Belangstelling van Zaandam is op U gericht!'' Beste presiatieverkopers '61 vierden hun dag Waterig einde van koene weddenschap AH - wijn op recept Kwaliteitsnylon, laag in prijs ME Landelijke editie 18e Jaargang No. 7 - Juli 1961 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam OVERWELDIGEND - Prachtig - Wonderlijk dat waren de woorden die dinsdag 4 juli vele keren te horen waren, maar de beginletters van deze drie woorden geven ook aan dat het met de OPW te maken had. Albert Heijn's Supermart Zaandam haalde een natte broek. Twee perso neelsleden, de chef van de groente afdeling en een kruideniersbediende waren met bedrijfsleiderde heer Spelteen weddenschap aangegaan om een kanowedstrijd op de Zaan te houden, aangezien de twee cracks nog nooit in een kano hadden gezeten. Wit van angst stapten zij 's avonds in hun „raceboten"Gekleed in spe ciale kostuums, bestaande uit Doms shirts en lange onderbroeken, gingen zij van start. Na een spannend duel dachten zij de finish droog te berei ken, maar tot hun schrik zijn zij nooit zover gekomen. Proestend en hijgend werden zij na een prachtig waterballet op het droge gesleept Hiermede verloren zij dus hun wed denschap, maar dat een en ander de lachspieren van de vol leedvermaak toekijkende toeschouwers op een zwa re proef stelde, kunt u zich onge twijfeld voorstellen als u bovenstaande foto ziet. Onder het motto „goede wijn behoeft geen krans" ontvingen wij van be diende C. Slegt uit filiaal Lcidsen- dam het volgende ware verhaal: „Gisteren, 20 juni, werd ik door een dame in de zaak aangesproken, die mij vroeg waar de wijnen stonden. Zij vertelde mij toen, dat zij op ad vies van haar dokter wijn moest drinken. „Nou dokter", had ze toen gezegd, ..dan ga ik maar een fles bloedwijn halen." „Welnee mevrouw"was het ant woord van de arts, „gaat u maar eens naar Albert Heijn, daar koop ik ook geregeld mijn wijn en ik weet zeker, dat u daar een frisse, stimulerende landwijn zult vinden die voor u ge schikt is." En zo kwam deze dame met dit mon delinge doktersrecept in onze zaak. U ziet het maar weer, goede wijn behoeft geen krans!" Op deze dag waren namelijk de Beste Prestatie Verkoopsters en Verkopers in de OPW 1961 naar Zaandam gekomen om HUN dag te vieren. Tegen elf uur werden zij ontvan gen in het onlangs verbouwde Ontspanningsgebouw"dat voor dit jaarlijks terugkerende evene ment, sfeervol was ingericht. On der het genot van een kopje pittige koffie konden de „Steunpilaren" van A.H. even op verbaal komen en nader met elkaar kennis ma ken. Tegen twaalf uur werd het tijd de magen te vullen, waarvoor een rijke lunch uitkomst bracht. Uit de vuurlinie Vooraf sprak de heer A. B. Fie- nieg, reklameehef. llij stelde het bijzonder op prijs kennis te mogen maken met deze groep van mede werkers, die hij „mensen uit de vuurlinie." noemde. Na. hem sprak namens de direktie, de heer I'. G. Zwarts, algemeen bedrijfsleider fi lialen. In zijn speech wees hij er op dat dit resultaat vooral te danken was aan een goede samenwerking en teamgeest. „U allen hebt een grote steen bijgedragen en extra presta ties verricht op diverse ter reinen". De heer Zwarts ver volgde: „U hebt extra mee gewerkt aan de verkoop en als tegenprestatie hiervoor biedt de direktie U deze dag aan". Verder vroeg hij deze jonge garde zo verder te gaan en volgend jaar weer present te zijn. Foto's Na de lunch werd het tijd de foto graaf zijn zin te gaan geven, maar een stevige regenbui bezorgde hem de nodige problemen, aangezien het traditionele plaatje op de „stoep" niet kon doorgaan. Na de lunch- kamer „rookvrij" gemaakt te hebben, werd met veel improvisatie een aan tal „binnen"-foto's gemaakt. Hierna begaf het diep-in-de-regen- jas-gedoken gezelschap zich naai de rondvaartboot, die de genodig den naar Schiphol zou brengen. Via de Voorzaan verlieten de gasten Zaandams gebied. Zij waren getuige van het maken van de bouwput voor de fel omstreden Coentunnel. Ook de dokken van de N.D.S.M. maakten gro te indruk. Engelse baggeraars Een boeiend bedrijf, dat havenbe drijf; er zijn schepen in revisie, aankomende en vertrekkende bo ten uit alle delen van de wereld en daar tussendoor kleine slepers, die als notedopjes door het woe lige water