Kroniek van 1961 Orgelklanken Direktie en konfakt- kommissie vergaderden Ruimteprobleem eist alle hens aan dek GEHUWD AH FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang - No. 12 december 1961 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA. personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson, mej. C. Buntsma, W. Haeser, J. Hali Jr., W. van Maltha, P. Schipper, Mevrouw M. v. d. Wal. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. IEDERS MEDEWERKING IN DE PRODUKTIEBEDRIJVEN is nodig om het produktieproces vlot te doen blijven verlopen, 17- juist nu er zo met ruimte gewoekerd moet worden, zo zei Ir. W. A. Eggers op de vergadering van de directie en kontakt-kom- missie van 10 november j.l. Orde en netheid, stiptheid in het 22- Verkiezingen met als inzet 8 naleven der bedrijfsregels en zelfdiscipline zijn daarom eens te meer vereist. Hij deed daarom via de kontakt-kommissie een be roep op ieder die in de produktiebedrijven zijn taak te vervullen heeft. Januari 1. De heer M. J. H. Grooten wordt tot chef van de afdeling planning benoemd. 18. De ideeënbus keert een re cordpremie uit. De heren B. Gruijs en J. M. Overmeer zien een verbetering aan de giet- machine van de S.B. beloond met een totaal bedrag van 1.500,—. 26. De uitreiking van de prijzen in de door de redaktie van de A.H.-Flitsen georganiseerde winter-foto-wedstrijd heeft plaats. De 3 eerste prijzen gaan naar de heren J. Pop ping, P. Schotsman en J. Stroet. Februari 6. De heer T. Singer van het Centraal Magazijn viert zijn 25-jarig zakenjubileum. 11. Carnaval in het O.G. De leden van de personeelsvereniging hebben de zotskap opgezet. De heer L. Land van de be schuitbakkerij zegt zijn werk bij A.H. vaarwel en gaat van zijn pensioen genieten. van de 14 zetels van de On dernemingsraad. 90 van de kiezers brengt zijn stem uit. 4 leden worden herkozen; 4 nieuwe gezichten doen hun in trede. 28. Met medewerking van de mu ziekvereniging Concordia uit Oostzaan geeft het A.H.-Mu- ziekkorps zijn jaarlijks win- terconcert. Maart 4. Onder auspiciën van de perso neelsvereniging treedt in het O.G. op de cabaretgroep van Ronny Potsdammer. 14. De heer Jb. Meijn (inkoop) viert zijn 40-jarig zakenjubi leum. De raad van bestuur, de direktie en zijn kollega's feli citeren de jubilaris. 16. Lenie Cornelisse van de ver pakkingsafdeling is 7% jaar bij A.H. Het tweede team van de tafel tennisvereniging zet met een kampioenschap de kroon op een goed wedstrijdjaar. 24. Mej. D. H. Kuyk, die als con- troleuse in onze dienst was, overlijdt na een korte ziekte. 13. De heer G. Bloemsma viert zijn 12%-jarig dienstverband op de S.B. 16. In bijzijn van vele genodig den heropent Albert Heijn Azn. het Ontspanningsgebouw dat is vergroot, verfraaid en gemoderniseerd. 17. De heer K. Bets, in leven werkzaam op de afdeling Ex peditie, overlijdt. 24. Deelnemend aan een concours in Beverwijk, behaalt ons mu ziekkorps in de ere-afdeling harmonie, een eerste prijs. Juli Het gaat hierbij om allerlei ogenschijnlijke kleine zaken als het op tijd beginnen, het door werken tot het eindsein, het kof fie- en theedrinken zonder ei een werkpauze van te maken enz Met elkaar spelen deze zaken een grote rol voor het bereiken van de vereiste resul taten, aldus de heer Eggers. Aan het verslag wordt voorts ont leend: De heer Eggers licht de leden van de kommissie voorts in over de. op handen zijnde uitbreidingen van ons machinepark en andere instal laties, waarover te zijner tijd na dere bijzonderheden zullen volgen. Het betreft o.a. de wijntap-instal- latie, de bloeminpakmachine, de chocolade-vormmachine en de al daar in gebruik te nemen trans portband. Publikatieborden Over de publikatieborden geeft de heer IJpma een kleine toelichting op de verbetering van de publika tieborden, die maar een klein on derdeel zijn van een streven naar een nog vollediger voorlichting van het gehele personeel. Er is zo'n grote stroom van dage lijkse mededelingen en er zijn zo veel zaken, waar nieuwelingen kennis van moeten nemen en vaste medewerkers mee bekend dienen te zijn, dat de voorlichting momen teel een speciaal punt van onder zoek is. Belangrijk is o.a. ook om via de informatiebronnen te weten te ko men wat er onder onze mensen leeft en op welke dingen men wel, respectievelijk geen prijs stelt. Op de verwezenlijking van plannen dienaangaande komen wij nog na der terug. Tourniquet Eén der K.K.