Utrechtse filialen hielden puzzelrit K' S.M. Haarlem nam node afscheid van bedrijfsleider Joustra Danle Zeven AH'ers in de avondvierdaagse Mooi weer, leuk parcours, kersen en zadelpijn Na de fietstocht was het een dubbel feest om in de schaduwrijke tuin heerlijke pannekoeken te veroberen. rUK MAM, HIER hang/ een sleutel. Die is waarschijnlijk voor liezen had en ook alle controle- dat kastje, waar die dreg in zit. Dat moeten wij onthouden, j P°sten had &evonden. it d De tweede prijs werd in de wacht want misschien wordt daar straks naar gevraagd. Tonny Bos (zoontje] gesleept d£orJ het team mejuf- van bedrijfsleider Bos van filiaal Handels/raat te Utrecht), elf jaar, school op dat moment raak. Want inderdaad: deze vraag werd gesteld aan het einde van de puzzelrit die door de heer J. Daamen enkele weken geleden was georganiseerd voor het personeel van de filialen ir. Utrecht en omgeving. Het was precies half drie toen het echtpaar Zijlstra het sein ont ving met de opdracht en een ge sloten enveloppe als eerste paar te starten. Met regelmatige tus senpozen van drie minuten gin gen daarna de overige dames en heren (totaal 32) van start om te proberen deze rit, zonder veel strafpunten op te lopen, uit te rijden. Niet gemakkelijk Bij de eerste controlepost, (de heer Van Zeelst) kwamen wij al spoedig tot de ontdekking, dat het echt niet zo gemakkelijk was, deze rit foutloos te rijden. De tweede post, de heer Reymerink, werd wel door de meesten gevon den, maar in de meest vreemde volgorde. Nummer 9 kwam hier b.v. eerder aan dan nummer 1 (het pas ge trouwde echtpaar Zijlstra). Dat was natuurlijk vreemd, maar aan de andere kant toch ook weer niet zo verwonderlijk, want ja wat doe je als het zonnetje lekker schijnt en je ziet een heerlijk plekje langs de weg? Het echtpaar Zijlstra bij een controlepunt. iu ^iewsi Fil. 241 Mej. H. M. de Jong 1-6 272 Res. chef J. R. Jelluma 1-6 645 Bed. C. G. Hermans 1-6 608 Mej. C. H. Broeke 1-6 639 Bed. H. Dijkman 1-6 517 Mej. E. T. J. Dekker 1-6 558 Bed. J. v. d. Kamp 1-6 37 Mej. T. Vroege 1-6 612 Mevr. W. W. D. Kw aast eniet-Hol 1-6 82 Bed. B. Peters 1-6 518 Bed. G. A. de Rond 3-6 547 Mej. G. M. v. d. Veen 4-6 534 Bed. H. A. de Vogel 8-6 58 Mej. B. J. Vroege 8-6 621 Mej. D. Bosman 8-6 703 Mej. J. C. G. Eerens 8-6 522 Mej. T. A. Kanis 15-6 531 Mej. A. J. Borg 15.6 504 Mej. D. M. M. Janssens 15-6 608 Mej. J. de Pagter 15-6 510 Mej. M. J. J. Montie 15-6 564 Bed. R. Mculendijks 15-6 570 Mej. W. E. v. d. Hert 22-6 637 Mej. N. M. C. Jagerman 22-6 501 Mej. Th. Noorlander 22-6 227 Bed. J. Boone 22-6 650 Mej. A. F. M. van Lieshout 22-6 701 Mevr. S. de Jong-Mallee 24-6 637 Mej. A. P. v. d. Berg 29-6 156 Mej. J. L. C. Maes 29-6 656 Mej. C. A. W. Gerritsen 29-6 601 Ass. chef J. P. M. Seelen 29-6 frouw Peek- de heer Lagard (70 strafpunten) en de derde prijs met 1 punt verschil nl. 71 straf- punten door het koppel mejuf- frouw Schaap-de heer Soetens. Veel kersen Vóór de prijsuitreiking, werden wij eerst nog getrakteerd op een heerlijke pannckoek, die vooral na zo'n rit in goede aarde viel. Het was een fijne middag met een uitgezocht weertje, prachtig natuurschoon en... een overvloed aan kersen. Hulde voor het initiatief van de organisator, die veel voorberei dend werk heeft moeten verrich ten, maar wij hopen dat hij het de volgende keer wat gemakke lijker zal maken voor de deel nemers. De eerste-prijs-winnaars. Opzet? De heer Bos had zich bij een heerlijk plekje opgesteld met de A.H.-vlag en verschillende ver frissingen. Jammer genoeg kon den de meeste deelnemers hem echter niet vinden. (Was dit met opzet Ook de heer van Dijk bij de vierde controlepost kon de drukte best aan. Er kwamen wel veel mensen bij hem langs, maar niet diegenen, die hij moest heb ben. Zadelpijn Uiteindelijk kwam ieder toch bij de finish, maar velen met ge opende enveloppe waar het adres in stond met gevolg dat er de nodige strafpunten uitgereikt moesten worden. Aan de finish v/aren er ook enige klachten over zadelpijn, iets wat de vraag naar talkpoeder sterk deed oplopen. Wat daar verder aan toegevoegd werd zullen wij maar buiten be schouwing laten. Overigens werden de strafpunten met royale hoeveelheden uitge strooid. Het beste werden de da mes Versteeg en Langbos be deeld, (235 strafpunten) maar daar kregen zij dan ook een heer lijke grote lolly voor. Dank zij Tonny De eerste prijs bleek gewonnen te zijn door het koppel mevrouw Bos en haar zoontje Tonny, die het laagste aantal strafpunten had den opgelopen nl. 45. Volgens mevrouw Bos was dit succes te danken aan haar zoontje, daar