In La Courtine mogen sou venirwinkels niet klagen Geslaagden LA COURTINE 40 jaar in dienst 2 AH-FLITSEN was Hoesvroulu oef Emm'n Laatst bezocht een groep huis vrouwen uit Emmen de produktie- bedrijven. Onder hen bevond zich een dame uit Groningen, die in haar dialect-taal haar dank als volgt op papier zette: Meneer, Wie 'ebbm 'n moeie middag in joen fabriek ad, en wie 'ebbm 'n haile boel zein en daor 'ebbm wie 'n haile boel leert. Ik bin klant bie Albert Heijn en dat bevalt mie best. De vriendelijke groet'n van de hoesvroulu oet Emm'n. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang - No. 8 - Landelijke editie - September 1961 Verantwoordelijk eindredakteur F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redaktie J. Lieffering D. W. Lieuwen J. J. M. v. d. Meer H. van Petten K. Romp J. C. Voskamp H. J. J. van Zijl Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Industrie, Zaandam. In- en externe betrekkingen Filialenbureau Personeelszaken Verkoop Personeelszaken Filialenbureau Inkoop Inventaris Brief van A.H.-er, nu dpi. kpl., uit Frankrijk VAN DE HEER J. van Manen, die voor zijn diensttijd in het rayon Utrecht in één van onze filialen werkte, ontvingen wij een verslag over zijn reis naar La Courtine. Zoals bekend wor den in dit Franse plaatsje iedere zomer grote oefeningen gehou den door onderdelen van onze Koninklijke Landmacht. Grote reis Op zaterdag 29 juli begon onze grote reis naar Frankrijk. Reeds vele dagen zijn wij druk ge weest om alles in orde te ma ken. Vier dagen lang zou de tocht duren met overnachting in tentenkampen. Dit is iets wat een nederlandse soldaat niet iedere dag meemaakt. Het is een prachtige reis gewor den met schitterend weer. Het eerste gedeelte van de reis ging van Deventer naar Oirschot waar wij het weekend hebben doorge bracht. Er werden sportwedstrij den georganiseerd, er was film en al met al hebben wij er ons wel Vele café's Voorts zijn er verschillende canti- nes waar gelegenheid bestaat tot een gezellig babbeltje en het leg gen van een kaartje. Voor wie dit nog niet voldoende is rest altijd het dorpje La Courtine zelf nog. Het is een gezellig plaatsje met zeer veel cafe's die dan ook een goede tijd doormaken. Ook de sou venirwinkels hebben niet te kla gen. Jammer, dat alles zo ontzet tend duur is. Over het soldij wordt niet gespro ken, een extra toelage van 1, uur reveille, in de wagens en de grote reis naar Frankrijk begon. Een kilometer lange kolonne kruipt door het Franse landschap op een tijdschema dat klinkt als een klok. 's Woensdags om onge veer half vier kwamen we in La Courtine aan. Veel rust krijg je dan niet. Wagens moeten uitgela den worden, legerplaats inrichten één volledige nachtrust en dan... oefening te velde. Zware oefeningen Wat de oefeningen betreft, die vallen echt niet mee. Het wordt dan ook gespeeld onder oorlogs omstandigheden, met een mini mum aan slaap, voedsel en ont spanning. Ook loop je nog kans dat je krijgsgevangene gemaakt wordt met alle konsekwenties van dien. De sfeer, het teamwerk en de eenheid komen dan volledig tot uiting. De voldoening is dan ook groot bij terugkomst in het kamp, na een geslaagde oefening. Hier is dan gelegenheid te over voor ont spanning. Iedere avond worden er nl. filmvoorstellingen georgani seerd door de Dienst Welzijnszorg. In de weekends zijn er cabarets die door Nederlandse T.V.- en ra dio artisten verzorgd worden. per dag is heel wat voor een sol daat. En als U weet dat onze Franse collega's vijfmaal minder verdienen dan wij, zal het U wel duidelijk zijn dat wij hierover niet klagen. Gaarne zegt de redacktie van A.H. Flitsen de heer J. van Manen dank voor zijn verslag. Wij wensen hem nog een prettige verdere diensttijd toe en tot ziens. Voor de onlangs gehouden examens zijn de navolgende personen geslaagd. Gaarne willen wij hen van harte met dit resultaat feliciteren. Vakkennis Filiaal 48 de heer J. M. G. Beris 73 de heer L. M. Heyboer 86 de heer H. S. v. Heteren 99 de heer L. J. Pieterse 165 de heer M. C. M. Jonkers 180 de heer J. Maljers 211 de heer A. H. P. Jurgens 225 de heer F. Kerseboom 291 de heer K. E. Clomp 341 de heer G. A. Bakker 352 de heer E. A. Clomp 513 de heer H. Zandstra 515 de heer J. F. A. v. Zuilen 534 de heer H. A. de Vogel 557 de heer N. Koning 560 de heer A. W. Jansen 571 de heer L. Schuuring 596 de heer P. J. W. Hoogendoorn 656 de heer M. Raven 703 de heer A. A. Alting 706 de heer H. J. v. Dort 709 de heer N. J. Constant Handelskennis Filiaal 19 de heer J. J. Jansen 106 de heer F. Jurgens 126 de heer G. H. Verploeg 134 de heer E. G. Faasse 171 de heer J. A. Keyzers 177 mejuffrouw H. J. Bouvé 181 de heer J. Parlevliet 216 de heer R. Bulthuis 274 de heer B. Zeedijk 352 de heer E. A. Clomp 529 de heer A. A. v. Noordenyburg 553 de heer H. Schatorjé 556 de heer D. Serphos 557 de heer