Voor Schiebroek een grote verrassing Venlo s „Juffrouw Nelly" vierde als eerste AH-vrouw 40-jarig jubileum Herinneringen Miss caissière Huldiging waard door plichtsbesef' AH-FLITSEN Op 4 januari 1922 namen wij in Venlo de levensmiddelenzaak over van de firma Goossens in de Klaasstraat aldaar. Wij „koch ten" de gehele inventaris en ook Juffrouw Nelly, die reeds ge durende 5 jaar aldaar als verkoopster was opgetreden en thans dus in totaal 45 jaar deze functie bekleedt. Nadat Mej. Klerken haar onderscheiding had ontvangen, poseerde het gezelschap in de hal van het Venlose stadhuis. Onze 59-jarige jubilaresse, een vriendelijk en gemoedelijk type, heeft altijd in Venlo gewoond. On geveer een jaar geleden verhuisde zij met haar 2 zusters er waren 6 dochters in het gezin Klerken naar de Willemstraat in Venlo. Een knusse woning, waarin blauw porcelein en koperen voorwerpen de voorliefde van de bewoonsters verraden. In haar AH-loopbaan wist juf frouw Nelly zich een grote ach ting te verwerven bij de klanten. Zij staat bij hen in hoog aanzien. Hiervan getuigde Mevrouw Swart, ex-jurylid van de onlangs gehou den wedstrijd „De caissière van het jaar" en al 40 jaar klant van ons filiaal Klaasstraat te Venlo, tijdens de receptie welke 's mid dags werd gehouden. Inventarisstuk Juffrouw Nelly beschouwt zichzelf als inventarisstuk en glimlachend voegde zij daar aan toe: „als on derdeel van de balans". Tweemaal maakte zij mee dat een nieuwe zaak verrees in hetzelfde pand en tweemaal zag zij grote veranderingen aangebracht. Drie maal zag zij de bedrijfsleiding van het filiaal in andere handen over gaan. In 1944 vluchtte zij met de andere personeelsleden uit Venlo in ver band met de oorlogsomstandighe den Na haar terugkeer in 1945 bleek zij bij de herbouw van ons filiaal opnieuw een van de meest gewaardeerde krachten te zijn. Loonsverlaging Zij heeft gedurende de lange af gelopen periode het wel en wee van ons bedrijf meegemaakt. Er waren geen ontevreden klanken, hoewel zij haar salarisverminde- Burgemeester Dr. L. de Gou speldt de jubilaresse de Eremedaille op. ring(!) a 2,per week gedu rende de crisisjaren niet verheel de. Prettig was het te horen dat zij gedurende haar 40-jarig dienst verband maar éénmaal om sala risverbetering behoefde te vragen. Haar 25-jarig jubileum werd op het hoofdkantoor te Zaandam her dacht. Haar vrije tijdsbesteding, zo vertelde zij, bestaat uit oprui men en lezen. Met vele bedienden heeft zij ge werkt. Verschillende daarvan be kleden nu een hogere positie in ons bedrijf. Zij noemde de namen van de heren P. J. van Rooij, P. G. J. v. d. Berg, D. Toering, P. J. Lenssen, J. G. T. Frencken en an deren. Prettig was het voor haar om op de jubileumdag van al deze heren felicitaties in verschillende vor men te mogen ontvangen. Huldiging Nadat op deze dag in de Maria- Kerk te Venlo in de Mis haar ge voelens van dankbaarheid waren vertolkt, ontving de jubilaresse te gen 11 uur in haar woning haar Directie, vergezeld van de heren M. den Ambtman, J. Ruijs, P. Scliatorjé en F. Brandsma. Na de koffie en het gebak bracht de heer J. Legerstee de gelukwen sen over van de Raad van Bestuur (brief) en de Direktie. De heer Legerstee memoreerde dat de Di rektie geen spijt had gehad van de overname van de zaak van de heer Goossens. Boek schrijven .11 zou een boek moeten schrijven in uw vrije tijd over uw loopbaan. U werkte voor de zaak en voor uw zusters. In 't bijzonder na de oorlog gaf u blijk van een groot verant woordelijkheidsgevoel, van plichts besef en trouw. Door uw gelijkmatig humeur en door uw prettig optreden stond u. er bij onze klanten goed op. Vandaag wordt u eens op een pret tige manier in het zonnetje gezet. U hebt dit verdiend. De Direktie heeft dit ook ten volle beseft en het is mij dan ook een genoegen u namens haar een enveloppe met inhoud te mogen overhandigen." Hierna overhandigde de heer J. Ruijs (rayonleider) aan juffrouw