Concert op het IJsselmeer Bartelson bezoekt Koperen jubilarissen op Bouw afdeling en C.M. Het AH-muziekkorps was in Urk Mevr. Doesburg schildert graag AH-FLITSEN Flitsen uit de ster rit Als men eens een ogenblik stil staat in dit drukke en snelle leven, hoort men steeds weer: „waar blijft de tijd" Zó hebben wij oud en nieuw gevierd en de Paasdagen liggen alweer achter ons. Dit komt doordat wij allen voor ons zelf het leven maar voortstuwen en de dag van morgen alweer haar bestemming heeft. Dit is natuur lijk heel gewoon, maar hoe jam mer, soms komt er van onze plannen niets terecht en goede voornemens moeten wij laten va ren, de één door ziekte, de ander door moeilijkheden. Nu zijn alle ogen weer gericht op Hemelvaartsdag en Pinkster en er worden of zijn alweer grote plan nen gemaakt voor de vakantie. En niet te vergeten onze gepensio neerden die er ook vol van zijn, wanneer en waarheen de reis dit jaar weer heen zal gaan. De toe zegging door de Direktie is al ge daan dus daar geen zorgen meer over. Wij hopen dan ook dat het weer een heel gezellige dag mag worden met mooi weer. Mej. D. Kuijk, die zo kort van haar mooie woning heeft mogen profiteren, is van ons gegaan. Zij was met grote dankbaarheid ver vuld aan al diegenen die mede hadden gewerkt, maar helaas, de dood maakte een einde aan dit le ven en al dit moois. Wat onze zieken aangaat, dat is nog al eens ongelijk. Momenteel zijn er nog al wat zieken opgeno men in het St. Jan Ziekenhuis. De heer P. Kop vertoeft nog steeds in het ziekenhuis. De 2de operatie die nog gebeuren moet is uitgesteld, dus hopen wij maar op een gunstiger uitslag. De heer J. de Boer (Mag. II) is weer thuis. De heer De Grooth I moest opgenomen worden. De heer Hekkert is weer ten dele begonnen, alhoewel hij dagelijks naar het zieken- De elektriciens bevestigen hoog in het plafond van de grote zaal van het O.G. moderne verlichtingsbakken. Op 14 april j.l. herdacht de heer P. Jongens, B.A., de dag, dat hij 12jaar in dienst van A.H. werk zaam was. De jubilaris werd op die dag ge huldigd en toegesproken door de heren J. van Meer en C. J. Koo- men. De heer Jongens, die als uitvoer der van bouw, niet alleen in Zaan dam, doch misschien nog meer in het land werkt, vertelde, dat het goed werken was in zijn vak, al leen tijd voor hobbies, nee. dat kon hij niet meer opbrengen. Vroeger had de heer Jongens wel een grote hobby, n.l. de zeilsport en als wij hem zo enthousiast ho ren praten over de wedstrijden e.d. dan merken wij wel, dat dit hem wel aan zijn hart is gegaan. Maar ja, als je 3 jaar doet over het ma ken van een boot, nu dan kom je niet meer aan zeilen toe. Dat is niets gedaan en dan is het mis schien nog wel prettig om zoon Kees te helpen met de duiven melkerij Misschien niet als „hobby" doch wel als extra puntje mogen wij hier nog aanmerken, dat de Koffie op de bouw er altijd heel graag ingaat en dat daaraan ook vaak grote behoefte bestaat. WRIJDAG 7 APRIL was de heer Willem Dekker, werk zaam in het Centraal Magazijn, 12y2 jaar in onze dienst. De jubilaris werd door de heer Eg- gers toegesproken, waarbij hij namens de direktie een polshor loge aangeboden kreeg. Vervolgens werd hij toegesproken door zijn chef, de heer A. Teunis- sen, en de heer M. Bergli. De heer Teunissen overhandigde een kop en schotel en een aansteker. De heer Bergh schonk namens het personeelfonds een enveloppe met inhoud. Oud-varensgezel Vervolgens bracht de heer Verweij woorden van dank voor de vele en prettige verdiensten die de heer Dekker aan de A.H.-brandweer heeft bewezen. De heer Dekker begon zijn car rière als varensgezel. Na in de oorlog in Duitsland te zijn ge weest, heeft hij zijn militaire dienstplicht vervuld. Na de dienst tijd kreeg hij een plaats in het Centraal Magazijn. huis moet. De heer Hekkert was op 18 april 12% jaar in dienst. Wij hopen dat hij weer gauw geheel her steld mag zijn. Mej. T. Groot- huesheitkamp is ook nog steeds wegens ziekte thuis. Met de heer L. Heistek gaat het wel iets beter, maar de pijn is toch nog niet he lemaal uit de arm verdwenen. Ook de heer J. v. Dam is thuis we gens ziekte maar dit gaat geluk kig langzaam vooruit. Wij ho pen dat het met enkele weken be keken is. Mevr. Jongsma vierde op 8 april haar 82ste ver jaardag; onze fe- licitatiemevrouw. De heer D. Bakker verheugt zich er over dat de