Ideeënkommissie vergadert Samenspel van specialisten Sekreta ris-zorgen Met een zucht van voldoening doet de sekretaris van de Ideeënkommissie de konvoka- ties voor de eerstvolgende ver gadering op de post, want het is hem voor de zoveelste maal weer gelukt datum en uur van de bijeenkomst vast te stellen. De moeilijkheid is namelijk, dat i de leden van de kommissie, niet allen op het Hoofdkantoor werkzaam zijn. Belangrijke afspraken door kruisen wel eens de lijn van de vastgestelde data van de ver gaderingen en in zo'n geval moet de sekretaris toch trach ten alle leden bij elkaar te J krijgen. DE IDEEËNKOMMISSIE BESTAAT uit 8 leden. Geen der leden bekleedt eenzelfde functie in ons bedrijf. Daardoor ontstaat een samenspel van specialisten dat gunstig werkt ten aanzien van de beoordeling der ingezonden ideeën. Het is al weer enige tijd geleden dat het team van filiaal Hulst onder leiding van de heer F. van Haver naar Zaandam kwam in verband met het winnen van de Zilveren Pluim. Op deze foto ziet U het team met de heren Brandsma en Valk als gast- heer bij de aanlegsteiger van de rondvaartboten in Amsterdam. Een idee moet origineel zijn, het moet aangeven hoe iets beter ge daan kan worden of met minder kosten, het kan richtlijnen aan geven die de verkoop of de pro- duktie bevorderen, enzovoort. Verder moet een idee algemeen uitvoerbaar zijn. Het komt nog vrij veel voor dat men klachten of wensen als idee inzendt. Dergelijke „ideeën" horen niet in de ideeën bus thuis! Hoe ontstaat een idee? Zeer bruikbare ideeën ontstaan dik wijls dicht bij huis. Hiermede wordt bedoeld dat men, door bij zijn dage lijks werk zijn ogen goed de kost te geven en na te denken over hoe men iets doet, plotseling op de gedachte kan komen dat het ook nog anders en beter gedaan kan worden. Zo'n gedachte werkt men uit en een idee is geboren. In het eigen, vertrouwde werk, en in Uw directe omgeving liggen de meeste kansen voor een goed idee! Ideeënbuscentrum Het is de bedoeling dat de ideeën bus filialen zich gaat aansluiten bij het Ideeënbuscentrum van het Nederlands Instituut voor Effi ciency. De taak van dit centrum is onder meer het geven van in formatie, het verstrekken van pro paganda- en voorlichtingsmate riaal, het uitwisselen van ervarin gen, het instellen van enquêtes en het voortdurend attent zijn op mo gelijkheden om de ideeënbus-ge dachte te propageren en verder gestalte te geven. Onze ideeënbus kan veel profijt trekken van al dit studiemateriaal en de ideeënbuskommissie is vast voornemens er haar voordeel mee te doen en mede daardoor de Ideeënbus Filialen op een zodanig plan te brengen, dat er méér en betere resultaten behaald kun nen worden. Een volle bus Hoe meer ideeën er uit de filialen komen, hoe prettiger het voor de kommissie is. Ideeënformulieren kunt U altijd bij het hoofdkantoor aanvragen; Uw inzending behoeft daarop niet af te stuiten en dus: HEEFT U EEN IDEE? VOOR DE DAG ERMEE! Immers, negentig proeent van de inzendingen komt uit de filialen. Deze inzendingen worden beoor deeld door de leden die uit hoofde van hun werk, in nauw kontakt met onze winkels staan. Dit geeft aan de inzenders de garantie dat hun ideeën met kennis van zaken worden behandeld. Wie hebben zitting? Wij willen deze leden graag even aan U voorstellen, en wij volgen daartoe artikel 4 van het regle ment Ideeënbus filialen op de voet. Als voorzitter fungeert de heer Kuyl; secretaris is de heer D. W. Lieuwen, die op het filialenbureau werkzaam is. Verder hebben zitting de heren L. Bouman en W. Haeser, respektieve- lijk hoofd van de Organisatie afde ling Filialen en hoofd van de organi satie Produktie bedrijven; de heer T. K. Gruijs, hoofd van de administra tiecontrole Filialen, de heer E. de Groote, werkzaam op de Verkoopaf deling, de heer J. Rozema, rayonlei der en de heer J. de Ronde, bedrijfs leider van filiaal Koog aan de Zaan. Door zijn benoeming tot Verkoop- specialist in de Divisie Amster dam zal de heer Rozema de Ideeënkommissie straks verlaten en opgevolgd worden door een kollega. Werkwijze van de kommissie Sedert enkele maanden heeft de kommissie haar werkwijze enigs zins gewijzigd. Werden voorheen Vlotter Door deze manier van werken kunnen de ideeën vlotter dan voor heen worden afgehandeld. Een andere verbetering is, dat iedere inzender bericht krijgt dat zijn idee is ontvangen. Heeft de inzender na 10 dagen nog geen bericht van ontvangst, dan moet hij reklameren, aange zien dan aangenomen kan worden dat zijn inzending in het ongerede is geraakt. Goede ideeën Ideeën die „eruit knallen" of die „steengoed" zijn, komen niet zo veel binnen. Dit behoeft niemand ervan te weerhouden een idee in te zenden. Er moet wel onder scheid worden gemaakt tussen een idee en een opmerking of een klacht. Gedurende een van de vergaderingen van de Ideeënkommissie maakte onze fotograaf deze foto. Zoals u ziet zijn hier 7 van de S leden aan- verschillende ideeën vóór behan deling in vergadering naar een specialist doorgezonden met een verzoek om advies, thans beoor deelt de kommissie alle ingezon den ideeën eerst zelf. Daarbij kan het voorkomen dat de kommissie sommige ideeën toch aan een des kundige wil voorleggen. De be treffende ideeën worden dan door gezonden en komen op de eerst volgende vergadering weer ter ta fel, voorzien van het kommentaar van de deskundige.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 6