AH bedrijfsbrandweer overwon in boeiend spuitiestijn Goede oogst aan ideeën Vakantie Verlies 12-tallers -peesttfgevuf-a K.K. besprak personeelsbestand Familie v. d. Loo weet wel raad ideeëngeld AH-FLITSEN 3 OP ZATERDAG 13 MEI J.L. verkeerde een gedeelte van onze had gewild onder dekking van een bedrijfsbrandweer in staat van alarm. Wat was n.l. het geval? Een wedstrijdploeg van 8 man moest de krachten meten met Het slachtoffer werd overgeno- 16 andere ploegen, waarvan de meeste uit de Zaanstreek, en men door een heuse E.H.B.Ö.-er, andere uit het Gooi kwamen. zodat alles ook naar werkelijkheid I gespeeld moest worden, wilde het (■edlicllte tegenstanders W7e moesten ons om 1 uur melden goed lopen. bij de fa. Kakes, waarna we ploeg Inmiddels was de tweede straal in- Lr uaren een paar geduchte tegen- voor piocg naar /iet wedstrijdterrein gczet en ^eze kreeg tot bijzondere standers, dus de spanning was al- gebracht zouden worden. Om ca. 2 leszins gerechtvaardigd. Door om- mirwerden wij opgehaald en ver- standigheden hadden we slechts 3 weken, dat is 6 maal, geoefend, en daar het in klasse 11, waarin we moesten uitkomen, gewoonte is dat de jury de taakverdeling bepaalde, moest iedereen volkomen met alles op de hoogte zijn. Gemakshalve herhalen wij hieronder de mededeling die in het begin van het jaar in ons blad over de vakantie regeling verschenen is. van 17-7 tot en met 26-7: S.B. en C.F. 24-7 2-8: K.B. 31-7 9-8: V.A.. L.F.. W.K. en V.F. De niet-producerende afdelingen zullen evenals vorige jaren geen verplichte vakantiesluiting heb ben. Het personeel van deze afde lingen zal de vakantie gespreid moeten opnemen. trokken we met onbekende bestem ming, achter een motorrijder aan, die ons voorging naar de „Boerejonker". Daar kregen we onze opdracht, waar in stond, dat er brand was uitge broken in de mech. werkplaats, wel ke was doorgeslagen naar de hout- lijke, aangezien je verwacht dat opdracht het nathouden van een stel lasflessen. Tenslotte ging de derde straal naar het dak en toen was de zaak bekeken. Zware opgave Zo op papier eenvoudig, maar in werkelijkheid is dit juist het moei- bewerking-afdeling en daarna door het dak. Het was niet zeker, dat alle personeelsleden gevlucht waren. Direct na het startsein werd af gelegd vanaf een groot reservoir, waarna de slangen werden uitge legd. De verkenning werd dooi' 2 ploegjes uitgevoerd, en al heel gauw kwam de eerste straal wa ter. Slachtoffer Vanzelfsprekend moest er een slachtoffer worden gered, hetgeen snel en doeltreffend werd uitge voerd. Later bleek dat de jury dit er nog wel een zware opgave bij is. Volgens onze eigen inzichten had den we het nog niet zo gek ge daan, maar niemand had er op gerekend dat we aan het einde van de wedstrijd van de jury te horen kregen, dat we als nummer één waren geëindigd. Trots Een mooi resultaat, waar we erg trots op zijn, no. 1 van de 17 is lang niet gek, vooral als er AI en PTT ploegen meedoen, ploegen die een bijzonder strenge en goede opleiding hebben. OOK APRIL WAS voor de Ideeënbus weer een goede maand. Het aantal inzendingen dat de eerste maanden van dit jaar bijzonder groot en verheugend was, beliep ook ditmaal pl.m. 12, waarvan er 6 voor een beloning in aanmerking kwamen. De hoogste beloning viel in de VA waar een verbetering aan de pindakaasmachine de inzenders ƒ110,— opleverde. De inzenders waren mej. Leny Cornelisse, ons nieuwe kontakt- Onder het kritisch toeziend oog van een jurylid leggen de volgende brand weermannen een slang uit: v.l.n.r. de heren Stroef, Boom op de rug gezien), A. Broek, G. Visser (op de rug gezien), C. Broek en F. Vermaat. Nu wachten we met ongeduld op het bericht, wanneer we in de ge westelijke wedstrijden moeten uit komen. Daarvan moeten de 3 win naars naar de landelijke wedstrij den voor de kampioenschappen. 