Bouwafdeling naar Brusselse S.M. Ongevallenverzekering Belgische Supermart heeft groot assortiment Doe mee aan de verkeerswedstrijd Glorieuze dag voor muziekkorps 4 AH-FLITSEN In het teken van de stadsfeesten is de koffiebar in de Superman: aan Laagbouw is troef! NU KAN IK EINDELIJK eens zien hoe men in het buiten land over een SM denkt!" MZo'n reisje zal de onderlinge verstandhouding wel ten goede komen". „Misschien kunnen wij er nog wat interessants van opsteken!" Deze nieuwsgierige, hoopvolle en afwachtende uitlatingen van de medewerkers van A.H.'s Bouwafdeling waren niet van de lucht, toen men met een zij het nog ietwat slaperige doch opgewekte lach woens dagmorgen 31 mei j.l. in een touring-car stapte. Een Zaanse bus, die ons regelrecht naar enkele grote Supermarts in Brussel zou voeren. Hoewel het voor iedereen dui delijk was, dat men niet in één dag zou kunnen bekijken hoe „onze BeNeLux-partner België nu Supermarts uit de grond stampt", is het voor ons allen een prettige en bovenal leerza me dag geweest. Parkeerterrein Een ieder kreeg ongetwijfeld de indruk, dat wij, wat de opzet van ónze Supermarts betreft, in Ne derland aan de top staan. Ons bezoek gold hoofdzakelijk een „Supermarché" van de Grand Bazar in Ixelles te Brussel. Mocht u daar ooit nog eens een kijkje willen gaan nemen, dan behoeft u beslist niet lang te zoeken. Tussen twee drukke straten in vindt u een ruim parkeer terrein, dat langs de gehele voorzijde van deze SM is ge legen. Wat het uiterlijk van deze zaak betreft, is nog het beste een vergelijking te ma ken met onze SM in de Bur gemeester de Vlugtlaan te Amsterdam. Hoogbouw. Vooral, omdat onze zuiderburen geheel geen rekening blijken te houden met de aanwezige hoog bouw rondom. In ons land moet daar terdege rekening mee worden gehouden. Er worden dan ook kos ten noch moeiten gespaard om de ligging van de zaken zo aantrek kelijk mogelijk te maken. Ook zij proberen het internationale ons land kampt er niet alleen mee! parkeerprobleem op te lossen. Tij dens ons bezoek waren wij er ge tuige van dat juist twee grote hui zen tegen de grond gingen, om nog meer Brusselaren gelegenheid te geven met hun auto de benodigde dagelijkse inkopen te doen. Het is algemeen bekend, dat bij ongevallen in dienstverband de getroffenen in aanmerking ko men voor uitkering krachtens de Ongevallenwet. Indien bij een ongeval echter geen rechtstreeks verband be staat tussen het ongeval en het dienstverband, geeft de Onge vallenwet geen recht op uitke ring. Bij een dodelijk ongeval of blij vende invaliditeit kan daardoor het gezin in ernstige moeilijkhe den komen. Bovendien zijn de uitkeringen krachtens de Ongevallenwet be perkt tot bedragen, die vooral voor de hoger gesalarieerden - een aanmerkelijke teruggang van inkomsten kunnen medebrengen. Door de toenemende gecompli ceerdheid van het maatschappelijk leven is het ongevals-risico in de privé-sector aanmerkelijk toege nomen. Bijna ieder neemt op een of ande re wijze deel aan het verkeer, bij voorbeeld als wielrijder of automo bilist, berijder van bromfietsen of scooters, gebruikers van openbare vervoermiddelen (te land. te wa ter of in de lucht) en stelt zich aan risico's bloot. Ook bij sportbeoefening tijdens de week-ends en in de vakantie wor den gevaren gelopen. De gevolgen, die ongevallen kun nen hebben, worden niet steeds tij dig gerealiseerd Het zou wenselijk zijn dat ieder een ongevallenverzekering afsluit, die uitkering geeft onafhankelijk van de Ongevallenwet of andere instanties, voor ongevallen die plaats hebben zowel In als BUI TEN beroep. De premielast voor een dergelijke verzekering is voor velen bezwaar lijk. Kollektieve verzekering Door een dergelijke ongevallenver zekering collectief