostzijde heeft zijn vertrou wen geschonken aan drie nieuwe leden. Drie andere leden zijn op hun zetels gehandhaafd. Op het hoofdkantoor is de bestaan de situatie bestendigd. Voor de komende twee jaar hebben thans als resultaat van de verkiezing voor de 7 va kante zetels in de O.R. zitting: Mej. W. Ebell (nieuw lid), de heren H. Martin (herkozen), H. Eijben (herkozen), J C. Berghege (herkozen), N. de Wit (nieuw lid), P. W. Schipper (nieuw lid) en T. Kuyt (herko zen). Van de 248 kiesgerechtigde werk nemers zijn er 184, die hun stem hebben uitgebracht, ofwel 74 Er waren 4 ongeldige stemmen. In herinnering mag worden gebracht, dat het hier een verkiezing betrof van de helft van de ondernemingsraad. De andere helft van het overlegorgaan was immers het vorig jaar gekozen. De praktijk is dus, dat de O.R. na 4 jaar in zijn geheel door de ver kiezingsmolen is geweest. Op het hoofdkantoor weet de heer Nieuwelingen in O.R. Mej. W. Ebell, die ruim 5 jaar in onze dienst is, behoort tot de nieuwelingen in de O.R. Gevraagd naar het waarom van haar deelnemen aan de verkiezin gen verklaarde zij dat men haar had gevraagd kandidate te staan. Van het werk der O.R. wist zij nog niet veel, maar ze hoopt zich dat gauw eigen te maken. Succes. Willy! Als nieuwe vertegenwoordiger doet de heer P. Schipper zijn in trede in de ondernemingsraad. Deze 26-jarige werknemer van de Limonadeafdeling is reeds 11 jaar in dienst. Het vakbondswerk heeft hem al tijd sterk geïnteresseerd en spe ciaal deze vakbondsgedachte hoopt Berghege Een goed begin Een goed begin is het halve werk. Ja. dat klinkt een beetje sterk. Maar, wat er veel toe doet. is, dat je je taak met enthousiasme begroet. Niet in het begin van het jaar, maar 't hele jaar met elkaar En heeft u wel eens „mot" en valt kritiek op uw lot, dat mag uw „willen" niet verstoren en geluk is u beschoren. Zó te leven heeft dan zin voor u en anderen hun gewin. Ja. zó met èn voor elkaar dan komt 't goed. gelukkig maar! v. M. H. Martin zich opnieuw verzekerd hij nu te comblnerei met dc '0. van het vertrouwen van zijn groep ble welke hlj nu ongetwi£eld en daarmede van de plaats in de krIj^ te raaa. 1 Om in de produktiebedrijven met de dames te beginnen: Mej. W. Ebell heeft de plaats ingenomen die al enige tijd vrij was. Voor dien behoorde deze toe aan Mej. H. W. van Houts, die echter naar een andere personeelsgroep over ging- Met duidelijke cijfers heeft de heer H. Eijben zich in de onderne mingsraad gehandhaafd. Even duidelijk sloeg ook de balans door in het voordeel van de heer J. C. Berghege. Kunnen deze verkiezin- r gen nauwelijks verrassend worden e? 1IS f e er genoemd, dit kan wel worden ge-bekend als Klaas de Wit. zegd van de stemmen-meerderheid s. 1S wo"ende te Zaandam, 5 - - jaar bij ons bedrijf werkzaam, en is cacao-brander van beroep. Zijn leeftijd is 38 jaar. Hij heeft zich kandidaat laten stellen, door de vakbond St. Joris, P. W. Schipper N. de Wit Onze nieuwe vertegenwoordiger in de ondernemingsraad voor de Aangemoedigd door de vele suksessen in het jaar 1961 hebben onze inzenders in de laatste maanden nog eens hun beste beentje voorgezet, m',' lngang yan Januarj lg62 js Het resultaat was er dan ook naar. Met een totaalbedrag van 1.017,50 de heer W. v. d. Haar benoemd werden alle records gebroken en werd tevens voor enkele inzenders een gooi gedaan naar een extra uitkering in de loop van de komende zomer. Met ingang van 1 januari 1962 is de heer F. Vermaat benoemd tot chef van de Pons- en Lichtkamer van de afd. Mechanische Boek houding. De heer Vermaat die op 1 september 1960 bij ons bedrijf in dienst trad, heeft dus wel een „bliksemcarrière" gemaakt. Tot 28 februari was hij werk zaam op de ze- gelafd., waarna hij naar de Hol lerith afdeling werd overge plaatst; dat hij deze afdeling wel op zijn plaats bleek te zijn, bewijst zijn bevordering tot afdelingschef. Wij feliciteren de heer Vermaat van harte met deze benoeming en wen sen hem toe dat het hem in zijn nieuwe funktie goed zal gaan. die de heer N. de Wit behaalde op zijn mede-kandidaat, de heer W. Engberts, voor wie dit het (voor lopige?) einde betekent van zijn O.R.