't Zal wel niet lukken, maar wie weet De ploeg bestond uit: Co Broek, KB: F. Vermaat, HK; J. Boon. Kaas; J. Zeeman, VF: G. Visser, CM; A. Broek. VA. Stroct. SB: B. Kuyt, KB: H. Eijben. bevel voerder. TB. kommissielid en de heer J. L Bijsterbos, die de technische ad viezen voor de verbetering gaf Hoe de beloning verdeeld zal worden laten wij graag aan de betrokkenen over. De heer M. Groen (C.F.) kwam deze maand met 2 inzendingen, die bei de betrekking hadden op de nieu we hagelpers en die hem respec tievelijk 25.en 10.ople verden. Een verbetering bij de schuimpro- duktie, welke een besparing van afval omvatte, leverde de bekende Ideeën businzender de heer J. M. Overmeer deze maand f 90,op. Na geslaagde proeven De heer J. Zeeman van de afdeling VF, die zich voortdurend beraden heeft op verbeteringen aan de in- pakmachine heeft nadat de door hem genoemde proeven met succes waren bekroond, zijn idee alsnog ingezonden en mag hiervoor 85.als beloning in ontvangst nemen. De heer J. Mulder van de WK wist met een 3-tal ideeën zijn be loning van 30.te verdienen, terwijl tenslotte de heer J. La- grand van de bakkerij zijn 10. ontving voor een besparing op de wachttijd van de ontbijtkoekin- pakmachine. Het totaal kwam deze maand op 360.Tal van ideeën zijn nog in behandeling, zodat er als to- taaloogst over de maand april nog meer te verwachten is. Ideeën 0007 en 0014 komen niet voor beloning in aanmerking. Met deze vermelding moeten wij tot onze spijt volstaan, daar de namen van de inzenders ons jammer genoeg niet bekend zijn. 6-5: de heer H. Eusman (P. Z. filialen) met mej. W. G. A. Brons 12-5: de heer W. H. Koopman (S. B.) met Mej. A. M. C. v. Mühren. 13-5: de heer M. Schipper (L.F.) met Mej. F. Harmens (S.B.). 18-5: Mej. A. J. Blom (P.Z. filia len) met de heer C. J. Groot 19-5: Mej. O. Bakker (Kantine H.K.) met de heer A. H. Dars. 27-5: Mej. S. L. Kroet (V.A.) met de heer L. Bosschieter. 31-5: Mej. C. v. Vliet (Reklame afd.) met de heer S. Holtkamp. 1-6: de heer B. Butter (O.D.) met Mej. M. L. Klouwer. 24-6: Mej. A. M. B. v. Veen (C.F.) met de heer J. v. Buuren. OP WOENSDAG 24 MEI werd een geanimeerde 12-tallen- wedstrijd gespeeld tegen de B.C. „Schildersbuurt". Ons A- twaalftal won met 99 88 m.p. Het B-twaalftal verloor met 84115 m.p., zodat in de totaaluitslag „Schil- dersbuurt" won met 203 tegen 183 m.p. Dit was de laatste avond van sei- zien '60'61. Deze zomer bestaat voor hen, die daarvoor interesse hebben, gelegenheid dit mooie spel te leren, zodat u met september kunt meespelen in de nieuwe com petitie. Geeft u zich daarom met spoed op bij de heer A. v. d. Hazel (toestel 412). De eindstand van het seizoen 1960 1961 luidt: Totaal gemiddelde: 1. Vosv. d. Hazel 58.04 2. Richterv. Petten 55.07 3. Fam. Sturm 52.72 4. KostersMw. Delforno 52.40 5. Fam. v. d. Brink 51.95 6. Duif—N.N. 51.12 7. Keune—Wals 50.61 8. DrostMw. v. Petten 49.56 9. Fam. Vos 47.46 10. v. Unenv. Unen 47.07 11. Mw. Drost -Mw. Martel 46.41 12. GrootenHeek 44.17 13. Groenescheij Mej. v. Wijngaarden 43 67 12 -jarig zakenjubileum: 6-6: de heer P. J. de Groen (O.D.) 13-6: de heer G. Bloemsma (S B. IV) 3-7: de heer G. Beunder (P.M.) 3-7: de heer H. D. Hulst (Grooth.) I N DE VERGADERING van de kontaktkommissie van 17-5, is verhelderend en openhartig van gedachten gewisseld over het punt personeelsbestand. De huidige gang van zaken is voor velen onaangenaam en het zal wellicht verhelderend werken de toelichting van de bedrijfslei ding hierop te nemen. De werkzaamheden op de niet producerende afdelingen zijn de laatste tijd meer