af te slui ten, is het echter mogelijk deze binnen ieders bereik te brengen. Wat denkt U over deelneming aan een door ons voor onze werkne mers afgesloten verzekering bij Lloyd's te Londen op zeer gunsti ge condities tegen de lage premie van: Verzekering A 15.000, B 15.000,— a 0,15 per week of 0,60 per 4 w. Verzekering A 25.000, B 25.000,— a 0,25 per week of 1,per 4 w. Verzekering A f 50.000, B 50.000,— a 0,40 per week of 1,60 per 4 w. A uitkering in geval van over lijden. B uitkering in geval van alge hele levenslange invaliditeit of bij gedeeltelijke blijvende in validiteit volgens hierna ge noemde percentages. Nadere inlichtingen bij de heer J. Janse, afdeling personeelszaken produktïebedrijven, toestel 417, of bij de heer H. Koerse, afdeling per soneelszaken hoofdkantoor, toestel 226. Amerikaanse opvattingen Wij nuchtere Nederlanders begin nen langzamerhand pas te wennen aan felle kleuren en drukke recla meaffiches. De Belg echter is er al mee vertrouwd. Men behoeft slechts naar de kleurrijke wanden bij de groenten en de wijnen en naar de vlotte opvallende slingers van grote Kellogg's Cornflakes- pakken over de ganse lengte van de zaak gespannen te kij ken, om het bewijs in handen te krijgen, dat de Belg zuidelijker woont en derhalve met meer tem perament is toebedeeld. En daar heus niet alleen mee! Lekkere hapjes (zo voor het grij pen) en een „lobster steamer", een enorme groentekast en een vol gens onze begrippen een wat aan de ruime kant zijnde wijnafdeling, geven ons de indruk dat de Belgen het culinaire gedeelte van het le ven zeer zeker niet voorbijgaan of verstoten. Niet méér non-food Hoewel de naam Grand Bazar te kennen geeft dat men buiten alle levensmiddelen, groenten en vlees ook een grote hoeveelheid non food artikelen zou kunnen aantref fen, bleek dit niet het geval te zijn. Ofschoon men heus wel via textiel boeken en kantoorbenodigdheden óók nog met een mandje vol ha mers, beitels en stopkontakten naar huis kan gaan. Opgemerkt werd, dat men na de check-outs te zijn gepasseerd het wagentje met de artikelen naar de auto buiten op de parkeerplaats mag meenemen. Na het vertrek van de klant wordt het wagentje opgehaald en weer in de grote rij geplaatst. Nieuw voor ons is dit ook weer niet, want het zelfde sys teem wordt in onze SM te Zaan dam toegepast. Prettig winkelen Eerder is reeds gezegd, dat de SM's van de GB ruim zijn opgezet. Grote ruimten tussen de check outs en de gondola's doen prettig winkelen. En het genoegen werd nog gecompleteerd door een aan gename temperatuur in de winkel. Air-conditioning hééft zijn voorde len. Wij kregen een gezellige en intie me indruk van deze G.B.'s „Super marché" te Ixelles. Niemand zal dit durven betwijfelen. Niet alleen een excursie Mocht er gedacht zijn, dat de trip naar België enkel en alleen bedoeld was bij wijze van excursie, dan valt dat tegen te spreken. In het restaurant „Dennenhof" in het belgische plaatsje Brasschaat werd 's avonds een luisterrijk diner aangeboden. En het zou be paald ongebruikelijk zijn als daar bij niet het nodige zou worden ge zegd. De heer J. van Meer sprak over de toekomstplannen. Grote zaken „Ook in ons bedrijf zal eens de tijd komen, dat wij kunnen zeggen, dat De heer J. Sikkes bedankt, na afloop van het diner, de heer van Meer voor de interessante excursie. ons werk louter bestaat uit het op zetten en bouwen van Supermarts. Ons bouwprogramma zal dan ook in de komende tien jaar opgevoerd worden. Dat dit veel van ons al len zal vergen, behoeft geen nader betoog. Wij zullen in verband daarmede zoveel mogelijk een standaardisatiebeleid voeren. Dit is ook nodig, want verkochten on ze SM's tot voor kort enkel groe- te, vlees en levensmiddelen, thans is ons