Kantoorkommissie diskussiëerde over diverse problemen Verstrekking voortaan 4 wekelijks Vissen Door het vertrek van mevrouw Th. Konijn-Boon is een vakature ontstaan in de kantoorcommissie. Als nieuw lid werd voorgesteld op de vergadering van 6-9-'61 mejuffrouw L. Born, werkzaam op de lichtkamer. In de eerstkomende vergadering van de onder nemingsraad zal dit behandeld worden. De eerstvolgende ver gadering van de kantoorkommissie wordt vastgesteld op 8 no vember 1961. Fietsenstalling ingevoerd worden. Afgesproken is, Deze kwestie is nog niet geheel da* aan ke* einde van deze dag opgelost, waaraan de vakantietijd ook een lid van de kantoorkom- wel debet is. missie aanwezig zal zijn. Nieuw Wel is een begin gemaakt met het personeel zal ook aan het daar- nummeren van de rekken, doch zeer waarschijnlijk zal de stalling voor 'n aanmerking komend lid door de uitbreiding van het aan- van de kantoorkommissie worden tal personeelsleden spoedig te voorgesteld. Ten slotte zullen per- klein zijn. Zodra deze numme- soneelsleden. die reeds laner in ring klaar is, zal bekeken worden of iedereen een plaats kan krijgen dienst zijn en de produktiebedrij- en zullen er nummers worden aan- ven nog niet bezichtigd hebben, geschaft, die men aan de fiets t.z.t. een uitnodiging ontvangen, dient te bevestigen. Bij het be ëindigen van de dienstbetrekking Verstrekking moet het nummertje weer bij de T. y personeelschef worden ingeleverd. 001'ts wordt de verstrekking ter De stalling ligt zeer ongelukkig, sprake gebracht. De verstrekking doordat de toegang naar de stei- w°rdt door het personeel op prijs ger nog al eens door vrachtwa- &esteld, doch de eentonigheid gens geblokkeerd wordt en de £e£ft nog al eens aanleiding tot steiger zelf als opslagplaats voor 1 kritiek: °ok m dc produktiebedrij- ledige emballage gebruikt wordt. Zljn stemmen opgegaan om llipr nunc otc aan fn /lAnn Slechts bij nieuwbouw kan een be vredigende oplossing worden ge vonden. Introduktie nieuw personeel Introductie van nieuw personeel wordt geheel door de heer Koerse verzorgd. De eerste morgen worden enkele uren besteed aan het door nemen van ons introductieboekje. Daarbij worden alle punten nog eens besproken en toegelicht. hier eens iets aan te doen. De kontaktkommissie oppert het plan om eens per vier weken een verstrekking te doen uitreiken om zodoende een grotere mogelijkheid te scheppen in de samenstelling ervan. De kantoorkommissie kan deze suggestie onderschrijven. Kantine hoofdkantoor De gehele gang van zaken wordt nog eens onder de loupe genomen met name diverse problemen in zake de werk- en rusttijden en de Ook de introduktiedag, verzorgd service. De voorzitter deelt mede, door dc heer Pileer, met daaraan dat j,UiSt e™ besPrekinS vast- I gesteld met de kantinekommissie verbonden een excursie in de pro- en de dames van de kantine, Daar. duktiebedrijven, zal spoedig weer bij zullen de diverse wensen en moeilijkheden doorgenomen wor den. Gevraagd wordt of het niet mogelijk is ook de dames van de kantine hoofdkantoor een oplei ding te laten volgen bij Formosa, zoals dit reeds geschiedt voor de dames van de kantine van het Ontspanningsgebouw. Deze sug gestie is zeer waardevol en zal zeker te zijner tijd worden ver wezenlijkt. Vakantie In het kader van de vakantiesprei ding meent een der leden of het geen aanbeveling verdient om aan degenen, die in het voor- of na jaar of in de winter vakantie op nemen, een aantal extra vrije da gen toe te kennen. Na enige dis- kussie verwerpt men dit voorstel. Het aantal vakantiedagen voor hen, die 5 of meer jaren in dienst zijn, wordt ter sprake gebracht. Voor een 5-jarig dienstverband gold het aantal vakantiedagen 16 V, en bij minder dienstjaren was dit 14 dagen. Bij de