Zo zag een (inaliste de caissièredag GEHUWD GEBOREN Utrechtse vijfling compleet bij A.H. Nieuws van de ideeënbus Middenstandsexamen in mei en juli AH-FLITSEN 5 Een vijfling! Deze woorden flitsten op 28 mei 1935 vanuit Canada over de gehele wereld. Nog heden ten dage wordt er gesproken over de beroemde Dionne-vijfling. Maar wist U dat ook ons bedrijf zo'n bijzonderheid kent? Weliswaar geen vijfling en ook niet wereldberoemd, maar wel vijf zusjes, die met lust en ijver in een drietal Utrechtse filialen werken Op een woensdagmiddag trokken 1 wij daartoe naar neerlands spoor wegknooppunt, naar de Domstad Utrecht. Omstreeks 2 uur vielen wij bij de familie Middelkoop met de deur in huis, alwaar wij de moeder, zes dochters en de jong ste, een zoon, gezellig in de kamer bijeen vonden. Heel even duizelde het Uw ver slaggever bij de gedachte „hoe houd ik al die namen uit elkaar". Doch dit alles bleek achteraf wel mee te vallen. Direkt al brandde ons een belang rijke vraag op de tong. Namelijk 't probleem jasschorten. Mevrouw Middelkoop was ons echter voor en stortte haar hart hier eens over uit. Hoewel zij een en al AH is, het wassen en strijken van al die jas sen, naast de gewone omvangrijke was, viel niet altijd mee. Boven dien waren de dames ook niet al- - tijd zo netjes op de jassen. Toen zoveel maken kunt vindt zij de vijfde dochter bij AH wilde, Haar hobby s liggen op het gebied klant haar vroeg of er blikken erwten met wortelen in voorraad waren. „Ja zeker meneer" was haar resolute antwoord. Tot haar grote verbazing zei de klant: „Probeer ze dan maar te verko pen". Even was ze kwaad, maar al gauw kon ze dit grapje toch waarderen. Na haar dagelijks werk vindt zij haar genoegens in lezen, breien en zwemmen. De 16-jarige Maria, verkoopster in fil. Amsterdamsestraatweg, is ook een en al enthousiasme over ons bedrijf, waar zij nu ruim een jaar werkt. Een gezellig publiek als klant in het filiaal, waar nog wel eens wat te beleven is. In haar vrije tijd maakt zij fietstochten in de natuur en verder heeft zij be langstelling voor schaatsen en zwemmen. In fil. Damstraat werkt Wies (18) sinds december 1958 in de Vlees- warenafd. Prettig werk, waarvan vond moeder dat de andere vier een andere baan moesten zoeken. Huis te klein „Maar wat dacht u?" vroeg ze. „het huis was te klein, geen van allen fvilde weg." Daags daarna kwam het verlossende antwoord van Zaandam: de wasgeldvergoeding! Maar ver zekerde mevr. Middelkoop ons, het was toch steeds een voldoening om m'n dochters een nette jas te kunnen meegeven. Na dit genoeglijke praatje, wend den wij ons tot het zestal zusjes van wie Boudewien dagelijks haar moeder bijstaat in de grote huis houding van vader, moeder, 3 zoons en 6 dochters. Toch heeft zij ook een paar dagen in een fi liaal gewerkt. Toen hielp zij Mevr. Hetterschijt, onze koffiekonsulen- te. Boudewien had echter geen zin in het winkelwerk omdat de huis houding haar meer aantrok. Bijna boos Nog maar twee maanden geleden kwam Mieke als vijfde uit dit ge zin terecht in fil. Pieter Breughel- straat. Evenals haar andere zus ters met veel plezier, zoals zij zelf zegt. Eén keer heeft zij het te kwaad gehad, toen een bejaarde Het 28e examen voor het mid denstandsdiploma Algemene Handelskennis wordt, voor wat het schriftelijke gedeelte be treft, afgenomen op woensdag, 23 MEI 1962 en voor wat het mondelinge gedeelte aangaat in de periode van 16 t/m 31 JULI 1962. De inschrijving sluit onherroepe lijk 17 januari 1962. Inschrijvings formulieren met examenvoor- waarden, eisen en extract-regle ment) zijn gratis verkrijgbaar bij: Bureau Stichting Middenstands examen, Laan van Meerdervoort 96a, Den Haag, of bij één der vol gende organisaties te Den Haag: Centrale voor Katholiek Handels onderwijs, Jan van Nassaustraat 7Instituut voor Middenstands ontwikkeling, Pompstationsweg 5A en Centrale voor Christelijk Handelsonderw., De Ruyterstraat 74. Inschrijvingsformulieren