-lidmaatschap. Tot de nieuwe favorieten behoorden de heren J. TONKES en C. OOST HUIZEN, van de drupsafdeling, die door een werkmethode-verbetering op hun afdeling een arbeidsbesparing van 50 bereikten bij het kookproces van butterscotch. Met een bedrag van f 470,zullen zij één dezer dagen huiswaarts keren en wij twijfelen er niet aan of zij zullen daar welkom zijn. Dat de oude gietmachine van de heer B. Gruijs nog mogelijkheden bood, nadat deze zowat binnenste buiten is gekeerd door zijn bedie ner, zal wel niemand verwacht hebben. Door een afblaas-ventila- tor op de schudgoot te plaatsen, welke vinding op vele wijze toe passing kan vinden, verwierf de inzender deze maand echter op nieuw 375, Een wijziging aan de droogkarren leverde de heer C. Hart land na vele berekeningen 70,op, ter wijl de heer J. Tonkes nogmaals in de prijzen viel met een oud idee, dat ten dele origineel was, doch niet werd toegepast op de S.B. Hl. 60,— was zijn beloning. Hij zal zich dan ook totaal inzet- De heer G. Boekelaar van de tech- ten, om de mensen die hem ge- nische dienst liet zich ook niet on- kozen hebben niet teleur te stellen. betuigd doch moest met 17.50 genoegen nemen, omdat de be sparing die hij bereikte op de be schuitfabriek minder groot was. tot chef van de afd. „administra tie- en balans kontrole filialen". De nieuwe chef die op 14 juni 1954 bij ons in dienst trad, is als administratiekontroleur begonnen in het rayon Haajrlem, vervolgens de rayons Rotterdam en den Haag en vandaar naar het rayon Am- Elk idee wordt echter gewaardeerd sterdam me? dr^endinf °°k Verh6Ugd In 1958 kwam "e hc« d- op het hoofdkantoor en heeft daar Hetzelfde geldt voor de heer L. een jaar allerlei werkzaamheden Westerlaken, die suggereerde een automatische stop op de afweeg- kaar van de cacao-pers aan te brengen. Hij mocht 15,— in ont vangst nemen. verricht welke vooral betrekking hadden op de opening en de ver zorging van de administratie van zelfbedieningszaken. Hierna kwam de heer v. d. Haar in De heren E. Sloot van de K.B. en oktober 1960 op de kostprijsafde- H. Mulder van de V.F. waagden hng. waar hij werd belast met een kans met een idee dat echter bij nadere berekening niet tot de verwachte besparing bleek te lei den. Een waarderingspremie van 5,was echter op z'n plaats. Met twee aangehouden ideeën en drie afgewezen inzendingen was de administratie van de groenten- en vleesverkoop in de supermarts. Daarna werd hij per 4 september 1961 aangesteld als waarnemend chef van de afdeling waar hij nu per 1 januari 1962 als chef is aan gesteld. Ook de heer v. d. Haar de agenda bijna afgewerkt, ware j wensen w9 veel sukses in zijn het niet, dat de prozaïsche ont- nieuwe funktie. boezeming van iemand die in de 7 kerststemming was, ons nog aan- MevrOllW Apon VOOrjuffrOUW Met ingang van 1 januari 1962 is benoemd tot voorjuffrouw over de avondwerkzaamheden in de C.F., mevrouw D. Apon-Kramer. Mevr. Apon vervulde deze funk- genaam verraste. Deze als idee bedoelde inzending was helaas reeds in uitvoering, zo dat er geen geld mee te verdienen viel, hetgeen inzender overigens ook niet beoogde. Te zijner tijd tie reeds geruime tijd, maar thans zullen wij U echter zijn inzending is zij officieel tot voorjuffrouw zeker niet onthouden. aangesteld. H. Martin Eijben Dit lot was ook de heer J. Ph. Bartelson beschoren. Want na een jarenlang lidmaatschap moest hij thans plaatsmaken voor de heer P. W. Schipper voor wie dit zijn eerste entree betekent in de veer tien leden tellende O.R. De herverkiezing van de heer T. Kuyt was weliswaar met 't kleinst mogelijke verschil van 1 stem, maar het schonk de man van de kaasafdeling