Ons beleid is er op gericht meer gehuwde dames aan te trekken Waarom E.H.B.O.-er? „Smeerderslaan" ollicieel heropend AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang - No. 11 November 1961 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: de heren: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, A. Besterveld, W. Haeser, G. Hartsuiker, J. Janse, J. J. M. v. d. Meer, F. Mons- ma, G. A. van Rooijen, B. Steegenga, J. Zeeman, H. J. J. van Zijl. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Vergadering direktie met koiitaktkoiiimisKie De loonherziening voor vrouwelijk personeel heelt verschillende voorschriften wel met enige soe- Een indruk van dc benarde positie waarin het transport op de parkeer plaats zich thans bevindt. Door de nieuwe plannen verwacht men dit te verbeteren. V.J Vervolg van pag. 1 van koffiebussen, zodat deze voor raad dichter bij zijn bestemming Gevolgen komt te liggen en de vrij gekomen Deze uitbreidingen, zoals de ver- ruimte weer als dozenopslag ge- groting van de wijnbottelarij, ble- bruikt kan worden, ken vooral de expeditie en maga- zijnen zwaar te beknotten. Deze Oostzijde uitbreiding vergt een gedeelte van Eind 1962 komt het huis van de huidige expeditie en doordat de mevrouw Middelhoven, Oostzijde 65 kapaciteit van deze nieuwe instal latie belangrijk groter is, is ook meer opslagruimte nodig voor lege en volle flessen. Dit is ook het geval met de nieu we meelmeng- en verpakkingsma chine, die op komst is. Deze instal latie vraagt ruimte op de vloeren van alle daarboven liggende ver diepingen. De verpakkingsmachine komt op de le verdieping, dus in het hui dige magazijn, zodat maatregelen om de expeditie op peil te houden noodzakelijk bleken. Als verrui ming voor deze afdelingen schui ven de gehele expeditie en maga zijnen in noordelijke richting op. leeg en is daarna ook voor Al- bert Heijn-doeleinden te gebrui ken. De bedoeling is, de opslag van flessen in die richting te zoe ken, zodat het mogelijk wordt werkvoorraden op de begane grond bij de hand te hebben en niet deze aanvoer geheel en al van de lift- bezetting af te laten hangen. Reeds nu zal de ruimte achter de kleedkamers voor zover mogelijk als flessenopslag ingericht wor den. Ook de snel groeiende produktie van de C.F. eist in de komende jaren maatregelen. Research redenen, zo deelde ir. W. A. Eggers mee op de vergadering van direktie/kontaktkommissie op 4-10-'61Bij het op peil houden van ons personeelsbestand speelt de loonhoogte een rol. A.H. wil bewust streven naar het opnemen van meer gehuwde dames, welk streven wordt begunstigd door de nieuwe belasting-voor stellen. Een ander punt is, dat bij de ontwikkeling naar gelijke lonen voor gelijkwaardige funkties ook AH zich aansluit. Daarbij komt dat de huishouding langzamer hand eenvoudiger wordt en men daardoor de verwachting heelt dat meer dames bereid zijn buitenshuis te gaan werken De heer Engberts stelde hierop de vraag of AH hierin vooruit loopt op ontwikkelingen elders; de heer Eggers antwoordde, dat dit wel zo is t.a.v. de bedrijven waar veel dames werken, doch dat de bedrijven waar men tot dusverre uitsluitend met mannen werkte en waar men ook nu dames wil inschakelen, van hetzelfde stand punt uitgaan wat AH inneemt. Uit eigen gegevens bleek dat jon ge meisjes in ons bedrijf een aan trekkelijk loon konden verdienen, doch dat bij het stijgen der jaren veel van deze aantrekkelijkheid verloren ging, waardoor juist me dewerksters met een goede erva ring en handigheid vertrokken. Vanzelfsprekend is dit in strijd met het bedrijfsbelang. Derde Pinksterdag De heer Eggers deelt vervolgens mede, dat de direktie een beslis sing over de derde Pinksterdag wil aanhouden op grond van bespre kingen over de per 1 januari 1962 af te sluiten nieuwe C.A.O., waar bij waarschijnlijk de vakantierech ten ook ter tafel zullen komen. Ziekengeld Eén der K.K.