A. J. Klinkenberg 561 de heer F. Omvlee 588 de heer P. H. Snel 597 de heer J. L.' v. Ostaay 613 de heer N. Bezema 642 de heer J. Bizot 653 de heer M. M. J. v. d. Lubbe 701 mejuffrouw L. Mooi 701 de heer G. Docters v. Leeuwen 706 de heer C. H. Meyer 707 de heer T. de Borst 707 de heer A. C. L. Mulder Huishoudelijke artikelen Filiaal 702 de heer N. Braun Tabak Filiaal 701 de heer N. v. d. Berg prettig, dat wil ik wel even zeggen. Vooral niet als je tochten van Wagenin- gen uit door de Betuwe maakt. Of helemaal om de Rijn heen bij Arnhem. Het ijs zat tegen het plafond aan de binnenkant van de wagen of op de voorruit. Ik stak mijn hoofd dan maar door een zij- raampje om nog wat van de weg te zien. En dat over die slingerende dijken. Soms spie gelglad van de vorst. Maar toch als U vroeg „zou je het nog eens over willen doen" dan zei ik „nou en of". De laatste jaren J. S trump el werkt nu al weer enige tijd in Hilversum. Het Gooi kan hij toch nooit vergeten. De Hilversumse filialen helpt hij keer op keer. Als U zou vragen „Jan, waar zit je vanmorgen?", dan krijgt U te horen: „voor half elf in de Langestraat en erna tot de middag in de Havenstraat". Auto rijden en met mensen in kontakt komen is zijn grote hobby. Dag A.H.! Onze zaak vanzelfsprekend óók. Zelfs meer dan dat. De inwoners van Hilversum en de daar omheen liggende dorpen komen dikwijls alleen maar met A.H. in kontakt via Strumpel. Als hij door de week of in het vrije week-end met zijn vrouw een tochtje maakt hoort hij alsmaar: „Dag Albert Heijn!" Zo zie je maar weer! Rust? Niet nodig! De heer Strumpel kijkt weer naar buiten. Hij zegt niets en kijkt naar de gravende bull-dozer. Plotseling zegt hij vrolijk: „In rust heb ik nog niets geen zin. Daar vind ik geen tijd voor! Het is net als met die machine daar, die heeft ook nog wel een tijdje werk." Loco-burgemeester Mr. F. C. Vorstman speldt de jubilaris de Eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons, op de revers. Vervolg van pag. 1 keuken. Het was een groot glas cognac-groc. Toen ik een paar slokjes had genomen voelde ik dat het veel te pittig voor me was. Ik moest nog rijden en ten einde raad gooide ik het maar in de gootsteen. Juist op dat moment echter kwam mevrouw weer bin nen. Zij glimlachte, maar zei niets tegen me. Niet voor Jan! Ik heb mijnheer toen naar Apeldoorn gebracht en nergens over gesproken. Na een paar dagen was ik het hele voorval vergeten. Later gingen mijn heer Albert en ik eens in een hotel een kop koffie drinken. Toevallig was daar juist een kennis van hem, die ons een borreltje wilde aanbieden. Maar vóórdat ik kon antwoorden sprak mijnheer Albert: „Aan Jan be hoef je niets te geven; die gooit het toch maar in de gootsteen"Tja, ver geten deed mijnheer Albert nooit wat. En alles kwam hij altijd aan de weet! Bijna nooit ziek; geen ongelukken Of ik wel eens ziek ben geweest? Nee bijna nooit. Alhoewel ik daar wel eens een gekke beurt mee heb gemaakt. Ik was namelijk net drie weken bij A.H. of ik werd ziek. Drie weken even lang als mijn diensttijd moest ik thuisblijven. Wat vond ik dat erg. Nadat ik er drieëndertig jaar van verschoond gebleven was ben ik weer niet lekker geweest. Van mij zeiden ze altijd: „Strum pel ziek, dat wil wat zeggen!" Bij mij gaat op „nooit ziek en geen ongelukken". Ik ben eens een keer door de achteras van mijn wagen gegaan, maar dal- mag toch geen naam hebben hè? Lange, barre tochten Na die drie jaar bij mijnheer Al- bert werd ik chauffeur op een be stelwagen in het Gooi. En dat ben ik nu nog. Het is prettig werk en je ziet nog eens wat. Ik heb daar lange tochten gemaakt, 's Mor gens om zeven uur met de bestel lingen op stap en 's avonds ook met de winterdag om een uur of elf thuis. In die tijd reed ik meestal een Chevrolet zonder kachel, dat Enorme kolonne 's Maandags 's morgens om vijf 24-6-61 Pouline dochter van A. M. Kriek-v. Oorschot, fi liaal 619 4-7-61 Fransje, zoon van W. P. Ditmar-Stenbert, bedrijfs leider van filiaal 139 7-7-61 Nancy, dochter van L. Fehling-van Vliet, be drijfsleider van filiaal 252 10-7-61 Frits, zoon van M. Stey- vers-Geers, Etaleur 13-7-61 Anja, dochter van J, Hen- sen-Tuk, bedrijfsleider van filiaal 59 22-7-61 Gerda, dochter van J. Tuithof-Steenmetz, 1 drijfsleider van filiaal 640 25-7-61 Cora, dochter van M. J. v. Ham-de Visser, filiaal 706 8-8-61 André, zoon van A. H. M. v. Haren-Zegwald, fi liaal 82 6-8-61 Renate, dochter van W. Peeters-Ruyten, bedrijfs leider van filiaal 240 Op 20 juli jl. herdacht de heer J. J. Admiraal, bedrijfsleider van ons filiaal te Scheveningen, het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst van ons bedrijf trad. De officiële jubileumfoto van de heer Strumpel en zijn naaste familieleden, alsmede de heren Heijn, D. A. ter Wee en J. H. W. auf dem Brinke.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2