dienen uitsluitend per briefkaart te wor den aangevraagd. Formulieren van vorige examens zijn niet geldig. Over te late aanmeldingen kan niet gekorrespondeerd worden. Fil. 521 Mw. A. Huyssteden- van de Meij 10-12 111 Mej. B. Kerkvliet 10-12 701 Mej. J. Oostveen 13-12 534 Mej. P. Veldman 24-12 van lezen, en plaatjes draaien. „Zeg maar gerust: leesmaniak", interrumpeert moeder Middelkoop. Ambulant Wanneer wij de personeelskaart van de 23-jarige Wil bekijken, ko men wij tot de ontdekking dat zij drie keer in dienst is getreden. Niet standvastig genoeg, denkt U dadelijk. Miswant zij is am- De zusjes Mieke, Maria, Wies, Wil en Gerda Middelkoop teza men achter de toonbank. Deze samenkomst werd voor de fotograaf gearrangeerd. bulante in de divisie Utrecht. Dit werk bevalt haar prima. Zij trekt naar verschillende filialen, waar zij in de Vleeswarenafdeling werkt. Dit afwisselende werk trekt haar meer dan een vaste standplaats. In haar vrije tijd houdt zij haar vader gezelschap, wanneer deze naar voetballen en wielrennen gaat. De laatste van dit vijftal is Gerda, de oudste dochter. Zij werkt al ruim 5 y2 jaar in fil. P. Breughel- straat. Ook zij heeft evenals haar an dere zuster belangstelling voor de Vleeswarenafdeling. Mogelijk gaat haar wens in vervulling, wanneer straks het filiaal zal worden her opend als ZB. Na gedane arbeid helpt zij in het gezin. Kleren ma ken voor moeder en zusters is bij haar beslist niet in verkeerde han den. Verder gaat zij met haar ver loofde vaak naar de courses op Mereveld. Aan Martin, de jongste zoon, was gedurende onze aanwezigheid te merken, dat hij ook wel in de pu bliciteit wilde. En terecht, want hoewel hij nog op school is, ook hij draagt van tijd tot tijd zijn „AH-steentje" bij, door na slui tingstijd te helpen bij het schoon maken van het filiaal. Vakantie Wij dachten aan nóg een belang rijke vraag, namelijk de vakantie. Want immers het gezegde „zoveel hoofden zoveel zinnen" kon hier gemakkelijk opgaan. Doch in dit gezellige gezin bleek dat geen pro bleem te zijn. Met een DKW-busje trok het gezin een dagje hier en een dagje daarheen en ook nog een weekje naar de Moezel ir Duitsland, waar men volgens me vrouw Middelkoop, de naam Al- bert Heijn vaak op de Campings tegenkwam in de vorm van weg geworpen blikken, wikkels van re pen en dergelijke Filiaal Nijmegen (Lange Burchtstraat) was trots op zijn [inaliste, mej. Bouwhuis. Zij werd door haar collega's hartelijk ontvangen. Ziezo, die dag zit er op, de spanning is voorbij. Met mij zullen er wel meer een zucht van verlichting hebben geslaakt, toen de strijd ten einde was. Ik hoorde bij de uitverkorenen en toog dus welgemoed, boordevol zenuwen, naar Amsterdam. In Nijmegen stond Papa mij aan Van mejuffrouw T. Bouwhuis, een der finalistes van de caissièredag 1961, ontvingen wij bijstaande bij drage. In Bellevue stond alles klaar, en de selectie kon beginnen. Het „foefje" was goed, ja, op het mo ment wist je niet dat 't een foefje was, dat hoorde je later pas. Ik was er niet ingetrapt en mocht dus op de „Bühne" komen en de versierselen in ontvangst nemen. Daarna begon de enerverende strijd om de TITEL. Ja, alles kan ik niet weergeven, daarvoor zou ik 2 kolommen van de Flitsen no dig hebben, en die krijg ik vast niet (geen volle twee althans, red.). In elk geval de TITEL heb ik niet gekregen, deze ging naar de ALLERbeste. Telegram Wat ik wel heb gekregen? Een telegram tijdens de strijd, van mijn B.L. en kollega's (de beslissing was toen net gevallen) met: Pro ficiat, we duimen voor je. Leuk hè? Maar wat een gezellige dag. Een smakelijke koffietafel, een ge zellig cabaretprogramma, 'n fees telijk diner met sfeervol kaars licht in een feeërieke omgeving. 2-12: R. MontieA. v. d. Akker, verkoopster Fil. 510. 14-12: P. PrinsG. Hesseling, B.L. Fil. 113. 14-12: G. SteensmaA. v. Buren, verkoopster Fil. 547. 15-12: A. C. HillebrinkP. E. Plant, verkoopster Fil. 49. 