Tweede fiets- en brompuzzelrit met stralend zomerweer <^oóstzaan| Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor wm Dirigent C. Kat verlaat A.H.-korps De kursus Engelsstart!! P.B.-chefs op Euromast en de Pier Flltsjes AH-FLITSEN 3 V^_ Wij heien welkom Hr. J. Ligt hart Emb. Mcj. A. Oehlenschlager SB Hr. W. S. van Hcumen KB Mevr. Baklcer-Mourer KB Mej. G. Onrust Telf. Mej. L. J. M. Duin HD Hr. J. H. Preeker HD Mevr. C. G. H. Zuidema-Wil- lems KB Hr. A. M. Straaier Exp. Hr. A. M. Bloem KB Mej. C. L. v. d. Wilden Bedr.bur. Hr. P. de Fez-Godinez LF Mej. T. Bentvelzen KB Hr. J. Grootjes PM Hr. J. A. Hooiveld Emb. Hr. Kaaij PM Mej. T. J. Dreves CF Hr. C. Mantel CM Hr. G. C. Smit CM Hr. K. L. Landheer KB Hr. J. Voortman Exp. Hr. C. Zwagerman VA Hr. A. Weerstand TA Hr. M. F. Heinicke Exp. Hr. C. P. Hooijschuur S.K.B. Hr. G. J. Stolp KA Mej. G. Koning CF Mej. W. Bulthuis CF Mevr. A. D. Abcouwer-Verheul CF Mej. H. Smit CF Mej. J. C. Mouthaan CF Mej. B. Weiland SB Hr. H. Woering Exp. Mej. H. Netel CF Mej. G. van Lemmeren CF Hr. W. G. Zaal VA Mej. B. Hes CF Hr. J. C. Grootjes KB Hr. H. J. de Oude Exp. Hr. J. de Boer VA Hr. J. H. Groot Mag. Ill Hr. H. Weiland Mag. UI Hr. D. Zwuup Mag. lil Hr. J. W. Muis Emb. Mevr. W. H. Witlox-Jongboom SB Dhr. A. M. Looze Hollerith Afd. Dhr. J. S. Pasterkamp. Fil. Adm. Dhr. G. Werkman Credit Afd. Mej. M. Vóórhaar Zegelafd. Mej. A. H. Rem Fil. Adm. Dhr. F. H. Bruinink. Markt onderz. Mej. M. D. Hendrikman Verstege Reclame afd. Dhr. F. Dumont Boekh. Afd. Mej. E. SlopFil. Resultaten Mej. St. TGerssenCantine Dhr. D. J. Bastiaans Contr. Afd. Mej. G. VonkFil. Resultaten Mej. A. WeverAfd. Bestell. Mej. C. C. M. v. Gelderen Loonafd. Mej. C. M. Prins Fil. Boekh. Mej. E. A. Reinners Fact. Afd. Mej. G. Nijensikkens Pens. Afd. Mej. H. A. Bos Hollerith Afd. Drs. Schnellen in dienst getreden Op 1 augustus j.l. is in onze dienst getreden drs. P. H. J. F. Th. Schnellen, en wel in het directo raat Onderzoek, Bouw en Ontwik keling. De nieuwe funktionaris heeft tot taak het leggen van kon takten met de verschillende ge meentebesturen om gegevens te verzamelen aangaande de stede lijke uitbreidings- resp. sanerings plannen. Meer nog dan in het verleden, n.l. zal dit as- pekt van „pros pecting" de aandacht krij gen, nu volgens de bestaande plannen het aantal verkoop plaatsen zich in de komende ja ren sterk zal uitbreiden. In zijn vorige werkkring van hoofd van de sociaal-economische afdeling van 't Economisch Insti tuut voor de Middenstand, als mede plaatsvervangend directeur van het Centraal Orgaan Midden standsbedrijfspanden (C.O.M.) heeft de heer Schnellen zich al op dit terrein bewogen. Voordien was de heer Schnellen, die gestu deerd heeft aan de Economische Hogeschool te Rotterdam, verbon den aan het Departement van Eco nomische Zaken en was hij werk zaam in het particuliere bedrijfs leven. Onder, voor deze zomer, de meest gunstige weersomstandig- - i j 'ijjJlC ME ÖL heden, werd op zaterdag 16 september de tweede puzzeltocht gehouden. En ook deze keer mag het een succes genoemd wor den, ondanks het wegblijven van een aantal inschrijvers. Toe gegeven, er stond een stijve bries, maar vergoedde de prachtige zon dit niet dubbel en dwars? En had men geen 7 uur de tijd om de afstand af te leggen? Een rustpunt met consumptie in Monnikendam. De tocht voerde van het O.G. naar de Troelstralaan, door Oostzaan, waar de eerste vraag moest wor den beantwoord. Heus deelnemers, op nr. 57 van deze weg woont de U allen welbekende heer J. J. Keune, en niet, zoals veel deelne mers opgaven Jonkers Na de bocht om de Haal stond de eerste controle; enkelen zagen zelfs al kans in hun haast deze te missen. Tussen haakjes, hij stond daar prima; de koffie van Mevr. Rep was goed. Dan een flinke ruk vooruit, om bij het pontje naar Ilpendam te ko men. Daar overvaren en in het dorp stond een grijnzende contro leur veel slachtoffers op te van gen. Want dit was een fop-contro- kwamen, hebben hiervoor natuur lijk geen strafpunten gekregen. De zesde, hoe is het mogelijk, is toch door een aantal deelnemers gemist, en de zevende? In de