Aardappelen, (ruit, citrus in 80 filialen In november start de nieuwe divisie Utrecht Filiaalflitsen van her en der „Oosterbeek" kreeg nieuw gezicht Assortimentsuitbreiding tooi* een aantal Z.lt.'s Pluspluim voor Koog aan de Zaan Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 18e Jaargang No. 9 - Oktober 1961 In Memoriam SAH002000221 Flitsen Lancelijk oktober 1961 IN MEMORIAM Op 22 september j.l. is te Am sterdam overleden de heer J. SANOU in de leeftijd van 48 jaar. De overledene was sinds 9 april 1932 aan het bedrijf verbonden en heeft achtereenvolgens de filialen Mariniersplein en Kat tenburgerplein te Amsterdam beheerd. Ongeveer 4 jaar geleden nood zaakte zijn ziekte hem zijn funktie neer te leggen, naar ieder hoopte slechts voor tij delijk. Helaas heeft hij ondanks de beste medische hulp, het ziekbed niet meer verlaten. Onze deelneming gaat uit naar zijn echtgenote en zoon, voor wie zijn heen gaan een zwaar verlies betekent. De begrafenis heeft plaats ge vonden te Amsterdam op 27 september j.l. Op 5 oktober j.l. is te Hilver sum na een kort ziekbed over leden de heer H. J. SPRUIJT in de leeftijd van 24 jaar. De overledene was op 1 decem ber 1960 als reserve-chauffeur in onze dienst getreden, en na korte tijd in filiaal Gijsbrecht van Amstelstraat geplaatst om opgeleid te worden tot bedrijfs leider. Zijn overlijden kwam voor ie dereen volkomen onverwacht, 's Maandags tevoren was hij ziek naar huis gegaan, maar niemand was zich de ernst van zijn toestand bewust. Donderdags werd hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hij in de avond van diezelfde dag nog overleed. Zijn overlijden heeft diepe in druk gemaakt bij iedereen van het bedrijf, die hem kende en de laatste eer, hem op 10 ok tober j.l. bewezen, is hiervan een uiting geweest. Worden in nagenoeg alle A.H.-filialen reeds citrusfruit en bana nen verkocht, de laatste wijziging in het Vestigingsbesluit Levens middelen maakt het mogelijk ook in kruideniersbedrijven ver pakt fruit en verpakte aardappelen in de sortering te nemen Gesteund door de positieve erva ringen, die met deze artikelen werden opgedaan in ZB's met een groenteafdeling de GZB's werd besloten in een aantal zelf bedieningszaken een speciale af deling te creëren voor de verkoop vau aardappelen, fruit en eitrus- produkten. Hiertoe werden 80 ZB's uitgekozen, uit Westelijk en Mid den Nederland en uit W.-Brabant. Dat men zich beperken moest tot deze zaken, vindt zijn oorzaak in het feit, dat rekening moest wor den gehouden met de transport capaciteit van Albert Heijn's Groothandel inRotterdam, die zorg moet dragen voor regelma tige bevoorrading van steeds verse artikelen. Assortiment Waar dit te realiseren was, werd in het filiaal 2 meter schapruimte gereserveerd voor de verkoop van aardappelen verpakt in een net per eenheid van 5 kg twee soorten handappelen en stoofpe ren voorlopig verpakt in een polyzak pers- en handsinaasap pelen verpakt in een netje, ver koop voor een eenheids-guldenprijs grapefruits en citroenen, welke los en per stuk verkocht zullen worden en bananen, verkrijg baar in alle gewenste aantallen en omwikkeld met cellotape. Teneinde in de toekomst eveneens de zeer kwetsbare en meerdere variëteiten handappelen te kunnen verkopen zal een speciale verpak king geïntroduceerd worden. Technische voorbereidingen De Bouwafdeling ontwierp in overleg met de afdeling Inkoop inventaris verkoopbakken, die een prachtige display-mogelijkheid bieden, en welke volledig zijn aan gepast aan de diverse types gon dola's. De ceelameafdeling dacht een systeem van bepcijzing uit, waarbij het voor de bedrijfsleider mogelijk is om iede re dag zelf nieuwe prijzen aan te brengen. Het probleem is hier n.l. dal deze prijzen van dag tot dag va riëren, nadat prijswijzigingen onmo gelijk door Zaandam kunnen worden bijgehouden. Instruktiemiddag Teneinde de be drijfsleiders meer vertrouwd te maken met deze ten dele nieuwe produk- ten in hun as sortiment, wer den in Rotter dam bij Albert Heijn's Groot handel enige in- struktiemïdda- gen georgani seerd. De gasten wer den van het station afge haald met een bus, die, om bij voorbaat de mo gelijkheid van vergissing uit te sluiten, was getooid met stroken van de OK prijzen-ak- tie. Deze bijzonder geanimeerde in- struktiemiddagen vingen aan met een rondleiding door de aangren zende veiling en de Groothandel, waar o.m. 4 gloednieuwe verpak kingsmachines voor sinaasappelen zorgen dat de groot