Ook in 1962 zullen grote plannen moeten worden gerealiseerd Feestviering voor het gehele personeel in voorbereiding Het jubileum en AH-flitsen Nieuwjaars toespraken direktie -peest Ag ewrlft Op 27 mei a.s.: 75 jaar Albert Heijn SAH002000093 Fhlsen Fabr/Zaar Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandan 19e Jaargang No. 1 - Januari 1962 „Het jaar 1961 heeft naast tegenslagen, we denken aan de ver traging in de afbouw van het D.C., voor ons kruideniersbedrijf ook vele positieve ontwikkelingen te zien gegeven". Met deze woorden begon het overzicht dat ir. W. A. Eggers op 2 januari gaf voor het kader en de kontaktkommissie van de produktie- bedrijven Als hoogtepunten in de voortdurende aktiviteiten ter vergroting van onze omzet die inderdaad sterk gestegen is noemde spreker o.a. de kienaktie; de opening van de 10e supermart in het shopping centre te Amstel veen; de opening van de lie supermart in Tilburg. Dat wij het in deze richting moe ten zoeken blijkt duidelijk uit de verkoopresultaten en er is dan ook een voortdurende ver schuiving te zien in ons verkoop apparaat. Steeds meer supermarts Terwijl bedieningszaken verdwij nen komen er steeds meer super marts. Het aantal zelfbedienings zaken wisselt. Bedieningszaken worden omgebouwd tot zelfbedie ningszaken, maar deze worden weer gesloten als er een super mart komt. De volgende cijfers tonen deze ont wikkeling aan: 1-1-1960 1-1-1961 1-1-1962 Aantal Bedieningszaken Zelfbedieningszaken Supermarts 236 160 215 140 187 166 Nieuwe wegen Ook in ander opzicht zijn onder leiding van de heer A. Heijn in de afgelopen jaren nieuwe wegen ingeslagen. In de verkoop door uitbreiding van het assortiment en in de organisatie door de opbouw van een apparaat dat een mo derne en op de toekomst gerichte bedrijfsvoering mogelijk maakt. Voor de produktiebedrijven bete kende deze ontwikkeling dat het Distributie Centrum er komen moest en dat de bevoorrading van onze filialen op den duur twee maal of misschien wel driemaal per week noodzakelijk zal zijn. Voor de heer J. G. Krijt en zijn medewerkers ligt er nu en in de toekomst een grote taak wegge legd. Zij zullen er ondanks de tegenslagen de moed wel in moeten houden! Personeelsgebrek In de produktieafdelingen werden de resultaten geremd door perso neelsgebrek en vele maatregelen die op personeelsgebied werden en worden genomen konden niet tij dig voldoende resultaat afwerpen. Ook in 1962 zal aan de verbete ring van de sfeer en aan de bestrij ding van het personeelsverloop veel aandacht geschonken worden. Daarnaast zullen de mogelijkhe den om door mechanisatie arbeids besparingen te bereiken voortdu rend en diepgaand onderzocht worden. Verkoop- en produktiemogelijkhe- den zullen in samenwerking tus sen staf- en produktieafdelingen verder worden onderzocht en de heer drs. L. Caarls is hiervoor in 1961 aan de staf toegevoegd. Ook zal het produktieplan op langere termijn en de omwerking hiervan op korte termijn tot een meer systematische bedrijfsvoering kun nen leiden. Machinebezetting, regelmatiger produktie en minder overplaatsin gen, genieten de belangstelling van de leiding in hoge mate en er zijn veel stappen ondernomen die in 1962 ongetwijfeld hun nut zul len afwerpen. Herindeling produktiebedrijven Reeds wordt voorbereid de herindeling van de produktiebedrijven na het ge reed komen van het D.C. Over de uitbreidingen van de chocolade-afde ling, de wijnkelder, de bakkerij en de koffiebranderij worden de plannen be sproken met al diegenen, die hier of als deskundig specialist of als leiding gevend funktionaris mee te maken hebben. Waar het om gaat is dat de pro duktiebedrijven als onderdeel van het gehele kruideniersbedrijf een waardevolle bijdrage aan het to taal moet kunnen leveren. Daarom is een snelle aanpassing nodig en moeten twee dingen voortdurend voor ogen gehouden worden, n.l.: 1. Er moet tegen de laagst moge lijke kostprijs geproduceerd worden 2. Onze produkten moeten van de beste kwaliteit zijn! Het kruideniersbedrijf moet ervan op aan kunnen dat haar produk- tie-apparaat aan de afwerking en de verpakking van haar artikelen de grootst mogelijke aandacht be steedt. Zware maar dankbare taak Voor de chefs en alle andere me dewerkers is een zware maar dankbare taak weggelegd en het leidinggeven zal er op gericht blij ven dat ieder duidelijk naast zijn eigen direkte taak zijn verant woordelijkheid voor het geheel beleeft. Alleen door samenwerking zullen wc slagen! De kontaktkommissie, die hier bij na voltallig aanwezig is, kan hier bij ook in