Nelly het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid. „35 jaar ben ik ge tuige geweest van uw werkzaam heden in ons filiaal. Ik weet dat het getuigschrift een onderschei ding betekent, die niet zo maar wordt verleend. U kennende, kan ik niet anders zeggen dan dat U door uw plichtsvervulling en taak opvatting, zowel binnen als bui ten het filiaal, deze onderschei ding volkomen verdiend hebt. Ik Toen de burgemeester van Venlo, Dr. L. de Gou, Mej. Klerken de Eremedaille opspelde, zullen zijn gedachten ongetwijfeld terug zijn gegaan naar 20 oktober 1957. Rayonleider de heer Ruijs her dacht toen namelijk eveneens zijn 40-jarig jubileum. De heer de Gou was op dat mo ment nog niet zo lang burgemees ter van Venlo en de heer Ruijs was de eerste aan wie hij een Ere medaille kon overhandigen. wil U dan ook gaarne hiermede van harte gelukwensen". De heer F. Brandsma overhandig de vervolgens het bijouteriedoosje, onder aanbieding van de geluk wensen van de afdeling Perso neelszaken. „Uw 40-jarig dienst verband getuigt van een goede verhouding tussen U en uw werk gever en is als voorbeeld te stellen van: „hoe het ook kan". Verbloemde ring De heer P. Schatorjé, haar be drijfsleider, vergezeld van zijn echtgenote, feliciteerde zijn eerste verkoopster met haar jubileum. Hij overhandigde haar vervolgens een bloem- stukje, hetwelk voorzichtig moest worden uitgepakt. Hier- Vele klanten van filiaal Venlo kwamen ter receptie om juffrouw Nelly te feliciteren. na bleek dat tussen de bloe- Niet minder plechtig was het mo- men een gouden camee-ring verborgen was, zijnde het ge schenk van het echtpaar Schatorjé. Namens zijn 5 kinderen bood hij vervolgens het receptie album aan, dat op de le pa gina voorzien was van een foto van dit vijftal. Juffrouw ment toen de heer J. Legerstee de jubilaresse de draagmedaille na mens de Direktie opspelde. Receptie Hierna was het tijdstip aangebro ken waarop de receptie een aan vang nam. Over de receptie zou veel te schrijven zijn. Wij willen Nelly was verrast door de wij- ons beperken tot belangrijke mo- ze waarop de cadeaux haar ment-opnamen. Het personeel werden overhandigd. bracht in twee groepen zijn ge lukwensen over. Bij monde van Onderscheiding de beer J- Houben werd juffrouw Nelly een bloemstukje overhandigd SSTde ^ionall viea/en de^AH waarin «n «oudeI1 ^mee-hangêr, naai de nationale via„ en de AH passend bij- de camee-ring, „opge- vlag van de feeststemming ge- nomen» was tuigden, werd de jubilaresse te ca 0nder de ca; n ontdekten 14. 30 mir naar hpf- o-pmppntphina wij verschillende oud-collega s en onder meer de 75-jarige Mevrouw Goossens, weduwe van de vorige 14.30 uur naar het gemeentehuis gereden. Daar mocht zij uit han den van de burgemeester van Ven lo, de Edelachtbare heer Dr. L. in 1956 overleden werkgever de Gou, na een korte toespraak van juf£rouw N de Ere-medaille, verbonden aan de r>it -T Dit bezoek werd Orde van Oranje Nassau, m brons, p-esteid in ontvangst mocht nemen. Wij - geloven, dat dit het plechtigste en meest indrukwekkende moment van de dag was. zeer op prijs „Uw 40-jarig jubileum getuigt i een langdurige arbeidsvrede, iets i onze Overheid landelijk zo gaarne voorstaat." Nog eenmaal komen wij terug op de wedstrijd „Caissière van het jaar 1961". Van de heer G. Scheffel van filiaal Schiebroek ontvingen wij nl. in een verslag samengevat de impressies uit het filiaal toen bekend werd, dat hun caissière de hoogste prijs in de wacht had gesleept. „Woensdag 22 november 1961 zal voor het filiaal Schiebroek als een bijzonder grote dag de historie in gaan. Op deze dag nl. werd onze le caissière mej. G. Uyttenbroek tot AH's eerste caissière van Ne derland uitgeroepen. Donderslag Deze uitslag kwam als een don derslag bij heldere hemel. Dit had den wij niet verwacht. Het was voor de heer De Graaf, onze BL dan ook een hele eer. Dat vond hij blijkbaar ook, want met dweilen in zijn broekzakken, voel