Cel 435 Op limonadeafdeling is heel waf veranderd Muizen en gouden ringen in lege flessen De heer B. Vinke 25 jaar bij muziekkorps Kwaliteitsnylon, laag in prijs AH-FLITSEN 3 mwoordi De dames Ali Vreeken (I.) en Ali Bakker doen de flessen limonade in dozen. Wist u, geachte lezer, dat er bij A.H. een kamertje is waar de j politie stoute, onwillige en on- deugende personen voor kortere j of langere tijd kan opsluiten? Nee, wist u dat niet I Nou, wij eigenlijk ook niet, maar j op de nieuwe telefoonlijst kunt u I onder de letter O vinden: Cel 435. Gezellig. Als we nu een week de „Bak" in gaan kunnen we toch nog met het O.G. bellen voor een bakje koffie Op 15 juli j.l. deed onze brandweer mee aan de selectiewedstrijden in Woerden. Het resultaat was tamelijk teleurstellend, nl. de 8e plaats. Op de repetitieavond van 14 juli j.l. heeft de muziekvereniging haar lid de heer B. Vinke gehul digd in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap. De heer Vinke, die tamboer van de drumband is, kreeg van zijn broer en voorzitter de heer E. Vinke lof toegezwaaid. De jubila ris staat bekend als een goed lid, waarop nooit tevergeefs een be roep wordt gedaan. De waarderende woorden gingen vergezeld van een platenbon. Het sukses van het korps en de drumband op 24 juni j.l., toen 3 eerste prijzen werden behaald, werd nog eens uit en te na be sproken. Dirigent C. Kat en tamboer-maitre T. van Unen kregen veel waarde ring voor het uitstekende con cours-resultaat. O.m. van ir. W. A. Eggers, die tevens luisterde naar de bandopnamen die van de concoursnummers waren ge maakt. aan directie en personeel voor de bewezen attenties: na het overlijden van haar echt genoot, mevr. de wed. J. C. Bets van Aken; bij zijn 40-jarig zakenjubileum, de heer J. Cobelens; bij hun 12l/2-jarig zakenjubileum, de hr. G. Beunder en G. Bloem- sma: bij de geboorte van hun zoon. de heer en mevrouw Gruys; bij de geboorte van hun zoon, de heer en mevrouw Wijngaard- Degenhardt; bij zijn ziekte, de heer W. Kleij; bij hun huwelijk, de heer J. Keune en echtgenote. en nagespoeld de machine verla ten hebben, worden zij nog aan een nauwkeurige kontrole onder worpen en geschouwd doordat zij langs een helder verlicht vlak lo- pgn. Iedere niet schone fles kan op deze manier direkt worden ont dekt en verwijderd. Gouden ringen Dit naschouwen is wel een heel voorname bezigheid, als men bedenkt, dat er allerlei vreemde zaken in de flessen kunnen achterblijven. Wat denkt U bijvoorbeeld van mui zen, torren, kevers en zelfs gouden ringen; ja heus, deze en nog veel meer vreemde za ken worden soms in de fles sen aangetroffen. Hoe dan ook, U kunt er van verzekerd zijn, dat alle flessen welke de produktiebedrijven vol verla ten, grondig schoon en gezui verd zijn. Pijpleiding Laten wij nu eens nagaan wat er zo komt kijken alvorens de gevul de flessen geëtiketteerd en ver pakt de afdeling verlaten. De si roop, benodigd voor de fabrikage wordt geleverd door de SB 4, waar men suiker verwei'kt tot een glad de massa; deze massa wordt via een pijpleiding naar de massa ketels vervoerd en in de z.g. li monadekamer (dit is het gebouw tje op het dak van de LF), nog van de nodige ingrediënten voor zien. Hier worden dus de essences toegevoegd welke nodig zijn om een prima produkt te verkrijgen. Het gehele mengsel komt hierna in de vulketels welke in direkte verbindng stiaan met de automa tische vulmachine. WAT EEN VERSCHIL, wat een veranderingen!, hoorden wij uit vele monden klinken, toen de gepensioneerden nog even gezellig nakaartten in het O.G. na een rondgang door de produktiebedrijven. Automatisch De heer R. de Fez Pombrol, van Spaanse nationaliteit, bij de flessenspoelmachine. 