Kinderlijk plezier-hebben houdt U jong Wie doei er mei ons mee Voor alle leeftijden Melk of Puur En als dan eindelijk het moment is gekomen, dat de heer Breeschoten met zijn dame wil klinken, dan kent de hilariteit geen grenzen. U zult zich wel kunnen voorstellen, dat het gezicht van de bedrogene boekdelen spreekt V</at gebeurt er hier? Mevrouw van der Wal roept de naam: Kloos. Deze steekt hierop beide handen in de lucht, maar hij heeft niets te ver bergen. Onder de handen der spelers schuift namelijk een gulden heen en weer. Hoofdzaak is, dat de handen vlak op de tafel blijven, zodat nie mand kan zien waar het geldstuk zich bevindt. Wie goed raadt, krijgt een pand van het „slachtoffer", die dan aan de beurt is met raden. NU WE ZO'N HELE SERIE feest- en zondagen in het verschiet hebben, waarop we behalve méér zullen eten en drinken dan gewoonlijk ongetwijfeld ook vrienden, kennissen en familieleden thuis zullen ontvangen, is het misschien wel aardig om eens wat anders met deze uitgebreide kring mensen te doen dan alleen maar te praten of naar de ,,tee-vee" te kijken. We beginnen met iets heel onschul digs waarmee we niet willen zeg gen, dat de overige spelletjes niet onschuldig zijn). Voor dit spel zitten we echter allemaal rustig om de tafel, terwijl twee tegenkandidaten snel mogelijk naar de andere kant te krijgen. Voorzichtigheid is hier ge boden, want het is heus niet zo een voudig als het wel lijkt om al hoepe lend en zonder fouten de eindstreep te halen. Met behulp van een potlood proberen hun hoepeltje (een rolletje of briefopener trachten we het hoe- cellofaanbandzonder ongelukken zo pelt je op het rechte pad te houden. j Waarom niet eens een paar ge zellige, pretentieloze spelletjes gedaan, waarbij men kinderlijk, spontaan plezier kan beleven en waaraan iedereen van acht tot tachtig jaar kan mee doen? Spelletjes, die we ook eens tij dens een gezellig onderonsje te krijgen. Een voorraadje „voetbal van een aantal medewerkers uit ons bedrijf in Zaandam hebben I gedaan en waaraan we U op deze bladzijde willen laten deel nemen. Laten we dan beginnen met U onze Zaanse deelnemers even voor te stellen: Van dit spel is het de bedoeling, dat er gedanst wordt en tegelij kertijd gevoet bald. met een bal lonnetje wel te verstaan. Aan weerskanten van de kamer wordt met een touw of iets anders op de grond een doel afgescheiden. De kunst is nu het paar' van de tegenpartij al dansend trach ten te beletten de bal achter de lijn lonnen" moet u bij dit spelletje wel bij de hand hebben, zeker als er dames zijn die puntschoenen dragen. Er is niets wat zo op de lachtspieren niertje of prullemand. Natuurlijk raakt werkt als een gekleurd ballonnetje. Dat het ballonnetje door zijn lichte gewicht hebben wij ook weer op deze gezel- j bij de minste of geringste aanraking lige middag gezien; de bedoeling van uit de koers. Daardoor zal het win- dit spelletje is, dat er gedanst wordt nende paar bestaan uit diegenen, die en tijdens de wals of cha-cha-cha wèl vlug zijn. maar ook beheerst te ieder moet proberen een paar punten I werk weten te gaan. te halen met Korfballenin een em- Op de foto linksboven ziet U links aan de tafel de hr. J. Bree- j schoten zitten, die op de afde ling personeelszaken thuis hoort. Daarnaast (staande) ziet U me vrouw M. van der Wal, van de afdeling Public Relations, terwijl naast haar mevrouw L. Bree schoten heel veel plezier in het spel schijnt te hebben. In het midden achter de tafel ziet U één van de dames zitten, wier welluidende stem U her haaldelijk over onze telefoon lijnen kunt beluisteren: mejuffr. Erna van Scherpenseel. Naast haar zit de heer M. van Drooge van de afdeling arbeidsstudie, met naast zich de heer L. J. A S. Kloos, die op de afdeling per soneelszaken werkzaam is. Heel bescheiden kijkt zijn vrouw Gina op de achtergrond toe. De spelletjes, die hier worden gedaan, kunt U allereerst thuis proberen Als U er nét zoveel plezier aan beleeft als de deel neemster en deelnemers op de foto's, zult U zich vast niet ver velen Denk nu niet bij het zien van deze foto, dat we u op het slechte pad willen brengen door u aan het dob belen te zetten. Het spel met de stenen, dat ons Flitsengroepje hier doet, is van zeer onschuldige aard: de groep wordt in twee ploegen ver deeld. Er treden twee tegenstanders in het strijdperk, elk met een stuk of acht dobbelstenen. De bedoeling is om van alle dobbelstenen zo vlug mogelijk alle eentjes boven te leggen. Aan de leden van elke ploeg de taak om hun kandidaat tot grote prestaties aan te vuren. In filiaal 27Amsterdamsestraat weg te Utrecht, was een bediende op 4 december jl. met zijn ge dachten helemaal bij de verkoop van chocoladeletters. Een klant, die met een kind voor de toonbank stond, vroeg: „Mijn heer, heeft u hier een W.C. Bediende: „Jazeker. mevrouw, melk of puur?" Wat gebeurt er hier? Het ziet er op het oog zo eenvoudig uit, maar het is toch niet zo gemakkelijk als het lijkt. Gina (zittend rechts) probeert al zuigend een dun stukje papier aan een rietje vast te houden. Erna in wit truitje) probeert het eraf te zui gen. Als het haar uiteindelijk lukt. probeert ze het door te geven aan de volgende. Zo komt iedereen aan de beurt, waarbij het natuurlijk de kunst is het papiertje niet te vroeg of te laat los te laten, want u begrijpt het al: als het papiertje valt, betekent dit een strafpunt. De opgave luidt nu om geblinddoekt naar mej. van Scherpenseel te lopen om met haar te klinken. De heer Breeschoten heeft helemaal geen erg in de verwisseling der glazen, omdat 1 het gewicht van de aardappel even groot is als dat van de wijn.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 5