ra Prestatieverkopersfeest Ongevallenverzekering niFgfi mm Verkoop rolfilms Weer nieuwe AH-iroef Doetinchem had geslaagde trip 2 AH-FLITSEN "m. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang No. 7 Landelijke editie Juli 1961 Verantwoordelijk eindredakteur F. BRANDSMA, personeelschef filialen Redaktie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen D. W. Lieuwen Filialenbureau J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken H. van Petten Verkoop K. Romp Personeelszaken J. C. Voskamp Filialenbureau H. J. J. van Zijl Inkoopinventaris Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliclié's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. A H. IS ENIGE WEKEN gele- den gestart met de verkoop van rolfilms in een aantal Super- marts en badplaatsen. De prijzen van deze films liggen ongeveer 30 lager dan die van andere gerenommeerde merken, n.l. f 1,25 voor een tweetal soorten films van het populaire ,,6 bij 9"-formaat en 3,25 voor een kleinbeeldfilm. heer J(anos) Balogh. Hij werkt pas een jaar in ons bedrijf. Tot volle tevredenheid, zoals hij zelf zegt. Een mooi bedrijf en prettige superieuren, die hem er bij helpen zich thuis te voelen in dit voor hem vreemde land. Ook z'n vrouw en 11-jai'ige zoon voelen zich hier best thuis, aldus de heer Balogh, „Hoe vond U deze dag?" vroegen wij hem. „Geweldig", was zijn een voudig kommentaar. En verder... „A.H. doet veel goeds voor het personeel". Op 12 juni j.l. herdacht de heer D. Korzilins het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst van ons bedrijf trad. Er was op deze dag zeer veel belangstelling. De jubilaris werd onderscheiden met de medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver. Toeristenplaatsen Bij de keuze van de verkoop punten van dit nieuwe product is vooral rekening gehouden met plaatsen waar in de zomer maanden de meeste toeristen zullen komen. In de Supermarts is bovendien gelegenheid de rolfilms voor ontwikkelen en afdrukken in te leveren. Grootste vraag De mogelijkheid voor de verkoop van rolfilms in AH-winkels werd onlangs verkregen door een wijziging in het vestigingsbesluit. Voorlopig mogen ■r echter alleen zwart] wit-rol films 'erkocht worden. Daartoe importeert AH de franse film „ASPAN", die kwalitatief even best is als de alom bekende merken. Er zijn geen snelle (24°din) of langzame (17°din) rolfilms in de sortering genomen, doch een 19° din rolfilm. Naar deze gradering is de grootste vraag en bovendien is deze film onder vrijwel alle om standigheden zeer goed bruikbaar. Hier ziet n het moment waarop in één van de Supermarts het eerste colfilmpje in ontvangst wordt genomen om het te laten ontwikkelen en afdrukken. Links op de foto staan de drie soorten rolfilms, die in de verkoop zijn genomen, uitgestald. Drie soorten In de verkoop zijn 3 soorten ge nomen, die in 98 van alle ka mera's te gebruiken zijn. 1. Rolfilm nr. 120, die geschikt is voor het bekende „6 bij 9"-for- maat, dus in alle kamera's waarmee men 8, 12 of 16 op namen kan maken. 2. Van gelijk formaat is de 2e film nr. 620. Deze is slechts ge schikt voor een beperkt aantal kamera's, o.a. franse. 3. Verder een kleinbeeldfilm in kassette met 36 opnamen en te gebruiken in alle kleinbeeld- kamera's. Zover het zich nu reeds laat aan zien zal ook dit artikel zijn plaats in het A.H.-assortiment weten te veroveren. Het is algemeen bekend, dat bij ongevallen in dienstverband de getroffenen in aanmerking ko men voor uitkering krachtens de Ongevallenwet, Indien bij een ongeval echter geen rechtstreeks verband be staat tussen het ongeval en het dienstverband, geeft de Onge vallenwet geen recht op uitke ring. Bij een dodelijk ongeval of blij vende invaliditeit kan daardoor het gezin in ernstige moeilijkhe den komen. Vervolg van pag. 1 zwinde spoed naar „Formosa". Onder het gebruik van een aperi tief werd alras de verkleumdheid verdreven. Toen constateerden wij echter met schrik dat mejuffrouw R. Servais ontbrak. Zij was achter gebleven op Schiphol. Omstreeks half zeven zette een ieder zich aan tafel voor het diner, waar iedere dame een heer naast zich kreeg. Tegen zevenen kwam mejuf frouw Servais toch nog opda gen; zij had al gegeten. Zij was de weg kwijtgeraakt, maar gelukkig was het ge zelschap nu weer compleet en men kon verder gaan met de volgende gang. De heer Valk speechte Aan het slot van dit fantastische diner kondigde de heer Fienieg het hoogtepunt van de dag aan, na melijk een speech van de heer Valk. De heer Valk zei de genodigden dat zijn toespraak niet het hoog tepunt was, maar dat deze dag een hoogtepunt was in hun leven. Hij