invoering van de 5-daagse werkweek is dit ge worden resp. 15 en 13 werkdagen. Door afronding is het verschil tus sen beide groepen een halve dag minder geworden. Besloten wordt dit zo te laten. De 3e pinksterdag wordt nog ge noemd. Vooral het feit, dat voor vele forensen (speciaal uit Am sterdam) deze dag geen betekenis heeft en als verplichte snipperdag geldt, geeft een der leden aanlei ding om de oorsprong, die nog uit de spaansc overheersing stamt, nader toe te lichten. Hierbij wordt nog vergeleken de traditionele 3e pinksterdag, die voor de gehele Zaanstreek een zondag betekent en de landelijke Bevrijdingsdag, die slechts een kort bestaan ge kend heeft. De vergadering meent, dat de forensen zich aan de zaanse traditie moeten aanpassen. Tegemoetkoming studiekosten Naar voren wordt gebracht of het niet wenselijk is, om uit het oog punt van binding, het personeel een tegemoetkoming te geven bij studiekosten, zoals dit bij meerde re bedrijven het geval is. De voor zitter zegt, dat hiertoe niet zal worden overgegaan. Degenen, die bepaalde diploma's behalen waar van het bedrijf zijn nut heeft, zullen daar zeker profijt van gaan trekken. Wanneer echter een be paalde kursus gevolgd moet wor den in opdracht van het bedrijf, dan worden de kosten hiervan wel door het bedrijf betaald. Personeel Oostzijde In verband met het steeds toene mend plaatsgebrek in de kantine, zal het verzoek uitgaan, dat per soneelsleden werkzaam aan de Oostzijde, niet meer van de kan tine Westzijde gebruik zullen ma ken, doch de lunch zullen nutti gen in de kantine Oostzijde. Woensdag 27 september vond de uitreiking plaats van de in de 4- maandelijk.se viswedstrijd behaal de maandprijzen en hoofdprijzen. Het was de heer J. Ph. Ypma, die, na de opening van de heer A. v. d. Hazel, met 'n paar leuke woor den de eerste hoofdprijs uitreikte aan de heer G. J. de Bruin, die de grootste brasem had verschalkt, en daarbij z'n oude vriend en me de-gepensioneerde J. de Jong, 2 cm achter zich had gelaten. (Uit die paar leuke woorden is de heer Ypma wel gebleken, dat vissen een zenuw-stillende sport moet zijn, geloven wij). De tweede hoofdprijs was voor de heer H. Konings, met de grootste karper, en de heer J. Schoolenaar won de derde prijs met de groot ste baars. De maand-prijswinnaars werden verrast met een pakje heerlijke gerookte paling, die thuis wel in de smaak gevallen zullen zijn. De wekelijkse verstrekking gaat plaats maken voor een vierweke- lijkse. Dit besluit is genomen in overleg met de personeelsverte genwoordiging. Als gevolg hier van zal de eerstkomende, uitrei king plaats hebben op 3 novem ber a.s. Deze nieuwe maatregel vloeit voort uit de wens die bij velen leefde om een grotere variatie en afwisseling in het pakketje te brengen. Dit was bij de wekelijkse verstrek king niet te realiseren, gebonden als men was aan een bepaalde waarde van het pakket. Thans met de nieuwe regeling zijn de mogelijkheden om een aantrek kelijk pakket samen te stellen in veel ruimere mate aanwezig, vier maal zoveel kan men zeggen. Om de nu aanwezige mogelijkhe den volledig uit te buiten is er een kommissie benoemd die belast wordt met de samenstelling. Zij bestaat uit de heren A. A. Koopman, voorzitter; H. van Pet ten en J. Breeschoten. De kommissie zal zich niet hoeven te bepalen tot het assortiment van de produktiesektor. Zij heeft een ruimere opdracht en zal bij de bepaling van de inhoud van het maandpakket kunnen put ten uit het hele areaal van kruide nierswaren. Speciaal met het oog hierop heeft de heer Van Petten in de kommis sie zitting. Deze nieuwe gang van zaken zal zeker met instemming worden begroet. De nieuwe kommissie zij veel suk- ses toegewenst.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 6