Espresso schoonheidstips voor onder de kerstboom Kaiitoorkomiiii^ie vergaderde Allerhande problemen passeerden de revue Sint bij kinderschaar had ook woord voor groten Kantoor bezoekt produktiebedrijven 4 AH-FLITSEN Voor de fietsenstalling is nog geen oplossing gevonden. Het is teruitgang bij de portier. Voor de nog niet uitvoerbaar om een ieder, die regelmatig per fiets komt, een vaste plaats te geven, omdat er 50 plaatsen tekort zijn. Dat was het eerste punt van bespreking op de vergadering van de kantoorkommissie van 9 november j.l. Gedacht wordt nu aan de even heren postlopers wordt hierbij een uitzondering gemaakt. tuele bouw van een leeggoed loods- Lunchpauze Gevraagd wordt, namens de groep Thee-smaak Personeelsle(ïen woonachtig in Zaandam, de lunchpauze weer te daarvan te laten doorlopen om op die manier een overdekte stalling ™ee, .n grote hoeveelheden gezet, te Ir ril (ren een de rilde ven het Zal altl)d ™°eilljk artikel blij- je voor de supermart en het dak thee blijkt niet altijd aan een brengen op gg minuten, zodat men leders verwachting te voldoen. thuis%ustIger kan lunchen. Deze kwestie is reeds meerdere malen uitgebreid besproken, doch wij moeten, rekening houdende met de vele forensen, nu eenmaal een grens trekken. Bovendien breidt Zaandam zich steeds meer en meer uit, zodat men steeds ver der van het kantoor komt te wo nen en over enkele jaren ook aan 55 minuten niet genoeg heeft. Bo vendien is bij de invoering van de 5-daagse werkweek door de direk- tie besloten om het aantal kan tooruren per dag niet te verande ren en het begin en het einde van de kantoortijden aan te passen aan de treinenloop. Door deze re eling steken wij zeer gunstig af te krijgen aan de zijde van het parkeerterrein voor bromfietsen en scooters. Algemeen is men van oordeel, dat de huidige verstrekking bijzonder in de smaak valt. Aangezien de huidige zeepmolens niet voldoen, zal een proef worden genomen met een reservoir voor vloeibare zeep. Geen limonade voor jarig kantoor Voor personeel, werkzaam in de produktiebedrijven, geldt de rege ling, wanneer zij zelf, de echtge- ven, waarbij hiervoor wel heel sterk geldt „zoveel hoofden, zo veel zinnen". Indienen van agendapunten De leden worden er op attent ge maakt, dat agendapunten 10 da gen vóór de aanvang der vergade ring bij de sekretaris moeten wor den ingediend. Gevraagd wordt alle leden nogmaals een reglement te doen toekomen. Een tjokvol ontspanningsgcbouu cle ban van Sint Nicolaas Koningin Wilhelmina-fonds De kontaktkommissie heeft dit note örëen"d.rJkinderen° beneden >ar de dfldraSa 50 cent perj teri opzichte van andere bedrijven, de leeftijd van 16 jaar jarig zijn, Personeelslid weer ingevoerd. Ge- hetgeen toch wel bijzonder ge- een fles limonade, tegen betaling "a?gd wl?r?t waar°m d't op het waardeerd mag worden. Slechts van statiegeld, cadeaS krijgen el *antoor me' g?furd is Een der 40 van onze personeelsleden tevens kunnen verkrijgen tegen '«len meent, dat wu dit moeten woont in Zaandam. Besloten wordt -- 6 herstellen. Een dergelijk onder werp is reeds meer ter sprake ge bracht. betaling van 1,50 een fles advo- kaat of een fles zoete spaanse wijn. Gevraagd wordt of deze re geling ook voor het kantoorperso neel ingevoerd kan worden. Na enige diskussie wordt besloten dit niet te doen, aangezien het kan toorpersoneel weer andere voor delen heeft, die niet gelden voor het personeel, werkzaam in de produktiebedrijven. Wachten in de kantine Algemeen worden er klachten ge hoord over het lange wachten in de kantine tijdens de lunchpauze. Een van de knelpunten vormt de uitgifte van de broodbelegging. Het beleg is vaak moeilijk los te krijgen. De nieuwe tussenleggers zijn wel fraai doch „kleven" veel meer dan de ersatztussenleggers, die voorheen werden gebruikt. De kantineleiding zal alles in het werk stellen om een vlotte uitgifte te bevorderen. Hierbij wordt wel een beroep gedaan op de kantine bezoekers om eveneens vlot hun keuze te bepalen, hetgeen ook nog wel eens te wensen overlaat, en vooral om met gepast geld, al thans klein geld te betalen en dit gereed te houden. Het zoeken in portemonnaies, portefeuilles, jas- en broekzakken vergt ook veel tijd. Met medewerking van beide kanten zal een ieder gebaat zijn. Ter sprake wordt gebracht om over te gaan tot betaling door middel van een bonnensysteem. De kantinekommissie heeft vóór de ingebruikneming van de kantine