A.I. had de beste schutters Bartelson bezoekt... Muziekkorps deed het weer best Nieuw personeel produktiebedrijven kantoor Geslaagd O.D. huldigde bruidspaar Extra vakantie 25 dienstjaren 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 18e jaargang No. 6 Juni 1961 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJPMA. personeelschef produktiebedrijven Redakteur: L. J. A. S. KLOOS (toestel 419) Aan dit nummer werkten mee: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, J. Boon. J. Breeschoten, H. Eijben, A. Groot, J. Hali jr., A. v. d. Hazel, W. v. Maltha, G. A. van Rooijen, D. Verdonk. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. ZATERDAG 21 MEI J.L. hield onze bewakingsgroep haar, door het met Pasen niet beschikbaar staan van ons OG, uitge stelde schietwedstrijden om de zilveren weegschaal, de gewich ten èn om de eieren. Om 10 uur weerklonken de eerste geweerschoten en nu kwam tot uiting hoeveel bedrij ven de vrije zaterdag ingevoerd hebben, want de hele morgen was het een drukte van belang. Ook de burgemeester 's Middags was het rustiger. Toen zagen wij burgemeester G. J. D. Franken onder de be langstellenden. Zo willen wij dan in deze Flitsen weer eens gaan bekijken, wat er| zo al in de afgelopen maand is gebeurd, 't zij grote vreugde of wat ook is geschied, maar zo is 't leven nu eenmaal. Bij de fam. Wijngaard werd een zoon geboren, en wij hopen dat hij in de beste gezondheid mag op groeien, tot grote vreugde van zijn ouders. De heer en mevr. De Beer mochten temidden van hun kinderen de dag herdenken, dat zij 12jaar getrouwd waren; wij wensen hun nog vele jaren toe in de beste gezondheid. De heer But ter heeft ook de grote sprong ge waagd en is met zijn bruid voor de ambtenaar verschenen om het huwelijksleven te beginnen. Wij wensen hun beiden dan ook veel geluk in dit samenzijn, hopende dat de gezondheid u steeds moge blijven omringen. Bij de fam. Cor- nelisse werd een zoon geboren; ook deze ouders willlen wij feli citeren en hopen dat deze zoon in de beste gezondheid zal opgroeien. Er staan twee jubilarissen op de lijst. De heer P. J. de Groen is op 6 juni 12J'2 jaar in dienst geweest en de heer G. Bloemsma is 13 juni 12% jaar in dienst. Wij hopen dan ook dat beide ju bilarissen nog vele jaren in de beste gezondheid hun arbeid mo gen doen. Onze felicitatie willen wij dan ook hier bijvoegen. Dan staan er nog op de feestlijst de heer G. Beunder die op 3 juli a s. 12% jaar in dienst is, en dan 't grote feest van de heer J. Cobe- lens (Vrio) die is op 20 juni 40 jaar in dienst. Wij willen alvast nu onze felicitatie aanbieden en wen sen u nog vele goede jaren toe. Wat onze zieken betreft mogen wij niet ontevreden zijn. Langdurige zieken hebben wij wel. De heer P. Kop ligt nu al 12 weken in het ziekenhuis en de heer C. de Grooth al 8 weken. De heer J. de Boer (KB) is weer thuis uit het W.G. in A'dam en voelt zich al veel beter en dus maar hopen dat alles goed blijft gaan. Mej. T. Groothuesheitkamp is al vanaf nov. 1960 thuis en nog steeds on der behandeling en op dieet. Ook mej. Hilken is al vele weken we gens ziekte afwezig en de heer Poulain is na de operatie in 't ziekenhuis in Purmerend weer thuis. De heer W. Kleij, wiens ziekte zich zeer ernstig liet aan zien, is weer in de familiekring teruggekeerd om verder op te knappen. De heer J. de Boer (mag.) is weer voor halve dagen aan 't werk gegaan. De heer P. Bakker begint goed op te knap pen, na ook ernstig ziek te zijn geweest. De heer Lonnee (L.F.) is weer uit het ziekenhuis na een operatie. De heer J. van Dam is na vele weken thuis te zijn ge weest, weer aan 't werk getogen, al is het dan nog niet voor 100 Zo willen wij dan al onze zieken 't