pittoreske stadjes „Wat is alles veranderd" Bartelson bezoekt De Beemster zal een openbaring voor U zijn Wjj heten wetkom Door een historierijk land met veel Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor -j~eestciqenc{a 4 AH-FLITSEN Zo zijn er in de afgelopen maand weer heel wat blijde berichten te melden. Wij beginnen dan met de heer L. J. A. S. Kloos, die in on dertrouw is gegaan. De bruid, me juffrouw G. E. van Ruiten was werkzaam op het hoofdkantoor. Wij willen dan ook bruid en brui degom van harte feliciteren met dit feestelijk gebeuren. De heer D. Hildering (KB) wilde niet achterblijven en stapte ook met zijn bruid naar de ambtenaar om zijn voornemen bekend te ma ken. Wij hopen dat ook dit bruids paar veel gezondheid mag ont vangen. Nog heel prettige dagen toegewenst temidden van Uw fa milie! Bij de heer A. Miltenburg werd een zoon, Gerard, geboren. Onze felicitatie deden wij toekomen met een enveloppe en een zak eieren. Ook bij de familie Gruys (Lab.) werd een zoon, Hans, geboren; onze felicitatie ging ook per en veloppe, vergezeld van het be kende versterkende middel. Wij willen deze ouders hartelijk feliciteren en de dames een spoe dig en algeheel herstel toewensen. Mejuffrouw T. Groothuesheitkamp (V.A.) is nog ziek en wij hopen Truus dat de gezondheid weer spoedig terug mag keren en dat je weer gauw de arbeid zal mogen hervatten. Het gaat gelukkig al weer wat beter, dus houd goede moed. Op 21 augustus viert de heer J. Broek (V.A.) zijn 12V2-jarig za- kenjubileum en wij hopen, dat U nog vele jaren met vreugde uw arbeid zal mogen doen in de beste gezondheid. Op 21 juli heb ben wij afscheid genomen van de heer J. Ypelaan (K.B.). Wij gelo ven wel dat U een mooi slot hebt gehad van uw 5-jarige arbeid bij ons bedrijf. Wij wensen U een welverdiende rust toe. De heer J. J. Keune Sr. (C.F.) is in het huwelijk getreden; wij ho pen, dat het een gelukkige ver bintenis mag worden met veel ge zondheid. Onze ziekenlijst is gelukkig niet zo groot. De heer R. Speets (C.M.) is na zijn operatie weer in de huiselijke kring teruggekeerd. De heer M. J. B. Bergh (C.M.) is ook wegens ziekte thuis. De heer G. Hoek uit de K.B. is weer aan het werk gegaan. De heer B. W. van Kooten uit de K.B. moest ook worden opgenomen, maar wij hopen, dat hij weer spoedig beter mag zijn. want ook zijn vrouw moet voor enkele dagen worden opgenomen. I De heer C. Velthuis (Exp.) ligt ook in het ziekenhuis voor een on derzoek; wij hopen dat alles een i gunstig verloop mag hebben. Me- i vrouw Ch. E. Clerc-Ofman (S.B.) moet nog steeds rust houden met I haar been. De heer De Boer (K.B.) gaat gelukkig langzaam vooruit, hopende dat alles spoedig voorbij zal zijn. De heer T. Kop (C.F.) is nog niet geheel de oude, maar is nu voor verder herstel in Bakkum. De heer C. de Grooth (Exp.) is ook al lange tijd ziek. Mejuffrouw H. Hilken (S.B.) mag nu al weer wat langer op, dus laten wij ho- j pen, dat ook dit spoedig weer beter mag worden. Nu ga ik snel eindigen, want onze bromfietsen staan gereed voor een mooie tocht naar Noord-Brabant, waar wij enkele dagen hopen door te brengen met mooi weer. AL WOONT U OOK in Oude Pekela, Alook, Soestdijk of bij geval in Ter neuzen: U bent er mee op de hoogte! Neder/and is een waterland. Ofschoon U misschien de laatste tijd wel eens de indruk kunt krijgen, dal daar verandering in begint te komen. Sinds enige tijd telt ons mooie and de Wieringermeer, de N O. Polder en Oost Flevo-land Vrij recente voorbeelden van hoe wij Nederlanders .water in land omzetten." Laatst is in de landelijke editie van AH - Flitsen nevenstaand artikel verschenen over de Beemster. Er wordt door dit fraaie deel van Noord-Holland een tocht beschre- ven die voor onze lezerskring zeker interessant is. Nu denkt U waarschijnlijk direkt aan de immer voortschrijdende techniek der laatste jaren. En neerlands beroemde drooglegger kijk, dat hoeft nu nèt niet. Onze en architekt Leeghwater. voorouders wisten hun