Redding veel grote gezinnen rtikel Muziekkorps op de woelige baren Hoe „werkt" de kinderbijslagwet? Programma P.V.: klinkende namen, vele evenementen Bridge GEHUWD Vissen Ni euw a eier koek en Visserijfeesten in Breskens AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang - No. 9 September 1961 Verantwoordelijk eindredakteur: J. PH. IJPMA, personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: J. Ph. Bartelson, A. Besterveld. J. Boon, J. Breeschoten, G. Hartsuiker, A. v. d. Hazel en G. A. van Rooijen. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Industrie, Zaandam. Vroeger betekende elke gezinsuitbreiding een extra zorgenrim- peltje op het voorhoofd van het ,hoofd van het gezin'; tegen woordig zijn de zorgen om een nieuwe wereldburger(es) toch wel minder. De redding van veel, vooral grote gezinnen wordt veroorzaakt door de kinderbijslagwet. Door deze wet krijgen werkne mers kinderbijslag in de vorm van geld. Onder de kinderbij slagwet vallen over het alge meen alle werknemers, die on der de ziektewet vallen, tevens zij, wier loon meer dan 8.000 per jaar bedraagt en bemannin gen van zeeschepen. Huisper soneel valt niet onder de kin derbijslagwet. Voor wie? Voor elk van zijn kinderen of pleegkinderen beneden de 16 jaar heeft de verzekerde recht op kin derbijslag. Ook een ongehuwde moeder maakt hier aanspraak op. Wanneer een kind onderwijs volgt of een opleiding voor een beroep ontvangt, dan ligt de leeftijds grens bij de 27ste verjaardag, in dien het onderhoud van het kind voor een groot deel ten koste van de verzekerde geschiedt. Ook voor invalide kinderen van 16 t/m 26 jaar heeft men recht op kinderbijslag. Met invalide kinde ren worden kinderen bedoeld, die tengevolge van ziekte of gebreken vermoedelijk het eerstkomende jaar minder dan een derde van het normale loon voor hun leeftijd kunnen verdienen door het ver richten van arbeid. ZOALS U AL ELDERS in onze krant heeft kunnen lezen, heb ben wij weer het programma voor onze personeelsleden, aangesloten bij de P.V., klaar. Het is naar onze mening een zeer gevarieerd programma en wij vertrouwen dan ook, dat een ieder zich met onze ,,elck wat wils" keuze eens kan zijn. Het seizoen wordt begonnen met een ,,cabaret"avond op 7 oktober a s. Wij hebben Johnny Kraaykamp gevraagd U gezellig bezig te houden, voorts ziet U o.a. de Niberco Brothers, Ge rard van Krevelen en meer be kende figuren op het toneel. Occult Hoeveel De kinderbijslag bedraagt voor het le kind f 0,75 per dag. voor het 2c en 3e kind f 0.82 per dag per kind. voor het 4e en 5e kind f 1,11 per dag per kind en voor de volgende kinde ren f 1,25 per dag per kind. De kin derbijslag wordt uitgekeerd over de dagen waarop de werknemer heeft gewerkt of zijn vastgesteld loon heeft ontvangen en over de dagen, ge durende welke hij uitkering ingevolge de ongevallenwet, ziektewet of de werkloosheidswet heeft ontvangen. Een werknemer die voor het eerst aanspraak maakt op kinderbijslag begint met het indienen van een aanvraag voor kinderbijslaglijsten bij de bedrijfsvereniging. Een for- mej. R. Draaijer (W.K.) met de heer H. de Waart, de heer L. Zeevat (C.M.) met mej. J. Jansen; de heer L. J. A. S. Kloos (P.Z.) met mej. G. E. van Ruiten. mej. R. Vischer (afd. be stellingen) met de heer J. van Kuik. de heer P. Brinkkemper (boekhoudafd.) met mej. T. Nelis. mej. I. Bakker (boekhoud afd.) met de heer H. Kra mer. mej. B. Winter (kantine H.K.) met de heer A. muiier hiervoor is bij de afdeling Personeelszaken te verkrijgen. Onze bedrijfsvereniging „Detam" „werkt" voor vaste werknemers zonder zgn. kwartaalkinderbijslag- lijsten. De loonkaarten van de werknemers dienen als zodanig. Een prettige bijzonderheid hierbij is, dat ons bedrijf onmiddellijk na afloop van een kwartaal aan onze vaste personeelsleden de kinder bijslag uitbetaald. Premie De premie wordt door de werkge ver betaald voor elke werknemer, die onder de kinderbijslagwet valt. Deze premie bedraagt 4,9 van het loon. (maximumloon 22. per dag), vermeerderd met een opslag van administratiekosten. Het zijn de Bedrijfsverenigingen, waarvan wij het doel en de samen stelling reeds eerder in de A.H.