19-7Gerardus Adrianus Anto- nius, zoon van A. Milten burg (K.B.) 30-7: Jolanda, dochter van M. Groen (C.F.). „Jolie Madame" sinds mei in Supermarts M ET DE KREET: „Er is een nieuwe nylon in Nederland", werd I in mei van dit jaar in een aantal A.H. Supermarts „Jolie Madame" geïntroduceerd en lanceerde Albert Heijn onder deze elegante benaming in een suggestieve verpakking van zwart en goud deze zeer modieuze kous. Evenals in de Verenigde Staten, waar reeds 25 van de totale kousenomzet voor rekening van de Supermarts komt, was ook hier de start een éclatant suc ces. Niet in de laatste plaats doordat, in samenwerking met één der grootste kousenfabrikanten een kwaliteitsnylon werd gebracht, waarvan de prijs aanzienlijk be neden het normale niveau ligt. Standaard Teneinde de klant het voor zelf bediening vereiste inzicht te ge ven in de diverse types, maten en kleuren, werd een standaard ont worpen, waarin de nylons zeer sy stematisch gerangschikt zijn en de gewenste kous in een oogopslag te vinden is, hetzij een avond nylon, een wandelkous of wel een laddervrye nylon. De twee eerstgenoemde types zijn verkrijgbaar met en zonder naad; voor het gehele assortiment is er keuze in de kleuren „mokka" en „portofino" en zijn de maten 9, 91/2, 10, 10 f2 en 11 verkrygbaar. Laddervrij De laddervrije nylon wordt „pin point" genoemd, een technische benaming voor deze kous, die door de fabrikant zelf reeds bij het pu bliek geïntroduceerd werd, door dat hij deze term bezigde in een onlangs gehouden televisiepraat je over de kousenfabrikage. Midden op het wandelpad van de Scheveningse Pier staat in sierlijke neonletters de naam Albert Heijn. Het speciale van deze opvallende lichtreclame is, dat hij aan beide zijden van de Pier is aangebracht. Of men nu vanaf de Scheveningse havenhoofden de Pier ziet of van de noordkant van de boulevard, in beide gevallen valt de lichtreclame op. Drie modekleuren Aan de kleuren „mokka" en „por tofino", specifieke modekleuren voor dit jaar, is sinds kort een derde nuance toegevoegd onder de naam „safranette". Deze nylon is van lichtere kleur dan de twee eerstgenoemde en is speciaal voor deze zomer geïntroduceerd. In de standaard gaat nu „safranette" de plaats innemen van „mokka", ter wijl deze laatste in een apart rek je zal worden gebracht. Ook deze jongste aanwinst is verkrijgbaar met en zonder naad in de reeds genoemde maten. Van de kwaliteit van de nylons kan de klant zich vergewissen, doordat het rek zodanig is ge construeerd, dat hiel en boord van ieder type duidelijk zichtbaar zijn in de hand genomen kunnen wor den. Omzetten in nylons waren reeds dicht na de start zodanig, dat van een volledig sukses gesproken kon worden. De hoge verwachtingen t.a.v. de omzet van dit nieuwe ar tikel werden niet alleen bewaar heid, maar verre overtroffen, zo dat ook deze loot aan de boom van het A.H. sortiment bewezen heeft grote groeikracht te bezitten. Neem nu eens de limonade afdeling, waar men zo'n jaar of 20 geleden nog flessen schoon stond te maken in een grote houten kuip met water, waar de jampotjes met borsteltjes en pijpenwissers werden gereinigd, alvorens weer met de hand te worden gevuld; wat een ver- Maria de Fez Godinez zet de capsules op de flessen. Als men nu de limonadeafdeling binnenstapt, staan daar de 2 auto matische flessenspoelmachines. Al zijn de flessen nog zo vuil, na één wasbeurt in de spoelmachine ko men zij er glashelder weer uit. SOOO flessen pei* 11111* De grootste en nieuwste machine, die een kapaeiteit heeft van on geveer 3.000 flessen per uur, wordt hoofdzakelijk gebruikt voor het wassen van de wijnflessen, ter wijl de andere geheel ten dienste staat van de limonadeflessen. Nadat de flessen schoongewassen De vulmachine, een 'n beetje vreemd aandoend en van veel pijpjes voorzien apparaat, zorgt er. al draaiende voor, dat in iedere fles de juiste hoeveelheid gespoten wordt, waarna de gevulde fles weer geheel automatisch de machine verlaat en zich via een transportbaan naar de etiketteer- en dopmachine beweegt. De etiketteermachine plakt, of liever gezegd slaat, nu het etiket op de fles en zo bereikt een goed gevulde en keurig uitziende fles limonade het einddoel, de verpak king in de doos. Hele toer Door de grote vraag naar de A.H.- limonade is het voor het wakkere groepje werkers een hele toer om aan de vraag te kunnen voldoen, want een produktie van ongeveer 16.000 flessen per dag blijkt vaak niet voldoende te zijn en moet er dus nog wel eens een uurtje bij- gepookt worden, terwijl de ruimte waar gewerkt wordt om flinke, uitbreiding vraagt. Het is daarom een grote prestatie te noemen dat men tot op heden aan de filialen datgene kan leve ren waar om gevraagd wordt, wat ook weer een bewijs is van goede samenwerking en teamgeest die op de limonadeafdeling heerst.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3