vond het prettig om te midden van deze groep mensen te mogen zijn. „U moet deze dag niet alleen als een prettige, doch ook als een nuttige zien", zo sprak de heer Valk. Laat deze dag steeds bij u voortleven, alleen al door het feit, dal u iets bijzonders hebt gepresteerd in de OPW". Verder hoopte de heer Valk dat een en ander een stimulans mocht zijn voor hun verdere leven. Hij besloot met de woorden: „De be langstelling van Zaandam is op U gericht". De heer Fienieg bracht in zijn slotwoord vele woorden van dank aan de gasten en hoopte dat deze dag voor ieder een prettige was geweest. Thuis in vreemd land Tijdens een genoegelijk napraatje werden de Zaandamse heren be stormd voor handtekeningen op de menu's. Ondertussen spraken we met een buitenlanderin dienst bij A.H. Namelijk een Hongaar, de Bovendien zijn de uitkeringen krachtens de Ongevallenwet be perkt tot bedragen, die wel een aanmerkelijke teruggang van inkomsten kunnen medebrengen. Door de toenemende gecompli ceerdheid van het maatschappelijk leven is het ongevals-risico in de privé-sector aanmerkelijk toege nomen. Studentenpraatjes Veel langer in dienst is mejuffrouw D. Knibbe. Reeds 6 jaar werkt zij in een van onze filialen te Leiden. Ook zij vond het een fantastische dag en zal er voor werken om volgend jaar weer present te zijn. Het werk in haar filiaal is prettig. Er is een goede teamgeest en een prettige klantenkring. Vooral het dagelijks kontakt met de vele studenten is prettig, ook al heb ben deze heren nogal eens praatjes. Met de jol De heer J. Vesterink (fil. Zaan dam, Zuiddijk) was reeds met va kantie. Hij kon deze dag echter niet missen en kwam van Wormer met een „Oostzaner" jol naar Zaandam. Hij bracht zijn vakan tie door op het water waarbij zijn hobby's, vissen en fotograferen, goed van pas kwamen. Deze dag moest hij meemaken, zoals hij zei. Hij had er dan ook geen spijt van. Zijn woorden waren: „Het was machtig". Een echt Zaanse uit drukking, die voor zichzelf sprak. NA EERST DE papierpot ge teld te hebben en daarbij het geld van de door ons ge wonnen pluim, was het dan zo ver, dat wij op dinsdagmiddag 20 juni om half twee konden starten. De bedrijfsleider had gezorgd voor een prima bus met chauf feur en zo gingen we richting Harderwijk, waar we 2 uur heerlijk aan het strand vertoefd hebben. Automarkt Tegen half vijf vertrok de A.H.- groep naar Epe. Hier werden we getrakteerd op een heerlijke portie ijs. Ook is de Apeldoornse auto markt niet vergeten, waar we veel plezier hebben gehad. Na daar een half uur rondgezworven te hebben zijn we gestart naar Keppel. Dit was wel „de klap op de vuur pijl". De bedrijfsleider had daar nl. een diner besteld, dat in één woord „af" was. Enkelen van ons staakten de strijd, toen ze ruim half weg waren met de maaltijd; de rest vol hardde echter tol het „bittere" of beter nog het heerlijke einde. Tegen half elf werd de terugreis naar Doetinchem aanvaard en daar aangekomen, konden we te rugzien op een gezellige en onver getelijke middag. Bijna ieder neemt op een of ande re wijze deel aan het verkeer, bij voorbeeld als wielrijder of automo bilist, berijder van bromfietsen of scooters, gebruikers van openbare vervoermiddelen (te land, te wa ter of in de lucht) en stelt zich aan risico's bloot. Ook bij sportbeoefening tijdens de week-ends en in de vakantie wor den gevaren gelopen. De gevolgen, die ongevallen kun nen hebben, worden niet steeds tij dig gerealiseerd. Het zou wenselijk zijn dat ieder een ongevallenverzekering afsluit, die uitkering geeft onafhankelijk van de Ongevallenwet of andere instanties, voor ongevallen die plaats hebben zowel IN als BUI TEN beroep. De premielast voor een dergelijke verzekering is voor velen bezwaar lijk. Koüektieve verzekering Door een dergelijke ongevallenver zekering koliek tiet af te slui ten, is het echter mogelijk deze binnen ieders bereik te brengen. Wat denkt U over deelneming aan een door ons voor onze werkne mers afgesloten verzekering bij Lloyd's te Londen op zeer gunsti ge condities tegen de lage premie van: Verzekering A 15.000, B 15.000,— a 0,15 per week Verzekering A 25.000, B 25.000,— a 0,25 per week. Verzekering A 25.000, B 50.000,— a 0,40 per week. A uitkering in geval van over lijden. B uitkering in geval van alge hele levenslange invaliditeit of bij gedeeltelijke blflvende in validiteit volgens bepaalde vastgestelde percentages. Een gezellig praatje tijdens het aperitief Ook zij lieten het zich goed smaken. Nadere inlichtingen bij uw be drijfsleider of bij de Afdeling Per soneelszaken te Zaandam.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2