de hij zich pas goed gewapend te gen de emotie. Het personeel, dat de volgende ochtend nog nergens van wist, had amper de slaap uit de ogen gewreven en kon met moeite een geeuw onderdrukken, toen zij het grote nieuws te horen kregen. Dit ontlokte bij een van de bedien den een scène, die in de regel niet zo in het openbaar uitgevoerd wordt. Nadat Gré zich uit de om helzingen had vrij gemaakt, tooide zij zich met het ere-lint, waarmee ze meteen enige ongeloofwaardige kreten de kop indrukte en toen zij haar chequeboekje liet zien, was de sensatie kompleet. Koffie met gebak Gré beloofde ons meteen het bijna vanzelfsprekende „Koffie met ge bak", waarop de heer De Graaf dit gebaar wegwuifde en zei: „ik betaal". „Nee", zei de heer Kooy- mans, toen deze even later binnen kwam en Gré en de heer De Graaf Getooid met sjerp en gouden medaille verrichtte onze caissière van het jaar op 23 november in een met bloemen versierde checkout haar werk. heid de vlag uit. Even later hingen de wapperende doeken aan hun zwiepende masten naast de neon- buizen van AH. De heer De Rijke voelde zich, bij zijn binnenkomst verplicht om een mooi bloemetje bij de kassa te laten plaatsen, hetgeen hij dan ook deed. Het waren bij mijn we ten rode anjers!?! In de bloemen Als een mak schaap eenmaal over de dam gaat, volgen er meer, zegt het bekende spreekwoord, zodat Gré een paar uur later goed in en tussen de bloemen stond, waarmee verschillende klanten blijk van hun belangstelling ga ven. Ook kreeg zij bonbons e.d. Enkele dagbladen publiceerden dit feit door een portret en een klein met dit fantastische resultaat fe- j verslagje over de „Miss Caissière" liciteerde, „Ik betaal!" in hun edities te plaatsen. Daarmee was de kous af. Wij Deze feestdag ging natuurlijk niet hadden gebak bij de koffie. Na- voorbij zonder dat wij Gré op de tuurlijk moest bij deze gelegen- plaat vastlegden". Ditzelfde deed zich voor ten aan zien van Mevrouw M. Schemkes- van Bergen, met wie juffrouw Nelly haar loopbaan bij Albert Heijn was begonnen. Lange reis De overgang van mevr. Schem- kes naar de chocolaterie in Laren had de samenwerking tussen deze twee vriendinnen verbroken. Met haar echtgenoot had Mevrouw Schemkes de tocht vanuit Hilver sum er voor over gehad om haar vriendin haar gelukwensen aan te bieden. Veel cadeaus mocht juffr. Nelly ontvangen uit handen van haar klanten, die op ruime schaal acte de présence gaven. Bloemen, boe ken, bonbonnières, kaarsenstan daards etc. prijkten op haar re ceptie-tafel en gaven uitdrukking aan de goede wensen van de velen, die mej. Nelly hadden leren ken nen. Omgevlogen „Als je er voor staat, lijkt het een hele tijd, doch sta je achter de 40 jaar, dan is het omgevlogen", al dus de jubilaresse in haar dank woord. Leuk was het dat juffrouw Nelly tijdens de receptie mededeling deed van de ontvangst van het geluktelegram van de heren G. HEIJN, en D. A. TER WEE, die door een ander jubileum verhin derd waren persoonlijk naar Venlo te komen. Al met al menen wij, dat 4 januari 1962 voor juffrouw Nelly een on vergetelijke dag zal blijven, waar bij wij gaarne opmerken dat zij zelf door haar persoonlijkheid hiertoe een belangrijke bijdrage heeft geleverd. Gaarne wensen wij haar nog veel gezondheid en te zijner tijd een goede rust. A. Keet en L. Veerdig, ver koopster fil. 7113. J. Wijma en G. de Haan, verkoopster fil. 5509. W. van Pelt en T. darijs, verkoopster fil. 5609. J. C. Schooneveldt en S. Koster, verkoopster fil. 7113 P. J. Lauret en J. C. Adri- aanse, verkoopster fil. 7113 \kl ij zijn naar Venlo gekomen om een in onze familie niet veel voorkomend jubi- v leum te vieren". Met deze woorden richtte de heer J. Legerstee, directeur ver koop, zich op 4 januari j.l. tot de jubilaresse Mejuffrouw N(el!y) Klerken, die op deze dag het feit herdacht dat zij 40 jaar geleden als verkoopster in onze dienst trad.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 3