De Stichting van de Arbeid Dank voor boottocht Bartelson bezoekt AIBERI heus Bridge-klub De voetbalstanden Vissen 12^-jarig jubileum van de heer De Groen Nieuw personeel produktiebedrijven AH-FLITSEN Zo is dan ook dit jaar de tocht met onze gepensioneerden weer prima geslaagd, 't weer werkte ook bui tengewoon mee, de zon stond de gehele dag hoog aan de hemel. Schiphol was wel een heel bijzon dere verrassing daar er heel wat vliegtuigen te zien waren die de reis nog moesten beginnen, 't Straalvliegtuig met 149 passagiers aan boord (46 meter lang) had wel aftrek. Gelukkig is de reis zonder onge lukjes verlopen, dus had onze zuster ook een mooie en rusti ge dag. Zo blijven wij nog wat in de goede stemming. Bij de fam. Wijngaard (S.K.B.) werd een zoon geboren, en bij de familie Jansen (Arb. Studie) ook een zoon. In mijn vorig verslag vertelde ik, dat de heer Cobelens 20 juni zijn 40-jarig zakenjubileum vierde, maar dat moet zijn 20 juli. Er was nu al een gelukstelegram gekomen voor de a.s. jubilaris, maar beter te vroeg dan te laat, een teken dat onze Flitsen wel goed gelezen worden. De 3de juli was dé dag voor de jubilaris de heer G. Beunder en onze felicitaties deden wij gepaard gaan met een enveloppe namens 't personeel, ter gelegenheid van 't 12%-jarig zakenjubileum. Ook 't Brandweer-uitstapje was weer een groot sukses, de reis ging eerst naar Schoonhoven, daarna naar Rotterdam om de Euromast te bezoeken, die onge veer 110 meter hoog is, en daarna naar de Deltawerken bij Voorne en Putten, om vandaar per boot over 't Haringvliet naar de wer ken te gaan. Nu, 't is een machtig werk. Onze ziekenlijst is gelukkig niet zo groot, alleen zijn er nog lang durige zieken. De heer Poulain is weer voor halve dagen aan het werk. De heer J. de Boer (Mag.) mag weer hele dagen werken. Mej. T. Groothuesheitkamp is nog steeds wegens ziekte thuis en wij hopen dat ze ook weer spoedig in ons midden zal vertoeven. De heer P. Kop (F.) is ook weer thuis na een lang verblijf in 't ziekenhuis, hij is nog niet helemaal beter maar dat moet ook zijn tijd heb ben om te genezen, dus wij hopen op een algehele beterschap. De hr. D. Bakker (Kaas) is nu weer voor volle dagen aan de arbeid, maar de heer W. Kleij (O.G.) is nog niet geheel de oude. Mejuffrouw Hilken is ook nog steeds wegens ziekte thuis, maar het gaat wel langzaam vooruit, ze mag al steeds langer uit bed. De heer C. de Grooth (Exp.) is ook thuis maar moet nog steeds naar 't ziekenhuis voor controle. De heer Lonnee (L.F.) is na zijn operatie weer hele dagen aan 't werk. De heer Bergh (C.M.) is ook al enige weken thuis wegens ziekte. Wij wensen hem een alge heel herstel toe. De heer Hoek had ook maagklachten, en is nu opgenomen voor een onderzoek in 't ziekenhuis. De heer C. Velthuis (Exp.) moet ook weer rusten voor de maag. Nu trof dit echter wel heel slecht, omdat zijn vrouw ook opgenomen moest worden. De heer van Rein (K.B.) is na de operatie weer aardig aan 't op knappen en zal wel weer gauw 't werk gaan hervatten. Mevrouw Clerc-Ofman is na de operatie aan haar knie weer thuis om verder op te knappen. Met de heer De Boer (K.B.) gaat 't langzaam vooruit, dus maar afwachten in de hoop dat alles een goed verloop mag hebben. Ook willen wij nog mededelen dat na een geduldig dragen van pijn en benauwdheid is overleden op 17 juni de heer K. Bets. Moge hij rusten in vrede na zo'n zwaar leven. Voor de familie is het een grote troost dat hij een goed man en vader is geweest. Van mejuffrouw Sonja de Wit kreeg ik een brief uit Australe dat 't er erg koud was en dat het er veel regent. Alle bekenden van de Afd. V.A.: hartelijk gegroet van Sonja. De vorige 2 maal had ze geen Flitsen ontvangen door de drukte. Er zijn er nu twee heenge- stuurd met grote spoed, 't Weer in Nederland waar je naar vroeg is vrij goed: mooi weer voor de va kantie. Sonja is nu al weer twee jaar in Australië en is 18 jaar oud. Op 23 november is ze jarig; dan weten wij dat er een kaartje heen moet. Adres: Sonja de Wit, 28 Cleveland T.C.E., Ottaway, Australië. Wij