overleg met het gehele personeel een belangrijke rol spe len. De organisatiegesprekken zullen daar om worden voortgezet en het leiding gevend personeel kan rekenen op alle steun van de direktie en de stafdien sten bij de omschakeling die de laatste twee jaar op gang is. Anderzijds zul len ook de chefs en voorlieden door hun opmerkingen richting kunnen geven aan het te voeren beleid. Ir. Eggers onderstreepte deze woorden door na dit korte betoog de aanwezigen uit te nodigen zich in een vijftal groepen te splitsen en gedurende een half uur van gedachten te wisselen over de pro blemen die in ons bedrijf spelen. Levendige discussie Van de levendige diskussie in deze groepen en de antwoorden van de direktie op de vele vragen, willen wij U graag een indruk geven. In de komende Flitsen zullen wij op verschillende punten nader in gaan. In de gezellige sfeer van de kan tine van het Hoofdkantoor wer den op 2 januari 1962 om 10 uur heel wat handen gedrukt. De leden van de Raad van Bestuur en de Direktie hadden het uiter aard het drukst, want het was wel duidelijk, dat niemand ver stek liet gaan. Als President-Direkteur dankte de heer A. Heijn alle aanwezigen voor hun aktviteiten in 1961 en hij wees er in zijn korte toespraak op, dat ook in 1962 grote plan nen gerealiseerd zullen moeten worden door de snelle ontwikke lingen, die zich in onze bedrijfs tak voltrekken en waarin wij vooraan moeten blijven gaan. Ook de heer Ir. W. A. Eggers hield voor het kader en de kon taktkommissie van de produktie bedrijven een nieuwjaarstoespraak. Een resumé hiervan laten wij hier bij volgen. De redaktie van dit blad heeft zich al geruime tijd geleden be raden op de publicaties die aan het jubileum gewijd moeten wor den. Het resultaat van de plannen zult U in mei in uw brievenbus zien glijden. Er is veel stof voorhanden, maar de redaktie wil op de oude ren onder ons en speciaal op de ge pensioneerden een beroep doen om uit hun lange bedrijfservaring ge beurtenissen of werkomstandighe den te willen meedelen. Deze vaak schijnbaar onbelang rijke dingen waren soms bepalend voor een bepaald tijdvak en in archieven zijn ze vaak niet terug te vinden. Als U iets weet, schrijft U dan aan: Redaktie „A.H. Flitsen" 12 tj-jarig zaken jubileum 1-2: De heer A. H. Pilger. Op 27 mei a.s. bestaat ons bedrijf 75 jaar. Dit belang rijke jubileum zal vanzelfsprekend niet ongemerkt voor bijgaan. Er is een reeks van feestelijkheden vastgesteld waarvan zeven bijeenkomsten voor het gehele personeel de hoogtepunten zullen vormen. In een .gesprek met de heren H. K. Engel en H. Valk, die de gehele organisatie verzorgen, hebben wij ons een beeld kun nen vormen van de grote om vang, die dit geheel gaat aan nemen en van de vele zorgen, die aan de voorbereidingen moeten worden besteed. De achtergrond is: er moet feest zijn voor iedereen en dat betekent dat het voor winkels, kantoren en produktiebedrijven zal gaan om pl.m. 6000 personen. Hierin zijn ook de echtgenotes begrepen. Spreiding Om een echte feestviering tot stand te kunnen brengen, is 't on gewenst dit in één keer en op één plaats te doen. Daarom wordt de viering gespreid, waarvoor het volgende programma is opgesteld: 15 mei: Concertgebouw te Am sterdam en Schouwburg te Zwolle voor filiaal-personeel. 16 mei: Schouwburgen te Roosen daal en Sittard voor filiaal- personeel. 21 mei: Concertgebouw te Am sterdam voor filiaal- en kan toorpersoneel. 25 mei: Concertgebouw te Am sterdam voor de produktiebe drijven en het overig kantoor personeel. Programma De programma's, die ongeveer 2 uur 's middags aanvangen en ca. 9 uur 's avonds geëindigd zullen zijn, zijn in alle plaatsen vrijwel hetzelfde, 's Middags is er een grote show van de beste artisten, daarna ontvangt ieder een heerlijk lunchpakket en 's avonds wordt er gedanst. Voor de muziek zullen eerste klas orkesten zorgen. 79 bussen Interessante details zijn, dat alle deelnemers, die niet in de directe omgeving van de feestplaatsen wonen, per bus naar de feestzaal gebracht zullen worden en dat de filialen op „hun" feestdag de ge hele dag gesloten zullen zijn. Voor het vervoer zijn 79 bussen nodig, die gaan rijden volgens een dienst regeling, waaraan de heer Valk momenteel de laatste hand legt. Zie vervolg pagina 2, eerste kolom Het in aanbouw zijnde Distributie Centrum vanuit de lucht gezien. Op de voorgrond is de Noorder Ij- en Zeedijk duidelijk te zien, terwijl rechtsboven in het beeld het bekende gebouw „de Vrede" nog net zichtbaar is.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 1