Verkiezing van zeven OR-leden Zeven inzenders kregen extraatje Nieuwe commissaris Op 11 januari 1963 Flitsjes Kental show van Cliamlu Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor Statistische kwaliteitsbeheersing direkt in de lijn-organisatie AH-FLI TSEN 3 De heer Chandu heeft „kontakf met de heer J. Stroef. OP 11 JANUARI A.S. zal er een verkiezing worden gehouden van leden van de ondernemingsraad. Ditmaal is het de beurt aan 7 leden van de raad om af te treden. Het zijn de vertegenwoordigers met kandidaten voor de zes va- van de volgende groepen: katures ingediend. 1. Hoger leidinggevend en leiding- Het zijn de volgende personen (de gevend personeel van 't hoofd- kantoor. 2. Beambten van de produktiebe- drijven. 3. Lager leidinggevend personeel van de produktiebedrijven. 4. Het mannelijk personeel van de suikerwerkafdeling en de cho coladeafdeling. 5. Het mannelijk personeel van de verpakkingsafdeling, vermicel- li-afdeling, papiermagazijn, li monade-afdeling, wijnkelder, portiers, corveeërs en ontspan ningsgebouw. 6. Kaas-afdeling, emballage-afde ling. 7. Het vrouwelijk personeel van de suikerwerk-afdeling, de cho colade-afdeling, de vermieelli- afdeling, de limonade-afdeling, de wijnkelder, de linnenkamer, het ontspanningsgebouw en het V.R.I.O.-magazijn. Op het ogenblik hangen er op de publikatieborden lijsten met de na men van de werknemers die op 11 januari 1962 hun stem mogen uitbrengen, alsook van degenen, die in de openvallende plaatsen gekozen kunnen worden. Voordracht Dit jaar hebben de plaatselijke be sturen van de drie vakbonden, t.w. het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. gezamenlijk een voordracht Een aantal hoge politieambte naren uit Noord-Hollandse ste den hebben donderdag 16 no vember j.l. met hun dames een bezoek gebracht aan de pro duktiebedrijven. Onder hen bevonden zich ook de onlangs benoemde commis saris van Zaandam, de heer A.B. J. Prakken met zijn echtgenote voor wie dit bezoek een eerste kennismaking met Albert Heijn betekende. In verband met de aanstaan de pensionering 1 april 1962 van de heer A. Teunissen, zal met ingang van 2 januari 1962 de heer J. Maas zich gaan inwerken in het Centraal Ma gazijn. Dit houdt verband met zijn toe komstige funktie van chef ma gazijnen van het Distributie- Centrum. De plaats van de heer Maas in de magazijnen I en II zal wor- den ingenomen door de heer J. j Groot, eveneens een toekomsti ge D.C.-funktionaris. Het Ruijtcrveer gaat m.i.v. 1 januari] 1962 over in particuliere handen. De bestaande regelingen t.a.v. het ver voer van onze personeelsleden blijven vrijwel ongewijzigd van kracht. Na dere mededelingen zullen via de pu blikatieborden worden gedaan. Zoals bekend is zal de leiding over het Ontspanningsgebouw van de heer W. Klcij overgaan op de heer J. G. de Beer. Deze laatste is eerst voor zijn nieuwe taak op geleid en is met ingang van 6 no vember j.l. in het Ontspanningsge bouw gestart. Doordat de bouw van het Distri butiecentrum niet volgens plan is verlopen kan de heer Kleij de hem toegedachte functie in de nieuwe kantine aldaar echter nog niet gaan vervullen. Het gevolg hiervan is. dat de heer Kleij de leiding over het O.G. voorlopig behoudt, terwijl zijn op volger zolang als zijn plaatsver vanger optreedt. Met ingang van 11 december j.l. is in onze dienst getreden mej. M. E. Snaterse. Zij zal voorzien in de vakature die ontstaan is door het vertrek per 31 december a.s. van de voorjuffrouw van de K.B., mevrouw Sjollema. Deze gaat in Australië haar geëmigreerde zoon opzoeken. De laatste funktie van mej. Snaterse was die van contro- leuse bij een schoonmaakonderne- ming. cijfers verwijzen naar de eerder genoemde groepen) 1. H. Eijben J. Jansen 2. J. C. Berghege A. Broek 3. W. Engberts N. de Wit 4. J. Pli. Bartelson P. W. Schipper 5. T. Kuyt W. Drijfhout 6. Mej. W. Ebell Mej. M. E. Cornelisse Aangaande andere door minstens 5 kiesgerechtigde werknemers inge diende kandidaten kunnen nog geen mededelingen worden gedaan. Tot 20 december j.l. konden namelijk nog voordrachten worden ingediend en toen was dit nummer al ter perse. Nadere bijzonderheden omtrent de wijze van stemming worden via de publikatieborden bekend ge maakt. Over de uitslag van de O.R.