Nieuws uit de filialen 1 Openbaar kunstbezit De uitslag van liet ksenprobleem m Drie inzenders werden beloond Oud of nieuw Kerstkippen- verkoop Lang gewacht en stil gezwegen Nieuws van de ideeënbus 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 19e jaargang - No. 1 Landelijke editie Januari 1962 Verantwoordelijk eindredakteur: F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redaktie: J. Lieffering In- Ti. VV. Lieuwen J. J. M v. d. Meer H. van Petten K. Romp J. C. Voskamp en externe betrekkingen Filialenbureau Personeelszaken Verkoop Personeelszaken Filialenbureau Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Industrie, Zaandam. Zoals een goede traditie betaamt ontving de redaktie ook dit jaar weer een enorme stroom verslagen over personeelsavonden die in de decembermaand zijn gehouden. Noorse vis en Spaanse wijn We hebben slechts een beperkte greep uit de stapel kunnen doen. Gaarne zouden wij er meerdere hebben geplaatst, maar daarvoor ontbreekt de plaatsruimte. Alle inzenders hartelijk dank! Drie verslagen In filiaal Hilversum, Langestraat, bleek de personeelsavond zoveel indruk te hebben gemaakt dat wij er maar liefst 3 verschillende ver slagen over ontvingen. Op deze gezellige en leerzame avond werd het nuttige met het aangename verenigd. Van Hilversum naar Gouda waar het personeel samen het feest van ons aller Sint vierde. „Toen we 's avonds boven kwa men had mevrouw Verwoerd al voor de eerste grandioze verras sing gezorgd. Er stond nl. een feestelijk gedekte tafel met bran dende kaarsen en menukaarten op de hongerige schare te wach ten. Daarna volgde met de gebruike lijke gedichten het overhandigen van de geschenken. Zo kreeg een ieder de welbekende veeg uit de pan hetgeen veelal grote hilariteit verwekte". In filiaal Blerick speelde zich het volgende af: Jan, tegen een verkoopster: ,,Ik wou graag een ons oude kaas." Verkoopster: ,,'t Spijt me Jan, maar die hebben we niet." Jan: „Geeft niet hoor, doe dan maar een ons nieuw e." Fil. 5581 Mej. J. E. van de Mee 2-1 7337 Mej. L. E. Meeter 2-1 5590 Mej. A. C. Stam 4-1 7235 Mej. A. M. Behrens 4-1 7243 Mej. B. Hessing 4-1 5529 Hr. A. van Noorden burg 4-1 5565 Mej. P. Lelieveldt 4-1 02 Hr. J. F. Boom 4-1 1003 Mej. J. Eickhoff 4-1 1005 Hr. J. van Goch 4-1 1009 Hr. T. Groot 4-1 1011 Hr. H. Niekus 4-1 7299 Hr. M. Scholte 4-1 1003 Mej, Kalter 7-1 5549 Mej. E. J. Holtjer 11-1 7246 Hr. E. D. A. de Rond 11-1 5582 Mej. J. Brinkman 11-1 7182 Mej. Th. Schneiders 11-1 1006 Mej. A. Hubert 11-1 5513 Mej. A. M. Rademakers 12-1 7266 Mej. H. van Werven 17-1 7272 Mej. C. M, Scholten 18-1 7246 Hr. P. Overvoorde 18-1 7252 Hr. T. van de Veer 18-1 5524 Hr. VAgema 18-1 5624 Hr. L. G. Boutens 18-1 5579 Mej. M. C. J. Dekkers 18-1 7195 Mej. J. M. Emelaar 18-1 5599 Mej. W. v. d. Hudding 18-1 5551 Mej. E. J. Dales 18-1 7211 Mei. M. Maessen 18-1 1001 Hr. AKrabbendam 18-1 7138 Hr. A. Dammer 25-1 5587 Hr. M. Linders 25-1 7055 Mej. M. E. Eijgens- huysen 25-1 In filiaal Utrecht, P. Breughel straat, werd tot ruim 12 uur 's avonds ge sproken over de kerstverkoop en de reclames, onder het proeven van Noorse visconserven en het drinken van een glaasje Spaanse wijn en een kop koffie. Ook in filiaal Drachten kwam men bijeen om van gedachten te wis selen over praktijkprobleempjes en te praten over de kerstverkoop. Van al het praten en proeven had men toch nog zoveel honger over gehouden dat men met de papier- pot in de hand naar de „chinees" is gegaan. Bijna nacht In filiaal Schiebroek was in de eerste dagen van december een zekere spanning -merkbaar, die eerst op de personeelsavond tot „ontlading" kwam. Het was dan ook ongemerkt één uur geworden en hoewel er bepaalde stemmen opgingen om tot 4 uur door te gaan dacht bedrijfsleider, de heer De Graaf er anders over door een begin aan het einde