De heer M. den Ambtman onder grote belangstelling gehuldigd Oplossing laatste puzzel Nieuwe commissaris Jeugdvakantie: drie dagen extra BS9 -J' [||B ;_r'W BH 1H1 - - litilag volgt AH-FLITS. EN 3 De lieer J. Legerstee biedt mevrouw G. M. Den Ambtman een byouterie-kistje aan. Cïwee jaar in dienst Fil 615 Mej. M. Hoesel 14-9 122 Mej. T. Feenstra 2-11 559 Mej. M. Dingjan 2-11 505 Hr. G. van Kleef 2-11 505 Mej. A. v. Helsdingen 2-11 615 Mej. E. Brink 2-11 618 Mej. H. Fokkes 2-11 511 Hr. J. Daamen 2-11 651 Mej. W. Engelen 2-11 703 Mej. G. Verheul 2-11 703 Mej. J. Kuilman 2-11 707 Hr. F. Wetsteijn 2-11 04 Hr. C. van Ham 2-11 550 Mej. L. de Lange 2-11 219 Mej. J. Kaak 3-11 501 Mej. J. Vermeulen 6-11 605 Mei. A. Winters 9-11 23 Mei. A. J. Blokpocl 9-11 618 Hr. H. Scholten 9-11 364 Mej. L. Lebbink 9-11 616 Mej. H. Ebben 9-11 614 Hr. C. Visser 16-11 524 Hr. M. Pupping 16-11 222 Mej. H. Hendriks 16-11 65S Hr. M. van Piel 16-11 601 Hr. C. Luypers 23-11 614 Mej. C. Knops 23-11 73 Mej. A. P. Schrieks 23-11 636 Mej. E. van de Brink 23-11 70 Hr. J. Pos 23-11 48 Mej. W. Vogels 23-11 625 Mej. A. Kooistra 30-11 63S Mej. A. Bosboom 30-11 92 Hr. T. Peeters 30-11 507 Mej. H. Kuilenburg 30-11 703 Mej. F. Flipphi 30-11 706 Hr. H. Endres 30-11 651 Hr. G. Haymakers 23-11 in de gezellige achterzaal van de American Corner in Amster-1 Platen dam waren in de middag van 1 november velen van het hoold- De heren .J. Oiidijk uit Rijswijk en kantoor, uit de buitendienst en de filialen bijeengekomen, om de de Vries uit Schiedam bo- Districtsleider Oost, de heer M. den Ambtman te huldiqen we- 1 den als geschenk eveneens een gens zijn zilveren jubileum. aantal P'atenbonnen aan namens I-Iet openingswoord werd gespro ken door de heer H. K. Engel, die een welkom toeriep aan alle aan wezigen, in het bijzonder aan de jubilaris met zijn echtgenote, dochter en schoonzoon. De heer G. HEIJN opende de rij van sprekers. De jubilaris noemde hij een man, die zowel in zijn om gang met meerderen als met min- deren de juiste toon weet te tref fen en daarnaast als vakman thuis is in het artikel en de verkoop. Voor al zijn prestaties ontving de jubilaris het Gouden Kruis van Verdienste. Getuigschrift „Daar wij vaak samen jubileum bezoeken hebben afgelegd, behoeft U slechts éénmaal te raden, wat ik U ga aanbieden", waren de eerste woorden van de heer D. A. ter Wee. Hij doelde daarbij op het Vererend Getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De heer Ter Wee overhan digde dit na eerst nog de goede samenwerking en het begrip voor elkander gememoreerd te hebben, dat voor beiden van zo grote waarde was geweest in de meer dan 20 jaar innige samenwerking. Niet iedereen zal het bekend ge weest zijn, dat de jubilaris en de heer A. Heijn Jzn. in de begintijd van de Z.B. in verschillende res- Met een hartelijke handdruk feliciteert de heer G. Heijn de jubilaris. taurantjes samen diepzinnige ge sprekken hebben gevoerd. Het was de president-directeur zelf die deze herinnering ophaalde. Horloge „Er waren toen tijden, dat wij veel nauw met elkaar samenwerkten en ik heb toen vooral respect gekregen voor de wijze, waarop u met bedrijfs leiders en personeel omging", aldus de heer Heijn, die namens de direktie een gouden polshorloge aanbood. De jubilaris aanvaardde dit ge schenk met de woorden: „Ik hoop het nog lang te gebruiken, niet om op tijd te komen, maar om bij de tijd te blijven". De heer J. Legerstee, directeur verkoop, noemde de jubilaris een nuchter en wat gesloten man, die hij in de 22 jaar dat hij hem kent, niet werkelijk heeft leren kennen. Wel echter zijn werk, waarbij doelbewustheid en verstandelijke benadering de kenmerken waren en zijn. „Tijdens Uw carrière zijn er veel ups geweest, maar ook downs. Deze laatste hebben echter gelukkig niet kunnen verhindei-en, De jubilaris dankt de heren C. W. „at V met élan