alle systemen inzake uitgifte en betaling grondig bestudeerd, hier over een rapport bij de direktie ingediend, waarbij bleek, dat het huidige systeem voor ons doel het meest geschikt is. Ten aanzien van de verleende ser vice, kan men zeggen, dat vooruit gang te bespeuren is. Cadeau bij 121,2-jarig zakenjubileum Bij het 12 y2 -jarig zakenjubileum ontvangt betrokkene een zilveren couvert. Gevraagd wordt om de jubilaris in de gelegenheid te stel len een keuze te laten maken uit een aantal geschenken, zoals dat in de produktiebedrijven gebrui kelijk is. Reeds eerder is dit on derwerp in een vergadering be handeld, waarbij besloten is hier toe niet over te gaan. Er wordt evenwel op aangedron gen dit standpunt te herzien en in de serie geschenken een zilve ren couvert op te nemen van een wat moderner vormgeving. Tegen dit laatste bestaat natuurlijk geen enkel bezwaar. Door de jubilaris zou dan een keuze gemaakt kun nen worden uit een zilveren cou vert, fototoestel, Ronson gasaan- steker, zilveren asbak of polshor loge. Besloten wordt de huidige regeling voor het vrouwelijk personeel te handhaven en er niet toe over te gaan om een 7%-jarig dienstver band als jubileum te kenmerken. Vrouwelijk personeel, dat onze dienst verlaat en tenminste 7^ dienstjaren heeft, krijgt een jubi leumgeschenk aangeboden. de lunchpauze onveranderd te la ten en dit onderwerp definitief als gesloten te beschouwen. De meerderheid der leden meent, dat er diverse instellingen en fondsen zijn, die in belangrijkheid niet voor elkaar onderdoen en dat een ieder vrij moet zijn om hieraan te geven. Dergelijke fondsen en instellingen hebben gironummers en bovendien wordt er regelmatig een straatkollekte gehouden. Bij bijzondere gebeurtenissen, zo als overstromingen, aardbevingen, kan er altijd een beroep worden gedaan op onze medewerking. Rondvraag De toegangsdeur van het kantoor zal weer tijdens de kantooruren, t.w. van 8.3512.30 en van 13.15 tot 17.15 gesloten zijn. Dit zal dus Reisgeldvergoeding Gevraagd wordt om behalve in de treinkosten, ook in de bus- en/of tramkosten tegemoet te komen, omdat de tarieven voor deze laat ste vervoermiddelen de laatste jaren steeds verhoogd worden. In principe wordt alleen een ver goeding gegeven voor het hoofd vervoermiddel. Bezien zal worden of boven een bepaald bedrag een tegemoetkoming gegeven kan worden in de kosten van een ne venvervoermiddel. Personeelsfonds Gevraag STATIG schreed Sint Nicolaas op zaterdagmiddag 2 december j.l. door het stampvolle Onspanningsgebouw. De kindervriend werd uit volle borst toegezongen door de kinderschaar, die zich even te voren al hadden vermaakt met de twee zwarte Pieten. Deze waren elkaar in de haren gevlogen, onder het uiten van brabbelend-Spaans- getinte beschuldigingen. vitale grijsaard tegen de ongeruste kleintjes dat hij niet van de schui ne daken kón vallen omdat zijn paard „zuignappen" onder de hoe ven had. Na deze en nog andere verhelderende verklaringen ontbood de Sint een paar jongens en meisjes voor zijn troon. De waardige weldoener had bij deze ge legenheid enige moeite een jeugdige vragensteller te overtuigen van diens ongelijk, dat zwarte Piet een onge wassen kolenman is. Het mag een compliment zijn voor de geestkracht van de gemijterde, dat hij de moeilijkheden zeker niet uit de weg ging. Hij plaatste zei is een kri tische kanttekening over de planning van de banketstaven! Voor de pauze trad de imitator Peter Piekos op. Met veel sukses hield deze de zich braaf amuseren de kinderen een half uur bezig met echoput-geluiden, straaljager-ge- De jeugd kijkt ontzagvol op naar I de grijze Sint. In een interview met mijnheer wordt tenslotte of de „Ambrosius" verklaarde de Gocd- inhouden, dat men gedurende die leden van het personeelsfonds heiligman 831 jaren te tellen. Met oier en andere verbluffende staal- uren alleen het kantoor kan ver- meer aandacht aan de zieken wil- de spanning duidelijk leesbaar op tjes van imitatiekunst, laten of binnenkomen via de ach-len besteden. hun gezichtjes, vertelde de zeer j Om 16.15 uur verliet de Goedhèï- ligman, die wederom aller bewon- j dering had geoogst, de zaal die, onder een regen van pepernoten, het „dag Sinterklaasje" uitbracht. Daarna was er nog slechts belang stelling voor de tafels, afgeladen met cadeautjes. alleen voor «le dames Behalve dat we het Kerstdinertje tot in de puntjes voorbereiden en de kamers een