assortiment al uitgebreid met o.a. drogisterij-artikelen, kos- metika, tabak en pocketbooks, tijdschriften en gramofoonplaten en onlangs nog met nylonkousen. In de toekomst zullen er derhalve geen zaken van 600 m.2 groot uit de bus komen, doch SM's met ver koopruimten die veel groter zijn. Zo kunnen wij dan weer zoals al tijd verwezenlijken, dat Albert Heijn in Nederland de toon aan geeft", aldus de heer Van Meer. Dankwoord Namens de Bouwafdeling sprak de heer Sikkes een dankwoord voor het genotene. Treffend bracht hij naar voren, dat gezamenlijke trips als deze de verstandhouding en de noodzakelijke teamgeest in hoge mate bevorderen. Al met al kijkt onze afdeling terug op een geslaagd uitstapje. Ieder een was dan ook unaniem van oor deel dat een en ander herhaling verdient. En daar kijken wij dan maar naar uit! geen parkeerprobleem de Westzijde in oud-Zaanse stijl herschapen. „DE VERKEERSOPLEIDING voor volivassenen en de rijpere jeugd is geen spelletje, dat door amateurs in de liefhebberijsfeer kan worden gespeeld! Het is een moeilijk vraagstuk, dat een perfect georganiseerd instituut vereist, dat met eenvoudige, maar doordachte middelen het probleem aanpakt." Dit zijn de woorden van het Ne derlands Instituut voor Verkeers- onderwijs. Fietsers en bromfiet sers zijn de statistieken zeggen het de slechtste verkeersdeel nemers. Het Instituut heeft voor deze twee kategorieën van wegge bruikers een wedstrijd uitgeschre ven „Veilig Rijden". Wedstrijd De wedstrijd duurt van 1 augustus 1961 tot 31 juli 1962. De deelne mers krijgen: 1. het voorlichtingsboekje „Op pad en weg". 2. een kenteken voor fiets en brommer. 3. na een jaar veilig rijden het verkeersinsigne. Vele prijzen Deelnemers die aan bepaalde eisen voldoen komen in aanmerking voor een uitgebreide kollektie prij zen. Op de afdelingen Personeelszaken van hoofdkantoor en produktiebe- drijven kunt u zich voor de wed strijd opgeven. Individuele deelna me is ook mogelijk aan het N.I.v. V.O., postbus 130, Zeist, telefoon 03402-4595. Zie verder de publikatieborden. Onder de titel Klaroen 61 vierde de Hoogovenharmonie op 24 juni j.l. haar 15-jarig bestaan met een nationaal muziekconcours. En ook ons korps deed hier aan mee. En op deze prachtige zaterdag reed het korps met 2 bussen naar Be verwijk. Nu, het werd een glorieu ze dag. In de marswedstrijd be haalde het korps een beste eerste prijs met 102 punten. De drum band deed het nog beter en be haalde met haar 2 marsen, een stilstaande en een loopmars, 208 punten een eerste prijs. Een pri ma sukses voor Teun en zijn man nen. Daarna ging het korps naar de grote V.E.B.-hal om daar deel te nemen aan het concours. Uit komende in de Ere-afdeling har monie behaalden zij 297 punten, een prachtige eerste prijs. Tevens was dit het beste resultaat van de middagwedstrijd en verdiende zij hierdoor nog een extra prijs, nl. een muziekwerk naar keuze. Dus een goed sukses voor dirigent Kat en het korps. De organisatie van het concours was prima ver zorgd. Zelden hebben wij een con cours medegemaakt dat zo prach tig was georganiseerd. Een pluim voor de Hoogovenharmonie. Om ruim 6 uur werd de terugtocht in de allerbeste stemming aanvaard. lutoclit lM'jaai'dt'ii Op woensdag 21 juni j.l. rukte het korps uit om de thuiszittende bejaarden die deze dag uit waren geweest in te halen. Ditmaal aan komst bij de Noorderkerlc bij de Julianaweg. Als tweede korps was daar de Verkade Harmonie. De route ging door de Heijerman- straat, Gerhardstraat en Keppler- straat naar de Straat van Davis. Flier werd de stoet ontbonden. Wij bliezen nog een gezellige mars en marcheerden naar het O.G., waar de koffie wper als altijd heerlijk smaakte.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 4