te maken met het opruimen van al het papier. v... Toen de Supermart-Divisie de planning van de gebraden ldppen- verkoop ging bekijken, kwam men tot zulke grote aantallen, dat er extra maatregelen genomen moes ten worden om deze kippen tijdig te kunnen grillen. In de Supermart te Haarlem bleek ruimte aanwezig te zijn om dit plan verder uit te werken. Er werd een tweede Rotiss-O-Mat apparaat in de worstenmakerij geplaatst, waardoor maar liefst 55 kippen tegelijk gebraden konden worden. Een tweetal leden van de Ope- ningsploeg stelden zich beschik baar om dit continu-bedrijf-in-zak- formaat draaiende te houden. Het behoeft geen betoog dat dit werk keurig werd verzorgd en dat de kippen precies volgens planning in een ononderbroken stroom van de Rotiss-O-Mats afkwamen. Voor de verpakking en de ver koop zorgde mej. De Boer, die reeds jaren met sukses de verkoop van deze kippen verzorgt. Het waren vermoeiende dagen en nachten, maar de resultaten wa ren dan ook navenant. Hoewel wij er beslist geen gewoonte van willen maken hebben wij in dit nummer een plaatsje ingeruimd voor een artikel dat niets met ons bedrijf te maken heeft. Wij willen nl. uw aandacht vestigen op de radiocursus, die de Stichting Openbaar Kunstbezit nu reeds voor het zesde jaar organiseert. Wel een bewijs dat deze kursus op prijs wordt gesteld. Of U nu houdt van oude kunst en die mo derne kunst maar „aanstellerij" vindt, of U juist houdt van de mo derne kunst en de oude kunst U „niets meer doet", in elk geval kan Openbaar Kunstbezit Uw le ven rijker maken. Fraaie kleuren De Stichting stuurt haar abonnees per jaar, telkens in zendingen van vier stuks tegelijk, in totaal veer tig" van de fraaist-denkbare kleu- renreprodukties van werken uit onze musea: schilderijen, beeld houwwerken, grafiek, tekeningen en voorbeelden van kunstnijver heid. Op veertig maandagavonden per jaar worden achtereenvolgens die werken besproken in korte radio praatjes van tien minuten voor ze ven tot zeven uur. De deskundige spreker maakt U attent op de bijzonderheden van het behandelde kunstwerk. Zijn woorden zijn des te gemakkelijker te volgen, omdat U naar de radio toelichting kunt luisteren met de prachtige reproductie in de hand. Allengs zal de wens in U groeien, die kunstwerken ook eens in de werkelijkheid te gaan zien. De Stichting helpt U ook daarbij, want elke abonnee ontvangt een gratis doorlopend toegangsbewijs dat geldig is voor meer dan vijftig van onze openbare musea! Prijs f 9.75 De prijs is slechts 9,75. Wie mee wil doen moet dat bedrag over schrijven op de postgiro-rekening 1665 van Openbaar Kunstbezit te Amsterdam, met vermelding: „Voor kursus 1962". De nieuwe radiokursus is op maandagavond 15 januari jl. be gonnen. U kunt zich echter alsnog opgeven. De radioteksten ontvangt U dan achteraf in zendingen van vier tegelijk. Fil. 393 Mej. M. A. P. Daems 22-1 Res. chef Hr. FI. G. Brink- 2-1 Fil. 5570 Hr. A. Lepstra 7-1 5549 Mej. J. J. v. d .Kaden 7-1 5537 7-1 7113 Mej. A. T. G. Mosterd 21-1 7330 Mej. M. J. Flodclenbach 21-1 7207 Bedr.leider R. G. Buist 23-1 7294 Mej. A. C. Gremmen 23-1 7235 28-1 5636 Hr. P. van de Slugs 28-1 5536 Mej. H. A. Moerlands 28-1 Amb. Z. A. Kampman 28-1 5593 30-1 De maand november leverde precies 25 ideeën op en het lukte ondanks de drukke decembermaand de kommissie bijeen te krijgen voor de behandeling. Het resultaat was, dat drie inzenders hun ideeën beloond zagen en bovendien werd een drietal ideeën aangehouden voor nader overleg met deskundigen. A, ER IS LANG GEWACHT, doch zeker niet gezwegen. De vele honderden inzendingen die wij in 1 961 ontvingen waren vaak vergezeld door vele brieven en kaarten, terwijl ook menige rijmelaar een proeve van zijn kunnen toezond. De stapels inzendingen deden de Redaktie vaak de haren te berge rijzen en de