binnenzee-Als U nu eerdaags over de lom- tje óók wei in te polderen of ge-merrijke wegen in deze droogleg- heel droog te malen. ging fietst, bromt of eventueel wandelt moet U er eens aan den- Geen dagtrip ken, dat voor een kleine twee mil- Als U nog op vakantie moet gaan j joen guldens in ongeveer drie jaar en deze tijd speciaal wil benutten tijd en met uiterst primitieve tech- voor het maken van korte dag-1 nische hulpmiddelen iets werd ge- trips. kunnen wij U geen beter en presteerd, dat in onze 20e eeuw prettiger raad geven als deze: een kan wedijveren met de opzet van dag de Beemster in! het grootse Delta-plan. Schitterend gelegen tussen de I fn 161,2 kree& ?e eenvoudige mo- driehoek Hoorn, Purmerend en I lenmaker uit de Rijp loon voor Alkmaar vindt U een streek, werken want na veel tegenslag kon hq land schenken aan de Staat der Nederlanden. „Land", zo schreef hij eens, „zo vruchtbaar, I dat het met geen pen te beschrij- ven is". In bijna elke plaats vindt U de nodige rust en een overvloed aan bezienswaardigheden. Als U in Purmerend van start gaat, rijdt U regelrecht Z.O. Beemster in, waar U tijdens de warme zomer dagen een frisse duik kunt nemen in het schitterend gelegen open luchtzwembad „De Wilgenhoek". Een extra verfrissing na het koele bad gebruikt U dan natuurlijk in Midden Beemster, alwaar U op de Rijperweg, vlak na het kruis punt links, een buste van de gro te „Beemsterpionier" kunt aan treffen. Wouter Sluis. De man van de ver beterde kaasbereiding, een betere bemaling van de Beemster en ont dekker van het brongas. Een gas, dat nóg in vele woningen het licht laat branden. Na dit oponthoud gaat U door dit wijdse land naar het dorpje De j Rijp. Een uiterst landelijk gelegen I plaatsje waar U beslist de fraaie Ned. Herv. Kerk van Hendrick de Keyser met zijn 24 stemmig gebrandschilderde ramen uit 1661 moet bewonderen. En dat niet al leen! Voorts vindt U nog een pit toresk 17e eeuws Raadhuis van Leeghwater. Het „Waagje" van dit dorpje kunt U niet voorbijrijden. Het is letter- j lijk en figuurlijk nummer 1 van het plaatsje. Vanachter de ramen van het hotel ,,'t Stadhuis van Amsterdam" heeft U een schilder- achtig uitzicht op het haventje, een oude ophaalbrug en de smalle j dorpsstraat. Een haast middel- eeuwse rust treft U aan. Na De Rijp zult U bijna onge merkt Graft binnenrijden. Oók voorzien van een oud waaggebouw uit 1613. Als U beide schitterende bouwwerkjes goed hebt bekeken, komt ook U tot de konklusie, dat Leeghwater op architektonisch gebied een woordje wist mee te spreken. Stoppen Even benoorden Graft ligt Noord einde. Als U daar door heen trekt betekent dat stoppen voor U. Te- Mevr. N. Bouwmeester- Hoogland S.B. Hr. J. de Jong O.D. Me], H. Moorman C.F. Hr. J. Belier S.K.B. f Hr. J. N. Verver P.M. I Mevr. M. C. S. Both- Wijnmalen Tel.centr. Hr. J. H. Daudt C.M. Hr. J. F. Bleeker Mag. 1 I Mej. M. v. d. BurghS.B. Hr. L. Brouwers Emb. Mej. M. M. Mars K.B. Mevr. v. d. Kaar-Geugjes O.G. Mevr. C. Regeling- van Saane K.B. Mej. J. Moinat C.F. Mevr. Na. Cairo Sadhoeram C.F. Mevr. A. Koenen-Koenen C.F. Hr. Ch. de Ridder Emb. Hr. J. Mulder Loonadm. Hr. E. Harkema Boekhoud afd. Hr. P. Dado Factuurafd. Hr. B. J. J. Scholten Factuurafd. Hr. P. C. H. Jonkergauw, Inkoop adm. Hr. J. Kleppe Reclame t Hr. Th. Sixma, instructeur slager Hr. A. C. van V/leringen. Pil. Bureau Hr. R. Koopman Planning Hr. J. Stiemer Factuurafd. Wafer - molen - koeien. Stemmingsbeeld in de jachthaven van Akersloot. waarvan U bepaald niet na één ««Het Deutzen Hol je dag al kunt zeggen: „Nu heb ik Een andere bezienswaardigheid is het wel gezien". En dat is dan j wel „het Deutzen Hofje", alwaar onze bedoeling, want zó rap raakt j enkele Kamers ingericht en gewijd U niet uitgekeken in het land van zijn aan de bekende beemsterling Een vrolijke plaat i Gepensioneerden in de produktiebedrijven ,,T EUK OM HET weer eens ge- pensioneerden op woensdag 12 juli zien te hebben, maar wat is I j.l. maakten door