voor deze post geplaatste val, twee OVERAL ALTIJD le, er stond heus Coca-Ola op het bord. De volgende controle in Monnikendam was echt, hier werd een consumptie aangeboden en mochten de deelnemers een ver- keersvraag beantwoorden. De daarop volgende controle was weer nep. De aanduiding, na Ne derlandse vlag, verleidde vele deel nemers om hun ogen niet goed te gebruiken, de vlag hing n.l. onder ste boven en was zodoende veran derd in een Franse. De vijfde en zesde controle waren echt. Door een verkeerde medede ling vertrok de 5e controle even te vroeg. Zij, die daarna nog aan- Door drukke werkzaamheden is onze dirigent de heer C. Kat ge noodzaakt om te bedanken als di rigent van het A.H. Korps. Sinds augustus 1952 zwaaide hij de diri geerstok voor het korps. Vele suk- sessen zijn in die jaren behaald. Het laatste sukses was nog dit jaar in Beverwijk op het concours van de Hoogoven Harmonie. Wij behaalden daar van al de harmo niekorpsen het hoogst aantal pun ten. Vrijdag 6 oktober leidt hij voor het laatst de repetitie. Wij wensen de heer Kat nog veel sukses op zijn verder levenspad. Als opvolger van de heer Kat is benoemd de heer C. Luttik. Hier over de volgende keer meer. Woensdag 18 oktober begint in één van de zaaltjes van het O.G. de kursus Engels. 7.308.30 uur voor beginners; 8.309.30 uur voor hen die reeds enigszins op de hoogte zijn van de Engelse taal en hun kennis willen ophalen en verbreden. De kursussen, die in het kader van de personeelsvereniging gege ven worden, hebben geen schools karakter en zijn gericht op een eenvoudig gesprek, het lezen van tijdschriften en het luisteren naar de B.B.C. De eerste woensdag is bestemd voor verdere bespreking van doel en mededelingen. Bijdrage in de kosten 5,per plm. 20 lessen. Aanschaffing lesmateriaal hoog stens 10,-per jaar. De lessen worden gegeven door de heer A. H. Pilger. A.H.-vlaggen, liep bijna elke deel nemer. Slechts 1 brommer en 1 fietser hadden het door en hebben dus ook deze laatste controle ge haald. Er stond n.l. één vlag rechts van de weg en alleen rechtse aanwij zingen gelden; na het kerkhof stonden twee A.H.-vlaggen rechts van de weg en die had U moeten hebben. Tenslotte de uitslag: Bij de brommers was er één deel nemer met 0 fouten, t.w. de heer Verhoef, 2e werd hier de heer Moes met 5 strafpunten en, na lo ting met nog 4 deelnemers, de heer Besse 3e met 10 strafpunten. Bij de fietsers moesten de win naars komen uit 5 gelijk geëin digde deelnemers, ieder met 10 strafpunten. Hier werd le de heer Schuiten, 2e de heer Smout en 3e de heer Kloos. Aan de grootste pechvogel, de heer E. Mulder, werd een doosje sigaren overhandigd. Hij had n.l. 3 maal een lekke band gehad. Bij binnenkomst in het O.G. hoorden we dat er tijdens de tocht zelfs deelnemers in Marken, Pur- merend en A'dam-N. zijn aange land. Beter uw reisroute-lezen, deelnemers. Al met al een geslaagde dag, die zeker een herhaling waard is. De heer A. H. Pilger reikt aan de winnaar-bromfietsen, de heer Ver hoef. de eerste prijs uit. Op zaterdag 9 september startten de chefs van de Produktie bedrijven vanuit het O.G. om hun jaarlijkse uitstapje te maken. De bus was precies vol met 45 man en de rit naar de Euromast in Rotterdam werd in een goede stemming gemaakt, waartoe de chauffeur het zijne bijdroeg. De quiz die gehouden werd tussen Vermist de heren Vos en Van Vliet, die met de heer Hekkert de organisa- Hierbij bleek echter dat één van de tie en leiding van dit uitstapje hadden, wekte tenminste grote hi lariteit. In Rotterdam bracht de snelle lift het gezelschap 110 m hoog en hoewel het uitzicht belemmerd werd door het wat mistige weer, reisgenoten zozeer verdiept was in zijn fotografie dat hij als vermist moest worden afgeschreven. Gelukkig konden 2 anderen de ver miste opsporen en het drietal arri veerde kort na de groep in Hotel Den Hout. het panorama van Rotterdam Tijdens het diner behoorde ook Ir. toch een zeer interessante aanblik Wellicht zou het op de werkdagen meer op een mierenhoop geleken hebben, doch het nu rustige ver keer was toch zeer interessant om te volgen. Deltawerken