opgezette ver koop kan worden bijgehouden. Daarna werd een display getoond van de betreffende produkten in de verkoopbakken en volgde een uiteenzetting omtrent de dagbe- prijzingen. Eveneens werd de tech nische behandeling van fruit en aardappelen doorgenomen. Aan het eind van de middag werd als prettig aandenken aan dit ge slaagde instruktieprogramma een geschdnkverpakking met appelen Hier ziet U een modelopstelling aardappelen, fruit en citrus, zoals deze in vele filialen is doorge voerd. Op de parkeerplaats achter het hoofdkantoor poseerde het team van filiaal Koog aan de Zaan en de heren C. Govers en A. B. Fienig voor de fotograaf. Uit Zuid-Airika ontving ons filiaal Nieuwe Bin nenweg te Rotterdam een brief van Mevrouw C. M. Brandenburg- Klijn, waarin ze onder andere schreef, dat ze nog altijd ons blad Aller-Hande ontving en er „baie" van geniet. Ze heeft blijkbaar Albert Heijn nog niet kunnen ver geten. Aangevuld met de onvolprezen papierpot was er voldoende bij el kaar om in Amsterdam eens ge zellig de bloemetjes buiten te zet ten. Na een diner in restaurant For mosa ging men naar de revue ,,'t Staat in de Sterren". „Al met al een zeer geslaagd Uitje", schreef ons Mej. van de Berg. Klontje suiker Gehele of gedeeltelijke en sinaasappelen aangeboden. Door het grote enthousiasme, dat door de vele medewerkers werd be toond bij de voorbereidingen van de verkoop van aardappelen, fruit en citrusvruchten, welke op 4 ok tober j.l. is gestart, zal ook deze assortimentsuitbreiding zeker suc cesvol worden. overname van de inhoud 1 van dit blad alleen na i 1 toestemming van Albert j§ 1 Heijn N.V. ^llltllllllllllllllllllllllllllllliilllllllliliillliillliilliiiiiiiillllliiillF Onze koffieconsulente, Mej. Strou- cken, geeft meestal aan kinderen, die met hun moeder in de winkel komen, een klontje suiker inplaats van een kopje koffie. Zo gebeurde het onlangs dat ze aan enkele meisjes die met een dame het fi liaal binnenkwamen een klontje gaf met de woorden: „Wil jij ook een klontje?" Hoewel ze wel wat gewend is, keek ze enigszins onthutst toen het laatste meisje antwoordde: „Neen, geeft U mij maar een kop je koffie, want mijn MAN zegt ook altijd: Die koffie van Albert Heijn is toch zo lekker". Zo zie je maar weer dat het altijd uitkijken is geblazen. Met ingang van 13 november a.s. zal de derde divisie van start gaan. Het kantoor wordt gevestigd in Utrecht. De heer L. M. de Haas, tot dusverre verkoopleider in Amsterdam, zal de nieuwe divisie gaan leiden. De nieuwe divisie zal voorlopig de 59 filialen, nu nog ondergebracht in de rayons 10 en 11, omvatten. Geografisch uitgedrukt: het Oos telijk deel van Zuid-Holland, het Gooi, de provincie Utrecht en het Noordwesten van Gelderland. In de staf van de heer De Haas worden opgenomen de heren: J. H. W. Auf dem Brinke (ver koopleider), P. J. W. Kerkhof (personeelschef), H. Roosenbeek organisatie-spe cialist). N. v. d. Brink (kontroleur), J. G. v. d. Linden (kontroleur) en C. M. Zondag (kontroleur). Als secretaresse zal Mej. G. Klei- stra, die op 30 oktober in onze dienst treedt, aan de heer De Haas worden toegevoegd. Uit de oprichting van deze divisie vloeien tevens de volgende muta ties voort. De heer J. Rozema volgt als ver koopleider in Amsterdam de heer De Haas op. Rayon Noord-Holland boven het IJ wordt overgenomen door de heer B. F. Talsma, die in de loop van 1960 in onze dienst trad en grondig op zijn taak is voorbereid. De heer W. J. de Jong, die tot nu toe rayon 11 onder zich had, neemt rayon 12 (Oost- en Zuid-Gelder land en Zuid-Overijssel) over van de heer J. W. Noortman. Deze gaat zich inwerken in de Super- mart-problematiek. De heer J. G. C. Léon heeft zijn werkzaamheden als A.C. in rayon 8 (West-Brabant en Zeeland) in middels overgedragen aan de heer A. v. d. Aa en neemt op zijn beurt de A.C.-funktie over van de heer P. J. W. Kerkhof in rayon 5 (kuststreek vanaf Noordzee-ka- naal tot Voorburg). De heer H. J. Kölker tenslotte is benoemd tot kontroleur in de divi sie Amsterdam in de vakature, die ontstaat door de overplaatsing van de heer N. v. d. Brink. Pluspluim Tweemaal achtereen wist de SM j te Zaandam de Pluspluim van hun groep in de wacht te slepen. Filiaal 659 Oosterbeek onder leiding van de heer B. H. van Tiel werd op 24 aug. j.l. als Z.B. heropend. Deze foto werd op één van de dagen na de opening genomen door mevrouw E. de Leeuw-Gerritsen te Oosterbeek.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 1