De heer B. Gruys 40 jaar De beste schutter is bekend 2 AH-FLITSEN W— Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang - No. 10 Oktober 1961 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: de heren M. Barrette, J. Ph. Bartelson, A. Besterveld, A. J. Bicker, J. Boon, Mej. C. Buntsma, de heren A. Groot, A. v. d. Hazel, W. v. Maltha, F. Monsma, J. M. Overmeer, A. H. Pilger, G. A. van Rooijen, Mevr. M. v. d. Wal. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Winstdeling De invoering van een „winstde- lings"-systeem waar de kontakt- kommissie eventueel op zou willen aandringen is in ons zo arbeids intensief bedrijf moeilijk realiseer baar. Bovendien is de direktie op principiële gronden niet voor winstdeling, omdat op de bedrijfs- uitkomsten als totaal, door het personeel weinig direkte invloed kan worden uitgeoefend. Alleen voor zover er door het pro- duktiepersoneel wel invloed uitge oefend kan worden op het direkte produklieresultaat, zou de direktie het personeel hierin kunnen laten delen. De heer Eggers wijst ten slotte op de konsekwenties die zul ke eventueel te nemen maatregelen hebben op de andere bedrijven in het concernverband, doch zal de vraag van de kontaktkommïssie in elk geval in de direktievergade- ring naar voren brengen. Door één der leden van de kon- taktkommissie wordt opgemerkt, dat het argument dat ons bedrijf te arbeidsintensief zou zijn, vaak niet goed begrepen wordt, omdat ook andere arbeidsintensieve be drijven wel winstdelingssystemen zouden kennen. Overigens heeft men wel een dui delijk begrip voor de koppeling ar- beidsprestatie/loonuitkomst, waar over reeds in dit verslag is ge schreven. Jeugdvakantie maandloners De regeling die voor de weeklo- ners is ingevoerd ten aanzien van de vakantie voor beneden 18-jari- Dinsdag 5 september was het voor de heer B. Gruys een ware feestdag, wegens zijn 40-jarig dienstverband bij Albert Heijn. De jubilaris begon zijn loopbaan in de chocoladefabriek van de Fa. Franken te Koog aan de Zaan, waar hij tot zijn 16e jaar gewerkt heeft. Daarna waagde hij een kansje bij A.H. en kreeg een baan als hulp brander in de koffiebranderij op het C.M. Slechts voor één dag, want hij zag al snel, dat dit z'n hobby niet zou worden. Ergo vroeg hij overplaatsing naar de suikerwerkafdeling, waarin hij tot op heden nog met vreugde zijn werk verricht. Handwerk i Het suikerwerk gieten gebeurde toen nog met de „hand", hoewel er een gietmachine aanwezig was, doch men kon met deze niet erg opschieten. Echter moest er meer produktie komen, zodat de order kwam, toch de machine in te scha kelen. De heer Gruijs werd met deze kwestie belast, en het gelukte hem (dank zij zijn gevoel voor ma- chines) de machine het werk te laten doen, zodat veel handgiet werk verviel. Ideeën Via de ideeënbus heeft de jubilaris vele goede ideeën ingeleverd be treffende veranderingen aan de Vervolg van pagina 1 Tenslotte deelt de direktie de komst mede van de heer W. S. van Heumen en de heer A. M. Bloem, die toegevoegd zullen wor- den aan de leiding van de bakkerij. Pasfoto's Teneinde ons personeels-archief op peil te houden, resp. te bren gen, zullen ontbrekende pasfoto's voortaan aan de P.B. worden ge- gemaakt, zodat de vergoedingsre geling hiermede vervalt. Kerstgratifikatie Onder het personeel leeft de vraag of er door het bedrijf een hogere kerstgratifikatie kan worden uitgekeerd of dat op andere wijze door het ver strekken van kolengeld of het verstrekken van aardappelen, iets voor het personeel gedaan kan worden. De heer Eggers antwoordt hierop dat de Kerstgratifica tie samenhangt met het be drijfsresultaat en dat hierover op dit moment moeilijk veel gezegd kan worden. Het ziet er wel