-leden stelde een vraag over de 100 ziekengeld regeling. A.H. verklaart in haar introduktieboekje dat gehuwden en kostwinners recht hebben op 100 ziekengeld. De personeelsvertegenwoordiger meent dat dit betekent 100 bru- De uitzetruimte komt dus waar Dit geidt ook voor de kantoor- nu het parkeerterrein is. de lege ruimte> want de fabrieksadmini- hu,zen welke daar staan, worden komt naar de 0ostzjjd gesloopt en daardoor wordt een behoorlijk plein verkregen. Aan de moet m' researeh-afdehng voor perronzijde worden deuren ge- papier komen en er zal meer maakt in de romney-hutten en een werk gemaakt worden van allerlei luifel, zodat droog geladen kan research voor produktie-doelein- den. Ook hiervoor zal getracht worden zo spoedig mogelijk een oplossing te vinden. Wij verwachten niet op korte ter mijn uit de problemen te komen, gelukkig niet zouden wij willen zeggen. Het is prettig te weten dat ons bedrijf zich in een gezonde groei verheugen mag. Een vraag over een vergoeding voor het bezit van een E.H. B.O.-diploma in de vergadering direktie/K.K. gaf de heer Eg gers aanleiding de vraag te stellen, waarom men eigenlijk E.H.B.O.-er is. De vergadering was het er over eens dat men sen die een E.H.B.O.-diploma behalen dit doen om anderen eventueel te kunnen helpen en dat het als zodanig niet juist is hier een extra beloning voor te verwachten. Wel heeft het bedrijf zoveel be lang bij het bezitten van een E.H.B.O.-diploma dat men in het algemeen extra uitgaven die aan het behalen hiervan verbonden zijn, vergoedt. De hele regeling ligt in de lijn van de beleidsuitspraak t.a.v. studievergoedingen: alleen de genen die in opdracht van het bedrijf een kursus volgen krij gen een volledige kompensatie van de kosten. ons bedrijf blijk wil geven van het vertrouwen dat zij schenkt aan het personeel, waarbij men er van uit gaat dat niemand onnodig ziekte verzuim heeft. De wettelijke C.A.O.-uitkeringen zijn zo gesteld omdat het bedrijfs leven in het algemeen dit vertrou wen nog niet wilde schenken. Men moet dus deze aanvulling tot het nettoloon als een zuiver posi tieve maatregel in het kader van het personeelsbeleid zien en het zou onjuist zijn haar zo ver door te voeren dat ziek-zijn zelfs een extra beloning oplevert. Waarschijnlijk zou men dan kans op negatieve reakties bijzonder groot maken en het uitgangspunt „vertrouwen" in gevaar brengen. Wel achtte de heer Eggers het ge- to loon. De praktijk is echter dat wenst dat de omschrijving van dit er 100 netto loon wordt betaald, recht op aanvulling nauwkeuriger Zou men namelijk het bruto loon geschiedt, hetgeen door de afd. voor 100 uitbetalen, dan zou de p.z. zal worden verzorgd. 3 9r inhouding (voor ziekenfonds en W.W.) die wel op verdiend loon Vakantie 1962 maar niet op ziekengeld geheven B1J de nlaandloners geldt ten dele mag worden, een verhoogd netto dat zij aan de fabriekssluiting ge- weekloon geven. bonden zijn uit de aard van hun Betrokkene meent dus dat een werkzaamheden zieke meer moet ontvangen dan Qnder dezc maandloners 2iJn er zijn gezonde kollega d,e werkt. verschmenden die tegen dcze rege- Tijdens ziekte heeft men in ver- b hun bezwaren \6bben geuit schillende gevallen ook hogere kosten in verband met extra le vensmiddelen. Van direktiezijde en ten dele ook van de zijde der K.K. vindt men deze gedachte onjuist. De C.A.O. schrijft 90 ziekengeld voor, de Wet 80 maar A.H. vult aan tot 100 Dit gebeurt omdat aan hun vertegenwoordiger. De heer Eggers zou de gegeven pelheid willen hanteren, maar de regel principieel willen handha ven en dus pas na grondig overleg uitzonderingen willen toestaan. De vertegenwoordiger van de kaasafdeling vraagt of de vakan tieregeling 1962 voor de produktie- sektor inhoudt, dat ook de maga zijnen 14 dagen aaneengesloten vakantie dient te worden geno men. De direktie antwoordt, dat in verband met de huidige D.C.-pro- blemen de vakantieregeling bijzon der onoverzichtelijk is. In prin cipe moet echter voor magazijnen e.d. de regeling van de voorgaande jaren worden aangehouden (d.w.z. 1 week aaneengesloten). Schade Eén der K.K.