K.K. kan waardevolle bijdrage leveren in de ontwikkeling van de onderneming Feestviering 75 jaar AH GEHUWD Ons pensioenfonds en de gehuwde vrouw AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang No. 1 Januari 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: de heren J. Ph. Bartelson, J. Boon, J. Breeschoten. de dames L. Born en C. Buntsma, de heren A. v. d. Hazel, J. Janse en W. van Maltha. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Als hoofdpunt van de vergadering Direktie/Kontaktkommissie die 14 december j.l. werd gehouden kwam aan de orde, op welke wijze de K.K. een wezenlijke en waardevolle bijdrage kan leveren aan de goede gang van zaken in de onderneming in de ruimste zin van het i woord. Vervolg van pagina 1. Bij deze feesten zullen ook de ge pensioneerden en de medewerkers van de buitendienst worden be trokken. O.P.W.-feest Een ander feestelijk hoogtepunt zal de bijeenkomst voor alle be drijfsleiders met hun echtgenotes in het Kurhaus te Scheveningen zijn op 22 mei. Het jaarlijkse O.P.W.-feest wordt hierin opgeno men. Ook voor deze dag is een fantastisch programma opgesteld, waarover wij nu verder nog zullen zwijgen. Geschenk Op deze bijeenkomst zal op sym bolische wijze ook het geschenk van het gezamenlijk personeel aan de direktie worden overhandigd. Op ad vies van de Stichting Kunst en Be drijf" is voor de realisering van dit j geschenk kontakt opgenomen met de Haarlemse beeldhouwer Theo Mul der. die de distributief aak en de dy- I namiek van het bedrijf tot uitdruk king zal trachten te brengen. Van de vorderingen van deze kunstenaar hopen wij u op de hoogte te kunnen houden. Akties Het jubileum zal ook zijn stempel gaan drukken op de reclame- en verkoopaktiviteiten van dit jaar. De jubileum-akties beginnen reeds deze maand. De verkoopberichten zullen hieromtrent nadere bijzon derheden geven. Pers Ook op andere wijze zal de bui tenwereld over ons 75-jarig bedrijf geïnformeerd worden. Daartoe is op 10 januari te Zaandam een persconferentie gehouden, waar voor grote belangstelling bestond. Een receptie voor het bedrijfsle ven, die gehouden wordt in het Ontspanningsgebouw7 te Zaandam op maandag 28 mei a.s. zal het besluit vormen van de jubileum viering. De heer Eggers meende dat er naast de behandeling van allerlei i in het bedrijf levende vragen er ook op het punt voorlichting over bepaalde bedrijfsontwikkelingen een grote taak ligt. De K.K. heeft namelijk, zoals in de grondslagen van 't personeels- j beleid staat een taak t.a.v. de goe- t de menselijke verhoudingen en de heer Eggers zou gaarne in overleg met de aanwezigen willen spre ken op welke wijze de taak ver vuld kan worden met als doel ons bedrijf een zodanige sfeer te geven dat men er graag wil werken en een zodanige positieve instelling bij het personeel te kweken dat men zich ten volle voor de taak inzet en zelfs meer doet dan het uitvoeren van de opdrachten die men krijgt in engere zin. Schakel De K.K. is namelijk de schakel waardoor de direktie direkt een greep op het gehele personeel kan krijgen, dat in al haar gelederen in deze kommissie vertegenwoor digd is. Uiteraard zal de direktie via het leidinggevend personeel een voort durende en aktieve stimulans ge ven tot gezonde en op het be- drijfsdoel gerichte aktiviteiten, doch daarnaast kan het bijzonder nuttig zijn ook op andere wijze alle lagen van het personeel via de K.K. te beïnvloeden om zo doende impulsen te krijgen tot verbeteringen in de bedrijfsvoe ring. Hoe dit zou kunnen geschie- In de door de fotoclub Albert Heijn gehouden fotowedstrijd won de heer W. Gruys (afd. calcu latie) met deze opname de eerste prijs. Mej. Thea Burgers (kan tine H.K.) en de heer J. Rogge. Mej. Jos Hoekstra (Holl.) en de heer W. de Wit. De heer R. Postma (Ver voer) met mej. J. G. M. Kerkhof. Mej. F. J. Ekkeveld (K.B.) met de heer J. A. Kogen- kop. In de