28-12: H. v. d. Bosch—T. van Apeldoorn, verkoopster Fil. 640. 16-11: Karin, dochter van J. Tromp-Kaptein, B.L. Fil. 279. 16-11: Ingrid, dochter van G. M. v. Buuren-v. d. Berg, ver koper Fil. 67. 18-11: Ronald Franciscus Hendri- kus Maria, zoon van J. C. M. Koppers-de Jeu, Amb. Ass.chef R. 5. 18-11: Marion, dochter van M. Stokkerman-de Loos, chauffeur Fil. 125. 20-11: Eric-Henricus, zoon van H. M. Stoof-Callars, B.L. Fil. 527. 29-11: Frada, dochter van J. El- ling-Wiering, B.L. Fil. 251. In de november-vergadering van de Ideeënkommissie zijn 28 ideeën behandeld. Enkele van deze ideeën moeten nog nader bekeken worden, terwijl slechts één idee voor een beloning in aanmerking kwam. Dit idee kwam van de heer A. Daub van filiaal Grote Houtstraat te Haarlem. Hij stelde n.l. voor, bij het binnenkomen van het zaan- goed, een teller te gebruiken. Wanneer een collo dan deze teller passeert, wordt het aantal colli nauwkeurig genoteerd. Dit is nu niet het geval, terwijl bovendien een personeelslid de colli zelf moet tellen. Hoewel momenteel in één van de supermarts reeds een proef met een Amerikaans handtelapparaat wordt genomen, heeft de kom missie gemeend' dit idee toch te moeten honoreren met een aan moedigingspremie van f5. Nieuwstips Met dit nummer is de 18e jaargang van ons blad vol tooid. Voorde 19e jaargang hoopt de redaktie weer op vele tips uit de filialen te kunnen rekenen. DE REDAKTIE Fil. 637 Mej. J. Versteeg 1-12 270 Hr. W. de Vries 3-12 707 3-12 561 Mej. N. Kolijn 7-12 m Hr. P. Prins bedrijfsleider 14-12 587 Hr. G. Bazen 14-12 6 45 Mej. J. feveren 14-12 296 Hr. F. van Hall 14-12 706 Hr. J. van Seijes 14-12 259 Mej. P. Lindeman 15-12 706 Hr. G. van Damme 15-12 707 Hr. M. Bozuma 17-12 5 61 Mej. A. H. van Laar 18-12 647 Hr. W. Oudijk 20-12 616 Hr. W. A. Bos 21-12 707 Mej. E. Kamp 23-12 66 0 V. Hr. R. Bulthuis 26-12 het station op te wachten, een beetje trots natuurlijk en thuis lag de boodschap van de bedrijfslei der: Morgen om 9 uur beginnen. De 2e cassière bood mij aan (zij zat bij mijn ouders op de uitslag te wachten) om mij op te halen. Mijn ouders hadden dit wel „door", maar ik niet. Crème slee De volgende morgen om 9 uur precies, stopt er een crème „slee" voor de deur, U kent ze wel, die „vliegtuigen op wielen". Mijn vriendin stapte uit en over handigde mij een prachtig bouquet bloemen namens B.L. en personeel. Over mijn kleding moest ik de Finalistensjerp doen, en toen naar de zaak. Daar aangekomen hielp de B.L. mij uit de wagen, felici teerde mij en toen door de opge stelde haag personeel naar binnen. Mijn kassa bedolven onder de bloe men en een groot bord beschil derd met: Proficiat Finaliste. Neemt U het mij kwalijk dat het mij toen even te machtig werd. Ik heb mij als een koningin ge voeld, enkele dagen lang. Terug in de realiteit is er weer die race naar tempo, enz. De dag blijft echter nog heel lang in mijn ge heugen. De gezonde rivaliteit die vooraf ging in de zaak werd be kroond met dit onthaal. Heel erg dankbaar ben ik de chef en zijn echtgenote, de assistent en ALLE kollega's uit de zaak, en niet te vergeten, de rayonleider, die mij deze dag tot een werkelijk onvergetelijke hebben gemaakt. Geslaagd Voor het Middenstandsdiploma slaagden de volgende personen: Mil. dienst R. Aalders. Fil. 519 W. Uffing. Voor het diploma groente en fruit slaagden: Fil. 567 J. Makkinga. 203 G. van de Eng. 583 A. van Pinxsteren. 637 L. J. Jonker, in opl. SMBL: A. Beekman. Fil. 19 J. van Tienhoven. 653 A. van de Putten. 519 A. Berendsen. ass. chef C. Remeijsen. en voor het diploma Vakkennis Mil dienst C. Vermetten. Fil. 273 J. Neu 195 H. Overeem. 195 A. Burk. 240 A. Megens. 105 M. van de Velde. 173 H. P. Vierhout. 19 Mej. D. Knibbe 156 E. Bleijenberg 350 L. van Bavel. 653 M. J. van de Lubbe. 559 H. J. van Vulpen 238 J. van Liempt. 501 D. van Dijk. 605 J. Ursum. 588 H. J. Brunt. 588 P. Snel.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 5