-leden informeerde naar de vergoeding van schades die men oploopt bij de uitoefening van werkzaamheden, b.v. ge scheurde kleren, gebroken brillen, enz. Als regel wordt hierop 50 vergoed. De direktie wil deze re geling handhaven doch na nauw keurig onderzoek wel enkele uit zonderingen toestaan. Zomerhuisjes In de kontaktkommissie-vergadering is gesproken over de 12 zomerhuisjes, die de gemeente in Callantsoog ter beschikking had. Intussen zijn deze verkocht, doch de personeelsvertegen woordiging blijft op huisjes voor de weekloners aandringen. Er blijkt overigens een misverstand te bestaan in die zin, dat de zomerhuis jes niet speciaal gegeven werden aan de mensen met maandloon, maar in eerste instantie speciaal beschikbaar werden gesteld aan diegenen, die een gespreide vakantie hebben. Eén en ander is destijds ingevoerd, omdat maandloners op geen enkele wijze overwerk betaald krijgen. Belastingvrij sparen De heer Kraaij heeft kommentaar gegeven op de wettelijke mogelijk heden tot belastingvrij sparen, t.o. v. de faciliteiten die A.H. aan haar spaarders geeft. Dit kommentaar zal door de heren Kraaij, Engberts en Ypma verder worden bekeken. Wel lijkt het er op dat de wette lijke regeling voor ons niet zo erg veel aantrekkelijks geeft, omdat men dan over het algemeen uit gaat van een spaarrekening die voor de tijd van 5 jaar geblok keerd is. Eén van de leden der K.K. zou bij het gesprek hierover gaarne aan dacht besteed zien aan de moge lijkheid om woningen te verwer ven, eventueel met behulp van gelden in de vorm van leningen van het pensioenfonds. worden. Aan dit perron wordt alleen geladen, het lossen blijft aan het bestaande per ron gebeuren. In de romney-hutten, die nog vergroot worden, zullen stel- con-platen gelegd worden, zodat het rijden met pallettrucks ook hier moge lijk wordt. Doorgangen vanuit dc kaasafdeling en door de vroegere blik wasserij ma ken deze afdelingen weer tot één ge heel en de huidige uitzetruimte kan als circuit ingericht worden. Pand '55 Omdat de banketproduktie in het j komende jaar zeer uitgebreid zal worden, moet ook in pand '55 ruimte gemaakt worden om een en ander te kunnen verpakken. Voorlopig moet hiervoor het pa piermagazijn op de 3e verdieping verdwijnen; deze ruimte kan daar-; na als pakkamer gebruikt worden. Voor deze papieropslag moet dan ergens anders ruimte gevonden worden en hiervoor wordt dan een j heel grote romney-hut geplaatst bij het nieuwe parkeerterrein. Deze hut komt dus achter het I pand „De Kroon" en grenst aan de weg naar de fabriek van On rust Hoorn. Het ligt in de bedoeling de kelder Een blik van de Oostzijde via de Zaan naar dc Westzijde, met het hoofd- dagelijks overheen schuiven zullen onder de pakafdeling van de V.A. kantoor op de achtergrond. De tuin op de voorgrond wordt de toekomstige U daar wel meer van kunnen ver- ot vetkan weer naar ae araenng - tellen. Vrijdagmiddag 27 oktober heelt de olliciële heropening plaats gehad van ,,de Smeerderslaan". De met veel groen en een vlag versierde straat werd weer in gebruik genomen doordat een der smeerwagentjes van het oliemagazijn naar buiten reed. Verschillende malen is dit laantje Velen van U, geachte lezers, zul- al overhoop gehaald. Eerst maak- len misschien niet weten waar de ten voor het slaan van een Norton Smeerderslaan eigenlijk precies is put, hopen zand het weggetje on- en daarom vertellen wij U dat dit begaanbaar; later was het door een zijstraat is van de lange weg het leggen van water- en stoom- die loopt vanaf het Laboratorium leidingen versperd. Uit een recent verleden herinne- tot aan het laadperron van de Ex peditie. Ter hoogte van de deur die ren we ons nog een hoop zand van geeft naar het trappen- 1 meter hoog en daarachter een van de S.Eh en tussen het diepe hul. met water. Een gammel g**™,f de choeotadeafdehng plankje gaf nog de enige toegang j tot het oliemagazijn en de trap Maar nu naar boven. De Smeerderslaan die ook toegang geeft tot het Technisch Bureau en het proeflokaal van de smaak- „Stratenmaker" heeft gezorgd voor een prachtig tegelpad en als U nu eens naar het oliemagazijn panel was dus al geruime tijd moet en er staat géén bordje: „De (men fluistert van jaren) onbe- smeerders zijn naarkunt U gaanbaar. De vele voeten die hier zonder lukken met Uw olle. na irplnkc nvprnppn spnnivpn 711 pn geschikt te maken voor de opslag flessenopslagruimte. 1 terug.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2