ons bedrijf, alles veranderdDit was een van j 59 oudgedienden waren 's middags de meest gehoorde opmerkingen na om 2 uur present in het Ontspan- afloop van de excursie, die de ge- ^ingsgebonw. vaar de heer f. Ph. Y p m a hen van harte welkom heette. Hart opgehaald Na een kopje thee en de groepsfoto ging de groep in vier delen de produktiebedrijven in, waar de gas ten hun hart weer eens ophaalden bij het zien van de omgeving waar ze zo lang enkelen bijna 50 jaar hadden gewerkt. Om half vijf kwam het vitale gezel schap in het filmzaaltje terug. Er werd koffie gedronken en nagekaart. Men was weer helemaal thuis. Kleurenfilm Tot slot van de geslaagde dag werd de kleurenfilm gedraaid, die van het laatste 4-daagse Pinksterkamp in Lunteren was gemaakt. De heer H. Middelbeek maakte zich tot tolk van de aanwezigen door hartelijk te danken voor de prettige de gepensioneerden. middag. meer als U van het water houdt. U kunt bij „Broeders Hoeve", ge legen aan de rechter kant van de enige dorpsweg, in een rondvaart bootje stappen om het o zo water rijke gebied met zijn vele water vogels te gaan verkennen in de „Eilandspolder". Voelt U meer voor een zeiltochtje, dan nemen wij U ergens anders mee naar toe. Akersloot is dan de aangewezen plaats. Vanuit Noord einde richting Westgrafdijk rijdt U over een lange en bochtige dijk met aan weerskanten onvergete lijke vergezichten, naar het pontje van Akersloot. Nadat U het Noordhollandskanaal bent overgestoken kunt U om U te verpozen het beste links af gaan. Daar vindt U de ideaal ge legen jachthaven Akersloot. Een gezellig terrasje aan de haven van het Alkmaardermeer bij het even zo gezellige zitje met muziek in het restaurant ,,'t Kombuis". Alkmaardermeer Kunt U zeilen, maak dan een tocht over het Alkmaardermeer. Een van neerlands meest natuur lijke meren. Een jaarlijks evene ment is wel de „Alkmaardermeer- week" in de 2e helft van augustus. Ofschooh U nu niet bepaald juist in die tijd daar behoeft te zijn om naar het gracieuze zeilen te kun nen kijken. Even buiten Akersloot in de rich ting Uitgeest ziet U aan de lin kerkant de oude watermolen „De Zien" van de droogmaling. Omdat onder de Beemster nog een prach tig plaatsje ligt, leiden wij U dwars door Uitgeest, Krommenie en Wormerveer heen, om Wormer en Jisp te gaan bezoeken. Het zijn twee verbijsterende plaatsjes in het Noordhollandse landschap. Wormer niet alleen bekend om zijn beroemde gat doch ook rijk aan historie. Wanneer U aan het eind van de Dorpsstraat linksaf gaat, vertoont de smalle weg aan de rechterkant talloze bruggetjes, die toegang geven tot de wonin gen. Een tafereeltje dat lijkt op het Overijselse Giethoorn. Aan het einde van die weg moet U of U wil of niet, rechts af. Jisp is dan Uw laatste pleisterplaats van die dag. U wordt nog één maal met Leeghwater gekonfron- teerd in de vorm van een kleinood van een raadhuisje. Een opvallen de bijzonderheid is nog dat er met de beide kleine beeldjes op de ge vel van dit Waaggebouw iets aan de hand is. Links prijkt een Vrou we Justitia zonder blinddoek en rechts een vrij zeldzaam voorko mend beeld van „de Vruchtbruid". Als U over de Wijde Wormer weer naar Purmerend rijdt heeft U een reis gemaakt door een historisch gebied van de provincie Noordhol land. En als U er dan nog even bij stil staat, dat dit gebied eens een onafzienbare watervlakte was, dan houdt dat voor U in, dat U minstens evenveel te vertellen kunt hebben tijdens het „vakantie- nakeuvelen" als Uw vrienden met misschien een buitenlandse reis achter de rug. 12'7-jarig zakenjubileum: 1-9: J. Kisjes (Afd. Bestell.). 1-9: ir. H. Glazenburg (raad van bestuur). 40-jarig zakenjubileum: 5-9: B. Gruys (SB IV). 121/2 -jarig huwelijksfeest 24-8: T. K. Gruys (fil. adm. con- tr.). 25-jarig huwelijksfeest: 15-8: H. de Vries (corresp. afd.). 26-8: W. J. Coppee (retourafd.). 4-9: W. F. Daub (O.D.). 10-9: A. Terlouw (adm. contr.).

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4