bepalingen van het pensioen-reglement zijn voor de vrouwelijke deelnemers enige wijzigingen gebracht. Voor hen geldt nu voortaan het I volgende: 1. Onder de pensioenregeling val len alle vrouwen, zowel onge huwd als gehuwd, die tenmin- 4. ste 2 jaar onafgebroken in dienst zijn en die dan de leef tijd van tenminste 30 jaar heb ben bereikt. Deze regeling geldt alleen voor hen, die bij de onderneming 5 een volledige dagtaak hebben en niet halve dagen of minder dan een gewone werkweek werkzaam zijn. 2. Dienstjaren worden berekend vanaf de datum van indienst- j treding, voor zover ze dan ten- g minste 25 jaar oud zijn of an ders de datum, waarop ze de 25-jarige leeftijd bereiken. 3. Het maximum aantal dienst jaren is 35 en wel het aantal jaren tussen het bereiken van de 25-jarige leeftijd en de da tum van de pensioengerechtig de leeftijd (60 jaar). Per 1 januari 1962 worden de gehuwde vrouwen opgenomen, die op deze datum tenminste 2 dienstjaren hebben en de leeftijd van 30 jaren hebben be reikt. Voor de gehuwde vrouwen, die weekloon ontvangen is dit pen sioen premievrij. Zij die per 4 weken salaris ontvangen moeten vanaf 1 ja nuari 1962 hiervoor een pre mie betalen. Voor zover het de produktie bedrijven betreft, kunt U na dere inlichtingen verkrijgen bij de heer J. Janse van de afde ling Personeelszaken toestel 417). den is nog een tamelijk open vraag al zijn er natuurlijk wel enkele mogelijkheden waaraan de direk tie gedacht heeft, vooral op het vlak van verbetering van de voor lichting, waarbij wij voortdurend bijzonder aktief zullen moeten zijn. Snel en doeltreffend Vooral op dit punt zal ook het doorgeven van instructies en be richten vanaf de direktie via de leidinggevende funktionarissen goed, snel en doeltreffend moeten verlopen, hetgeen op dit moment nog maar ten dele is gerealiseerd. I Concrete vragen als hoe komen wij aan mensen hoe beperken wij het uitlenen? welke bedrijfsproblemen kun nen wij wel en welke niet be ïnvloeden? moeten er meer kommissies ge vormd en welke opdracht moe ten zij hebben en hoe zullen zij moeten worden samengesteld, kunnen o.a. concrete aanknopings punten vormen. Voor een verder gesprek ook in de K.K. denkt men aan delegaties van bevoegdheden vanuit onze kommissie, zoals b.v. de kantine kommissie. Verder valt te overwegen of een verwezenlijking van de grondsla gen van het personeelsbeleid waaronder de vorming, personeels beoordeling en disciplinaire maat regelen andere aanknopings punten kunnen vormen. Verhoging produktiviteit De verhoging van onze produkti viteit met als eerste instantie het behalen van de nu gestelde nor men is reeds enkele keren aan de orde gesteld. De direktie ziet zich genoodzaakt b.v. ten aanzien van de groep avonddames, de loonvaststellin; geheel en al te koppelen aan de geleverde prestaties. De toeslagen die thans hierop gegeven worden, zullen geleidelijk aan worden ver minderd, daar dan immers op grond van de prestaties loon wordt betaald. Voor andere groepen, waar on danks gewoonlijk zware inspan ning de bedrijfsefficiency nog ach ter blijft bij de gestelde normen, zal wat meer klementie worden betracht. Een konkrete vraag in dit vlak, van de Exp. zal door een K.K.-lid en de heer Ypma in over leg met de heer Haeser worden afgehandeld. In de besprekingen in 1962 zal uiteraard op dit punt dieper wor den ingegaan, doch de direktie stelde het aan de orde om deze ontwikkeling naar een meer ge richte inschakeling van de K.K. op gang te brengen. Tourniquet De vraag over het tourniquet, ge steld in de vorige vergadering, werd beantwoord met de mede deling, dat de afsluiting van de uitgang het noodzakelijk maakte het tourniquet voorbij de muur van de portiersloge te plaatsen, alsnog zal echter overwogen wor den deze afsluiting te veranderen, zodat ook verplaatsing van het tourniquet mogelijk is. De heer H. Eijben zal dit bekijken. Afrit-Oprit