een verlengde zit tingsduur van 2 jaar. Groep steni ger. uitgebr. geldige kandi- stemmen stemmen daten beh. stem. Hoger leidingg. en leidingg. personeel hoofdkantoor c. Beambten (m. en vr.) prod.bedr. Lager leidingg. per soneel prod.bedr. 1 C.M., S.B. en C.F. Mannel. personeel c V.A., V.F., P.M., L.F., W.K., portiers en korveeërs E Kaasafd., Emb., B.W. en Vrio 3 Vrouwel. personeel S.B., C.F., V.F., L.F., W.K., B.W., I Magazijnen en werksters 2 A. J. Bicker H. Martin H. Eijben J. M. Jansen J. C. Berghege A. Broek W. Engberts N. de Wit J. Ph. Bartelson P. W. Schipper T. Kuyt W. Drijfhout 5 14 27 15 7 18 16 20 14 13 Mej. M. E. Cornelisse 8 Mej. W. Ebell 12 et zint me nog niet." Een karakteristieke uitlating voor ideeënbus-winnaar, de heer B. Gruijs (S.B.) die weder om een verbetering aanbracht aan zijn gietmachine en hiervoor een bedrag van 375,- kreeg overhandigd. Hij had zijn idee dan ook heel wat keren veranderd voordat hij het bij de ideeën buskommissie durfde indienen. Maar nu was zijn poging dan toch met succes bekroond. Waardevol „Zo moet het ook zijn", zei de heer P. C. Vink, die in zijn hoedanig heid van ideeënbuskommissie- voorzitter de winnaar met dit fik se bedrag geluk wenste. Hij deed dit op maandag 15 ja nuari j.l. in aanwezigheid van de heren J. W. Hekkert, D. Abbink, W. Engberts, J. Ph. Ypma en G. A. van Rooijen in een speciale bij eenkomst in de hall van het O.G. Spreker noemde het idee daarom zo waardevol, omdat het niet op één bepaald artikel betrekking heeft maar gebonden is aan de machine. Op deze wijze werpt het het gehele jaar zijn nut af. De hoofdchef van de S.B., de heer Het bezoeken van de zieken van een bedrijf als het onze vraagt veel tijd. Toch zien degenen, die voor langere tijd aan hun huis gebonden zijn, met verlangen uit naar de komst van een collega. Het is prettig als men be langstelling voor je toont, ook buiten het werk. Toch zijn er maar weinigen, die zich op gezette tijden van deze menslie vende taak kwijten. Het argument is meestal: ik heb geen tijd. De heer J. Ph. Bartelson is iemand, die altijd tijd heeft en er, weer of geen weer, op uittrekt om zieke bedrijfs- genoten te bezoeken. Hij is daarbij verzekerd van de ac tieve steun van zijn echtgenote. Het is een voorrecht als je gezond bent. Als we dit goed beseffen zal het ook makkelijker zijn om het kleine offertje van een bezoek aan een zieke collega te brengen. De heren Tonkes en Oosthuizen, door de heren Tonkes en Oosthui-1 beeld zal strekken voor het ge- die, zoals u in het bovenstaand zen js gedemonstreerd, tot voor- hele personeel. verslag zult lezen, deze maand bij- zonder gelukkig uit de bus kwa men, ontvingen uit handen van de heer Vink de aan hen toegeken de beloning in aanwezigheid van hun chefs en de ideeënbuskom missie. De heer Vink wees er in zijn speech op dat steeds weer overduidelijk blijkt dat de man aan de machine bij uitstek de aangewezen figuur is om verbete ringen in het bedrijf op zijn eigen terrein tot stand te brengen. Het is noodzakelijk dat naast de spe cialisten de mensen die het werk doen hun ogen de kost geven en van hun zijde aktief meedenken en meewerken aan de produktivi- teitsverhoging. De heer Vink spreekt de hoop uit dat de houding die in dit geval De heer P. C. Vink feliciteert de heren Oosthuizen (r.) en Tonkes (midden) j volgens de enveloppe met inhoud. Hij zei het op prijs te stellen dat de heer Gruijs de hele afdeling bij het tot standkomen van het idee had betrokken en hij maakte be kend dat deze een hijzonder sym pathieke geste had gemaakt door aan zijn naaste medewerkers, 13 in getal, een pakketje te overhandi gen. Hij had by de samenstelling van de verrassing ook de echtge notes van zijn kollega's niet ver geten. Met ingang van 1 januari j.l. is de heer M. J. H. Grooten tot hoofd chef benoemd van de goederen administratie.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3