feestelijk aanzien geven, willen we er zelf met Kerstmis toch ook leuk en stralend uitzien. Al hebben we 't dan ook heel erg druk gehad in ons werk en/of binnenshuis het is heus niet nodig, dat de sporen hiervan op ons gezicht achter blijven. Wat we hiertegen kunnen doen? Leest U maar eens de volgende tips. Wie ze opvolgt, is binnen een half uur weer het stralende mid delpunt van het gezin Reserveer het laatste uurtje vóór het hoogtepunt van Uw Kerstviering voor U zelf, zodat U zich op Uw gemak kunt op knappen en kleden. Bedek gezicht en hals met een dikke laag reinigingscrème (U kunt die overal bij de drogist of in de parfumerie kopen. En natuurlijk in onze eigen super- marts Neem nu een flink warme douche (of nog beter: een bad). Het gezicht vooral niet met het water in aanraking brengen. De bedoeling is, dat dit door de warmte van het water flink gaat transpireren, waardoor U een soort stoombad krijgt en alle stof- en make-up-resten volkomen verwijderd worden. De huid wordt rozig en schoon als die van een baby. Na een koude douche droogt U zich flink af, tot ook de li chaamshuid gaat tintelen. Vervolgens wordt de crème- laag met een Kleenex van het En nu komt de MAKE-ÜP gezicht afgehaald. Een goed Een goede make.up beglnt in lang totdat alle crème verdwe nen is. Voorzichtig zijn rondom de ogen; de huid is hier erg gevoelig. En nu gaan we heerlijk een kwartiertje languit liggen, de benen op een verhoging, om wat uit te rusten. Ja heus, U zult eens zien, hoe goed U dit doet! Op de gesloten ogen leg gen we twee plukken watten, die we eerst even in koud wa ter gedrenkt hebben of met wat boorwater hebben bevoch tigd. Een dergelijke korte rust periode is voor Uw uiterlijk heus belangrijker dan de beste make-up. Daarna borstelen we het haar stevig naar alle kanten. Geen angst: het model „zit" straks nog beter dan ooit! Bind nu een shawl om het kap sel om het tegen de make-up te beschermen. We bekijken eerst even de wenkbrauwen. Als er overtol lige haartjes zijn, verwijderen we die eerst even met een pin cet (meestal zitten ze langs de onderkant van de wenkbrau- wenboog). uitgewrongen heet washandje drukken we tenslotte nog tegen gezicht en hals om de laatste vetsporen te verwijderen. Daarna brengen we een flinke laag voedende crème op. Met de vingertoppen kloppen we de crème nu zachtjes in, net zo- elk geval met een gekleurde zogenaamde „foundation", die Uw hele uiterlijk fleuriger doet gen huidskleur (b.v. 'n warme perzikkleur). Een te donkere foundation doet het gezicht on nodig ouder lijken. De crème in een dun laagje over gezicht (en hals!) verdelen. Houdt U van een beetje poeder, kies deze dan ook weer niet te donker. En gebruik alleen een heel klein beetje! Te veel poe der maakt van Uw gezicht an ders een levenloos masker, ter wijl eventuele rimpeltjes hier door geaccentueerd worden. Laat dus liever de plekken rondom de ogen vrij. Apropos Uw ogen: deze zijn het belangrijkste in Uw ge zicht! Behandel daarom de wimpers met wat donkere mas cara, terwijl de wenkbrauwen met een goedgeslepen wenk brauwpotlood heel zachtjes na getekend worden. (Als het wa re heel fijne haartjes nateke nen en vooral geen dikke stre pen trekken). Als U ogenschaduw wilt ge bruiken, breng deze dan met een dun penseeltje aan vlak langs de rand van het boven ste ooglid. Ook de contouren van Uw lip pen worden veel mooier van lijn, als U gebruik maakt van een lippenpenseeltje. Dit heeft bovendien nog het voordeel, dat U alle restjes van Uw lip penstift hiermee kunt opma ken. Een 40-tal dames en heren van het hoofdkantoor hebben in 2 groepen op 22, resp. 29 novem ber j.l. kennis gemaakt met de produktiebedrijven. Zij maak ten een rondgang langs de ver schillende afdelingen, nadat de heer A. H. Pilger de bezoekers het een en ander had verteld over het ontstaan en de groei van het bedrijf. Aan het slot van de dag zette een lid van de kantoorkommissie het nut en het streven van dit orgaan van overleg uiteen. En nu Uw feestgewaad nog een kam door het haar en even tueel een vleugje parfum langs de slapen. En U bent gereed om vol zelfvertrouwen Uw Kerstfeest te gaan vieren. lijken en eventuele vlekjes of TT andere onzuiverheden prachtig a"en vant harte h?el PrettlSe - vb Kerstdagen toegewenst door Uw camoufleert. Kies een tint, die enigszins in overeenstemming is met de ei- CISKA VERHEUL.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4