motorstalling Nu de ingang is gemaakt aan de Zuidervaldeursstraat is het trot toirband, vooral voor zwaardere motoren, een bezwaar. In overleg tussen de heren Eijben en Ypma zal aangevraagd worden hier een inrit te mogen maken, zodat dit bezwaar wordt ondervangen. Of dit toegestaan zal worden moet nog worden afgewacht. Regeling kosten verhuizing Door het Gewestelijk Arbeidsbu reau is een aantal jaren geleden een regeling ontworpen en toege past om de migratie te bevorderen van mensen in gebieden met een arbeidsoverschot naar gebieden met een arbeidstekort. Op deze regeling is het bedrijfsleven door gegaan. nadat de overheid zich ten slotte heeft teruggetrokken. Ook ons bedrijf heeft daarom voor migranten uit Groningen en Fries land een subsidieregeling ingesteld t.a.v. verhuiskosten en een kleine tegemoetkoming in inrichtings kosten. Uiteraard gold en geldt deze re geling niet voor diegenen die op kortere afstand van hun werk wo nen omdat zij hiervoor niet is op gezet. Wij hebben echter aan mensen, die toch nog op een behoorlijke afstand van het bedrijf wonen, b.v. Alkmaar, een tegemoetko ming toegekend die gebaseerd was op de besparing, die door hun ver huizing op de post reiskosten werd bereikt. Deze regeling ging uit van 10 we ken reiskosten, zodat iemand die per week voordien 7,50 vergoe ding kreeg een eenmalige uitke ring van 75,ontving. Deze regeling is echter niet bin dend en hij valt samen met de vraag in hoeverre het bedrijfs belang gediend is met verhuizing en geldt uiteraard alleen voor die mensen, die met hun gezin ook de volledige verhuis- en inrichtings kosten moeten opbrengen. Boekelosche Stoom Blekerij De Boekelosche Stoom Blekerij heeft ons benaderd met de vraag of wij er voor voelden een ontmoe ting van haar Ondernemingsraad te organiseren met de leden van onze K.K. Uit de vergadering bleek dat hiervoor wel belangstel ling bestaat. De heer Eggers zal hierover in de direktievergadering spreken in verband met verdere konsekwenties. Jubileumcadeau Vanuit de K.K. is de suggestie ge daan de direktie een cadeau aan te bieden. Dit is met de heer H. K. Engel opgenomen en er is nader overleg hieromtrent gepleegd, waaruit een voorstel gekomen is om het gehele personeel een be drag van 2,50 te vragen. In overleg met de loonadministra tie wordt het voorstel gedaan dat deze 2,50 ingehouden zal worden op de afrekening van 't le kwar taal 1962, uiteraard op vrijwillige basis. De vraag zal dus aan ieder personeelslid worden voorgelegd als de K.K. met algemene stem men met dit voorstel akkoord gaat. De K.K. schaart zich achter het voorstel, doch meent dat wellicht een inhouding van 2 x 1,25 over het laatste kwartaal 1961 en het le kwartaal 1962 meer aanbeve ling verdienen zou, vooral voor de gehuwden. Een definitieve uitspraak wordt nog even aangehouden, terwijl in tussen in overleg met K.K. en P.Z. een mededeling aan alle werkne mers zal worden uitgewerkt. Koffieverstrekking Eén van de K.K.-leden verzocht de koffieverstrekking voor diege nen die vroeg beginnen wat rui mer te stellen dan één kop. Uiteraard kan dit zonder bezwaar geschieden doch zowel de kantine kommissie als de bedrijfsleiding hebben in eerste instantie orde en regel willen scheppen in de gang van zaken. Het gaat niet om de vraag of er b.v. 1 of 2 kopjes koffie worden gegeven. Indien men dit laatste verdient zal het geen bezwaar zijn, doch belangrijk is dat alleen die gene koffie krijgen die het werke lijk verdienen en dat er geen on geoorloofd gebruik wordt gemaakt van de kantine. Ook t.a.v. de chauffeurs zal gekeken worden of de huidige regeling voldoet. 12-12: Hansje, z. van A. J. Tee ling, Inkoop adm. 28-12: René, z. van H. v. d. Stadt, Panden adm. 31-12: Reinier, z. van F. C. Blok, Afd. Inkoop Invent. 10- 1: Katinka, d. van W. van Unen (Bedrijfsbureau).

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2