De laatste loodjes wegen het zwaarst En dit is nu het laatste probleem Oplossing vorig probleem Oplossing INLEGVEL, behorend bij 18ejaarg. No. 9 Oktober 1961 Landelijke editie Dit is ons laatste (en tevens moeilijkste) probleem. Zeer velen hebben trouw iedere maand hun inzending naar Zaandam ge stuurd, waaraan zij meer of minder moeite hadden besteed, doch nu rest ons de taak om in deze laatste ronde een vijftal winnaars te kunnen aanwijzen. Daarom stelden wij een extra moeilijk probleem samen bestaan de uit tien vragen. De antwoor den op deze vragen kunnen alle meer of minder goed zijn en de Redaktie zal ieder antwoord met een aantal punten waarderen. De hoogste waardering per vraag is 10 en het hoogste aantal te be reiken punten is dus 100. Voor iedere vraag hebben wij reeds vier oplossingen gegeven. U behoeft slechts op de in te zenden bon aan te geven welke oplossing goed is. A, B, C of D. De inzender die het hoogste aan tal punten behaalt en alle vorige inzendingen goed heeft beant woord, ontvangt dan de hoofdprijs en zo vervolgens. De standaard woorden -j- standaard-waardering gaven wij tevoren in een verzegel de enveloppe ter bewaring aan onze directeur Mr. Dr. P. E. J. Bomli, die bij de beoordeling van de in zendingen aanwezig zal zijn. De prijzen herhalen wij nog eens: le prijs Televisietoestel of radio- grammof oonkombi natie waarde 750. 2e prijs komplete bromfiets waarde 400. 3e prijs komplete fiets waarde 200. 4e prijs Fototoestel waarde 75. 5e prijs Fototoestel waarde 40. 1. Wie was Machiavelli A. Beroemd schilder B. Beroemd componist C. Grondlegger van een staatkundige leer D. Beroemd sterrenkundige 2. Waarom is het gemakkelijker om getallen te vormen met Arabische cijfers dan met Ro meinse cijfers? A. Romeinse cijfers zijn ouderwets B. Wij zijn gewend aan Arabische cijfers C. Ik ken geen Arabische cijfers D. Arabische cijfers kennen een nul 3. Schabrakdier is een A. Vos B. Hyena C. Versierd paardedek D. Zadelkleed 4. Predestinatie betekent A. Beschikking B. Bestemdheid C. Voorbeschikking D. Schikking Het kaasprobleem was inderdaad pittig. Toch waren er gelukkig vele inzendingen waarvan er zelfs 12 per expresse werden ont vangen, om toch vooral op tijd te zijn 1. Frankrijk 2. Italië 3. Zwitserland 4. Denemarken 5. Zwitserland 6. Denemarken 7. Italië 8. Zwitserland 9. Noorwegen 10. Nederland 11. Engeland 12. Zwitserland 13. Zwitserland 14. Nederland 15. Nederland De grote bewerkingen zijn: 1. Ontromen 2. Stremmen 3. Snijden 4. Persen 5. Pekelen 6. Rijpen Enkele combinaties: 1. Kaas met roggebrood 2. Kaas met macaroni 3. Kaas met beschuit 4. Kaas met champignons 5. Kaas met leverworst Prijs Na loting werd de tussenprijs toege kend aan mej. M. A. Weverink uit filiaal 627, Deventer. Proficiat. Het bedrag a f 15 zal per postwissel aan U worden overgemaakt. 5. Prikneus is een A. Afrikaanse plant B. Dier met spitse neus C. Knolgewas D. Sierplant 6. De componist van 't Hongaar se volkslied „Yesten aldd mega Maguart" heette A. Oginski B. Sjebek C. Jenko D. Erkel 7. Hier staan vier beweringen. Drie er van zijn niet waar. Een is waar. Welke? A. Alcohol droogt de haren uit B. Aftreksel van Panama hout levert een goed haarwasmiddel C. Olie is goed voor droog haar D. Haardrogen met een elektrische haardroger is beter dan drogen in de zon 8. Rijn- en Moezelwijnen behoren bij een bepaalde temperatuur te worden bewaard, b.v. A. 8° C B. 15° C C. 4° C D. 11° C 9. De nobelprijs voor natuurkun de werd in 1936 uitgereikt aan een geleerde uit A. Engeland B. Argentinië C. Oostenrijk D. Nederland 10. Het zondagsrijverbod voor dieselauto's werd in 1956 van kracht op A. 19 oktober 1956 B. 9 december 1956 C. 12 oktober 1956 D. 29 september 1956 Naam Filiaal Vraag Letter In te vullen door Redaktie punten punten punten punten punten punten punten punten punten Insturen vóór 25 oktober 1961.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 5