stellen U voor: hi enkele voorgaande edities van de AH-Flitsen hebben wij u het hoe, wat en waarom van de Ondernemingsraadde S.E.R., de Rijksbemidde laars en het nut van de C.A.O. voorgeschoteld. Wij zouden onvolledig zijn als ook de Stichting van de Arbeid" niet in deze serie voorkwam. Vandaar nu de schijnwerper gericht op de vroeger meer bekende Stichting van de Arbeid. Sociale problemen De gedachte om te komen tot een geregelde samenwerking tussen de werkgever en de werknemers leefde reeds voor de bezettingstijd, doch de oor logsomstandigheden hebben het proces verhaast. Leidende figu ren uit het bedrijfsleven kwa men toen reeds overeen een Stichting van de Arbeid op te richten met als doel in onder ling overleg te komen tot een oplossing der sociale proble men. Deze oprichting is na de bevrijding dan ook een feit ge worden en werd door de rege ring als adviserend lichaam voor sociale aangelegenheden er kend. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Sociaal Economische Raad heeft de Stichting van de Arbeid geen wette lijke grondslag. Wel wordt echter in verschillende wettelijke voorschriften het bestaan van deze stichting „ver ondersteld" en haar advies voorge schreven. Zo is in een artikel van hei Buitengewoon Besluit Arbeidsverhou dingen bepaald, dat het College van Rijksbemiddelaars alvorens een rege ling van de lonen en andere arbeids voorwaarden bindend vast te stellen of goedkeuring te verlenen bij het tot stand komen van een nieuwe C.A.O. (of wijzigingen in een bestaande) ver plicht is de Stichting van de Arbeid te horen. Aan de oprichting van deze Stichting hebben vele organisaties van werk gevers. arbeiders (N.V.V., K.A.B. en C.N.V.). de middenstand en de landbouw meegewerktNadien kon den dus vertegenwoordigers van j werkgevers en werknemers elkaar in deze stichting ontmoeten. Aan het i hoofd van de Stichting staat een Dagelijks Bestuur met een kollege van „gckommitcerden dat is samen gesteld in verhouding met de grootte van de verschillende organisaties die de Stichting hebben opgericht. Het doel van de Stichting van de Arbeid is duurzaam goede sociale verhoudingen in het Nederlandse bedrijfsleven te verzekeren en overigens al les te doen wat de sociale vrede, orde en rechtvaardig heid kan bevorderen. Opgemerkt is reeds, dat de Stich ting van de Arbeid door de rege ring is erkend als adviserend li chaam voor sociale aangelegenhe den. In de laatste tijd is de be tekenis van de Stichting van de Arbeid verminderd. Verschillen de van haar funkties zijn overge nomen door de Sociaal Economi sche Raad. Voorlopig blijft de Stichting echter nog bestaan als orgaan van het vrije overleg tus sen de organisaties van werkne mers en werkgevers. Prof. Mole naar maakt in zijn boek over Ar beidsrecht de opmerking, dat deze gang van zaken moet worden be treurd. Hij geeft aan de Stichting van de Arbeid, als zijnde spontaan voortgekomen uit het bedrijfsle ven, de voorkeur boven een li chaam als de Sociaal Economische Raad. Een derde deel is immers niet voortgekomen uit het be drijfsleven doch benoemd door de regering. De Stichting heeft echter nog steeds een belangrijke invloed en zal deze voorlopig zeker behou den. Op zaterdag 10 juni j.l. had ter gelegenheid van de feestelijkheden i.v.m. het 150-jarig bestaan van de stad Zaandam een verkeersoptocht plaats. Deze gaf een beeld van de vervoersmiddelen in het wegverkeer voorheen en thans. Albert Heijn was een van de vele deelnemers. De heer De Graaf wandelt graag aan directie en personeel voor de bewezen attenties: bij de geboorte van hun zoon. de heer en mevr. Jansen-Mook; bij zijn 12y2-jarig zakenjubileum, de heer en mevrouw De Gtoen- Bakker; bij zijn ziekte, de heer C. Koele- may; bij hun huwelijk, de heer en me vrouw Butter. GKW 1 LSV 1 AH 1 NBM Zaan 1 DPV Chromos Klaas Schenk Sterwech Ammeraal DBV Pielkenrood GKW 2 LSV 2 AH 2 Tot en Beers De zomeravond-competitie is al voor meer dan de helft gevorderd. Ons eerste elftal bezet thans een behoorlijke derde plaats. Het 2de team heeft nog