Redaktieleden waren het er op het laatst over eens: „Nooit meer problemen in Flit- De hoogste premie, nl. 30, vond zijn weg naar de heer S. Spoelstra, momenteel in opleiding voor Supermart bedrijfsleider. Kaasomrekeningstabel Hij stelde voor de kaasomreke ningstabel een andere, beter han teerbare vorm te geven. De hui dige grote kaart is moeilijk af te lezen en vergissingen zijn niet uit gesloten. Het nieuwe model zal bestaan uit 10 stroken, bedrukt aan beide zij den met de gewichtseenheid voor 110 tot en met 750 gram, oplopend met 10 gram tegelijk en daarnaast de prijs. De prijzen lopen van 25 tot en met 44 cent. Dus strook 1 heeft op de ene kant de prijs 25 cent en aan de andere kant 26 cent, enz. De stroken, die voorzien zullen worden van een gaatje aan de bo venzijde, kunnen daardoor ge makkelijk opgehangen worden aan een pen of weegschaal. Fietsvlaggetjes Over een geheel ander aspect van ons vak handelt idee E. 27 van de heer H. v. Griensven uit fil. 5529 Amersfoort. Hij stelde voor fiets vlaggetjes te laten vervaardigen met als tekst iets over onze va- cuumkoffie en deze cadeau te ge ven bij aankoop van bussen koffie. Hoewel onze reklameafdeling een soortgelijke suggestie in bestude ring heeft, meende de kommissie deinzender toch te belonen voor zijn idee, hetgeen resulteerde in een bedrag van 25, Gesloten. Tenslotte ging de derde beloning naar de heer P. Parré, BL, van filiaal Schoonhoven. Hij meende dat het kaartje „ge sloten vantotuur" niet kompleet was. Hierop moest ook vermeld kunnen worden wanneer de winkel de verplichte middag sluiting heeft. Het komt namelijk nog maar al te vaak voor dat klanten tever geefs aankomen als het filiaal is gesloten. Vooral in de zomer wan neer er veel vakantiegangers zijn. De kommissie was het hiermee eens en beloonde dit idee met 10,Een en ander zal bij de eerstvolgende druk gerealiseerd worden. Sportieve strijd Dit duurde echter niet lang, want de sportieve geest, die uit de vele brie ven en telefoontjes sprak, deed ons ertoe besluiten om voor 1962 opnieuw een serie problemen aan de liefheb bers voor te leggen. Er is veel en hard gestreden en jam mer genoeg is het niet mogelijk ieder een met een prijs te bedenken. Hieronder volgen de winnaars die allen de eerste zeven problemen goed hebben opgelost en dus hun kienkaart op één hokje na volge- kruist hadden. Het laatste hokje was voor het moeilijkste probleem dat met punten werd gewaar deerd. Vanzelfsprekend behoorden de inzendingen met het hoogste aantal punten tot de hoofdprijs en zo vervolgens. Bij de opening i Supermart Tilburg werden de klanten heerlijke hapjes aangeboden. I>e prijs winnaars DE EERSTE PRIJS. De waarde van een televisietoe stel of radiogramofooncombinatie, f 750,wordt gedeeld dooi de heer P. Bastiaanse uit Laren Mej. C. Nieuwenhuizen Aerdenhout de heer J. Drijfhout Aerdenhout de heer C. Steenbrink Aerdenhout Mej. v. d. Splinter Aerdenhout DE TWEEDE PRIJS. Het totaal bedrag van een brom fiets groot 400,is voor: Mej. L. Dierkes, Emmeloord Mej. J. v. d. Merk, Emmeloord Mej. K. Schuur, Venlo DERDE PRIJS. De waarde van een fiets 200, wordt gedeeld door: de heer van Tiel, Oosterbeek de heer W. Dam, Emmeloord VIERDE PRIJS. 75,voor een fototoestel gaat naar de heer Menkveld te Am sterdam. VIJFDE PRIJS. 40,voor een fototoestel is voor de heer Nordsiek uit Santpoort. VAN HARTE GELUKGEWENST met dit sukses. Wij hopen dat U van deze prijzen veel plezier zult mogen beleven. Over de prijsuitreiking ontvangen de gelukkigen nog nader bericht. Uiteraard hopen wij dat deze leuke aktie ertoe mocht bijdragen de ge zelligheid te verhogen en dat Flit sen hierdoor nog meer een graag gelezen familieblad mocht worden. Behoorde U niet tot de prijswin naars Geen nood!! Er komt immers weer een aktie.

Personeelsbladen | 1962 | | pagina 2