-leden wijst er op dat de plaatsing van het tourniquet bij de officiële uitgang niet erg ge slaagd is. Immers, degene, die door het apparaat is aangewezen om zich bij de portier te laten kontroleren, is in feite de portiers ingang al gepasseerd. De heer Eg gers verzoekt de heer IJpma een en ander op te nemen met de be treffende diensten. In dit zelfde verband wordt op gemerkt, dat de afsluiting van het magazijngedeelte van de expedi tie-afdeling in de huidige situatie helaas niet te verbeteren is. Loonontwikkeling Eén der K.K.-leden vraagt de bij zondere aandacht van de direktie voor het loonpeil in ons bedrijf. Vooral de beweging in de lonen der metaalindustrie, welke o.a. blijkt uit advertenties en de aan gekondigde C.A.O.-herzieningen, kunnen hun invloed hebben op ons personeelsbestand. De heer Eggers antwoordt hierop dat ook onze C.A.O. herzien zal worden en dat de direktie een voorstander is van een beloningssysteem dat meegaat met de algemene ontwikkeling, maar vooral met de stijging van onze eigen produktiviteit, d.w.z. met de resultaten van onze gezamen lijke inspanning. Helaas zullen wij hierbij in be langrijke mate gebonden zijn aan de beperkingen, die de loonvaststelling per bedrijfs tak met zich meebrengt, ook al zou onze C.A.O. naar het oordeel van de Gruyter slechts voor de eigen onderneming gelden. Vervolg van pagina 1 „Dit orgel is mijn hele trots", ver telt de heer IJskes ons. „Het is helemaal uit Leipzig afkomstig. Voor spelen ontbreekt me helaas nog wel eens de tijd. Op de zater dagmorgen haal ik echter de scha de in. Dan speel ik uren achtereen. Les neem ik ook weer geregeld; de afgelopen twee jaar bij de be kende Zaanse organist Cor Kee en wel op het orgel in de Evange lisch Lutherse Kerk op het Spui in Amsterdam. Efiiciëncy-kommissie Een suggestie om te komen tot een efficiency kommissie loopt even achter de feiten aan, daar de heren Van den Heuvel en Jansen Als "eme JongenT speelde ik al op Hij leert me daar vooral improvi satie, terwijl ik twee keer per maand bij hem thuis harmonisatie krijg. (Arb. St.) reeds met de respectie velijke hoofdchefs een dergelijke kommissie vormen. Deze kommis sie is belast met de afwerking van vele uit het dagelijks werk voort spruitende suggesties t.a.v. pro- duktiviteitsverhoging en kosten besparing en de medewerking aan de ideeënbus. Mej. A. M. Bakker (lin nenkamer) met de heer H. v. d. Burger. Mej. C. Klompmaker (em ballage) met de heer H. Jonge waard. Mej. M. M. J. van Koert (V.A.) met de heer C. J. Oostermeijer. Mej. Tj. J. Mekkering (L.F.) met de heer J. H. Huisman. een harmonium. Ik kreeg toen les van mijn vader. Daarna deed ik er lange tijd niets meer aan, totdat ik na mijn diensttijd weer begon nen ben bij Cor Kroonenberg hier in Zaandam. Maar ik zal U nog iets laten zien, waar ik trots op ben" en de heer IJskes haalt een ordner tevoorschijn. „Dit is mijn correspondentie met een zeer bekende organist in Lon den, Gordon Phillips. Op één van mijn reizen voor Albert Heijn naar Engeland, kwam ik toevallig op een zondagmorgen in de All Hallows-kerk bij de Tower. Daar speelde Gordon Phillips, waar mee ik toen kennis maakte. Ik heb hem daarna nog wel meer ontmoet; we schrijven elkaar regeld en wisselen ook wel muziek uit. Ik stuur hem bijvoorbeeld werkjes van Cor Kee, terwijl ik van hem dan ook weer composi ties ontvang. Waarschijnlijk komt hij volgend jaar naar Nederland en bij ons logeren, waar ik me nu al erg op verheug". De bediening aan de buffetten en in de zaal tijdens het Sint Nicolaas- feest vroeg o.a. de krachten van v.l.n.r.: mevrouw A. van der Kaar- Geugjes, de heren W. Kleij en Th. van der Schaaf, mej. Yvonne Stappers, de heren J. J. G. de Beer en A. Broek half zichtbaar), mej. Loes van Duin, de heer K. Oosthuizen, mej. Marijke Visser en de heer N. P. Finke. April 1. De heer J. C. Zwierink, werk zaam op de Hollerith afdeling wordt wegens zijn 40-jarig dienstverband gehuldigd. De jubilaris wordt door de raad van bestuur, direktie, chefs en kollega's gehuldigd; hij ont vangt een koninklijke onder scheiding. 5. Mevrouw M. B. Doesburg- Zalmstra is 7% jaar in dienst. Zij werkt op de chocoladeaf deling. 