-ver- kiezing hopen wij U in 't januari nummer van de A.H.-Flitsen te be richten. Op 22 november j.l. is in „Bellevue" in Amsterdam de slotstrijd ge houden van de wedstrijd: „de caissière van het jaar". Mej. GREET UI] TT EN BROEK (midden) uit Schiebroek won de eerste prijs (gouden medaille, toiletgarnituur en chequeboekje, t.w.v. f500,De tweede plaats was voor mej. Antje Wester hof (links) uit Sneek (zilveren me daille en toiletgarnituur). Derde werd mej. Betty van Amerongen (rechts) uit Baarn (bronzen medaille en toilet- garnituur). De 3 beste AH-caissières worden op het ereschavot toegejuicht door dc volle zaal 40 jaar gehuwd: 5-1: de heer J. Oosterhuis (ge- pens.). Nieuws van de ideeënbus De maand november heeft een 7-tal inzenders van de Ideeënbus een extra inkomen kunnen bezorgen, dat in verband met de Sint Nicolaas- en Kerstuitgaven een dankbare aanvulling zal zijn op hun inkomsten. Voor aan de rij liep de heer G. Voor het goede idee, dat met Bloemsma, die zowel de hoogste 250,beloond kon worden en als de laagste beloning (in de betrekking had op het uitzoeken vorm van een aanmoedigingspre- van borstplaat, zal hij t.z.t. zeker mie) in ontvangst mocht nemen. ook nog een extra beloning in ont vangst kunnen nemen, zodat voor hem de vooruitzichten bijzonder1 rooskleurig zijn. Op hem volgde een langzamerhand zeer bekende inzender, de heer H. v. d. Loo, die voor het doen van een suggestie tot verbetering van het transport, 70,verwierf. Met 25,kwamen de heren Baars en Groot uit de bus, die resp. t.a.v. de theeproduktie en t.a.v. het werk op de chocolade afdeling waardevolle suggesties deden. De heren Van Dijk en J. Kuyt wa ren wat minder gelukkig, omdat een goed idee van hen helaas be trekking heeft op een artikel, dat slechts enkele dagen per jaar wordt geproduceerd, zodat het ekonomisch resultaat gering is. Zij moeten volgens onze waarderings schaal met een kleine beloning ge noegen nemen. Wij hopen echter, dat ook deze inzending, die regel matig aan de markt zijn, de vol gende keer meer geluk zullen heb- ben. Aanmoedigingspremie Last but not least noemen wij Mej. Huisman, die, als enige vrouwe lijke inzender, met een suggestie I op de Rostoplast machine een aan moedigingspremie van 5,ver wierf. Zo werden 7 van de 12 inzendin gen beloond, terwijl er 3 moesten worden afgewezen. De 2 overige inzendingen werden aangehouden en ook hiervan zul len de inzenders gunstige resul taten kunnen verwachten. In januari hopen wij een jaarover zicht van de Ideeënbus te geven, dat zonder twijfel het jaar 1961 in een bijzonder gunstig licht zal zetten. In de buitengewone vergade- dering van de aandeelhouders van 17 november j.l. is be noemd tot commissaris van onze vennootschap de heer Mr. J. MEIJNEN. Door deze benoeming is voor zien in de vacature, die ont staan was door het overlijden van Jhr. Six van Hillegom Mr. Meijnen is plaatsvervan gend president-directeur van de A.K.U. te Arnhem en ver vult vele funkties in het orga nisatieleven, zowel binnen als buiten de directe sfeer van zijn werk. Wij heien welkom Mej. A. C. M. Hoogland KB Mej. C. I. Simons VA Mevr. F. Clements-Balk CF Mevr. J. Wouters-Lemaitre KB Mevr. A. C. de Graaf- Mittemeijer CF De heer D. Groot WK Dc heer TH. J. Vlees hakker Emb. Mevr. A. C. Hervij- Henneman Mag. Mevr. F. de Vries- Sollie VA Mevr. A. Mittemeijer- de Bruijn CF Mej. B. H. Suidema VA Mej. I. T. de Looze CF Mej. M. Spekman KB Mevr. J. Groen-Piersma KB Mevr. A. Schouten-Honing KB Mevr. H. Bessem-K arming a KB Mej. H. Broekema VA Mej. J. M. v. d. Beek CF Mevr. M. J. Mooy-Suidema KB Mevr. M. T. v. Tol-Dijkstra VA Mevr. J. Fris-Hoogeveen VA Mej. A. A. Peters SB