naar uit dat de kerstuitkering die in de af gelopen jaren gegeven is, ook nu gegeven zal kunnen wor den. machine, om niet alleen efficiën ter te kunnen werken, maar ook om hoger produktie te verkrijgen. Flinke beloningen vielen hem door zijn vindingrijkheid ten deel. In z'n vrije tijd beoefende de jubilaris het accordeonspel, en is hij vele jaren lid geweest van een accor deonclub. Onderscheiden De jubilaris werd ontvangen door de Raad van Bestuur, waar hij ge complimenteerd werd. Tevens ont ving hij de Koninklijke onderschei ding in het „Brons", ter ere van zijn 40-jarig jubileum. Hierna is hij gehuldigd in het O.G. Namens de Directie ontving hij uit handen van Ir. W. A. Eggers een envelop pe met inhoud en het diploma van handel en nijverheid. Verder werd hij toegesproken door de heren Hekkert, Engberts (C.C.- lid), Abbink en Overmeer; boven dien werd hem namens het perso- neelsfonds een enveloppe met in houd overhandigd; verder namens kollega's een langspeelplaat. Tot besluit ontving Mevr. Gruys van de heer Ypma een foto van haar echtgenoot tijdens zijn bezig heden. r Linksboven: een overzicht van cle I feestgangers op de gezellige avond die de jubilaris collega's en ken nissen aanbood. I Rechts boven: het drietal met een respectabel aantal dienstjaren. I V.l.n.r. de heren Schellingerhout Gruys en Bakker. Linkschef D. Abbink wenst de heer Gruys geluk. Ir. IV. A. Eggers (rechts) kijkt toe. Onder: de groepsfoto achter het O.G. gen, is nu ook voor maandloners van kracht geworden. Personeels zaken zal één en ander aan be trokkenen doorgeven. Rondvraag Een idee dat niet op de juiste wijze is behandeld en afgewerkt wordt besproken en zal alsnog door de heer Ypma aan de kom missie worden voorgelegd. De al gemene gang van zaken ten aan zien van de ideeënbus geeft geen aanleiding tot kommentaar. De regeling van de veertien da gen aaneengesloten vakantie brengt, zoals reeds vermeld, met zich mede, dat er slechts 2 snip perdagen overblijven. De C.C. vraagt de direktie de 3e Pinkster dag niet meer als verplichte snip perdag af te boeken, doch als een extra dag te geven. Aanleiding tot dit verzoek is, dat ook andere be drijven in de Zaanstreek deze dag niet aftrekken. Naar aanleiding van een vraag over de benoeming van een opvol ger van de heer M. v. Vliet deelt de heer Eggers mede, dat hij op deze vraag momenteel nog niets kan mededelen. Beslissingen in deze zullen steeds so snel moge lijk aan de kontaktkommissie wor den medegedeeld. Wel stelt hij dat bij benoemingen eerst gekeken wordt naar eigen mensen. Dit principe is door de direktie in de grondslagen voor het personeels beleid, vastgelegd. Overwerk expeditie Op een vraag of de verstrekking van brood of een warme maaltijd aan degenen die plotseling moeten overwerken beter geregeld kan worden, stelt de heer Eggers voor een regeling te laten treffen door de heren Eijben en Ypma, in over leg met de chefs. De regeling dat vóór 3 uur over- werkers moeten worden opgege ven, werd echter niet konsekwent gehandhaafd, waardoor het voor het O.G. moeilijk werken was en ook de noodzakelijke laatkomers in de verdrukking dreigden te ra ken. Herinneringen aan 40-jarïg dienst verband bij Albert Heijn N.V. Waarde kollega's, beste mensen Wat ik hier doe, had ik nooit willen wensen Ik voel me werkelijk raar Om te spreken in het openbaar Toch zal ik het niet uit willen stellen I En ga ik jullie iets van mij vertellen 40 jaar geleden, ik was nog klein Kwam ik te werken bij Albert Heijn Ik wou alles doen, niets was me te veel Zo kwam ik te werken in de meel En maar zeven en maar strijken En kon 's avonds amper uit m'n ogen kijken. Eén van mijn kollega's heette Piet Die mij liet zien, hoe je met