werkt". Esters en B. H. van Tiel voor het ?e overhandiging van het tweede de bedrijfsleiders van het rayon dat de jubilaris vele jaren had be heerd, nl. Den Haag-Rotterdam en omgeving. „Wij denken nog veel aan u als rayonleider terug, niet alleen van wege de zakelijke successen, maar ook omdat u steeds oog had voor de belangen van de bedrijfsleiders en hun gezinnen", zei de heer de Vries. Namens de buitendienst en de fi- lialenstaf van het hoofdkantoor sprak de oudste rayonleider, de heer J. Buys. Deze herinnerde er aan hoe vreemd iedereen het 25 jaar geleden gevonden had, dat een nieuweling in het bedrijf werd aangesteld als rayonleider. Dat was nooit eerder gebeurd. Pick-up „Maar U had zich snel aange past", aldus de heer Ruys, „en toonde U een prettige collega". De laatste jaren heb ik U bovendien als een goed en begrijpend dis trictsleider leren kennen". Een prachtige pick-up kon hij als geschenk overhandigen. Het laatste woord was uiteraard voor de jubilaris, die dank bracht voor alles wat hem geboden was: de huldigende woorden, de vele geschenken en vooral de prettige dag. Het vererend Getuigschrift van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid wordt overhandigd door de heer D. A. ter Wee. Een speciaal woord richtte de jubilaris tot zijn echtgenote, die zijn moeilijkheden steeds onderkende en hem inspireer de om niet bij de pakken neer te zitten. Wat hem vooral uit de 25 jaren bijgebleven was, waren de vriendschap en de prettige samenwerking met honderden uit het bedrijf. De jubilaris besloot met de wens, dat dit zo blijven mag en dat hij zich nog een aantal jaren voor het bedrijf verdienstelijk zal kunnen blijven maken. Een gezellig samenzijn besloot de geanimeerde bijeenkomst. aangeboden geschenk. Met ingang van 1 januari 1962 zal in ons bedrijf de jeugdvakantie worden ingevoerd. Dit betekent, dat alle personeelsleden bene den 18 jaar per jaar drie dagen extra vakantie zullen krijgen. Voorbeeld 1. Juffrouw A. kwam in dienst op 16 april 1961; zij wordt 3 septem ber 1962 achttien jaar. Zij heeft derhalve in 1962 recht op 12 maanden a 1*4 dag 3 extra da gen van 1 juli, 1 november en 1 maai't, in totaal dus 18 dagen. Voorbeeld 2. Voor ieder gold tot nu toe de vol gende vakantie-regel: voor iedere volle maand dienstverband ont staat recht op 1 vakantiedag en per 1 juli, 1 november en 1 maart ontstaat telkens recht op één dag extra. Over twaalf maanden be tekent dit derhalve een totaal van vijftien dagen. Verkoper B kwam in dienst op 30 december 1960 en wordt op 15 de cember 1961 achttien jaar. Voor zijn vakantie-rechten in 1962 is het volgende rekensommetje no dig: 5 maanden a lü dag direktiegeschenk, t.w. een fototoestel, zei de heer Legerstee: „lk hoop, dat u geslaagde foto's in zwart-wit en in kleuren zult maken, maar dat de cijfers slechts zwart zullen zijn." Verrekijker De heer H. C. Wouters uit Hoens- broek sprak, gesecondeei-d door de hei-en C. W. J. Esters uit Nij megen en B. H. van Tiel uit Oos terbeek namens bedi-ijfsleiders van het District-Oost. De heer Wou ters sprak van de waardering en hoogachting, die de bedrijfsleiders hun districtsleider toedragen. Na mens hen bood hij de jubilaris een pi-achtige verrekijker aan met nog enkele platenbonnen. 7 3 Voor de jeugdigen wordt deze re gel nu: voor iedere volle maand 1*4 dag en per 1 juli, 1 november en 1 maart eveneens één dag extra. Voor deze kategorie dus over twaalf maanden een totaal van achttien dagen. Alle bestaande voorschriften ten aanzien van het opnemen van de vakantie blijven ongewijzigd van kracht. Dit betreft dus zowel de 1 (nl- 3uli t/m nov. 1961) duur van de aaneengesloten va- 7 maanden a 1 dag kantie als het overleg met en de ^ec- '61 t/m juni '62) toestemming van de bedrijfsleider 1 da£ extra per 1 juli, aangaande het tijdstip van de va- 1 nov- en 1 maart kantie. Voor de jeugdvakantie