7. Koperen jubileum van de heer W. Dekker, werkzaam op het Centraal Magazijn. 14. De heer P. Jongens (B.A.) herdenkt het feit dat hij 12 jaar geleden in dienst van A.H. is getreden. 15. Op uitnodiging van het comité Visserijdag Urk, trekt ons Muziekkorps naar het schil derachtige Zuiderzeestadje, waar het deelneemt aan een optocht en verder voor muzi kale verpozing zorgt. 19. De heer Valk neemt wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd afscheid van ons be drijf als reklame-chef. Hij wordt in deze funktie op gevolgd door de heer A. B. Fienieg. 19. De heer G. van Olst aange steld als produktiechef van de reklame-afdeling. 22. 90 A.H.-ers starten in de door de A.H.-Flitsen uitgeschreven fiets- en bromfiets-sterrit. 27. De heer S. de Vries, onder- direkteur van onze vennoot schap is overleden. 29. De toneelvereniging zet de thriller „Het huis aan het meer" op de planken van het O.G. Mei 4. De heer K. H. Coerse en C. J. van der Laan zijn op de ver pakkingsafdeling tot meewer kend voorman benoemd. 13. Een bedrijfsbrandweerploeg wint een wedstrijd waaraan door 17 bedrijven wordt deel genomen. 20. 95 kinderen van personeelsle den vertrekken naar de jeugd herberg „De Poelakker" in Lunteren voor een 4-daagse Pinkstervakantie. 21. Schoten weerklinken in het O.G.; de bewakingsgroep houdt haar jaarlijkse schiet wedstrijden om de zilveren weegschaal. De Artillerie-In richtingen krijgen het begeer de kleinood voor een jaar in hun bezit. Juni 1. Ten gevolge van een noodlot tig verkeersongeluk overlijdt onze commissaris Jhr. Six van Hillegom. 6. De heer P. de Groen, stoker in het ketelhuis, viert zijn 12%-jarig jubileum. 10. 76 Oudgedienden maken hun jaarlijkse boottocht. De „Oranje Nassau" brengt hen via Schiphol en Aalsmeer naar Kudelstaart. Onder grote belangstelling viert de heer J. Cobelens (VRIO) zijn 40-jarig jubi leum. Hij wordt koninklijk on derscheiden. De Raad van Be stuur, de direktie, chefs en kollega's huldigen de jubila ris. De heer J. IJpelaan, is voor het laatst op het grondstof- fenmagazijn van de K.B. en gaat met pensioen. Augustus 1. De heer M. de Boer (inkoper) is 12% jaar lang aan het be drijf verbonden. 1. Drs. P. H. J. F. Th. Schnellen treedt als prospector in onze dienst in het direktoraat On derzoek, Bouw en Ontwikke ling. 4. De heer J. Broek (V.A.) viert zijn koperen jubileum. 24. Op initiatief van enkele perso neelsleden is een fotoclub op gericht. De vereniging start met 24 leden. September 1. Voor de tweede maal wordt dit jaar een fiets- en brom fiets puzzelrit verreden. Een flinke wind houdt een aantal inschrijvers binnenskamers. 1. Mr. Th. Baljon treedt in onze dienst. Hij krijgt tot taak het beheer van de onroerende goe deren in het direktoraat On derzoek, Bouw en Ontwikke ling. 5. De heer B. Gruijs is 40 jaar aan A.H. verbonden. Het ju bileum wordt gevierd met een ontvangst door de Raad van Bestuur en de direktie. Tevens wordt de jubilaris gehuldigd door de chefs en kollega's. Hij krijgt een koninklijke onder scheiding. 8. Om organisatorische redenen wordt de huishoudelijke dienst o.l.v. de heer G. A. van Rooij- en van de afdeling P.Z. los gemaakt en aan de sektor van de bedrijfsleider, de heer P. C. Vink toegevoegd. Oktober 10. 7% jaar geleden is Mevrouw C. A. de Haas-Scholtz bij ons bedrijf komen werken. 13. De heer C. Kat is wegens drukke werkzaamheden ge noodzaakt zijn funktie van di rigent van ons muziekkorps neer te leggen. Hij wordt opgevolgd door de heer C. Luttik. November 2. De heer A. Castelein, hoofd chef van de K.B. viert zijn 12%-jarig jubileum. De direk tie, kollega's en personeelsle den huldigen de koperen jubi laris. 2. Op het hoofdkantoor, op de calculatieafdeling, viert de heer H. H. Lionarons zijn ko peren jubileum. 25. De telepaath Jack Chandu toont staaltjes van zijn para normale kunnen op een door hem verzorgde avond van de personeelsvereniging. December 2. Sint Nicolaas met 2 knechten bezoekt het O.G., waar 250 kinderen van A.H. en enkele dochterondernemingen hun opwachting maken. Met klop pende hartjes. De Sint toont zich zeer vergevingsgezind. Hij staat minzaam toe dat Pe ter Piekos voor de pauze als imitator optreedt. 6. De personeelsveren. houdt zijn jaarvergadering.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2