- Flitsen uiteengezet hebben, die voor de uitvoering van deze wet zorgdragen. Tegen bepaalde beslissingen van de bedrijfsvereniging kan men zich be roepen bij de Raad van Beroep bin nen het rayon waar men woont. Hoger beroep dient bij de Centrale Raad van Beroep te worden inge steld. Ook hieromtrent kan de af deling Personeelszaken u adviseren indien u in dergelijke omstandigheden zou komen te verkeren. Bent u het met ons eens, als wij stellen dat de kinderbijslagwet hoort tot die wetten waar wij trots op en dankbaar voor mogen zijn? De 28ste oktober, om er een beet je vaart in te zetten voor jong en oud, een goede dansavond. De „Beale Street Seven" staan er borg voor dat u een prettige avond met goede muziek voorge schoteld krijgt. Houdt u van „occulte verschijnse len", hypnotiseren, blik in de toe komst, dit alles wordt u op 25 no vember gebracht door Jack Chan- du, die velen wel elke zaterdag (via Veronica) zullen beluisteren. Op 6 december onze jaarvergade ring. Heeft u wensen, klachten of dergelijke betreffende onze pro gramma's of de gang van zaken of heeft u goede ideeën: kom er Wij geloven van niet. Alleen ho pen wij dat wij niemand behoeven teleur te stellen, omdat onze zaal te klein zou kunnen zijn. Exotische kleurenfilm Het nieuwe jaar beginnen wij met een goede toneelavond, die door de Flierefluiters zal worden ver zorgd. Op 14 februari volgt een kleurenfilm van Lode van Gent met explicatie, getiteld „tussen wilde dieren en vulkanen." Een prachtige avond en niet alleen voor de fijnproevers, want u zult er beslist geen spijt van hebben als u hiernaar komt kijken. Ons Muziekkorps geeft ons weer I zijn beste kunnen te horen en te genieten op 17 februari. Er wordt reeds druk gerepeteerd! Gekostumeerd De carnavalsavond van 1961 was een groots succs. We doen het nu eens gecostumeerd. Wij vertellen u dit nu reeds, opdat u tijdig uw costuum kunt maken, althans kij ken naar goede ideeën hiervoor. Met het begin van de lente „21 maart" gaan wij horen of het deze op de woensdag n» St. Nïcolaa* zom=r "Weer of geen weer" wordt. Bert Garthoff komt u dan vertellen hoe zijn programma's tot stand komen en hij doet dit op een prima wijze. Maandag 4 september 1961 werd het startschot gelost voor het nieuwe bridge-seizoen. We heb ben getracht, de voorwaarden te scheppen voor vele bijzonder ge zellige bridge-avondjes. Voorwaarde is echter, dat ieder zich voorneemt trouw .elke maan dagavond present te zijn en slechts in zeer bijzondere gevallen minstens 1 dag van te voren be richt van verhindering te geven aan de heer A. v. d. Hazel (toe stel 412). Voorlopig hebben we 14 paren in gedeeld, maar wij zouden het erg plezierig vinden, wanneer wij straks nog enkele nieuwe leden welkom mogen heten. Om onze leden vertrouwd te maken met het spelen in viertallen hebben wij 8 avonden gereserveerd voor deze wedstrijden. Er zullen verder 20 paren-wedstrijden gespeeld wor den, 4 wedstrijden tegen andere clubs, een jubileum-drive, een St.. Nicolaas-drive, een Kerstdrive en een Paasdrive. Op de sluitings-avond zullen prij zen uitgereikt worden voor: a. het beste paar, b. het beste viertal, terwijl bijzondere prestaties nog in een apart puntenklassement verwerkt zullen worden. A propos, wist u, dat de Bridgeclub op 11 september a.s. 10 jaar bestaat? De wedstrijden worden gespeeld in het nieuwe zaaltje van het vertrouw de O.G. (altijd half acht beginnen en wij wensen u nu reeds een spor- toe mee voor de dag. Kicuavond Ons volgende programmapunt is de kienavond, op 20 december. Moeten wij deze nog aanbevelen? Grootse show tief gezellig bridge-seizoi veel sukses! De vis houdt zich nog steeds goed op de vlakte, of, liever gezegd, de vis laat zich niet goed vangen. In de Baarsklasse toonde J. Scho- Als slot brengen wij een grootse lenaar een knaap van 39 cm., show met het gezelschap van Jan waarmee hij maandprijswinnaar aan directie en personeel