en meer uitgebreid en het is niet moge lijk gebleken hiervoor tijdig vol doende personeel aan te trek ken. Daar met name de goede renverzendingen te allen tijde moeten plaats vinden betekent dit dat hiervoor beslist personeel beschikbaar moet zijn. Extra werk Tot voor enkele weken werd dit extra werk in de NP A ten dele opgevangen door de z.g. „losse ploeg". Deze losse ploeg heeft on langs om loonsverhoging verzocht en dit verzoek is afgewezen om dat wy van mening waren, dat dit niet verantwoord was. Het gevolg hiervan is. dat wij dus niet meer volledig op de diensten van de losse ploeg kunnen rekenen en het aantal losse mensen is dan ook tot bijna nihil teruggelopen. Oplossing Daar de verzending ongehinderd en ongestoord moet voortgaan, heeft de bedrijfsleiding zich ge noodzaakt gezien diverse mensen uit de producerende afdelingen tijdelijk in te zetten in de NPA. Zij acht dit onder de gegeven omstandigheden de enig mogelij ke en aanvaardbare oplossing. De heer Vink hoopt, dat de ver gadering voor deze gang van za ken begrip toont, hetgeen wel blijkt uit de reakties van de aan wezigen. Kompensatie Op verzoek van de Kontaktkom missie zal de heer Vink in overleg met de hoofdchefs vooral die vak lieden, die vaak aan de NPA moe ten worden uitgeleend, eveneens een uiteenzetting geven van de achtergronden die hiertoe noodza ken. Intussen heeft de bedrijfslei ding een open oog voor de moei lijkheden en worden maatregelen overwogen ter kompensatie van de extra prestatie door ons perso neel. aan directie en personeel voor attenties ondervonden bij: hun huwelijk, de heer en mevr. Schipper: de geboorte van hun zoon, de heer en mevr. Cornelis; zijn 12l/2-jarig zakenjubileum, de heer "\V. Hekkert: bij zijn 12^/2-jarig huwelijksfeest. de heer J. G. de Beer. Mevrouw v. d. Loo bij haar glan zend nieuwe gasfornuis, gekocht van een gedeelte der ideeënbusbeloning. DE HEER H. v. d. LOO, werkzaam in de SB, zond enige tijd ge- l -f "1 (A O leden een idee in dat voor een behoorlijke beloning liefst I I I Cl 1 I \J\J 1.050,in aanmerking kwam. Het idee werd in eerste instantie beloond met 350Daar kwam nog eens tweemaal de waarde, dus f 700,bij als extra beloning. Vandaar het hoge totaalbedrag. In de vorige AH-Flitsen maakten wij van de feestelijke uitreiking van deze forse beloning melding. Door het aanbrengen van papier-1 geleiders op de trans-wrap pak- machine geven deze namelijk niet alleen meer produktie, doch ook j minder papierafval, dus een flinke besparing van papier. Wij hebben de gelukkige inzen der, die nu bijna 15 jaar bij ons bedrijf werkt, even in zijn wo ning opgezocht om hierover nog eens te spreken. De heer v. d. Loo (32) heeft na een tijd ingewoond te hebben, een huis gekregen in de „Vijfhoek", waarmee hij en zijn echtgenote zeer in hun schik zijn. Aan de studie Hij is druk aan het studeren voor chemicien. een 3-jarige cursus waar van hij reeds 1 jaar met goed gevolg achter de rug heeft. Verder besteedt hij zijn vrije tijd graag met knutselen; in ons AH-korps neemt hij als 2e voorzitter een belangrijke plaats in. Mevrouw v. d. Loo toonde ons opge togen een mooi gasfornuis. Een ca deau van haar man! Het echtpaar v. d. Loo niet aan de huiselijke haard, maar wel op een huiselijk plaatje verenigd. Natuurlijk heeft de heer v. d. Loo ook iets van 't bedrag al is het maar 'n be scheiden deel aan zichzelf be steed. Als je studeert moet je b.v. voor je studiemateriaal een actetas heb ben. Al met al hebben ze het geld goed be steed en wij hopen dat zij van het gekoch te nog veel ple zier mogen heb ben. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIDIIIIIIII

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 3