allerbeste toewensen en een spoedig en algeheel herstel. Dan is op 10 juni de dag aange broken dat wij ons jaarlijks uit stapje met onze gepensioneerden gaan ondernemen. Wij hopen op mooi weer, en laten de heren er om denken om de strohoed op te zetten en de pantoffels aan. Laten wij 't zo gezellig mogelijk maken 24-4: Erik Hans, zoon van J. Pie- ters (Inkoop adm.) 25-5: Ronald Cornelis, zoon van S. C. Wijngaard (S.K.B.) 5-6: Raymond, zoon van J. M. Jansen (Arb. Studie). Op de jaarlijkse schietwedstrijden gaf ook burgemeester G. J. D. Franken een paar welgerichte schoten. Op maandag 1 mei Koninginnedag, werd de verjaardag van de Koningin ge vierd. 's Morgens startte ons korps van het O.G. om een mars te maken door oostelijk Zaandam. Door de nieuwe straten van dit gedeelte haalden wij bij de scholen de kinderen op, zodat zich uiteindelijk een optocht vormde. Deze brachten wij naar het gemeentehuis waar de aubade plaats vond. Na afloop van de aubade gingen wij naar de Burcht. Hier speelden wij met Soli nog enige marsen en marcheerden wij weer naar het O.G. Op de Burcht werden nog balonnen opgelaten wat een fleurig gezicht was. Na nog een heerlijk kopje koffie te hebben genoten ging ieder weer huiswaarts, want voor deze dag zat onze taak er weer op. Op 11 mei (Hemelvaartsdag) ging onze drumband vergezeld van ver schillende bestuursleden naar de Be nelux marswedstrijd in Roosendaal. Het was een koude dag. echt huive rig weer. Om elf uur waren wij reeds in Roosendaal. Om 1 uur was het pas melden en dus werd nog even in de stad gekeken. Toen naar het station. Daar was het opstellen voor een stertocht door Roosendaal. En zo naar een prachtig sportpark, waar de wedstrijd werd gehouden. Wij za gen prachtige drumbands en korpsen. Wij heten welkom Mevr. J. Buwalda-Pruyscrs C.F. Mevr. T. Goosen-van Neut C.F. Mevr. Eijkhoudt-Balk C.F. Hr. F. Smits Kaas Mevr. J. Cats-Wroblewska K.B. Mevr. J. G. Roelofs-Taats C.F. Mevr. M. J. Heijnis- Boekelaar C.F, Mevr. P. M. Hofstede- Toetencl C.F. Mevr. A. M. Ost-v. Emster C.F. Hr. J. L. de Graaf Exp. Hr. J. Haak Emb. Hr. A. N. Poetsma C.F. Hr. A. de Vries K.B. Mej. H. P. Landheer V.A. Hr. L. Brouwers Emb. Hr. J. N. Boerkoel Verv. Hr. M. de Vries Exp. Hr. C. W. Schuit Emb. Mevr. H. Reijnders-Ruker C.F. Mej. A. J. Plotting K.B. Mevr. M. C. van Maanen- Casen C.F. Mej. S. Aartse V.A. Hr. A. de Lange Emb. Mej. M. T. Visser O.G. Hr. W. Volgers Bedr.Bur. Hr. H. de Jong S.K.B Mej. E. Hazelhoff Lab. Hr. H. J. J. van Zijl B.A. Heer L. J. Schothorst (fact.afd.) Heer L. J. Hartong (loonafd.) Mej. H. 11. Kerkmcer (Hollerith) Mej. D. H. Born Kostprijsafd.) Heer C. M. Storm (inkoop). o.a. ook de Beverwijker Muziekkapel. Wij verdienden met 93}A punt een goede 2de prijs. Voor een eerste prijs was 96 punten nodig. Dus jongens voor Beverwijk nog even opzetten Na afloop ging het bestuur naar de prijsuitreiking en werd nog even ge zellig vertoefd in hotel Centraal. Toen in de bus en in één ruk reden wij via Dordrecht en Rotterdam naar het Zaantje. Op 16, 17 en 18 mei, dus dinsdag, woensdag en donderdag, speelden wij in Zaandam. Wij liepen deze avonden door al de straten tussen Kopermolen straat en Klaas Katerstraat. Ook blie zen wij nog bij Oostererf voor ons oud lid de heer H. Dil. Het waren vermoeiende avonden maar het werd door het publiek wel op prijs gesteld. Over het algemeen hadden wij een grote opkomst. Ter gelegenheid van het 65-jarig be staan van Excelsior werd op 27 mei in de Klarentuin een festival georgani seerd. Om 7 uur marcheerde eerst de drumband en daarna gezamenlijk door de burgemeestersbuurt. Daarna begon het festival. Wij waren nummer 3. Wij speelden de concoursstukken Jean de Paris en Victorie. Het