voor de bewezen attenties: bij de geboorte van hun dochter, de heer en mevrouw J. Groen- Pierson. bij hun 25-jarig huwelijksfeest, de heer en mevr. de Vries-Schmit Jongbloed: bij zijn 12/2-jarig zakenjuibileum, de heer J. Broek; bij de geboorte van hun dochter, de heer en mevr. van Kooten- Thoniszen; bij de geboorte van hun zoon, de heer en mevr. Visser-Kat; bij hun ziekte, de heren G. Hoek en P. Tolstra; bij hun huwelijk, de heer en mevr. Kloos-van Ruiten; bij het overlijden van de heer K. Bets, weduwe en familie Bets. Blaaser, op 31 maart 1962 en met deze avond besluiten wij ons sei zoen. Het wil niet zeggen, dat er tus sentijds nog geen „kleine" activi teiten komen of zijn. Wij hebben een grote vereniging en het be stuur staat open voor elk uïtvoer- I baar en goed idee. werd, en tevens voorlopig de grootste heeft. In de Brasem-klasse toonde gep. J. de Jong een vis van 51,2 cm. waarmee hij maandprijswinnaar werd. De grootste staat echter op naam van gep. de Bruyne, die een vis van 53 cm toonde. Vissers, u hebt nog tijd tot 21 september! In de proef bakkerij, waar de heer C. v. d. Ley de scepter zwaait, is het afgelopen jaar in nauwe samenwerking met de produktie, de nieuwe eierkoek ontwikkeld. Vele proeven zijn genomen om tot een goed verkoopbaar en houdbaar artikel te komen. Ook is op het laboratorium veel Een bijzonderheid is dat de koe- werk besteed aan het zoeken naar ken niet het bekende ronde model een geschikt verpakkingsmateri aal, zodat de houdbaarheid ver antwoord is. hebben, maar eivormig zijn. Tot nu toe blijkt dit artikel een succes te zijn. Op zaterdag 12 augustus stond 's morgens om kwart over vijf de bus al gereed voor de rit naar Breskens. Hier en daar in de Zaan stonden de muzikanten reeds te wachten op de bus. Ook van de kant van Oostzaan was een bus bezig met hier en daar de muzikanten op te pikken. Om zes uur was het vertrek van het O.G. Met 3 bussen en de vrachtauto werd de tocht aan vaard. Wij reden over Sloterdijk naar de autoweg naar Den Haag en Rotterdam en verder naar de eerste aanlegplaats in Seppe tus sen Roosendaal en Bergen op Zoom. Hier stond om half negen de koffie al klaar en dat smaakte best. Na een half uur werd weer verder gereden naar Bergen op Zoom en Zeeland. Bij Middelburg gekomen was daar een flinke verkeersop stopping maar via een achterdeur tje kwamen we toch op tijd bij de pont in Vlissingen, een prachtige boot waar zeker honderd auto's op gaan. Na de overtocht, het was inmiddels twaalf uur geworden, liepen wij naar het restaurant de Milliano waar ons door het Vis serij-comité een koffietafel werd aangeboden. We lieten het ons best smaken. Toen weer in de bussen naar Bres kens. Daar aangekomen maakten wij de intocht mee van de Visse rij-Koningin. Daarna werd alles Koopman. mej. G. Slinger (S.B.) met ingescheept op de Breskense vloot de heer J. Leurink. en ging het de zee op. Dit was voor ons, landrotten, een van de hoogtepunten van de dag. De scheepjes dansten flink op en neer. Na de terugkomst was het opstellen voor het bloemencorso. Deze startte om 4 uur en duurde tot 6 uur. Elk straatje werd be zocht. Na afloop weer naar de bussen en naar restaurant de Mil liano waar we heerlijk dineerden en uitrustten. Daarna weer naar Breskens. Hier werd door de drumband een rondje gelopen en vervolgens geshowd. Om 10 uur vond de taptoe plaats op een veld midden in Breskens. Duizenden mensen stonden aan de kant om dit te beluisteren. Na afloop vlug in de bussen om de laatste pont nog te halen. Het was prachtig weer en een genoe gen om daar boven op het dek te kijken naar het land met de vuur toren en zijn vele lichtjes. Om 12 uur waren wij in Vlissingen en om half twee weer in Seppe voor een kop koffie. Daarna vertrok ken wij vlug naar het Zaantje. Om 5 uur was ongeveer iedereen thuis. Wij waren dus 24 uur in de weer geweest. Maar het was toch een leuke dag. De haan ziet trots neer op wat onze bakkers van de produkten van zijn vrouw (en!) fabriceren.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2