gezondheid weer langzaam terugkomt, en wij zijn blij met hem. De heer A. E. de Boer (K.B.) is nu opgenomen in het ziekenhuis in Amsterdam en wij willen hem van harte een spoedige beterschap toewensen. Mevr. Van Wijngaarden is na lan ge tijd ziek te zijn geweest weer voor halve dagen aan haar werk gegaan, om met goede moed de warme maaltijden weer te verzor- j gen in het O..G. Van 20 tot en met 24 mei gaan de kinderen van het personeel weer naar Lunteren, en wij wensen de leidsters en leiders èn de kinderen veel genoegen en mooi weer in deze prachtige omgeving. Ook straks met het uitstapje van de gepensioneerden (waar allen met belangstelling naar uitzien) hopen wij dat dit weer een ge slaagde dag mag worden met mooi weer. Graag iets beter dan verleden jaar. Hen die al vroeg met vakantie gaan wensen wij veel genoegen toe. Ik wil dan ook besluiten met al onze zieken thuis en in de zieken huizen het allerbeste toe te wen sen. Een grote kollektie verfpotten, bewaakt door een genietende schilder. 7ATERDAG 15 APRIL - het was een stralende lentedag vertrok om ongeveer 7 uur ons corps met 3 bussen op weg naar Urk. De uitnodiging hiervoor was uitgegaan van het comité visserijdag Urk. Wij reden over de brug bij Schel- lingwoude via Bussüifi langs Amersfoort, waar de heesters in bloei stonden, zo door naar Kam pen. Daar aangekomen werd in de Stadsgehoorzaal een kop koffie ge dronken en werd er nog wat rond gekeken in Kampen. Een historisch stadje; geboorteplaats van onze voorzitter. Ook zagen wij nog diverse Kamper uien. Voor een steegje van een meter breed stond een bord: Verboden in ie rijden voor auto's en bij een muurtje van onge veer 70 cm: Verboden hier rijwielen te plaatsen. Ontmoeting Daarna reden wij de N.O. Polder in en genoten van het mooie land schap. In Emmeloord zag D. de Hondt opeens de burgemeester van Breskens, waar wij ook een uitnodiging van hebben, om daar te komen spelen op zaterdag 12 augustus voor het bloemencorso en de visserijdag. De heren Vinke en Boom schoten hem aan en spraken hierover. Daarna werd doorgereden naar Urk. Daar aangekomen werden wij ge- tracteerd op koffie en een lunch pakket geserveerd door meisjes van het Rode Kruis. Toen allen voldaan waren was het opstellen geblazen. Daarna deelname aan de optocht door Urk. Van vele in dustrieën waren auto's die in de stoet meereden. Optocht De optocht ging door alle kleine straatjes van Urk tot aan de haven. Daar was een défilé voor een minister en de kommissaris der Koningin. Ver der marcheerden wij naar de andere kant van de haven waar wij werden ingescheept op een tanker. De ge hele vloot voer uit versierd met vlag getjes. Een leuk fris gezicht. Eerst de Noordzeevloot van meer dan 100 schepen en daarna de IJsselmeervloot. ook ruim 100 schepen. Vrolijk blazen Wij bliezen er vrolijk op los. Als laatste schip voeren wij ook de zee op en gaven dus een concert op het IJsselmeer. Terug in de haven nog een rond gang door Urk en daarna even rusten. Half zeven was het tijd voor de taptoe. Vele mensen luis terden met aandacht. Toen in de bussen naar Emmeloord. Hier hebben wij heerlijk gegeten in Het Voorhuis. Ook spraken wij hier nog met Teddy en Henk Scholten, die daar optraden. Na nog even gewandeld te hebben in de fraaie winkelstraat werd de terugweg aanvaard. Na een vlotte terugreis waren wij ongeveer al lemaal om 1 uur thuis. Het was een prachtige dag. Het de ge- woonte om een praatje te heb- B ben met een jubilaris, dus ook met Mevr. JjH Doesburg- H|NV Zalmstra, want 7% jaar gele- den kwam Gi- na, zo genoemd door haar naaste medewerksters, als inpakster op de C.F. waar het haar nog steeds goed bevalt, wat goed te merken is aan de opge wekte manier waarop ze haar werk doet en bovendien handig en netjes, hetgeen een kombinatie is die best in de smaak valt. Ongeveer 2 jaar geleden kwam ook voor haar de grote dag en Gina ging halve dagen werken, wat ze heel goed met elkaar weet te kombineren. Een van haar hobbies is „schilde ren", nee, geen Picasso, maar doodgewoon de kamer of keuken een ander kleurtje geven, verder een keertje naar de bioscoop en dan, ja er zijn zoveel dingen, die ze graag doet, zodat er van een speciale hobby haast niet gespro ken kan worden. Gina, wij hopen nog lang op deze prettige manier samen te werken. Houën zo!!!!

Personeelsbladen | 1961 | | pagina 6