is I er nu bij bepaald, dat deze moet Recht in 1962 op 16 Vk worden opgenomen tussen 1 janu- ari en 1 juni van het desbetreffen- j Met behulp van deze voorbeelden de vakantiejaar. '*an ieder voor zichzelf een soort- De ingangsdatum 1 januari 1962 I 5eIÜk rekensommetje maken, betekent in de praktijk, dat voor Tenslotte nog één opmerking om de bepaling van de vakantie voor misver-stamden te voorkomen: in™ Perioc\e 1 J'uli 1961-30 juni de jeugdvakantie is niet verwerkt 1962 m ogenschouw genomen moet j in de extra dagen per 1 juli, 1 no- worden Het recht op jcugdvakan- vember en 1 maart. Deze gelden tie houdt op in de maand, waarin nL v00r iedereen. De jeugdvakan- men 18 jaar wordt I tle ls temg te ïlnden in de U dag,6... „er. Een paar voorbeelden kunnen de waarmee de tot nu toe bestaande De heer W. A. de Vries biedt een1 opgelegd. Overtuig U in de staats- nieuwe regeling verduidelijken. vakantieregeling is aangevuld. grote oorkonde aan. courant no. 528 en 222. A B C D 1. 10 2. 4 6 'r~\ 10 3. BSËb 10 4. 3 5 10 5. 3 10 6. 10 7. 10 6 4 8. 10 3 4 8 9. 10 10 10 Het totaal aantal punten dat be haald kon worden was dus 100. Over deze oplossing kan beslist niet gecorrespondeerd worden. De oplossing van het laatste probleem geven wij U in dit num mer. V/ie de grote prijzen heeft gewonnen vertellen wij U nog niet. Dit zal eerst in de loop van de december-maand worden bekendgemaakt. Wij hopen hier dus in onze kersteditie of in het januari-nummer op terug te komen. Oplossing: Puntenwaardering: 1. Wie was Machiavelli De gro te grondlegger van een staatkun- 1 dige leer. Waarom is het makkelijker om getallen te vormen met Arabi sche dan Romeinse cijfers? Antw. Omdat Romeinse cijfex-s geen 0 kennen. Hiermede is het mogelijk decimalen te schrijven. 3. Een schabrak-dier moet dus een dier zijn. In het woordenboek staat achter SCHABRAK ver meld: Vei-sierd paardedek of za delkleed. In sommige woorden boeken staat echter ook vermeld: HYENA. Met de bijvoeging dier was dus de schrabak hyena be doeld. 4. Pi-edestinatie Voorbeschik king. Bestemdheid werd nog ten dele gewaardeerd en beschikking in mindere mate. 5. Prikneus is een sierplant. De oplossing Afrikaanse plant werd ten dele gewaardeerd. 6. Componist van het Hongaarse volkslied was Erkel. 7. 4 bewei-ingen: Een is waar, nl, aftreksel van Panamahout levert een goed wasmiddel. De andere zijn niet of ten dele waar. B.v. al cohol droogt de haren uit (niet de haren doch het vet van de haar zakjes lost op). In zijn algemeen heid is de bewerking „olie is goed voor droog haar" niet juist. Som mige oliën echter die speciaal zijn bereid en 't vermogen hebben om in de huid door te dringen, zijn goed. Haar dx-ogen met een elek trische haardroger is op zichzelf niet beter dan zondroging. Alleen treedt bij zondroging verschieten op. Rijn- en Moezelwijnen worden in het algemeen bij keldertempe- ratuur bewaard. De keldertempe- ï-atuur kan echter 's zomers en 's wintei-s verschillen. In het vakboek voor de kruidenier staat op 8°C. Daai-om legden wij voor 8° de hoogste vast. 11° en 15° wei-den ten dele gewaardeei-d. 9. De nobelpx-ijs voor natuurkun de werd in 1936 uitgereikt aan een Oostenrijkse geleerde. 10. Het zondagsrijverbod voor dieselauto's werd in 1956 van kracht op 9 december. Sommige inzenders beweerden dat voor dieselauto's geen vex-bod werd In de buitengewone vergade- dering van de aandeelhouders van 17 november j.l. is be noemd tot commissaris van onze vennootschap de heer Mr. J, MEIJNEN. Door deze benoeming is voor zien in de vacature, die ont staan was door het overlijden van Jlir. Six van Hillegom. Mr. Meijnen is plaatsvervan gend president-directeur van de A.K.XJ. te Arnhem en ver vult vele funkties in het orga nisatieleven, zowel binnen als buiten de directe sfeer van zijn werk.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3