was werkelijk koud, dus niet veel publiek Na afloop van ons optreden zochten de meeste leden ook de kachel weer op. Het was jammer voor Excelsior. Mèt eieren Er werd over het algemeen goed geschoten en er was weer volop spanning. Een ieder ging met eie ren naar huis, want naast het wedstrijdelement kon een ieder 5 schoten lossen voor de eieren, waarvan een 150 deelnemers ge bruik hebben gemaakt. Om plm. 4 uur kon inspekteur Kuipers, nadat hij eerst de direk- tie van AH, kantinepersoneel en anderen bedankt had voor de pri ma ontvangst, overgaan tot het uitreiken der prijzen en wel 1. AI 276 pt. (wisselbeker plus gewicht) 2. Sterel en Wech. 272 pt. 3. AH 259 pt. 4. PTT 257 pt. 5. Res. Pol. 252 pt. 6. Gem. Pol. 228 pt. Zodoende kwam de beker, die af gelopen jaar in het bezit was van Res. Pol., een jaar in de kast bij de AI. Al met al was het weer een goed ge slaagde en gezellige dag. In totaal zijn er 1430 eieren uitge deeld. Naar schatting hebben er 1600 schoten weerklonken. Onlangs slaagde de heer J. Kwak kel voor het examen V.E.V. Elek- tronica-hulpmonteur. Wij wensen de heer Kwakkel, die op de ondei-houdsdienst werkt, veel geluk met zijn sukses. De a.s. mevrouw Butter bewondert het tafelkleed, dat haar door haar echtgenoot in spé woidt voorge houden. De jury had er goed het oog in. I V.l.n.r. de heren Stens. Schouten i en de Vries. DONDERDAG 18 MEI j.l. kwam de gehele onderhoudsdienst bijeen om bruidegom B. Butter en zijn bruid, mej. M. L. Klouwer, geluk te wensen met hun voorgenomen huwelijk. Het a.s. echtpaar werd toegespro ken door de heer J. F. Da u b namens alle collega's. Zoals altyd voor dergelijke feiten (aldus spre ker) hebben wij een aktie op touw gezet. Milde gevers Wij konden dank zij de milde ge vers zoveel bij elkaar krijgen, dat wij in staat waren U dit fraaie tafelkleed aan te bieden. Tevens hebben wij voor U nog een eigen gemaakt cadeau (in de vorm van een wekker) hetwelk U altijd aan de „tijd" zal herinneren. Nadat de heer J. B. H. v. d. Heuvel het jonge paar prettige bruidsdagen had toegewenst, bedankte de brui degom voor de hartelijke ont vangst en de cadeaux. I N HET VERSLAG van de ver- gadering van de kontaktkom- missie d.d. 17-5 j.l. staat dat de CAO vermeldt, dat iemand met 25 dienstjaren recht heeft op 3 extra snipperdagen. Deze regeling dateert uit de tijd dat een week vakantie 6 vakan- Het groepje dames en heren, dat dit jaar het pinksterkamp leidde. Staande v.l.n.r.: de heer Overmeer. mej. van Ruiten, de heren v. d. Kwaak en Bcrghege, mevrouw Overmeer, de heer en mevrouw IJpma, de heer Kloos. Zittend v.l.n.r. de dames de Wit en Bcrghege (2 X) en de heer Halt Jr. tiedagen betekende en dat de zaterdag als volle werkdag in mindering werd gebracht. Han delend in deze geest heeft de direktie zich in de afgelopen jaren op het standpunt gesteld, dat mensen met 25 dienstjaren recht hadden op 3 weken va kantie, hetgeen in de praktijk betekent, dat men bij onze AH vakantieregeling 2^2 snipper dag extra had. Aangepast Nu de vakantieiveek. aangepast aan de 5-daagse werkweek, voorlopig ge baseerd wordt op 5 dagen en de totaalvakantie op 13 dagen is ge steld. zou de extra vakantie terug lopen tot 2 dagen, waardoor het totaal van 3 weken bleef bestaan. In hoeverre dit in overeenstemming is met de bedoeling van de samen stellers der C'.A.O. is ons niet ten volle bekend. Vooruitlopend De heer Vink, die bij afwezigheid van Ir. W. A. Egger s als voorzitter optrad, verklaart zich echter be reid, vooi uitlopend op deze rege ling de extra vakantie voor hen die 25 of meer dienstjaren heb ben aan te houden op 3 dagen. Dit geldt uitsluitend voor het jaar 1961.

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 2