stampten. Ook de „Wil lem Barentz" was „thuis". Een vreemde ontdekking op het IJ was dat niet de wereldvermaarde Sliedreehtse baggeraars dit ha vengedeelte uitbaggerden doch een Engelse firma, 't Was kennelijk een te klein klusje voor onze stoe re Hollanders. Veel bewondering wekte ook het gigantische haven gebouw. Bleke gezichten Na wat stagnatie voer het gezel schap door de aloude grachten. Aan de stilte in de boot te kon stateren, was een ieder onder de indruk van de prachtige gevels, herenhuizen en pakhuizen. Via de Kostverlorenkade ging het naar „Het Nieuwe Meer", 's zomers een ideaal zeilwater, nu veranderd in een ruw kolkende grauwe water massa. In de boot waren wel een paar bleke gezichten te ontdek ken, doch tot verdere „handelin gen" kwam het gelukkig niet. Dat het er i 1 als „koek" kunt u op deze foto duidelijk zien- Viegtuigen te koop Tegen half vier meerde de boot af bij de luchthaven. Een speciaal „treintje" reed het gezelschap bij na een uur rond dit gigantische bedrijf. Onze „landrotten" maak ten hierbij kennis met alles, wat bij dit van bedrijvigheid gonzende bedrijf behoort. Op de platforms dromden velen samen om dit be drijvige gedoe te bewonderen; waar men keek zag men vliegtui gen en nog eens vliegtuigen. We zagen nog een aantal afgedankte Super-Constellations, die voor een niet te groot bedrag te koop zijn. Liefhebbers Bus gecharterd Geheel verkleumd van de koude harde wind, spoedde een ieder zich na de rondrit naar de restauratie die echter tot praktisch de laat ste plaats bezet was. De heer Van der Meer charterde echter snel een bus en de groep ging met ge- Vervolg op pag. 2, le kol. „Jolie Madame" sinds mei in Supermaris ET DE KREET: ,,Er is een nieuwe nylon in Nederland", werd in mei van dit jaar in een aantal A.H. Supermarts Jolie Madame" geïntroduceerd en lanceerde Albert Heijn onder deze elegante benaming in een suggestieve verpakking van zwart en goud deze zeer modieuze kous. Evenals in de Verenigde Staten, waar reeds 25 van de totale kousenomzet voor rekening van de Supermarts komt, was ook hier de start een éclatant suc ces. Niet in (le laatste plaats doordat, in samenwerking met één der grootste kousenfabrikanten een kwaliteitsnylon werd gebracht, waarvan de prijs aanzienlijk be neden het normale niveau ligt. Standaard Teneinde de klant het voor zelf- De officiële galafoto 1 de gasten en hun gastheren. bediening vereiste inzicht te ge ven in de diverse types, maten en kleuren, werd een standaard ont worpen, waarin de nylons zeer sy stematisch gerangschikt zijn en de gewenste kous in een oogopslag te vinden is, hetzij een avond nylon, een wandelkous of wel een laddervrye nylon. De twee eerstgenoemde types zijn verkrijgbaar met en zonder naad; voor het gehele assortiment is er keuze in de kleuren „mokka" en „portofino" en zijn de maten 9, 9/2, 10, IO/2 en 11 verkrijgbaar. Laddervrij De laddervrije nylon wordt „pin point" genoemd, een technische benaming voor deze kous, die door de fabrikant zelf reeds bij het pu bliek geïntroduceerd werd, door dat hij deze term bezigde in een onlangs gehouden televisiepraat je over de kousenfabrikage. Drie modekleuren Aan de kleuren „mokka" en „por tofino", specifieke modekleuren voor dit jaar, is sinds kort een derde nuance toegevoegd onder de naam „safranette". Deze nylon is van lichtere kleur dan de twee eerstgenoemde en is speciaal voor deze zomer geïntroduceerd. In de standaard gaat nu „safranette" de plaats innemen van „mokka", ter wijl deze laatste in een apart rek je zal worden gebracht. Ook deze jongste aanwinst is verkrijgbaar met en zonder naad in de reeds genoemde maten. Van de kwaliteit van de nylons kan de klant zich vergewissen, doordat het rek zodanig is ge construeerd, dat hiel en boord van ieder type duidelijk zichtbaar zijn in de hand genomen kunnen wor den. Hoge verwachtingen Omzetten in nylons waren reeds dicht na de start zodanig, dat van een volledig suisses gesproken kon worden. De hoge verwachtingen t.a.v. de omzet van dit nieuwe ar tikel werden niet alleen bewaar heid, maar verre overtroffen, zo dat ook deze loot aan de boom van het A.H. sortiment bewezen heeft, grote groeikracht te bezitten.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 1