een trechter giet Ik durf het nu nog te beweren Dat wou ik verdikkeme ook wel leren 't Was een gek gezicht, met één zo'n spuitje Het stokje op en neer, dan kwam het uit het tuitje. Zo goot ik met de hand De eerste kilo'tjes fondant. Doch die trechter, toen onmisbaar, Stond iedere dag weer voor ons klaar Haar lange dienst, waarde heren, Zal geen mens in hem waarderen. Zijn vervanger is de gietmachine Die op S.B. 4 het meeste geld moet verdienen Tientallen jaren, luister goed, Ben ik degene die dit doet Ik was al jong de juiste man Die met deze machine werken kan Wilt u meer weten van deze prestatie Vraag het aan de oude generatie. Hendrik Bakker en onze Piet Weten dat ik geweldig giet. Zij kunnen 't u direkt weerleggen Dat ze van mijn werk, nooit iets konden zeggen. Uren, dagen, maanden, jaren Werkten we samen of 't minuten waren. We kibbelden wel eens, dat is waar Maar we zitten ook wel vriendschappelijk bij elkaar. Deze Spoetnik die u hier ziet staan Komt regelrecht van de maan Daarboven vraagt men mij, sla hem stuk MET DE INHOUD: VEEL GELUK. Beheer van onroerende goederen Op één september j.l. is in onze dienst getreden mr. Th. Baljon, en wel in het directoraat Onder zoek, Bouw en Ontwikkeling. De nieuwe funktionaris krijgt tot taak het beheer van de onroeren de goederen. Hij volgt in deze funktie mr. W. K. J. van Scherpenseel op, die externe kontakten gaat onderhou den in verband met de ontwikke ling van verkoopplaatsen. Na zijn docto raal examen in Utrecht in 1953 behartigde de heer Baljon ge durende 5 jaar I bij het Centraal Sociaal Werk geversverbond vraagstukken op het terrein van de arbeids voorwaarden. Hij was ad junct-secretaris toen hij toetrad tot het Rotterdamse Beleggings consortium. In de funktie van direktie-sekretaris hield hij zich bezig met financieel-economische vraagstukken inzake beleggingen en met de publiciteit. Woensdag 20 september kwam de bewakingskern bijeen, om in 't O.G. uit te maken wie zich de beste schutter mocht noe men en een jaar lang de zor gen zou hebben over de felbe geerde wisselbeker. Deze beker was afgelopen jaar in het bezit van de heer H. van Urk (B.A.). Elke deelnemer moest 3 series maken van 5 schoten, en er werd over het algemeen goed geschoten, dus was de spanning voelbaar. Tot het moment dat de heer D. Abbink (S.B.) even langs kwam, en met recht het spreekwoord handhaafde: „Hij kwam, zag, en overwon". Want met een paar prachtseries kwam hij als eerste uit de bus met het prachtige re sultaat van 160 punten en dus wisselbeker en zilveren medaille. De heer Stens (C.F.) werd tweede met 143 punten, bronzen medaille, en derde de onttroonde bekerhou der de heer H. v. Urk met 142 punten. Jammer was het dat niet iedereen aan de uitnodiging gehoor had ge geven. Zodoende waren er nu 14 deelnemers. Ook bij het gelukschijfschieten kwam de heer Abbink op de le plaats, gevolgd door de heer Van Urk. Zo kan de winnaar terug zien op een suksesvolle avond. Om plm. 9.30 uur kon de heer A. Hogendijk, na nog enige medede lingen gedaan te hebben (komen er nader op terug) de prijzen uit reiken, die naast de wisselbeker en medailles, bestonden uit rook- werk en levensmiddelen, zodat een ieder niet met lege handen naar huis ging. aan de direktie en personeel vo bewezen attenties: bij zijn 40-jarig zakenjubileum, de heer B. Gruys; bij haar 7^2 jarig zakenjubileum mej. E. Hajema bij hun 25-jarig huwelijksfeest, de heer en mevrouw Daub-Schoone; bij hun huwelijk, de heer en mevr. Hildering-Kenter; bij zijn ziekte, de heer A. E. de Boer: bij zijn ziekte, de heer L. Hagens; bij de geboorte van hun dochter, de heer en mevrouw Spoelstra-Noll- kamper.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2