Mevr. M. van Soest-de Vries CF Mevr. G. de Vries-Mantjes CF Mevr. J. Bartling-v. Bruggen VA Mevr. G. Ruizeveld-KatVA Mej. A. M. Moinat SB Mevr. J. Meijn-Huisman VA Mevr. A. Tilman-Femer KB Mej. T. Claassen CF Mevr. M. Odenkerk- Bakkenist KB Mevr. L. Groen-de Dijcker CF Mej. W. Krijt KB Mej. A. Schermer VA De heer M. Prins VA Mevr. B. Selmeijer-Veldman KB De heer A. RustenburgExp. De heer D. v. d. Broek TA Mevr. G. H. v. d. Beldt-Kat CF Mevr. R. v. Heemst-Lenngen KB Mevr. N. Zoet-Wijkstra KB Mevr. K. Duinen-v. Dijkum VA Mevr. M. de Koning- Steenbergen VA Mevr. M. Spronk-Vèrsteegh VA Mevr. C. H. Kok-Drost VA Mej. A. Stelder VA Mevr. W. Goudberg-Smaal CF Mevr. G. van Dam-Drost VA De heer H. J. van Weerden KB Mevr. N. Best-Delcour CF De heer M. Spits, Verkoopbureau De heer M. C. Hut, P.Z.-filialen De heer H. A. Beerepoot, afd. Planning Zoals velen Uwer wel gezien hebben, of uit dagelijkse ervaring weten, is de Statistische Kwaliteits Beheersing (S.K.B.) uitgegroeid tot steeds weerkerende werkzaamheden, welke ten doel hebben, zowel de kwantiteit als de kwaliteit van de verschillende produk- ten binnen de gestelde grenzen te handhaven. Op 25 november trad voor de Personeelsvereniging op de heer Jack Chandu met zijn Internatio nal Mental Show. Het was jam mer, dat de zaal niet geheel ge vuld was, want de heer Chandu bood ons een goed en afwisselend programma met frappante staal tjes van gedachtenoverbrenging, geheugenwerk en paranormale waarneming. De heer Chandu verkreeg zijn „proefpersonen" door het gooien van bierviltjes in de zaal, zodat hij dus van te voren niet wist wie hij op het toneel zou krijgen. Het hanteren van de „pendel" als wichelroede, dat vast menig uur-1 tje van concentratie heeft gekost, j lukte bij een van de dames niet zo erg, zij was vast te zenuwachtig! Na de pauze beantwoordde de heer Chandu persoonlijke vragen. Ook dit vond gretig aftrek. Zo kwam er veel te vlug een einde j aan deze interessante avond. 7-11: Judith d. v. L. Koedoder Grootverbruik 12-11: Jannet d. v. J. de Boer (Calc.-afd.). 15-11: Evelien, dochter van de heer en Mevr. Schotsman- Landstra (lab.). Deze werkzaamheden worden thans door een aantal medewer kers van de S.K.B. in de afdelin gen verricht, in samenwerking met de chef, de machine-bediende e.a. Zoals wel gebleken is, vloeien hier uit vaak een aantal maatregelen voort, die direkt te maken hebben met het beleid in de afdeling. Daarom is het juist gezien, dat deze taak slechts in het stadium dat ze nog moest groeien, door een stafafdeling (Organisatie en Ar- beidsstudie) vervuld is. Maar naarmate deze werkzaamheden j meer ingeburgerd raken, moeten zij verder door de afdeling zelf voortgezet en uitgebreid worden. Deze tijd is thans gekomen. Aan iedere hoofdchef zal in de loop van 1962 een eigen S.K.B.-er worden toegevoegd. Dit zijn dus de huidige S.K.B.-ers, welke onder de hoofdchef of diens direkte assistent komen te ressor teren. Hierdoor hopen wij te be reiken, dat het dagelijks kontakt tot nog snellere resultaten aanlei ding zal geven. Onderdeel Tevens houdt dit in, dat de S.K.B. een wezenlijk onderdeel is van de taak van de hoofdchef en chef. De taak van de registrering en be werking van de gegevens, die de heer A. v. d. Hazel en enkele as- sistente(n)(s) blijven voortzetten, gaat naar het laboratorium. Deze taak komt bij de taken grondstoffenkontrole en systema tische bedrijfskontrole. Deze drie groepen zullen voortaan de afdeling kwaliteitszorg uit gaan maken. Tot de taak van de S.K.B. blijft de magazijnkontrole behoren, die dus ook onder de heer A. v. d. Hazel blijft vallen. Hierdoor komen alle kwaliteits- aspekten onder het Laboratorium en alle efficiency-aspekten onder de afdeling Organisatie en Ar- beidsstudie. In de loop van januari 1962 gaat de le S.K.B.-er naar de K.B., ter wijl in de loop van het jaar de andere S.K.B.-ers naar de afdelin gen zullen volgen.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3