alle kans op een eervohe plaats. por 30-G- 1961 gesp. gew. gel. verl. V. t. pnt. 8 8 0 0 25-10 16 7 4 2 1 20-12 10 8 3 2 3 21-18 8 8 3 2 3 16-18 8 8 2 3 3 17-20 7 8 2 1 5 19-15 5 7 1 2 4 11-19 4 6 1 0 5 12-19 2 gesp. gew. gel. verl. v. t. pnt. 9 5 3 1 24-7 13 8 5 3 0 22-5 13 7 4 2 1 23-10 10 7 3 1 3 15-14 7 7 2 3 2 10-12 7 7 2 1 4 10-16 5 6 1 1 4 8-24 3 7 0 0 7 2-26 0 was, hebben wij op verzoek van de P.V. Bruynzeel, met 32 mensen een bezoek gebracht aan de Bridge-vereniging. Het was een prettige avond, waar in knap is gevochten om de pun ten. Het resultaat werd een gelijk spel, daar het hele verschil maar 5 punten in het voordeel van Bruynzeel was, hetgeen niet vol doende was voor de overwinning. Onlangs ging er weer een wan- Hoewel het seizoen reeds gesloten delwoede door het land. Duizen den en duizenden deden mee aan de avond-vierdaagsen die links en rechts in het land werden geor ganiseerd. Toon de Graaf, die in het Ont spanningsgebouw werkt, is een verwoed tippelaar. Als lid van de Amsterdamse wandelvereen. VMS heeft hij al heel wat kilometertjes afgelegd. Vele medailles en oor konden getuigen daarvan. Toon is er erg trots op. Laatst was het de 10e keer dat hij de avond-vierdaagse in de hoofdstad liep. De prachtige me daille die hij aan iedereen die het maar wil zien, toont, is hem voor zoveel jaren trouwe sportbeoefe ning door de organisatoren op de borst gespeld. Onze wandelaar heeft op een van zijn laatste tochten een aardig meisje ontmoet. En waarschijnlijk De boottocht van 10 juni is weel een groot succes geworden. Allen hebben een onvergetelijke dag ge had, het weer was zeer mooi, de tocht was prachtig, de verzorging was prima. Vandaar willen wij allen die hier aan hebben meegewerkt onze dank betuigen, doch vooral de directie en de leiding van de tocht. Voorts zien wij 1962 weer met volle moed tegemoet. Nogmaals dankend, namens alle gepensioneerden H. Middelbeek. In de viswedstrijd worden we nog niet overstroomd met verzoeken voor metingen. Tot 21 juni was het de heer A. Stens, die de grootste brasem toonde, waarmee hij beslag legde op de maandprijs in die klasse. In de klassen karper en baars geen meldingen, dus geen maand prijs. Aan de mededeling-borden zullen 2 Amsterdamse adressen worden gehangen, waar U ook uw vangst kunt tonen. de haak! OP 6 JUNI J.L. was de heer Groen stoker-machinist. Hij repa- P rlo Cr^r, reerde de stoomafsluiters en kra- L i l i IL miL" Al nen en zorgde ervoor, dat iedere J het ketelhuis, 12y2 jaar bij Al- afdeiing de juiste stoomdruk Y!s,sers;.m op, en slaat ze aan bert Heijn in dienst. Op zijn kreeg die hij maar verlangde. Bij feestdag werd de jubilaris gefe- de overgang van kolen naar olie- [iciteercI en toegesproken door ml Ir. W. A. Eggers. Op zijn afdeling, de onder houdsdienst, werd de feesteling een cadeau overhandigd door de heer J. F. Daub, waarbij ook de heer J. B. H. v. d. Heuvel nog het woord voerde. Naar ketelhuis Aanvankelijk was de heer de het Ketelhuis. Brandweer Naast zijn stokersvak had hij veel ambitie voor de Brandweer en werd hij dan ook een trouw lid van de Bedrijfsbrandweerploeg. Bij ve le brandweerwedstrijden is hij een graag geziene figuur, die door zijn rustige manier van werken een stevige schakel is in de ploeg. Meerdere malen heeft hij dan ook een groot aandeel gehad bij I het behalen van prijzen in wed- I strijden. Een vreemde combi natie overigens, aan de ene kant vuur aanwak keren en aan j de andere kant vuur blussen. Piet kan er echter van ver zekerd zijn, dat het geen water en vuur is met zijn collega's. Wij heien welkom Mej. S. Aarse V.A. Hr. A. de Lange Emb. Mej. M. T. Visser O.G. Hr. J. W. Rijpstra Mag. 1 Hr. W. Looman Exp. Mevr. H. Stadt-Ketting C.F. Mevr. W. de Graaf- de Wilde C.F. Hr. M. Bijma Exp. Mej. L. Brinkert V.A. Mej. K. de Groot C.F. Hr. J. Lantinga C.M. Mej. P. Paans V.A. Mej. E. A. de Weers Lab. Mevr. C. E. Hooijschuur- Akkerman Div. Mevr. E. Stam-Hamaker C.F. Mej. N. Kluft Lab. Hr. E. G. Duinmayer Exp.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 6