Van Rotterdam uit ging de tocht naar de Deltawerken. Voordat wij op de boot gingen, hadden wij reeds een duidelijk beeld van het werk gekregen dank zij maquettes en een film. Op het proef eiland gekomen kregen wij een volledig beeld van het imposante bouw werk, dat daar tot stand wordt gebracht. Ook hier hadden wij het weer mee en volgens het tijdschema startten wij om half twee van Maassluis af voor de rit naar de Pier in Sche- veningen, waar wij in de zon zit tende van de aanblik van 't strand konden genieten. Precies op tijd stond de bus ge reed om ons naar het hotel te brengen waar het diner zou wor den genuttigd. Eggers tot de aanwezigen en zo wel hij als de heer Vink richtten het woord tot de gasten. Beiden dankten het aanwezige kader voor de prestaties die onder moeilijke omstandigheden door hen werden en worden geleverd en ook vooral voor het feit, dat veel extra werk wordt gepresteerd, waarvoor geen extra financiële kompensaties be staan. Goede geest De goede geest onder de leiding is van essentieel belang en deze geest bleek ook op dit reisje weer ruimschoots aanwezig te zijn. De heer Vos dankte als voorzitter van de organisatiekommissie op zijn beurt de direktie. De gehele reis was bijzonder goed verzorgd en de gesproken woor den waren dan ook volkomen op hun plaats. Toen wij dan ook 's avonds om plm. 9.00 uur in Zaandam arri veerden, konden wij terugzien op een geslaagde en plezierige dag. De heer Mulder heeft voor de derde maal bandenpech. Zijn twee zoons en de heer Groof helpen een handje. C Met ingang van 11 september j.l. is mevrouw D. Apon-Duifje offi cieel belast met de leiding over de ..avonddames" in de choco ladeafdeling in de produktiebedrij ven. Gedurende de periode dat er veel „kerkdames" op deze afde ling werkzaam zijn. zal zij in haar taak terzijde worden gestaan door mevrouw S. van Ooijen-Stijna. Op 1 september j.l. is in dienst getreden de heer W. S. van Heumen, oud 33 jaar. De heer Van Heumen, die zijn opleiding heeft gehad op het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wa- geningen, bekleedt de funktie van algemeen assistent van de hoofdchef van de KB, de heer A. Castelein. Op 4 september j.l. is de heer A. M. Bloem in dienst gekomen als afdelingschef op de KB. Hij is al daar samen met de heer Jb. van Dam belast met de leiding over de 3 bandovens. De heer Bloem is in het bezit van het diploma van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wape ningen. De nieuwe afdelings chef is 27 jaar. Het leidinggevend personeel binnen de K.B. is. na enkele mutaties, thans weer op de normale sterkte geko- De heer L. W. Bergkamp heeft met ingang van 11 september de leiding gekregen van de af deling Groothandel en Diversen in het centraal magazijn. Dit is geschied in het kader van de voorbereiding op zijn overeen komstige funktie in het Distri butiecentrum. De heer J. Krijt is met ingang van dezelfde datum overge plaatst naar de produktiebe drijven. Eveneens met het oog op zijn toekomstige funktie in het nog te openen distributie centrum. Met ingang van 8 september j.l. is de huishoudelijke dienst o.l.v. de heer G. A. van Rooijen toe gevoegd aan de bedrijfsleider van de PB., de heer P. C. Vink. De huishoudelijke dienst heeft in het verleden een onderdeel uitge maakt van de afdeling personeels zaken. Om organisatorische rede nen is thans deze verschuiving een feit geworden. Op dinsdag 1 augustus j.l. is de heer P. Helder in dienst ge treden met tot taak de werving en selektie van personeel voor de produktiebedrijven. Hij zal ook de introduktie van nieuw personeel behartigen. De tweede avond van het sei zoen. op zaterdag 28 oktober, is het voor de liefhebbers „de been tjes van de vloer". The Beale Street Seven (die ook op de laatste Firato zo'n goede indruk maakte) is dan in ons midden. Wij hopen, dat niet alleen de jongeren, doch ook een grote groep van de „Midden-Leeftij- ders" zich aan deze avond zal wagen. De muziek is pittig, doch niet alleen het hot-jazz is op deze avond te beluisteren. Wij verwachten daarom velen!

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3