hij de opdrachten zeer goed ge- Tijdens het diner memoreerde de heer Joustra nog even de 2 jaar die hij hier had doorgebracht. „Ik trof hier destijds een geest aan, die mij niet lag", zei de heer Joustra. Goede ploeg Mevrouw Joustra kreeg bloemen en haar man een schilderij. Evenals andere jaren was Albert Heijn ook dit jaar door maar liefst zeven personeelsleden vertegen woordigd op de Avondvierdaagse te Gouda. Onder bijzonder gunsti ge weersomstandigheden hebben ze na werktijd 4 x 15 km. onder de schoenen weggelopen en geno ten van de prachtige natuur. De blaren lieten het afweten, zodat ze alle zeven de tocht tot een goed einde hebben gebracht. Fees telijk werden de deelnemers op de laatste avond met muziek en bloemen ingehaald. Het was alle maal zo prachtig, schreef ons verkoper J. Bergs ma, dat wij nu reeds uitkijken naar de vierdaagse van 1962. Het afscheid van de heer J. Jou stra als bedrijfsleider van S.M. Haarlem werd gevierd in verband met zijn vertrek naar de nieuwe S.M. te Amstelveen met een klin kende feestavond in Restaurant Brinkman te Haarlem. Tijdens het borreluurtje dal aan een groots diner voorafging, be zong de conferencier de schei dende bedrijfsleider en sommige personeelsleden op een zeer gees tige manier. Toen bediende Swaab nog eens te horen had gekregen dat hij niet altijd „verstokt vrijgezel" zou kunnen blijven, de heer Pieterse zijn strijdkreet „Kom van het dak af" (als de meisjes tussen de middag in de zon zitten) op ko mische wijze belicht zag en de heer Wijnrox nog eens met zijn „Jazzbeaf" (muziek op de vlees- warenafdelingin het ootje ge nomen was zat de stemming er al direkt in. Langs deze weg wil de heer J. Aarten, bedrijfsleider van filiaai Doorn, mede namens zijn vrouw hartelijk dank brengen voor de vele blijken van belangstelling, die hij bij zijn 25-jarig zakenjubileum heeft ontvangen. Midden op het wandelpad van de Scheveningse Pier staat in sierlijke neonletters de naam Albert Heijn. Het speciale van deze opvallende lichtreclame is, dat hij aan beide zijden van de Pier is aangebracht Of men nu vanaf de Scheveningse havenhoofden de Pier ziet of van de noordkant van de boulevard, in beide gevallen valt de lichtreclame op. „Als wij nu nog eens boven naar de vloer van het magazijn kijken dan zien wij hiervan nog een overblijfsel nl. een gele streep. Dat was de scheiding tussen ma- i gazijn en vleeswarenafdeling. j Wie over de streep kwam kreeg de galg. Dat alles is nu gelukkig voorbij. We hebben een goede ploeg overgehouden zoals het een goed team betaamd. Dat kan ik 1 niet alleen, dat hebben we samen gedaan. Ik hoop dat mijn opvol ger de heer v. d. Berg op dezelf de manier op jullie kan rekenen." Geschenken Vervolgens boden de heer Wijn rox en mejuffrouw Valent de heer en mevrouw Joustra een pracht schilderij en bloemen aan namens het personeel. De lieer Wijnrox zei o.m.: „Wy hadden allen graag mee gewild naar Am stelveen, mijnheer Joustra, maar dat kan nu eenmaal niet." De heer Pieterse (chef magazijn) die in Amstelveen ass. bedrijfs leider wordt, kreeg een grote kist sigaren aangeboden. De heren Oranje en Brandsma voerden daarna het woord. De heer Oranje legde nog eens de nadruk op het team-work, ter wijl de heer Brandsma op de hem bekende (prettige) wijze de heer Joustra nog eens vergeleek met een voerman. „Als ik zo na dit diner eens om me heen kijk", zei de heer Brandsma „en ik zie de naar binnen gewerkte hoeveelhe den (links meer dan rechts) dan kan ik niet zeggen dat het eten naar karton smaakte." (Het geld voor deze avond kwam grotendeels uit de papierpot). Op de schouders „Mijnheer Joustra ik zou u eigen lijk met een goede voerman willen vergelijken. U houdt de leidsels in handen. Een rukje links, rechts en soms is het nodig deze strak aan te trekken, doch wat er ook gebeurt en hoe de wagen ook slingert (en dat doet hij, zei va der Trom) de leidsman valt niet van de bok. Ik geloof mijnheer Joustra, dat dat mede kan door de steun die u achter u weet nl. mevrouw Jou stra. Ondanks alle moeilijkheden is het toch steeds weer uw vrouw waarbij u zich na het werk ge lukkig kunt voelen. Wij hopen dat U in Amstelveen een zelfde goede ploeg zult kun nen vormen." De rest van de avond werd ge vuld met zang. muziek en een dansje verzorgd door het trio van Aken. Enige personeelsleden moerden de klucht „Bobbeltje" ten tonele en toen de heer en me vrouw Joustra op de schouders werden geheven had de klok al twaalf geslagen. Een leuke her innering bleef achter. Het was gezellig en goed!

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3